Dni z Dragonem 2017

SPIS TREŚCI

28–29.04 POZNAŃ SPINNINGSHOP.PL Pracownia ART-ROD os. Wichrowe Wzgórza 104

W dniach 28-29 kwietnia, czyli przed samą majówką, w sklepie spinningshop.pl w Poznaniu odbyły się Dni z Dragonem. W sklepie, który jest połączony z Pracownią Art Rod, zaprezentowano nowe produkty, które firma Dragon proponuje na sezon 2017. Tradycyjnie już w miłej atmosferze przybyli klienci dokonywali zakupów na majówkowe wyjazdy, a w międzyczasie przeglądali nowości Dragona, które zostały przywiezione do Poznania. Uwagę przykuwały najnowsze serie kołowrotków Team Dragon. Ich nowoczesny design i nienaganna praca sprawiały, że kilka modeli znalazło bardzo szybko swoich nabywców. Wędkarzom spławikowym przypadła do gustu nowa odsłona kołowrotka NanoLite. Jest to teoretycznie model przeznaczony dla spinningistów jednak jego bardzo niska waga oraz płytka szpula pozwolą na wędkowanie delikatnymi i lekkimi zestawami matchowymi. Uwagę przykuwały również znakomite pudła z długo wyczekiwanej dostawy japońskiego Versusa. Najnowsze skrzynie z kompatybilnymi uchwytami do wędek doskonale sprawdzą się na wędrówkach z ciężkimi zestawami nad brzegiem rzeki oraz na łodzi podczas wielogodzinnego spinningowania. W sobotę z samego rana sklep odwiedził podróżnik, a zarazem wędkarz, który podążał do Norwegii na 180 dniowe tournee dookoła tego pięknego kraju. Mijając Poznań odwiedził Dni z Dragonem w celu uzupełnienia sprzętu morskiego dokonując zakupu między innymi wędziska ze sprawdzonej już i chwalonej serii Boat Master. Pod koniec dnia pokaz odwiedziła kolejna znana osobistość. Obecnością zaszczycił nas znakomity wędkarz, a także członek Team Dragon - Roman Mytko, z którym mieliśmy okazję porozmawiać między innymi o skuteczności gum Dragona. Klienci, którzy dokonali zakupów wzięli udział w losowaniu wartościowych nagród, losowanie odbyło się w obecności przedstawicieli firmy Dragon, a szczęśliwcy otrzymali od razu telefony z przyjemną informacją o wygranej.
Ogromne podziękowania dla właścicieli i pracowników sklepu za bardzo duże zaangażowanie w organizację. Widzimy się za rok!

Borys Ossowicki


21–22.04 CHEŁM Sklep Wędkarski WODNIK ul. Gdańska 11

W dniach 21-22 kwietnia odbył się kolejny pokaz nowości Dragona na 2017 rok. Tym razem gościliśmy w Chełmie w sklepie wędkarskim „Wodnik” znajdującym się na ulicy Gdańskiej 11. Zbliżający się wielkimi krokami weekend majowy spowodował , iż frekwencja podczas dwóch dni prezentacji była bardzo duża, gdyż każdy chciał się należycie przygotować do oficjalnego rozpoczęcia sezonu spinningowego.
Podczas Dni z Dragonem szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wędki z serii CXT. Wielu oglądających było pod wrażeniem blanków , z których wędziska zostały zbudowane. Blanki zostały wyprodukowane w technologii X-Cross CGT, a która do tej pory zarezerwowana była głównie dla drogich wędzisk hand-made . W skład serii wchodzą następujące modele: fast cast, super fast , ms-x, cross force oraz lure control.
Sporą ciekawość wywołała również nowa seria wędzisk spod znaku Mega Baits : Insanity czyli wędziska stworzone dla wytrawnych łowców białej ryby . Znajdziemy tu matchówki , mocniejsze wędziska spławikowe typu float a także mocne feedery do methody.
Z kołowrotków uwagę przykuwały cztery nowe, topowe modele z serii Team Dragon (Z , X, C, S ), która w tym roku przeszła gruntowną zmianę , począwszy od konstrukcji i designu a skończywszy na mechaniźmie ( tytanowa rolka, wodoszczelny hamulec, zabezpieczenie antykorozyjne ). Wszystkie zostały przygotowane dla Dragona przez japońskiego producenta a wyprodukowane przez fabrykę , w której powstaje m.in. dobrze wszystkim znany Ryobi Zauber.
Wiele osób zainteresowanych było również nowymi koszulkami Dragona . Każda cechuje się ciekawym designem , a także wzorem typu glow , który widoczny jest nawet w ciemnościach.
W zgodnej opini wszystkich Dni z Dragonem zakończyły się pełnym sukcesem, dlatego też z nieukrywaną radością wspólnie zapraszamy na przyszły rok, na kolejną edycję Dni z Dragonem w Sklepie Wędkarskim "Wodnik" w Chełmie.

Tomasz Jaracz


21–22.04 KRAKÓW Sklep Wędkarski FISH POINT ul. Księcia Józefa 131

W dniach 21-22 odbyły się kolejne "Dni z Dragonem". Tym razem gościliśmy w Krakowie w centrum wędkarskim Fish Point.
"Dni z Dragonem" to cykl prezentacji nowości sprzętowych. To także szansa, dla odwiedzających miejsca organizujące tego typu imprezę, zobaczenia sprzętu Dragona, z którym wcześniej nie mieli szansy się zetknąć.
W Centrum Wędkarskim FishPoint mieliśmy okazję zobaczyć nowości, takie jak wędki z serii Millenium czy Street Fishing, pokrowce i torby z serii Street Fishing, a także flagowe kołowrotki Team Dragon. Karpiarze mieli możliwość zaznajomienia się z ofertą MegaBaits przygotowaną pod kątem ich specjalizacji. Oprócz nowości można także było zaznajomić się z wędkami CXT, Nano Power czy Fishmaker. Karpiarzom prezentowały się kołowrotki i wędki z serii Mega Baits.
Mimo niesprzyjającej pogody jaką zanotowaliśmy w owym czasie w Malopolsce, DzD cieszyły się sporym zainteresowaniem. Pojawiały się osoby, które w tego typu imprezie uczestniczą po raz kolejny. Jak stwierdziły w rozmowie, dzięki DzD mogą wziąć wędkę do ręki, zarzucić  "na sucho", pokręcić kołowrotkiem czy spotkać w jednym miejscu inne osoby żywnie zainteresowane sprzętem spod marki Dragon. Takie organoleptyczne sprawdzenie towaru, jest dla nich świetnym uzupelnieniem opisów z katalogów.

Dariusz Stepanov


21–22.04 DĄBIE Sklep Wędkarski WOJCIECH ODROWSKI ul. Nadrzeczna 19

Już drugi rok z rzędu spotkaliśmy się z wędkarzami Okręgu Konińskiego w sklepie wędkarskim Wojciecha Odrowskiego w Dąbiu.W miejscowości położonej nad samą rzeką Ner na zaproszenie właściciela firma Dragon dokonała prezentacji sprzętu przygotowanego na sezon 2017. Wśród nowości i najbardziej porządanych serii nie mogło zabraknąć kołowrotków z serii Team Dragon w nowych odsłonach, a także wędzisk z serii CXT. Dla wędkarzy preferujących zasiadkę na ryby spokojnego żeru zaprezentowaliśmy nowe wędziska Insanity spod szyldu Mega Baits. Zarówno matchówki jak i feedery prezentowały się naprawdę wyśmienicie. Spinningistom do gustu przypadły znakomite japońskie plecionki Momoi. Zarówno szpulki z Ryujin, a także Oshikage znalazły swoich nabywców. Wśród miłośników marki również duże zainteresowanie wzbudzały klasyczne i sprawdzone już serie wędzisk do metody odległościowej jak i ciężkie feedery, których nie mogło zabraknąć w tak dobrze wyposażonym sklepie. Tradycyjnie już na zakończenie spotkania rozlosowano nagrody wśród tych, którzy dokonali zakupu podczas DzD. Komisja w postaci wędkarzy nerwowo wyczekiwała wylosowania kuponu ze swoimi danymi.
Serdeczne podziękowania dla załogi sklepu za pomoc i zaangażowanie. Do zobaczenia za rok!

Borys Ossowicki


21–22.04 SZCZECIN Centrum Wędkarskie NEMO ul. Wojska Polskiego 128

Ostatnia stacja naszej pokazowej karawany - Szczecin, Centrum Wędkarskie Nemo ul. Wojska Polskiego 128. Data pokazu ustalona nieprzypadkowo , zbiegła się z 10-leciem działalności firmy p. Karola Jędreja na rynku szczecińskim. Połączenie tych imprez spowodowało, że już od wczesnych godzin przedpołudniowych w piątek, wędkarze licznie przybywali do sklepu. Dodatkowe zachęty w postaci dużych rabatów na wędziska oraz wielu gadżetów, skłaniały klientów do dokonywania zakupów. Ale co istotne , widoczne było duże zainteresowanie naszymi produktami. Znaczna ilość wędkarzy przybyła z myślą o obejrzeniu naszych nowości, przy okazji tylko robiąc w sklepie zakupy. Co również bardzo ważne, podczas luźnych rozmów z klientami dowiedzieliśmy się, że sporo klientów przybyło z okolic Szczecina specjalnie aby mieć możliwość bliżej obejrzeć nasze produkty. Najwyższą sprzedaż ( już chyba tradycyjnie w czasie trwania tegorocznego cyklu ) zanotowała seria wędzisk CXT. Niezmiennie podkreślane były : niska waga , świetne dopracowanie , wszechstronność. Podobnie ciepło przyjęta została seria Millenium, szczególnie modele w większych długościach 2,75 – 3,05 m . Podczas dziesiątków przeprowadzonych rozmów, odebraliśmy sygnały o ewentualnych niuansach konstrukcyjnych , które należałoby zmienić. Wszystkie oczywiście skwapliwie wynotowaliśmy , aby przekazać je do naszych konstruktorów. Przy następnych odsłonach naszego sprzętu z pewnością wiele z tych cennych uwag zostanie wdrożonych do produkcji. Przybyli na pokaz wędkarze z sentymentem przyjęli nową wersję kołowrotków Team Dragon, mając nadzieję, że trwałością nie będą odstawały od poprzedniej. W dziale sprzętu morskiego pochlebnie wyrażano się o wędziskach Trolling Master Inline. Myślę, że impreza będąca zwieńczeniem cyklu Dni z Dragonem przyniosła zadowolenie zarówno klientom jak i właścicielowi sklepu. Z tego miejsca składam ogromne podziękowanie kierownictwu i całej załodze Centrum Wędkarskiego Nemo za niezmiennie ogromny wkład w sprawne przygotowanie i przeprowadzenie pokazu. Gratuluję również osobom , które wylosowały nagrody ufundowane przez naszą firmę.
Pozdrawiam

Tadeusz Chmielewski


07–08.04 LUBIN Salon Wędkarski DIDO FISHING ul. Ścinawska 12

W dniach 7-8 marca w sklepie wędkarskim Dido-Fishing w Lubinie odbyła się kolejna edycja pokazów nowości sprzętu pod nazwą „Dni z Dragonem”. Mimo niesprzyjającej pogody odwiedzających nas klientów nie brakowało. Podczas tych dwóch dni pokazów interesanci mogli zapoznać się z najnowszymi seriami wędzisk oraz kołowrotków z aktualnej oferty. Nie zabrakło również przykładowych modeli toreb i pokrowców czy też odzieży. Aby zapoznać się chociażby w większością prezentowanych modeli wędzisk należało wygospodarować sporo czasu, ponieważ przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji dla spinningistów, spławikowców i zwolenników pozostałych metod połowów ryb. Największym zainteresowaniem cieszyły się serie: X-treme, Street Fishing, Guide Select oraz CTX. Odwiedziło nas sporo osób, które na co dzień wędkują w Odrze. Poszukiwali oni wędzisk idealnych głównie do połowu sandacza, szczupaka. Odra w okolicach Głogowa i Lubina słynie z dużych ryb, a szczególnie gromadzi okolicznych poławiaczy sumów, którzy również nas odwiedzili i opowiedzieli kilka ciekawych historii znad wody. Z kołowrotków uwagę przykuwały cztery nowe, topowe modele z serii Team Dragon (Z , X, C, S ), która w tym roku przeszła gruntowną zmianę , począwszy od konstrukcji i designu a skończywszy na budowie mechanizmów. Nasza oferta karpiowych modeli kołowrotków została również pozytywnie odebrana. Podczas pokazów odwiedzili nas stali klienci, którzy używają sprzęt nabyty w minionych latach, z poprzednich ofert. Big Pit Carp oraz Metal Carp to dwa kołowrotki, po które sięgali w pierwszej kolejności. Spławikowcy interesowali się głównie serią MegaBaits, sięgali po modele Combat oraz Black Shadow. Pozytywne opinie usłyszeliśmy także o naszych główkach jigowych, szerokiej ofercie przyponów spinningowych oraz przynęt miękkich. Poszukiwacze odrzańskich boleni sięgali również po woblery Salmo, gdzie wśród nich numerem jeden okazał się Thrill w kolorze OB. Podczas pokazów klienci sięgali również po zanęty Magnum, Maxima, XXL, które przyczyniły się do wielu sukcesów nad wodą. Odwiedzili nas również nasi miejscowi testerzy sprzętu, Sebastian Rej oraz Mariusz Drogoś. W ciągu tych dwóch dni na sprzęt z najnowszej oferty obowiązywały specjalne ceny oraz liczne rabaty. Dodatkowo przy zakupach dowolnego naszego produktu, zgodnie z tradycją, brało się udział w losowaniu cennych upominków. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji naszych cyklicznych pokazów oraz sympatyczną atmosferę i do zobaczenia za rok!

Patrycja Tykwinska, Michał Jończyk


07–08.04 MIASTKO BARDUTA.PL ul. Długa 2 A

W dniach 07-08 kwietnia w sklepie wędkarskim Barduta. pl w Miastku przy ul Długiej 2a odbyła się prezentacja oferty na rok 2017 z cyklu ,,Dni z Dragonem’’. Licznie przybyli wędkarze mogli zapoznać się z bieżącą ofertą oraz nowościami na 2017 rok. W czasie pokazu była też możliwość zakupu sprzętu w promocyjnych cenach z czego chętnie korzystano. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wędziska z serii Cxt oraz Nano Power a także Moderate i Fishmaker. Bardzo wiele pozytywnych opinii zebrały nowe kołowrotki Ryobi (TT Power, Xenos, Proskyer Carp) których duża ilość została sprzedana w w czasie trwania pokazu. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się nowe kołowrotki Dragona, najnowsze modele Team Dragon czy nowy kołowrotek morski Corsar Rewelacją okazała się plecionka Momoi Oshikake o bardzo małej średnicy a zarazem nieprawdopodobnej wytrzymałości. Dzięki promocji wydarzenia przez właścicieli, sklep odwiedziło w ciągu 2 dni wielu wędkarzy wśród których rozlosowane zostały cenne nagrody ufundowane przez firmę Dragon. Dziękuję właścicielom sklepu za czas spędzony w bardzo miłej atmosferze.

Tomasz Kreczko


07–09.04 POZNAŃ Centrum Wędkarstwa ul. Piątkowska 199

Firma Dragon po raz kolejny zagościła w Centrum Wędkarstwa w Poznaniu przy ul.Piątkowskiej 199. Drugi Weekend kwietnia oznaczał dla wędkarzy z Wielkopolski spotkanie ze sprzętem spod znaku smoka. W tych dniach klienci odwiedzający sklep skupiali uwagę głównie na wędkach przygotowanych na sezon 2017.
Zainteresowaniem cieszyły się niezmiennie kije z serii Millenium, która po kilku latach powróciła w nowej odsłonie. Z modeli zeszłorocznych ale w dalszym ciągu wzbudzających duże zainteresowanie zachwyt budziły modele CXT z grupy MicroSpecial dedykowane do połowu okoni, pstrągów, a także kleni. „Machający” tymi wędkami zwracali uwagę na idealną akcję oraz niską wagę użytkową. Również jakość wykonania nie budziła żadnych zastrzeżeń. Nie mogło także zabraknąć nowości w segmencie tzw. młynków. Również w Poznaniu największe zainteresowanie wzbudzały przygotowane na ten sezon modele z serii Team Dragon. Seria Z,X, a także S były oceniane jako najlepsze w swojej klasie, a wielu zwiedzających określało te kołowrotki jako idealne połączenie jakości i ceny. Tradycyjnie już na zakończenie imprezy rozlosowano nagrody wśród osób, które dokonały zakupów podczas Dni z Dragonem.
Serdeczne podziękowania dla całej załogi sklepu za zaangażowanie oraz nieocenioną pomoc w organizacji tego cyklicznego wydarzenia. Do zobaczenia za rok.

Borys Ossowicki


08-09.04 CIESZYN Sklep Wędkarski E-FISHING

8. i 9. dzień kwietnia to kolejne dni, w których zorganizowano Dni z Dragonem, czyli cykl prezentacji nowości na bieżący rok. Tym razem z naszymi klientami spotkaliśmy się w cieszyńskim sklepie E-Fishing.
Mimo niewielkiego stażu na wędkarskiej mapie sklepów, E-Fishing zdobył już grono swoich stałych klientów oraz coraz śmielej poczyna sobie w rozwoju własnej działalności. Renoma sklepu dotarła także do czeskich wędkarzy i stanowią oni coraz liczniejsze grona klientów.
Pierwszy dzień pokazu upłynął pod znakiem wędkarzy, którzy przygotowywali się do odbywających się w tamtym okresie zawodów wędkarskich. Wielu odwiedzających dokonywało zakupów dragonowskich zanęt. Jak się później okazało, po weryfikacji wyników z zawodów, ich wybór okazał się trafionym zakupem. Jako, że były to zawody spławikowe, klienci wypytywali o ofertę Dragona w tym segmencie wędzisk. Klienci mogli zapoznać się z wędkami z serii Mega Baits Insanity i Mega Baits Combat. Niektórym te wędki tak przypadły do gustu, że nie chcieli się już z nimi rozstać.
W sobotę z kolei mieliśmy okazję przedstawić ofertę spinningową, gdyż zmienił się profil klientów odwiedzających sklep. Powoli ryby budzą się z bardzo długiego snu zimowego i można już z efektami zapolować na pstrąga, klenia czy też jazia. Jako, że sklep E-Fishing dysponuje szeroką gamą woblerów Salmo, klienci mogli wybrać najbardziej odpowiadającą im przynętę. Hitem były nieśmiertelne Hornety i Minnowy. Nikogo nie zdziwiło, że nowych właścicieli znalazły kołowrotki Team Dragon, wędki CXT, Millenium i Street Fishing. Jednak hitem tego dnia były kołowrotki z serii Flash. Tylko przezorność personelu sklepu i odpowiednio duże stany magazynowe, sprawiły, że każdy chętny na Flasha mógł zakupić ten kołowrotek.

Dariusz Stepanow


01–02.04 WARSZAWA Centrum Wędkarstwa ul. Wybrzeże Gdyńskie 2

W dniach 1-2 kwietnia odbył się kolejny pokaz nowości z cyklu „ Dzień z Dragonem” . Tym razem gościliśmy w Warszawie w Centrum Wędkarstwa , które mieści się na ul. Wybrzeże Gdyńskie 2. Jako że pogoda w tych dniach dopisała w sklepie zjawiło się spore grono wędkarzy chcących zobaczyć , a przy okazji również zaopatrzyć się w nowości , które firma Design Fishing przygotowała na 2017 rok.
Podczas prezentacji największym zainteresowaniem cieszyła się seria wędzisk Dragona o nazwie CXT , w skład której wchodzi 5 modeli: Micro Special, Lure Control, Super Fast, Cross Force oraz Fast Cast. Seria , inspirowana wędziskami japońskimi , zbudowana jest z blanków wykonanych w technologii podobnej do X-Cross CGT, która pozwala na uzyskanie większej wytrzymałości na przeciążenia statyczne i dynamiczne przy zachowaniu niewielkiej średnicy blanków. Poza wspomnianymi wędziskami , małą furorę zrobiły kołowrotki spod znaku Team Dragon, które w 2017 roku przeszły gruntowną metamorfozę , od wyglądu po mechanizm włącznie . Głowne cechy tych młynków to niebanalny wygląd oraz piekielnie mocna konstrukcja – w dwóch wyższych modelach X i Z spotęgowana metalową obudową. Nie bez znaczenia jest również miejsce , w którym kołowrotki te są produkowane czyli renomowana fabryka produkująca między innymi dla Ryobi ich flagowy , znany wszystkim spiningistom ,model Zauber.
Bardzo pochlebne opinie zebrały również organizery, torby i pokrowce sygnowane nazwą Street Fishing, a przygotowane głównie dla pasjonatów tej pręznie rozwijającej się dziedziny wędkarstwa.
Główną zaletą wskazywaną przez wszystkich oglądających jest ich wyjątkowa funkcjonalność oraz design.
Po raz kolejny Dni z Dragonem w Centrum Wędkarstwa można zaliczyć do bardzo udanych, tak więc nie pozostaje nic innego jak zaprosić wszystkich warszawskich wędkarzy na kolejną edycję Dnia z Dragonem w 2018 roku.

Tomasz Jaracz


17–18.03 GRODZISK MAZ. Sklep Wędkarski RAPA Plac Króla Zygmunta Starego 20

W dniach 17-18 marca gościliśmy w Sklepie Wędkarskim „Rapa” w Grodzisku Mazowieckim, gdzie odbyła się kolejna prezentacja nowości z cyklu "Dzień z Dragonem”. Miłośnicy sprzętu spod znaku Dragona mieli do dyspozycji dwa dni na zapoznanie się z nową ofertą przygotowaną przez firmę Design Fishing na 2017 rok. Zainteresowanie nowościami było duże, a dodatkową korzyścią dla wszystkich klientów , którzy w tym czasie zakupili produkty Dragona , była możliwość otrzymania atrakcyjnych rabatów.
W czasie prezentacji sporym zainteresowaniem cieszyła się seria wędzisk Street Fishing, skierowana dla pasjonatów miejskiego wędkarstwa a charakteryzująca się niebanalnym designem oraz budową blanku w technologi multi – layer, która zwiększa jego odborność na urazy mechaniczne pozostawiając jednocześnie blank lekkim i sztywnym. Dla tej samej grupy wędkarzy Dragon przygotował szereg poręcznych organizerów, plecaków i pokrowców , które również można było obejrzeć podczas Dni z Dragonem. Bardzo dużo pozytywnych opinii zebrały nowe serie kołowrotków Team Dragon, które w porównaniu do zeszłorocznych modeli przeszły całkowitą przemianę , począwszy od wyglądu zewnętrznego a skończywszy na aspektach mechanicznych. Rozchwytywane były również zmodyfikowane modele budżetowych kołowrotków: Viper oraz Express PRO. Klienci z ciekawością oglądali także nowe plecionki Method Feeder oraz szybkotonące żyłki o tej samej nazwie, które z pewnością stanowić będą podstawowe wyposażenie łowcy białej ryby w nadchodzącym sezonie.
Podsumowując, pokaz był bardzo udany, na co duży wpływ miała spora frekwencja, a także świetna atmosfera zapewniona przez pracowników sklepu. Można więc śmiało zaprosić wszystkich sympatyków wędkarstwa za rok na kolejne "Dni z Dragonem" w Sklepie Wędkarskim “Rapa”.

Tomasz Jaracz


07–08.04 KWIDZYN Sklep Wędkarski FISHER ul. Szkolna 5

W dniach 7-8 kwietnia w sklepie wędkarskim FISHER w Kwidzynie przy ulicy Szkolnej odbyła się prezentacja oferty sprzętowej na sezon 2017 z cylku “Dzień z Dragonem”. Wiele produktów spod marki Dragona cieszyło się zainteresowaniem wędkarzy. Klienci sięgali po wędki spinningowe (NanoPower, Millenium, Street Fishing) a także gruntowe z serii MegaBaits. Spośród bardzo szerokiej oferty wędzisk każdy wędkarz mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Organizatorzy pokazu zadbali o szeroki wybór nowości z grupy kołowrotków spinningowych a wśród nich cała seria 4 nowatorskich Team Dragonów, nowy NanoLite oraz Vipery RD i FD. Zaprezentowano torby, pokrowce, chlebaki i plecaki Street Fishing jak również serię świetnych wodoszczelnych pojemników wędkarskich, które mogą służyć do łowienia z brzegu, z Łodzi a nawet z lodu. Nie można pominąć japońskich produktów takich jak plecionki Momoi, super gładkie, miękkie, cichutkie linki z najwyższej półki. Po zakończeniu pokazu uczestników nagrodzono cennymi upominkami ufundowanymi przez dystrybutora marki Dragon, firmę Design Fishing. Wszystko to w miłej, wędkarskiej atmosferze, przy kawie i opowieściach o wielkich rybach.
Ja ze swojej strony chciałbym gorąco podziękować Sylwkowi za trud włożony w przygotowanie lokalu na potrzeby prezentacji. A Was – drodzy wędkarze zapraszam do Kwidzyna do sklepu Fisher – dobry wybór sprzętu do każdej metody, świetne ceny a przede wszystkim fachowe doradztwo i miła obsługa.

Łukasz Poziemski


31.03–01.04 CZĘSTOCHOWA Sklep Wędkarski BIG FISH ul. Bohaterów Katynia 2

W dniach 31.03 – 1.04 w centrum wędkarskim Big Fish w Częstochowie odbyła się prezentacja nowości sprzętowych Dragona na sezon 2017.
Renoma sklepu sprawiła, że już od najwcześniejszych godzin pojawiali się chętni do zapoznania się z ofertą Design Fishing. Swoich entuzjastów zyskały od razu kołowrotki z serii Team Dragon. Wszyscy chwalili wygląd kołowrotków, ich pracę oraz ogólne „spasowanie”. Raz po raz kolejne modele zyskiwały nowych właścicieli. Osoby chcące zakupić wędkę entuzjastycznie reagowały na wędki z serii CXT. Biorąc pod uwagę rybne łowiska pstrągowe, wielu z klientów dokonywało zakupu tychże wędek z modelu Micro Special. Często uzupełnieniem tej wędki był kołowrotek Team Dragon z najmniejszych modeli.
Do kompletu oferowane były najcieńsze plecionki Dragona z serii HM8X, które używane są również przez personel sklepu.
Wśród wędek „mocniejszych” uwagę zwracały wędki Nano Power. Niektórzy wędkarze, dokupywali kolejną wędkę z tej serii, mając już w swoim arsenale innego Nano Powera.
Seria pokrowców i toreb „Street Fishing” przykuwały uwagę swoim wyglądem. Kilka pokrowcó znalazło swoich nabywców. Pokrowce charakteryzują się mocnym i trwałym materiałem, a także solidnymi zamkami.
Wielu klientów zapowiedziało swój udział w przyszłorocznych DzD.

Dariusz Stepanov


31.03–01.04 GDYNIA WEDKARSKI.COM ul. Łużycka 1

W dniach 31.03-01.04 br. pojawiliśmy się z naszymi cyklicznymi pokazami o nazwie Dni z Dragonem w bardzo dużym salonie, Wedkarski.com, położonym w Gdyni, tuż nad samym Bałtykiem. Sprzyjająca pogoda zachęca do wypadów nad wodę, więc na pierwszych klientów w piątek rano nie trzeba było czekać długo. Odwiedzili nas zwolennicy morskich wypraw, łowcy troci oraz śledzi. Street Fishing jest również dobrze znany w tych okolicach. Na odwiedzających czekała przygotowana wystawa najnowszej oferty kołowrotków Dragon oraz Ryobi. Nie zabrakło również wędzisk z serii CXT, Nano Core, Fishmaker II, Moderate II, Team Dragon wraz z pozostałymi nowościami - wędkami wartymi uwagi każdego wędkarza. Z racji, że znajdowaliśmy się nad Morzem Bałtyckim, nie zdziwiło nas spore zainteresowanie działem morskim i produktami niezbędnymi do tej metody. Wędzisko Surf Master podczas dwóch dni pokazów zebrało wiele pozytywnych opinii, gdyż wędkowanie z plaży w regionie, gdzie odbyły się Dni z Dragonem jest bardzo powszechne raz efektywne. Plażowe wędkarstwo niesie również wysokie wymagania stawiane przez naszych wędkarzy. Dragon Surf Master to idealne wędzisko surfcastingowe umożliwiające dalekie rzuty cięższymi zestawami. Millenium HDG FL z pełną szczytówką cieszyły się również zainteresowaniem wśród odwiedzających nas klientów. Docenili oni także serię CTX MS stworzoną do delikatnego łowienia okoni i nie tylko. Kołowrotki Team Dragon Z FD oraz X FD również w Gdyni zebrały wiele pozytywnych opinii pod względem ich pracy oraz nowego design. Zainteresowanie budził kołowrotek przeznaczony do surfcastingu, czyli Dragon Surf Master FD. Sympatyczna atmosfera, profesjonalna obsługa klientów przez sprzedawców sklepu Wedkarski.com towarzyszyła nam podczas trwania Dni z Dragonem. Przyjemną tradycją kończącą każde pokazy nowości jest losowanie nagród wśród klientów, którzy zakupili produkty z naszej najnowszej oferty. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym oraz klientom sklepu za odwiedziny i wybór naszej marki sprzętu.

Tomasz Kreczko, Patrycja Tykwinska


31.03–01.04 NYSA Sklep Wędkarski SANDACZ ul. Wyspiańskiego 3

W dniach 31.03-01.04.2017 karawana pod nazwą “Dni z Dragonem” dotarła na Opolszczyznę. Gospodarzem pokazu nowości na rok 2017 był sklep wędkarski Sandacz w Nysie.
Lokalizacja salonu praktycznie na samym brzegiem tak pięknej i rybnej rzeki jak Nysa Kłodzka, bliskość Nyskiej i Otmuchowskiej zaporówki oraz w niedalekiej odległości Turawy, jak również kapitalna tego weekendu pogoda sprawiły bardzo duży najazd Opolskich wędkarzy.
Tutaj wśród wędek na pierwszy plan wysunęła się trzecia odsłona Millenium HDG. Mocno zmodernizowana – lecz w dużym stopniu nawiązująca do swojej tradycji. Nie zabrakło również fanów CXT za swoim MicroSpecial’em na czele. Błysk w oczach klientów można było zauważyć podczas oglądania absolutnej nowości serii Street Fishing. Nie tylko wędki ale również piękne plecaki, torby i pokrowce znalazły szerokie grono nabywców. Jeśli chodzi o kołowrotki, wiele pochlebnych opinii zebrały nasze nowe Team Dragony. Świetne wykonanie oraz aż 5 letnia gwarancja świadczą o wysokiej jakości tego sprzętu. Nie mniejszym zachwytem cieszyły się młynki z legendarnej już firmy Ryobi. Kołowrotek nie do zajechania, niezawodny, wytrzymuje w rękach koguciarza, dżerkowca, sumiarza ... takie opinie można było usłyszeć z ust odwiedzających sklep wędkarzy.
Jak zawsze bardzo duże zainteresowanie wzbudziły akcesoria spinningowe oferowane przez Dragona. Woblery Salmo, główki V-Point, niezawodne przynęty gumowe V-Lures, bardzo szeroka gama żyłek i plecionek oraz specjalistycznych przyponów dla spinningistów spowodowały znaczne uszczuplenie zapasów w sklepie. Na koniec, zgodnie z tradycją rozlosowano wiele cennych nagród rzeczowych. Dziękuję gościnnej Nysie oraz załodze sklepu Sandacz za świetną atmosferę i profesjonalne zorganizowanie pokazu.

Michał Jończyk


31.03–01.04 PIOTRKÓW TRYB. Sklep Wędkarski PIOTR MARCINOWSKI ul. Belzacka 66

W dniach 31 marca oraz w prima aprilis czyli 1 kwietnia firma Dragon zagościła po raz kolejny w sklepie wędkarskim w Piotrkowie Trybunalskim, którego właścicielem jest Piotr Marcinowski, znakomity wędkarz oraz łowca największego suma w sezonie 2016 wyłowionego z Zalewu Sulejowskiego. W ten weekend bardzo sprzyjała nam pogoda, która pomogła w ściągnięciu do sklepu wygłodniałych po długiej zimie wędkarzy. Na prezentacji sprzętu nie mogło zabraknąć nowej serii kołowrotków Team Dragon, wśród których największe zainteresowanie wzbudzała seria Z, a rozmiar 35 wraz z bardzo mocnym hamulcem przymierzany był do zestawów trollingowych. Sporą uwagą wśród wędkarzy karpiowych cieszyły się nowe kołowrotki z wolnym biegiem, a przede wszystkim seria Combat BF. Z wędek spinningowych klienci upodobali sobie całą serię CXT od delikatnych modeli MicroSpecial i Super Fast 12gi16g po mocniejsze modele sandaczowo szczupakowe CrossForce i również Super Fast w sztywniejszych odmianach. Bardzo dobre opinie zbierała także najnowsza odsłona wędzisk Millenium chwalona przede wszystkim za nowoczesny design oraz przystępną cenę. Dla sumiarzy firma Dragon przywiozła kilka sprawdzonych modeli z serii Boat Master m.in. Offshore Jig wbrew pozorom sprawdzających się nie tylko na morzu ale również przy ciężkim trollingu sumowym. Standardowo już nie mogło zabraknąć losowania nagród wśród wędkarzy, którzy dokonali zakupów podczas DzD. Komisja w postaci zaprzyjaźnionych wędkarzy nerwowo oczekiwała wylosowania swojego nazwiska. Serdeczne podziękowania dla właściciela sklepu za zaangażowanie i pomoc przy organizacji tego wydarzenia.

Borys Ossowicki


24–26.03 WROCŁAW Centrum Wędkarstwa KROKODYL ul. Tęczowa 57

Kontynuując naszą podróż z nowościami Dragona na rok 2017, w ostatni marcowy weekend docieramy do Wrocławia. Gospodarzem kolejnego już naszego cyklicznego spotkania jest Wędkarskie Centrum KROKODYL. Popularność i renoma tego sklepu zapewnia nam zawsze bardzo dużą frekwencję, a co za tym idzie – dotarcie do jak największej rzeszy wędkarskiej z naszymi nowościami. Nie inaczej było w tym roku. Od piątku do niedzieli drzwi Krokodyla się nie zamykały. Wśród wędzisk bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się absolutna nowość Street Fishing. Znakomity design oraz świetne walory użytkowe tych spinningów sprawiły, że wielu naszych kolegów wychodziło z salonu z uśmiechem na twarzy i wędką w ręce. Nie mniejszym zachwytem wśród naszych klientów cieszyła się rodzina CXT i jej zaawansowanie technologiczne, natomiast model MicroSpecial zdaniem wielu fachowców wyrasta powoli na lidera tej fantastycznej serii.
Kołowrotkami które wiodły prym na pokazie były nowe Team Dragony. Wszystkie cztery modele zostały wyprodukowane w fabryce w której powstają tak znane i niezawodne konstrukcje jak Ryobi Zauber. Karpiarze będący na pokazie bardzo pochlebnie wypowiadali się o nowym młynku Mega Baits COMBAT FR. Jego szerokie przeznaczenie (mniejsze modele do feedera – większe do połowu karpi), system wolnego biegu oraz bardzo wysoki standard techniczny to główne zalety tego sprzętu.
Z plecionek największą uwagę skupiła Dragon Invisible. Jest to linka uzyskująca efekt 100% przezroczystości w kontakcie z wodą.
Oczywiście jak zawsze wielu klientów znalazło woblery firmy Salmo. Tutaj królem był absolutny bestseller ... krępy, agresywny i niebezpieczny Hornet, chociaż bardzo niewiele ustępował mu niewielki, lecz arcyskuteczny Tiny.
W taki oto sposób dotarliśmy do niedzielnego popołudnia, losowania cennych nagród oraz podsumowania.
Wielkie dzięki dla właściciela sklepu oraz całej jego załogi za świetną atmosferę i już dziś zapraszam za rok – na kolejne Dni z Dragonem 2018.

Michał Jończyk


31.03–01.04 IŁAWA Sklep Wędkarski CORMO ul. Wyszyńskiego 6

W dniach 31 marca i 1 kwietnia odbyła się prezentacja nowości sprzętu z oferty Dragona na sezon 2017. Miejscem pokazu był największy sklep wędkarski przy ulicy Wyszyńskiego 6 w Iławie !!! W przemiłej atmosferze klienci, którzy odwiedzili sklep mogli zapoznać się z ofertą sprzętu Dragona. Wszyscy wędkarze, którzy zakupili sprzęt Dragona za kwotę min. 100zł wzięli udział w zabawie, w której otrzymali wiele cennych i ciekawych niespodzianek. Wśród przedstawionych produktów królowały kołowrotki spinningowe, a wśród nich nowatorska linia Team Dragonów, NanoLite. Testerzy Dragona zaprezentowali również ofertę kołowrotków gruntowych, z wolnym biegiem szpuli oraz ofertę morską. Nie zabrakło również produktów ze stajni Ryobi, takich jak Xenos, Ecusima czy Zauber. Wędkarze mieli okazję do zapoznania się z nowymi spinningami Milllenium i Street Fishing. Obie serie zyskały wiele dobrych opinii wśród wędkarzy łowiących sandacze i okonie zarówno na jez. Jeziorak jak i na pobliskich zbiornikach. Spośród szerokiej oferty każdy mógł wybrać odpowiedni dla swojego typu łowienia spinning. Z gruntowych serii nie zabrakło wędzisk MegaBaits Combat oraz Insanity. Ogromne zainteresowanie wzbudziła nowa linia pokrowców, toreb i plecaków Street Fishing oraz pojemniki wodoodporne Dragona. Jak wcześniej wspomniałem całe spotkanie odbyło się w ciepłej atmosferze, którą stworzyła p. Ela i p. Ania za co bardzo serdecznie chciałbym podziękować. Nie zawiedliście też Wy – drodzy wędkarze i Wam również należą się gorące podziękowania za przybycie i zainteresowanie prezentacją. Już dziś zapraszam Was na kolejne nasze spotkanie w przyszłym sezonie a jak będziecie przejazdem to koniecznie odwiedźcie sklep, bo naprawdę warto. Świetny towar, super ceny i fachowe doradztwo przesympatycznej p. Ani.

Łukasz Poziemski


31.03–01.04 GORZÓW WLKP. Centrum Wędkarskie KACPER ZIÓŁKOWSKI ul. Myśliborska 19

Nasza impreza dotarła wreszcie do Gorzowa Wlkp. Lokalna rozgłośnia radiowa już od tygodnia poprzedzającego pokaz zapraszała klientów, wędkarzy do odwiedzenia Centrum Wędkarskiego Kacper Ziółkowski przy ul. Myśliborskiej 19. Efektem, była duża rzesza wędkarzy, którzy szczególnie tłumnie odwiedzili sklep. Oglądający nasz sprzęt wędkarze mieli możliwość zapoznania się z bardzo szeroką ofertą sprzętu Dragona zarówno z zasobów Pana Ziółkowskiego, jak i z towarów udostępnionych przez Dragona. Dzięki temu, że w sklepie znajdowało się mnóstwo innych firm, wędkarze mogli skonfrontować bezpośrednio porównywalne towary. Mogli oni naocznie docenić walory użytkowe wędzisk, doskonałą, płynną pracę kołowrotków, jakość wykonania i pomysłowość rozwiązań pudełek Meiho. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się dział naszej elektroniki wędkarskiej czyli echosondy Garmin. Hitem okazała się seria Striker . Fakt, że jest to echosonda wyposażona w GPS stanowił duży argument przemawiający za ich wyborem. Wśród wędzisk, wersja Microspecial popularnej serii CXT, która przyciągnęła uwagę oglądających niezwykle niską wagą , przy zachowaniu sporego zapasu mocy. W rozmowach, klienci podkreślali ich dużą uniwersalność. W trakcie 2- dniowej imprezy Centrum Wędkarskie odwiedziła duża rzesza wędkarzy. Co bardzo ważne, z rozmów z wieloma z nich udało mi się zebrać sporo wniosków z oczekiwaniami wobec naszych produktów. Z pewnością ułatwi to optymalizację naszej oferty na przyszłe lata i pokaże, że głosy naszych klientów stanowią dla nas największą wartość. Na zakończenie dodam, że jak zwykle po imprezie rozlosowaliśmy 3 główne nagrody wśród licznego grona wędkarzy, którzy dokonali w czasie pokazu zakupów. Podsumowując udaną imprezę, chcę w imieniu własnym i całej firmy złożyć gorące podziękowania właścicielom i pracownikom firmy Centrum Wędkarskie Kacper Ziółkowski za profesjonalne przygotowanie pokazu i ogromne zaangażowanie w trakcie jego trwania. Panowie – ogromny “ szacun “.
Pozdrawiam

Tadeusz Chmielewski


17–18.03 ŁÓDŹ RAJ WĘDKARSKI Aleja Włókniarzy 225

W dniach 17-18 marca w sklepie "Wędkarski Raj" w Łodzi przy ul. Włókniarzy 225 odbyły się Dni z Dragonem. Dragon już tradycyjnie przywitał wiosnę w „raju dla wędkarzy" zawiadywanym przez Piotra Bekiera. Mimo iż pogoda nie dopisywała - szczególnie w sobotę ilość klientów przerosła najśmielsze oczekiwania. Sympatycy Dragona, którzy przybyli do sklepu, szczególną uwagę zwracali na najnowszą serię kołowrotków Team Dragon. Popularna 'zetka' znalazła kilku nabywców nie mogących się doczekać sprawdzenia ich nad wodą, gdyż już sama praca „na sucho” była bardzo chwalona. Kolejnym kołowrotkiem często sprawdzanym przez klientów był nowy Mega Bats Combat Baitfeeder, idealnie nadający się do lekkich metod gruntowych, a większe modele do solidnego karpiowania. Wśród wędzisk niesłabnącą popularnością cieszyła się seria CXT. Zachwyt wzbudzały przede wszystkim wędziska MicroSpecial polecane na okonie i pstrągi. Dla miłośników castingu przygotowaliśmy jednoskłady FastCast, urzekające swoją pracą oraz lekkością wykonania. Odwiedzający mieli również okazję wypróbować pracę nowych przynęt przygotowanych na sezon 2017, w specjalnie przygotowanym basenie. Zainteresowanie wzbudzała wyjątkowa praca nowego Salmo Wave'a, szykowanego przez wielu na bolenie oraz sprawdzonych już modeli gum Dragona Lunatic oraz Bandit w najnowszych kolorach. Słowa uznania dla całej załogi sklepu. Podziękowania za organizację i zaangażowanie. Do zobaczenia za rok podczas kolejnego weekendu z Dragonem.

Borys Ossowicki


24–25.03 WŁOCŁAWEK Sklep Zoologiczno-Wędkarski OCEAN ul. Promienna 5B

W dniach 24-25 marca w sklepie Ocean we Włocławku odbyły się Dni z Dragonem. Po raz pierwszy w historii zagościliśmy w tym mieście, poproszeni przez miejscowych wędkarzy, którzy domagali się prezentacji również u siebie :) Zagościliśmy więc w zaprzyjaźnionym sklepie znajdującym się przy ul. Promiennej 5B. Wśród odwiedzających duże zainteresowanie wzbudzały nowe serie wędzisk Millenium oraz Street Fishing. Bardziej wymagający wiślani spinningiści upodobali sobie serię CXT Super Fast, przymierzaną na łódki, oraz klasyczne serie Team Dragon i X-Treme dla preferujących łowienie z brzegu dłuższymi modelami. Z prezentowanych kołowrotków największą uwagę budziły modele z serii Team Dragon. Wędkarze kupowali mniejsze okoniowe modele 1020iZ, a także rozmiary 35iS pod cięższe wiślane przynęty. Wyjątkową uwagę przykuwał spory asortyment prezentowanych toreb i pokrowców. Swoich nabywców znajdowały torby spinningowe z pudłami oraz wodoodporne pojemniki z serii Hells Anglers. Klienci, którzy dokonali zakupu produktów z dystrybucji Dragona wzięli udział w losowaniu nagród. Szczęśliwców poznaliśmy w sobotę, a głównymi nagrodami były wędka z serii Team Dragon Voyager oraz kołowrotek Manta Carp. Serdeczne podziękowania dla załogi sklepu za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji imprezy. Do zobaczenia za rok!

Borys Ossowicki


24–25.03 BYDGOSZCZ Centrum Wędkarstwa ul. Fordońska 46 G

Zgodnie z coroczną tradycją, po raz kolejny gościliśmy w Centrum Wędkarstwa w Bydgoszczy z prezentacją nowości sprzętowych firmy Dragon na rok 2017. Pokazy odbyły się 24 i 25 marca budząc zainteresowanie wśród wędkarzy odwiedzających sklep, którzy z racji sprzyjającej pogody wybierali się w weekend nad wodę. Sieć sklepów Centrum Wędkarstwa jest bardzo dobrze zaopatrzona w ofertę firmy Dragon przez cały sezon, jednak Dni z Dragonem umożliwiły zapoznanie się z aktualną ofertą w nieco szerszym stopniu niż na co dzień. W piątek, już od samego rana, nie brakowało zainteresowanych naszym sprzętem i użytkowników sprzętu firmy Dragon od wielu sezonów. Wchodząc do sklepu, po przejściu zaledwie kilku kroków, czekał stolik zastawiony po brzegi kołowrotkami Ryobi oraz Team Dragon oraz gumami Hammer Pro 9” w najciekawszych kolorach z oferty. Propozycje poszczególnych modeli kołowrotków Ryobi również w Bydgoszczy są dobrze znane wędkarzom znad Brdy i Wisły. Zadowoleni użytkownicy naszego sprzętu wyrazili dużo przychylnych opinii. Najchętniej sięgano po nowe kołowrotki z serii Team Dragon Z FD oraz X FD. Po przekręceniu korbką miny wędkarzy sugerowały duże, pozytywne zaskoczenie i uznanie. Pozytywne komentarze o tych kołowrotkach podczas dwóch dni pokazów padły wielokrotnie. Spławikowcy chętnie sięgali to Ryobi Oasys Match 4500. Nowa odsłona kołowrotków Dragon Viper podczas każdych pokazów zyskuje pochlebne opinie, więc i w ten weekend nie byliśmy zaskoczeni ich sporym zainteresowaniem wśród wędkarzy i użytkowników poprzedniej odsłony Vipera. Zaprezentowaliśmy również bogatą ofertę wędzisk, a wśród nich nie zabrakło serii Street Fishing, Millenium HDG, Nano Core, Fishmaker II, Mega Baits i wielu innych. Zdecydowanie największe zainteresowanie budziły wędki Nano Core, zarówno w wersji pod zwykły kołowrotek jak i castingowej. W sobotę, już od pierwszych minut po otwarciu salonu odpowiadaliśmy na pytania klientów dotyczących m.in. nowej serii wędzisk karpiowych Mega Baits Night Hunter. Pokrowce i torby Street Fishing zostały bardzo pozytywnie przyjęte z racji na ciekawy design, który jest od poprzedniego sezonu na czasie i popularny wśród zwolenników miejskiego wędkowania. Niektórzy śmiali się i mówili, że przyszli tylko po wędkę a wyszli ze sklepu dodatkowo z kołowrotkiem i kilkoma przynętami. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym Dni z Dragonem w Bydgoszczy oraz całej ekipie Centrum Wędkarstwa za umożliwienie zaprezentowania nowości firmy Dragon na 2017 rok.

Tomasz Kreczko, Patrycja Tykwinska


17–18.03 ZIELONA GÓRA Hurtownia-Sklep Wędkarski MAF ul. Urszuli 7–9

Środowisko zielonogórskich wędkarzy głównie się skupia na jednym z najlepszych łowisk – rzece Odrze. Przygotowując prezentację sprzętu dla tych wędkarzy w dn. 17-18 marca z cyklu Dni z Dragonem, w nowootwartym salonie wędkarskim MAF (funkcjonuje od niespełna roku przy hurtowni wędkarskiej o tej samej nazwie) skupiliśmy się na pokazaniu akcesoriów przydatnych przede wszystkim podczas łowienia w rzece, ale nie zabrakło oczywiście akcesoriów do łowienia jeziorowego.

Mieliśmy przyjemność obserwować powstawanie dobrze wyposażonego, nowoczesnego salonu, a podczas Dni z Dragonem obejrzeliśmy go w pełnej okazałości. Wywarł na nas mega wrażenie, zarówno pod względem wizualnym, jak i skupionej w nim oferty.
Był to pierwszy pokaz w historii tej firmy. Hurtownia funkcjonuje od ponad 20 lat, a salon tego maja będzie obchodzić pierwsze urodziny.
Naszym gościem, a zarazem specjalistą wędkarskim służący radą pytających, był świetny wędkarz z okolicy Zielonej Góry, Krzysztof Żukowski aka Kapitan Szczupak – znacie go z artykułów na naszym portalu. Podczas pokazu, zarówno w piątek, jak i w sobotę, przybyło do nas wielu zainteresowanych - zarówno sklepem, jak i nowościami Dragona – a tych nie zabrakło. Prezentowaliśmy nowe kołowrotki Team Dragon, z dnia na dzień zyskujące wielu nowych fanów, kołowrotki Nano Lite w nowej odsłonie (zoptymalizowane do obsługi ultra i lekkiej wędki spinningowej), ładne pokrowce Street Fishing oraz bardzo użyteczne pojemniki wodoodporne Hells Anglers. Wśród wędek wielkim zainteresowaniem wciąż cieszy się seria CXT, jednakże nowość na sezon 2017 – spinningi Street Fishing również zwracały uwagę odwiedzających.
Prezentowaliśmy także nowe wędziska Millenium w szerokim przekroju oraz dwie serie gruntowego i karpiowego Mega Baits: Insanity i Night Hunter. Wędkarze bardzo pozytywnie się wypowiadali o naszych nowościach, ale i produktach oferowanych już od kilku sezonów. Wielu klientów zakupiło nasze przynęty gumowe V-Lures, które obecne na rynku od wielu sezonów zdążyły już zaskarbić sobie względy nawet u łowców dużych i trudnych ryb. Wciąż triumf święcą niesamowicie skuteczne rippery Bandit, Lunatic, do czołówki dołączyły Invader Pro i Belly Fish – obie gumy doskonale się sprawdzają na granicy nurtu i spokojnej wody.
Profesjonalnie skompletowana oferta plecionek, zarówno pod względem właściwości i ceny rynkowej, jest doceniona przez wędkarzy – chętnie kupują od najdroższych produkcji japońskiej Moimi po czterosplotówki o niskiej cenie i wysokiej jakości. Tutaj prym wiedzie Magnum 4X, Guide 8x, Nano Clear 8, Fishmaker do lekkich zestawów. Podczas dwóch dni spotkań z wędkarzami rozdaliśmy mnóstwo upominków, a w sobotę odbyło się rozstrzygnięcie konkursu – zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Osoby wylosowane otrzymały kosztowne, a także bardzo użyteczne akcesoria.
Oprócz nagród ufundowanych przez firmę Dragon była także nagroda specjalna od właściciela salonu – kołowrotek DRAGON. Szczęśliwcem okazał się pan Kaziu, autor jednego z najciekawszych haseł promujących markę DRAGON. Na zdjęciu pan Marek wręcza nagrodę szczęśliwemu zwycięzcy :) Zapraszamy do salonu MAF w Zielonej Górze, przy ulicy Urszuli 7-9 oraz do sklepu internetowego. 

Karolina Kuczma, Waldemar Ptak


25–26.03 OSTROŁĘKA Sklep Wędkarski ul. Pileckiego 12

W dniach 25 i 26 marca stało się to na co czekało bardzo szerokie grono zainteresowanych wędkarzy z Ostrołęki i okolic. Smok zagościł w największym sklepie wędkarskim przy ulicy Pileckiego 12 !!! W bardzo miłej, wędkarskiej atmosferze wszyscy klienci, którzy odwiedzili sklep w dniach pokazu mogli zapoznać się z ofertą nowinek sprzętowych Dragona na sezon 2017. Nadrzędnym celem Firmy Dragon oraz właścicieli sklepu było pokazanie wędkarzom szerokiej gamy produktów Dragona oraz marek dystrybuowanych, takich jak MegaBaits, Ryobi, Versus, Momoi, Salmo i Mustad. Już od pierwszych minut po otwarciu sklepu było wielu klientów zainteresowanych wędziskami Street Fishing, NanoPower, Fishmaker oraz Millenium. Bardzo dobre opinie zebrały wedki X-Force oraz nowe gruntówki Insanity. Jednak hitem pokazu w grupie wędzisk była seria CXT. Klienci docenili tą serię za jej lekkość, czułość i finezyjne uzbrojenie. Nie dało się pominąć nowego wcielenia kołowrotków Team Dragon, które jednogłośnie otrzymały opinie designersko ładnych i solidnie prezentujących się. Podobnie jak multiplikatory niskoprofilowe wśród których błysnął Dragon BigBait. Zaprezentowano również najnowszą linię produktów spod znaku Street Fishing, a w niej pokrowce, plecaki, kamizelki techniczne, pasy biodrowe i torby. Wszystkie produkty zaprojektowane zostały tak, aby maksymalnie pomóc wędkarzowi w trudnych warunkach i usprawnić łowienie. W dniach pokazu klienci otrzymali upominki oraz rozlosowane zostały nagrody dla uczestników pokazu.
Podsumowując była to kolejna udana odsłona spotkań z cyklu Dni z Dragonem, która pozwoliła wszystkim zainteresowanym wędkarzom zapoznać się z nowościami na zbliżający się sezon. Wielu z nich zakupiło ciekawe, praktyczne artykuły wędkarskie. Kadra sklepu oraz pracownicy i testerzy Dragona służyli wszelkimi poradami, jak również pomagali w doborze odpowiedniego sprzętu. Wszystko to w niesamowicie ciepłej i wędkarskiej atmosferze jaką stworzyliśmy wszyscy wspólnie za co bardzo, bardzo chciałbym podziękować przede wszystkim właścicielom sklepu za udostępnienie i przygotowanie lokalu na potrzeby prezentacji oraz za trud pracy włożony w organizację, jak również Wam drodzy wędkarze za przybycie, zainteresowanie produktami i trafne wybory sprzętu marki Dragon, z których mam nadzieję będziecie zadowoleni i w pełni usatysfakcjonowani. Naszym credo jest dobry sprzęt!

Łukasz Poziemski


17–18.03 GLIWICE Centrum Wędkarskie TEAM SAMOL ul. Rybnicka 153

W dniach 17-18 marca odbyły się kolejne Dni z Dragonem. Tym razem gościliśmy w sklepie wędkarskim Team Samol w Gliwicach. Właściciel sklepu, Pan Krzysztof Samol, jest m.in. byłym Mistrzem Polski w wędkarstwie spławikowym, osobą rozpoznawaną w światku wędkarskim, stąd też nie można się dziwić temu, iż jego sklep jest chętnie odwiedzany przez klientów. Zarówno właściciel, jak i personel, chętnie służą pomocą i dzielą się swoim doświadczeniem. Po raz kolejny w czasie trwania DzD dużym zainteresowaniem cieszyły się wędki z serii CXT. Model MicroSpecial 1,90 cm 1-10g bardzo szybko znalazł swojego nabywcę. Wędka swój chrzest będzie miała podczas tegorocznego spinningowego cyklu GP Okręgu Katowickiego. Jednoczęściowe modele FastCast były polecane przez właściciela do połowu metodą z opadu, tak popularną na Śląsku. Znajomość tematu jaką wykazuje się Pan K. Samol, częsty bywalec Turawy, sprawiły, że stan magazynowy tychże wędek w szybkim stanie został sprowadzony do poziomu „zero”.
W kategorii wędek budżetowych prym wiodła seria Millenium. Nowe wędki sprawili sobie zarówno wędkarze, którzy pamiętają starą serię pod tą nazwą, jak i osoby, które pierwszy raz zetknęły się z tymi wędkami.
Duże zainteresowanie wzbudziły kołowrotki z serii Team Dragon. Mamy tu do wyboru cztery modele, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Rozmiar „20” był wybierany z myślą o pstrągach, zaś największe modele do połowu szczupaków, sandaczy czy boleni.

Dariusz Stepanov


17–18.03 SZCZECIN WSPL ul. Rydla 51

17.03.2017 to data, która już od dłuższego czasu zaprzątała głowę Krzysztofa Stępczyńskiego, właściciela firmy WędkarskiSprzęt.pl. Jego niepokój wiązał się z jak najlepszym zorganizowaniem wracającego do jego firmy cyklu Dni z Dragonem. Od razu mogę stwierdzić, że wszystko udało się dopiąć perfekcyjnie. Ale zacznijmy od początku. Dzięki kampanii informacyjnej trwającej w internecie i szerokiemu oddźwiękowi odbiorców razem z załogą sklepu liczyliśmy na dużą liczbę wędkarzy. I nie pomyliliśmy się. Już przed godziną otwarcia zjawili się pierwsi chętni obejrzenia sprzętu firmy Dragon. A było tego naprawdę sporo. Wędki znanej serii CXT, nowości Millenium i Street Fishing, doskonałe wklejanki Fishmaker II , karpiówki Combat Carp oraz całe mnóstwo innych modeli. Kołowrotki Team Dragon, które robią naprawdę duży zamęt na rynku, wszystkie modele kołowrotków karpiowych, budżetowe serie Magnum i Viper i wiele innych. Pozytywnie zaskoczyło oglądających, spasowanie poszczególnych elementów w kołowrotkach Team Dragon. Zaprezentowaliśmy również nasze najnowsze produkty z grupy pokrowców i toreb : Hells Anglers oraz Street Fishing. W nich doceniano jakość materiału, doskonałe zamki i świetną szatę graficzną oraz ogromną różnorodność produktów. W ciągu dwudniowej imprezy odwiedziło sklep naprawdę mnóstwo klientów. Część z nich przybyła aby obejrzeć jakiś konkretny produkt, część zaś chciała ogólnie zapoznać się z naszą ofertą. Dzięki profesjonalnej obsłudze właściciela i załogi sklepu, z pewnością nikt z klientów nie wyszedł z pokazu zawiedziony. Szlagierami pokazu okazały się: plecionka Oshikage ( tak cienkiej, wręcz niewidocznej plecionki większość oglądających z pewnością nie widziała) oraz wspomniana wcześniej seria kołowrotków Team Dragon. Na zakończenie składam ogromne podziękowania Krzysztofowi, Wojtkowi oraz Andrzejowi, za ich ogromne zaangażowanie i profesjonalizm.
Pozdrawiam

Tadeusz Chmielewski


17–18.03 WAŁBRZYCH Sklep Wędkarski GOJA ul. Forteczna 19

W dniach 17-18 marca w sklepie wędkarskim “GOJA” położonym przy ulicy Fortecznej 9 w Wałbrzychu, zgodnie z coroczną tradycją odbyła się prezentacja nowości sprzętowych Dragon na rok 2017. Już chwilę po otwarciu sklepu zjawili się pierwsi klienci, wędkarze zainteresowani niemałą ofertą nowości. W kategorii wędzisk, duże zainteresowanie wzbudziły przede wszystkim nowe Millenium HDG. Do produkcji tego modelu wykorzystane zostały najnowocześniejsze technologie oraz materiały dostępne na rynku. Wędki te zachwycają smukłością blanku, świetnymi przelotkami oraz nowoczesnym uchwytem typu TVS – umożliwiającym bezpośredni kontakt dłoni wędkarza z blankiem. Nie zabrakło również prawdziwych łowców karpi, którzy do dyspozycji mieli kije, takie jak Elite 2 1/2 lbs czy bardzo mocny model Night Hunter, o krzywej testowej 3 1/2 lbs, charakteryzujący się niezwykłym zapasem mocy przy stosunkowo cienkim blanku oraz niezawodne kołowrotki, takie jak Big Pit Carp czy Metal Carp marki Mega Baits. Spośród szerokiej oferty kołowrotków spinnigowych najczęściej wybierano całkowicie odnowiony model Team Dragon. Precyzja pracy oraz świetny design skłonił wielu odwiedzających do zakupu właśnie tego “młynka”.
Warto wspomnieć, że sklep wędkarski Goja posiada w bieżącej ofercie ogromną ilość światowej klasy sprzętu elektronicznego. Echosondy Garmin Striker czy EchoMap są wyposażone w bardzo zaawansowane technologie ułatwiające wędkarzowi złowienie “TAAKIEJ RYBY”.
Podsumowując to spotkanie mogę powiedzieć, że pokaz był bardzo udany, o czym m.in. świadczy duża frekwencja klientów, a także świetna atmosfera zapewniona przez właścicieli sklepu. Można więc śmiało zaprosić wszystkich wędkarzy spragnionych nowości Dragona, za rok - na kolejne DNI Z DRAGONEM 2018.

Michał Jończyk


10–11.03 KATOWICE Sklep Wędkarski FISHING-MART ul. Feliksa Bocheńskiego 69–75

W dniach 10-11 marca br. odwiedziliśmy znakomicie wyposażony salon FISHING-MART, położony w Katowicach. Bogata oferta sklepu przyciąga klientów w każdy dzień tygodnia, więc nic dziwnego, że i w piątek już od pierwszej minuty otwarcia salonu zjawiali się klienci. Chętnie podchodzili do nas, pytając o nowości 2017, a także o akcesoria z szerokiego zakresu naszej oferty. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się nowe kołowrotki Tema Dragon, o których wypowiadano się bardzo pochlebnie i podczas oglądania, i podczas rozmowy – wielu rozmówców już znało nasze kołowrotki i pozytywne opinie o nich zaczerpnięte od swoich znajomych bądź z Internetu. Uwagę wielu wędkarzy, preferujących ultralekki i lekki spinning, zwrócił nowy kołowrotek Nano Lite – bardzo lekki, bardzo ładnie pracujący i niezwykle przydatny w lekkim spinningu.
Co bardzo ciekawe (w końcu ze Śląska nad morze jest niezły kawał drogi), zainteresowaniem cieszył się sprzęt morski, np. wędki Boat Master, kołowrotki Sea Master, a także multiplikatory Okuma. Mimo, że to południe Polski, wędkarstwo morskie nie jest tam zapomniane, co bardzo cieszy J, ponieważ w ofercie oprócz wielu wędzisk morskich i surfcastingowych posiadamy znakomite plecionki morskie (np. przystępna cenowo specjalnie kolorowana Guide Rainbow 250 m).
Jeśli chodzi o nowości wśród naszych wędzisk, to pozytywną opinią cieszyły się wędziska Street Fishing. Niemniej, uwadze klientów nie umknęły nowe wędziska Mega Baits: Night Hunter i Insanity – to ciekawa oferta i budzi coraz szersze zainteresowanie. Konsekwentnie rozbudowujemy naszą ofertę karpiową i gruntową. Pytaliśmy wędkarzy o opinię na temat naszych nowych pokrowców Street Fishing w rozbudowanej ofercie i ku naszej radości ocenianą są ona bardzo pozytywnie; podobają się wędkarzom, szczególnie tym, którzy lubią wyglądać modnie, nietuzinkowo, wprowadzać do swojego wizerunku odrobinę ekstrawagancji. Właśnie ci wędkarze zwracali też uwagę na nasze ciekawe kominiarki i buffy.
W Katowicach odwiedzających było dużo, o każdej porze dnia był ruch na sklepie. Zarówno z rana, jak i po południu odwiedzali nas pasjonaci, chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami, rezultatami oraz chwalili zdjęciami z łowisk. Wielu z nich przyjechało wprawdzie bez potrzeby dokonania zakupów, ale zwyczajnie, ponownie spotkać się z nami, porozmawiać, pokazać na zdjęciach ryby złowione na nasz sprzęt, pochwalić się planami na sezon 2017. Atmosfera była bardzo przyjemna i mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok.

Karolina Kuczma, Waldemar Ptak


18–19.03 OLSZTYN Sklep Wędkarski SEZON ul. Dworcowa 7

W dniach 18-19.03 w sklepie wędkarskim SEZON w Olsztynie przy ulicy Dworcowej odbyła się prezentacja oferty sprzętowej na sezon 2017. Na pokazie zaprezentowano wiele ciekawostek na nadchodzący sezon i choć pogoda w ubiegły weekend nie była zbyt sprzyjająca to jednak nic nie stanęło na drodze wędkarzom i prezentacja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Oko klientów przyciągały nowe serie kołowrotków spinningowych Team Dragon, NanoLite oraz wolnobieżne MegaBaits Combat oraz Black Shadow. Wielu klientów zachwyconych było nowymi spinningami Millenium i Street Fishing. Z droższych serii zdecydowanie najbardziej podobały się wędkarzom wędziska z serii CXT MicroSpecjal oraz FastCast. Na prezentacji nie mogło zabraknąć również nowych pokrowców, toreb, pojemników wodoodpornych i plecaków serii Hell’s Anglers i Street Fishing,w której nie brakuje wielu praktycznych elementów wyposażenia wędkarza łowiącego z brzegu w jeziorach i miejskich kanałach. Wędkarze w dniach pokazu mieli możliwość zapoznania się z ofertą plecionek z firmy Momoi. Nie zabrakło również solidnych, składanych podbieraków z gumowaną siatką i najwyższej klasy japońskich pudełek i skrzynek Versusa.
Korzystając z okazji chciałbym gorąco podziękować właścicielom i pracownikom sklepu wędkarskiego SEZON za udostępnienie i przygotowanie lokalu na potrzeby pokazu oraz poświęcony czas, jak również wszystkim wędkarzom, którzy mimo fatalnych warunków pogodowych byli z nami na Dniach z Dragonem!

Łukasz Poziemski


17–18.03 ŚWIECIE Sklep Wędkarski RYBCZYŃSKI ul. Wojska Polskiego 12

W dniach 17-18.03.2017 „Dni z Dragonem” zagościły w Świeciu, miasta położonego u ujścia rzeki Wdy do Wisły. Sklep Wędkarski Dariusza Rybczyńskiego, gospodarza pokazów, odwiedziło wielu zainteresowanych wędkarzy, którzy rozpoczęli już nowy sezon nad wodą lub zakończyli przygotowania do pierwszego rekonesansu na przedwiośniu. Podczas tych dwóch dni zaprezentowano najnowszą ofertę kołowrotków oraz wędzisk wartych uwagi każdego wędkarza. Ryobi, Team Dragon, Okuma to kołowrotki, które sprostają wymaganiom spinningistów, spławikowców jak i poławiaczom morskich ryb. Najnowsza generacja serii Team Dragon budziła spore zainteresowanie, zwłaszcza Team Dragon Z FD. Sięgano również po Fishmakera II, którego wybrano na wyjazdy po Wiślanie sandacze. Kołowrotek Viper w nowej odsłonie został uznany za najlepszy wybór w swojej grupie cenowej spośród pozostałych modeli. Wiele pytań padło odnośnie przynęt miękkich, Dragon V-Lures. Okazało się, że wielu wędkarzy sięga po nie od wielu sezonów z racji bardzo dużej skuteczności. Ciekawość budziły gumy Jerky i Jerky Pro. W tym sezonie przynęta ta zyskała już szerokie grono odbiorców oraz przekonała o swojej skuteczności już nie raz. Lunatic, Chucky, Fatty, Mamba to tajna broń wiślanych wędkarzy. Podczas pokazów interesanci wspominali stare serie wędzisk takie jak DRAGON Thytan, Millenium, Team Dragon Silver Edition. Użytkownicy tych wędzisk od lat sięgają po sprzęt z naszej oferty i śledzą wszelkie nowości na bieżąco. Dni z Dragonem umożliwiają kontakt z nowościami, które nie zawsze dostępne są w sklepie. Jest to najlepszy sposób by wstępnie ocenić dany asortyment oraz porównać z pozostałymi propozycjami. Nowa odsłona wędzisk Millenium HDG budzi zawsze największe zainteresowanie, nie ustępując serii CXT. Śmiało możemy nazwać te wędziska faworytami pokazów, ponieważ największe grono klientów kieruje pytania odnośnie pracy wędziska oraz przeznaczenia. Przychylne opinie usłyszeliśmy od użytkowników żyłek spinningowych HM80. Całe dwa dni pokazów minęły w przyjaznej atmosferze, a pracę oraz wszelkie starania Pana Darka, właściciela sklepu, doceniał każdy klient odwiedzający pokazy Dni z Dragonem.

Tomasz Kreczko


10–11.03 GDAŃSK Centrum Wędkarstwa al. Grunwaldzka 295

W dniach 10-11 marca po raz kolejny firma Dragon gościła w Centrum Wędkarstwa w Gdańsku. Zaprezentowano zarówno nowości na 2017 r. jak i sprzęt z dotychczasowej oferty firmy. Przybyli wędkarze bardzo dobrze oceniali wędki CXT, NanoForce czy też nowości Street Fishing i Millenium które to serie na stałe trafiły już do oferty sklepu. Nie mniejszą popularnością cieszyły się odległościówki i feedery z nowej serii wędzisk Mega Baits Insanity. Wśród kołowrotków bardzo dobrze wypadły cztery nowe serie Team Dragon oraz nowy Nanolite. Chwalono też znane i cenione kołowrotki Ryobi z nowościam, modelami Proskyer Surf, Xenos i Fokamo. Na koniec rozlosowano cenne nagrody. Dziękuję obsłudze sklepu oraz przybyłym wędkarzom za czas spędzony w miłej atmosferze.

Tomasz Kreczko


10–11.03 LEGNICA Europejskie Centrum Wędkarskie FISHING24 ul. Kamińskiego 33

Europejskie Centrum Wędkarskie FISHING24 w Legnicy było kolejnym przystankiem na trasie Dni z Dragonem. Bardzo ciekawa i szeroka oferta nowości Dragona na rok 2017 wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród okolicznej braci wędkarskiej. Wędziskiem, które okazało się hitem legnickiego pokazu był model MicroSpecial z fantastycznej rodziny CXT. Kijek ten w oczach wielu fachowców kompletnie nie różni się od tych wykonanych w pracowniach, jednak jego cena jest zdecydowanie niższa. Łowienie nim okoni, kleni, jazi i pstrągów w małych i średnich rzekach lub z łódki jest przyjemne i efektywne. Bardzo ciepło została również przyjęta długo oczekiwana seria Millenium HDG oraz Street Fishing. Kołowrotkami, które zrobiły wielkie wrażenie była nowa generacja z serii Team Dragon. Płynność pracy, precyzja hamulca, świetne wykonanie oraz pięcioletnia gwarancja skłoniły wielu klientów do zakupu nowej zabawki. Nie zabrakło również sympatyków znanej i rewelacyjnej rodziny kołowrotków Ryobi. Wyróżniają się one przemyślanym designem i wzorową ergonomią co uchodzi dziś za wzorzec udanego połączenia trwałości i solidności z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się plecaki, pokrowce i torby z nowej serii Street Fishing. Bardzo mocne materiały, świetne wykonanie i duża praktyczność oraz opinia oglądających pozwalają wierzyć, że może to być jeden z hitów wśród nowości Dragona na 2017 rok. Na zakończenie pokazu spośród osób, które tego weekendu postawiły na sprzęt marki Dragon zostały rozlosowane 3 bardzo cenne nagrody w postaci; wędki Team Dragon, kołowrotka Manta Carp oraz kamizelki TechPack. Serdeczne podziękowania dla całej załogi sklepu za pomoc oraz zaangażowanie w organizację pokazu.

Michał Jończyk


10–12.03 NOWY DWÓR GD. Sklep Wędkarski FISHER-PRO ul. Miłosza 12/2

W dnia 10-11.03 w sklepie wędkarskim FISHER w Nowym Dworze Gdańskim przy ulicy Miłosza odbyła się prezentacja oferty sprzętowej na sezon 2017. Wśród wielu produktów największym zainteresowaniem wędkarzy cieszyły się nowe wędziska spinningowe z serii Street Fishing oraz kolejna odsłona znanych i cenionych wędek Millenium. Zarówno nowoczesny design jak i walory użytkowe obu tych serii spowodowały, że klienci sięgali po nie bardzo często i każdy mógł wybrać interesujący go model. Jeśli chodzi o wędziska gruntowe i matchowe to zdecydowanie najchętniej oglądanymi seriami była seria Dragon Insanity oraz MegaBaits Combat. Ogromnym zainteresowanie cieszyły się także kołowrotki Dragona a nowe serie Team Dragon były “wisienką na torcie” na tegorocznych Dniach z Dragonem. Wśród wielu zaprezentowanych produktów nie mogło zabraknąć nowych pokrowców i toreb z linii Hells Anglers oraz Street Fishing, japońskich pudełek i skrzynek Versus, jak również wysokiej klasy plecionek Momoi. W trakcie trwania pokazu klienci otrzymali wiele ciekawych upominków a na koniec pokazu rozlosowano cenne nagrody.

Łukasz Poziemski


03–04.03 ŁOMIANKI Centrum Wędkarskie SMOK24.pl ul. Warszawska 214

W dniach 3-4 marca w Centrum Wędkarskim „Smok24.pl” odbył się kolejny Dzień z Dragonem . Tym razem zaprezentowane zostały nowości przygotowane przez firmę na 2017 rok. Wiosenna aura przyciągnęła na prezentację wielu wędkarzy chcących należycie przygotować się do nadchodzącego sezonu wędkarskiego. Przez dwa dni pokazu szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wędki z dwóch nowych serii: Street Fishing – seria nowoczesnych wędzisk przygotowanych dla miłośników tej prężnie rozwijającej się dziedziny wędkarstwa spiningowego , a także Millenium – długo wyczekiwany powrót kultowej serii wędzisk w nowej stylistyce przy zachowaniu tych cech , które były znakiem rozpoznawczym poprzednich modeli czyli przede wszystkim mocy i niezawodności za rozsądną cenę. Sporą ciekawość wywołały również dwa nowe, kolejne już modele z serii Mega Baits : Insanity – wędziska przeznaczone dla wytrawnych łowców białej ryby oraz Night Hunter – wędziska stworzone do połowu rekordowych karpi . Wielu oglądających było pod wrażeniem wędzisk z serii CXT ( modele: fast cast, super fast , ms-x, cross force oraz lure control) , których blanki wyprodukowano w technologii X-Cross CGT, a która do tej pory zarezerwowana była głównie dla drogich wędzisk hand - made .
Z kołowrotków uwagę przykuwały cztery nowe, topowe modele z serii Team Dragon (Z , X, C, S ), która w tym roku przeszła gruntowną zmianę , począwszy od konstrukcji i designu a skończywszy na mechaniźmie ( tytanowa rolka, wodoszczelny hamulec, zabezpieczenie antykorozyjne ). Wszystkie zostały przygotowane dla Dragona przez japońskiego producenta a wyprodukowane przez fabrykę , w której powstaje m.in. dobrze wszystkim znany Ryobi Zauber. Kolejną nowością wśród kołowrotków , którą mogli obejrzeć wszyscy uczestnicy Dnia z Dragonem w Łomiankach był kołowrotek Nano Lite w nowej odsłonie pod nazwą XT60C – hybrydowy kołowrotek przeznaczony do lekkiego spiningu cechujący się bardzo małą wagą oraz nowoczesnym designem. Wiele osób zainteresowanych było również nowościami do bardzo popularnej ostatnio metody połowu białej ryby pod nazwą Method Feeder . Dla jej zwolenników Dragon przygotował pod marką Mega Baits plecionki, żyłki , a także koszyczki . Większość nie mogła doczekać się również dnia ,w którym w sprzedaży znajdą nową serią organizerów wędkarskich Street Fishing , w której skład wchodzą pokrowce na wędki i kołowrotki , techpack , 3 modele plecaków oraz pas biodrowy, chlebak i portfel na przypony. Według wszystkich zainteresowanych asortyment ten będzie jednym z hitów wśród nowości na 2017 rok. W zgodnej opinii wszystkich , Dni z Dragonem zakończyły się pełnym sukcesem, dlatego też z nieukrywaną radością wspólnie zapraszamy na przyszły rok, na kolejną edycję Dni z Dragonem w Centrum Wędkarskim „ Smok24.pl” w Łomiankach.

Tomasz Jaracz


10–12.03 KRAKÓW Europejskie Centrum Wędkarskie FISHING24 ul. Josepha Conrada 63

W dniach 10-12.03.2017 zagościliśmy z naszymi cyklicznymi spotkaniami “Dni z Dragonem” w drugiej filii Europejskiego Centrum Wędkarskiego FISHING 24, w Krakowie. Pokazy najnowszej oferty przygotowanej przez firmę Dragon w ciągu tych trzech umożliwiły wielu wędkarzom zapoznanie się z najciekawszymi propozycjami przygotowanymi specjalnie dla nich i dla ich potrzeb. Nie zabrakło stałych, zaufanych klientów, którzy od lat sięgają po sprzęt naszej marki ale pozytywnie zaskoczyło nas zainteresowanie wśród młodego pokolenia rozpoczynającego swoją przygodę z wędkarstwem. Pierwszy dzień pokazów przebiegł spokojnie, głównie na rozmowach o ofercie spinningowej wśród nowości na 2017 rok. Największe zainteresowanie budziła seria wędzisk CXT MicroSpecial. Usłyszeliśmy wiele pozytywnych opinii o tejże serii. Nie mogło również zabraknąć wyrazów uznania po wstępnych oględzinach w sklepie. Klienci, którzy wzięli do ręki wędzisko CXT MS-X o ciężarze wyrzutu do 10 gramów o długości 1,90 oraz 2,13 m, wychodzili zadowoleni wędziskiem w pokrowcu do domu. Kołowrotki Ryobi znane już wędkarzom z Małopolski, również cieszyły się sporym zainteresowaniem. Po trzech dniach pokazów z pewnością zyskały też grono nowych użytkowników przekonanych o ich funkcjonalności. Mowa tu przede wszystkim o kołowrotkach takich jak Zauber, Zauber CF, Arctica, Arctica CF, Slam, Ecusima Xenos, Krieger. Padło sporo pytań odnośnie plecionek Momoi oraz HM8 Forte. Podczas drugiego dnia pokazów odwiedzili nas nie tylko spinningiści ale także zwolennicy morskich przygód. Oferta morskich wędzisk Boat Master zaprezentowana podczas Dni z Dragonem została pozytywnie przez nich przyjęta. Uwagę zwrócili też na nowości wędzisk morskich z serii Millenium HDG. Jeden z klientów sklepu Fishing24 przyszedł na prezentację po to, aby wybrać dla siebie idealne, delikatne wędzisko na okonie. Oczywiście najbardziej do gustu przypadła seria CXT MS-X, jednak po sąsiedzku na stojaku prezentowała się seria Nano Core. Wziął do ręki Casta o ciężarze wyrzutu do 21 gramów, po czym stwierdził, że nadszedł odpowiedni czas na pierwszą przygodę z castingiem. W niedzielę odwiedził nas ponownie, wracając z pierwszego wypadu nad wodę z Castem Nano Core. Zwolennicy połowu sandacza z okolicznych łowisk chętnie chwytali za wędziska z serii X-Treme. W niedzielę odwiedziło nas mnóstwo młodych wędkarzy. Sezon spławikowy powoli budzi się do życia po minionej zimie. Uzupełniali oni zapasy zanęt, żyłek, haczyków wszelkich niezbędnych akcesoriów. Nadwiślańscy wędkarze chwalili się swoimi zdobyczami oraz osiągnięciami nad wodą. Cieszymy się, że sięgają Oni od lat po sprzęt oferowany przez firmę Dragon, a co za tym idzie nierozłącznie - po części mamy swój udział w ich doskonałych rezultatach.

Patrycja Tykwinska, Dariusz Stepanow


03–04.03 RACIBÓRZ Sklep Wędkarski REKINEK ul. Rudzka 55 E

Dni z Dragonem w sklepie wędkarskim „Rekinek” w Raciborzu odbyły się po raz pierwszy w historii tego sklepu. Dzięki właścicielowi sklepu i firmie Design Fishing wędkarzy mieli okazję zobaczyć to co nowego Dragon przygotował na 2017 rok. Wśród prezentowanego sprzętu znalazły się także pozycje asortymentowe, które być może nie były znane wcześniej wędkarzom. Podobnie jak i w czasie poprzednich Dni z Dragonem, także i w Raciborzu uwagę przykuwały wędki z serii Millenium. Spore grono osób było pod wrażeniem wędek z serii CXT. Wśród odwiedzających „Rekinka” było spore grono spinningistów aktywnie biorących udział w zawodach organizowanych przez Okręg PZW w Katowicach. Im szczególnie przypadły do gustu wspomniane już wędki z serii CXT, zwłaszcza modele z rodziny Micro Special. Wśród kołowrotków wędkarze mieli okazję przyjrzeć się z bliska m.in. nowej odsłonie Team Dragon'ów oraz całkowicie nowym kołowrotkom Mega Baits Combat FR. Z drobnego sprzętu, tak jak przysłowiowe bułeczki, rozchodziły się woblery Salmo Tiny. Jednak nie samym spinningiem Racibórz i okolice żyją, dlatego też z uwagą przyglądano się nowościom wśród wędek do metody odległościowej, jak i „karpiówkom”. Ciekawostką był fakt iż najmłodszy uczestnik DzD liczył sobie 11 lat i bardzo świadomie dokonywał zakupów. Z „Rekinka” wyszedł nabywszy m.in. wędkę Millenium. Cieszy fakt, że i wśród najmłodszych wędkarzy Dragon cieszy się również uznaniem. Dni z Dragonem były dla niego bardzo szczęśliwe, gdyż oprócz promocyjnych zakupów, możliwości zobaczenia w jednym miejscu sporej ilości sprzętu Dragona, szczęście uśmiechnęło się także dla niego podczas sobotniego losowania.

Dariusz Stepanow


03-04.03 BIELSKO-BIAŁA Sklep Wędkarski FISHING-MART ul. Partyzantów 69

W dniach 3-4 marca br. pojawiliśmy się z wizytą roboczą o nazwie Dni z Dragonem w kolejnym, bardzo dużym salonie FISHING-MART, tym razem położonym daleko na południu Polski, bo aż w Bielsku-Białej. Wprawdzie jeszcze przed pokazem czuliśmy przedwiośnie w powietrzu, jednak weekend okazał się nadzwyczajnie ciepły, co wielu wędkarzy wywabiło nad wodę, na łowiska. Prawdziwych pasjonatów poznaje się po tym, że przed wypadem nad wodę zdążą odwiedzić swój ulubiony sklep, takich i tym razem nie zabrakło - niektórzy z nich już byli w ubraniu wędkarskim, a pozostawiony na parkingu samochód wyładowany był sprzętem po sam dach auta. Mimo to odwiedzali naszą wystawę, aby zapoznać się z nowościami oraz porozmawiać o sprzęcie, niektórzy snuli plany zakupowe po obejrzeniu prezentacji lub poradzeniu się nas w zakresie doboru np. wędziska, kołowrotka czy żyłek, plecionek, pokrowców itd.
Warte odnotowania są ciekawe zmiany, zachodzące w środowisku wędkarskim. Mamy możliwość obserwowania tych zmian na przestrzeni kolejnych lat i także w porównaniu do prezentacji w sąsiednich miastach. Otóż, tutejsi wędkarze poszerzają swoje zainteresowania sprzętem w każdej metodzie, a także w tym mieście najwięcej z nich pytało o sprzęt morski. Dużym zainteresowaniem cieszyły się odległościówki i quivery z serii Combat. Uwadze Klientów nie umknęły wędziska specjalnego przeznaczenia X-Force. Wciąż serca okoniarzy podbijają wklejanki Fishmaker II, główki jigowe X-Fine i Micro. Wędziska pstrągowe z rodziny CXT były szczególnie pieczołowicie oglądane i próbowane na sucho. Naprawdę zaciekawiały spinningistów. Cieszy nas to, że Klienci chętnie pytali o najróżniejszy sprzęt, chwalili się swoimi rezultatami na łowiskach pokazując pamiątkowe zdjęcia oraz zdjęcia z okazami ryb, a także mieli okazję do rozmowy z naszymi gośćmi specjalnymi – Pawłem Jaworskim i Robertem Polichą. W sobotę o godz. 14:00 odbyło się oficjalne losowanie nagród. Zwycięzcom gratulujemy

Karolina Kuczma, Waldemar Ptak


10–11.03 BYDGOSZCZ Sklep Wędkarski WOBLER ul. Jagiellońska 73

W ubiegłe piątek i sobotę tj. 10 i 11 marca w sklepie „Wobler” w Bydgoszczy odbyły się pierwsze w tym roku  Dni z Dragonem w Bydgoszczy. Dla mnie i dla Piotra (właściciela sklepu) były one wyjątkowe. Dla mnie dlatego, że to pierwsze spotkanie jakie miałem okazję organizować, a dla Piotra, bo połączył nasz pokaz z szóstymi już urodzinami jego sklepu.

Piątek, godzina 9:50. Wraz z ekipą „Woblera” z pewnym napięciem wyczekujemy pierwszych klientów. Banery rozstawione, sprzęt prezentuje się znakomicie, tort pokrojony. Mamy nadzieję, że nasza praca nie pójdzie na marne. 

Godzina 10:00.  Do sklepu jak na komendę wchodzą pierwsi zainteresowani. Poczęstowani kawą i tortem zabierają się do przeglądania sprzętu ze stajni Dragona. Jak się okazało szukają wędzisk do połowu sandaczy z łodzi. Bez zastanowienia zaproponowałem im kije z serii NanoCore wiedząc jak znakomicie nadają się do tego celu. Panowie przejrzeli jeszcze parę innych naszych pozycji ale na koniec zaufali moim doświadczeniom z NanoCore’ami i zadowoleni wyszli z nimi pod pachami. W międzyczasie Piotr i Adam obsłużyli innych klientów, którzy też znaleźli to po co przyszli.

Do końca dnia każdy z nas miał pełno roboty. Dwoiliśmy się i troiliśmy aby każdy wyszedł usatysfakcjonowany. Jestem przekonany, że nam się udało. W okolicach godziny szesnastej spostrzegliśmy, że mamy już spore braki w sprzęcie i naprędce złożyliśmy zamówienie aby jeszcze tego samego dnia utrzymać uzupełnienie na sobotę. Liczyliśmy się z tym, że piątek to dopiero rozgrzewka. Nie myliliśmy się…

W sobotę w Woblerze zameldowałem się tuż przed otwarciem tj. 10:00 . Zaraz po mnie do sklepu weszło tylu klientów, że na małym metrażu sklepu Piotra nie byłem w stanie się obrócić. Z radością odnotowałem fakt, że wędkarze w Bydgoszczy są coraz bardziej zainteresowani castingiem. Wielu z nich wyszło ze sklepu z castingowym zestawem lub jego składowymi. Tu gwiazdami ponownie były wędziska z serii NanoCore ale też MS-Xy w wersji z pazurem, multiki Dragona i Okumy. Przy tej ilości kolegów po kiju, która przetoczyła się przez sklep ani się obejrzałem i nastała 14:00 . Pora zamykać. W końcu nam też należy się weekend i szansa na wykonanie paru rzutów nad wodą.

O mało nie zapomniałem wspomnieć, że wszyscy klienci wzięli udział w konkursie. Przy zakupach za określoną kwotę sprzętu marek Dragon, Okuma czy Mustad ich dane trafiały do konkursowej urny, a do wygrania były naprawdę wartościowe nagrody. Wędzisko serii Team Dragon, karpiowy kołowrotek Manta Carp czy kamizelka techniczna serii Superlite. Tuż po zamknięciu rozlosowałem zwycięzców; relację z tego losowania możecie zobaczyć na profilu Woblera na facebooku. Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom i wszystkim wędkarzom, którzy tego dnia podjęli właściwe decyzje. Do zobaczenia nad wodą i za rok na kolejnych Dniach z Dragonem.

Krzysztof Schmid, TD Garmin


03–04.03 CHOJNICE Salon Wędkarski HOBBY ul. Reymonta 10

W dniach 03-04 marca w salonie wędkarskim HOBBY w Chojnicach odbyła się prezentacja sprzętu Dragon. Zaprezentowano zarówno nowości na 2017 r. jak i sprzęt z dotychczasowej oferty firmy. Dużym zainteresowaniem licznie przybyłych wędkarzy cieszyły się odległościówki i feedery z nowej serii wędzisk Mega Baits Insanity. Wśród spinningów zwracano uwagę na wędki z serii Nano Force oraz wklejanki Fishmaker II. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziła seria wędek Millenium w nowej odsłonie.Wędkarze mogli też ocenić pracę kołowrotków Dragona wśród których hitem okazały się nowe Team Dragony. Chwalono też znane i cenione kołowrotki Ryobi z nowościam, modelami Xenos i Fokamo. Na koniec rozlosowano cenne nagrody. Dziękuję właścicielom, obsłudze sklepu oraz przybyłym wędkarzom za czas spędzony w miłej atmosferze.

Tomasz Kreczko


24–25.02 KONIN Hurtownia Wędkarska ORKA ul. Przemysłowa 54

W dniach 24. i 25. lutego odbyły się Dni z Dragonem w sklepie Orka, na terenie Konina. To miasto otoczone atrakcyjnymi łowiskami typu jeziora, stawy i kanały. W sklepie Orka, z pomocą profesjonalnej załogi miło spędziliśmy dwa dni, które się okazały dość intensywne handlowo dzięki licznie przybywającym wędkarzom, w wielu przypadkach wraz z rodzinami, małymi dziećmi. W piątek już od rana odwiedzali nas okoliczni wędkarze, chcąc zobaczyć nowości spinningowe i gruntowe na rok 2017, a także szczegółowiej porozmawiać o naszej ofercie, o interesujących ich pozycjach, dopytać się o właściwości poszczególnych akcesoriów. Zainteresowanie było bardzo duże, a wędki Dragon znikały ze stojaków w błyskawicznym tempie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się modele CXT, ale również znakomite wędziska Mega Baits, zarówno Insanity i Black Shadow. W sobotę, cieszyły się uznaniem i wzięciem nasze torby Team Dragon – zasłużyły sobie na tę popularność ładnym designem i solidnością wykonania. Pomimo okropnej pogody, padał śnieg z deszczem i pojawił się lekki przymrozek powodujący gołoledź, wędkarze nawet z dalszych rejonów z chęcią odwiedzali sklep Orka, aby zapoznać się z naszymi produktami. Wielu z nich już rozpoczęło doposażanie się w sprzęt z myślą o nadchodzącym sezonie. Wielu przyjechało wypytać o nowości, których jeszcze nie ma w sprzedaży. Rozdaliśmy mnóstwo upominków, a także rozlosowaliśmy nagrody główne. Zwycięzcom gratulujemy  Podczas spotkania Dni z Dragonem wielu wędkarzy miało szansę dowiedzenia się o nowych trendach w metodzie spinningowej, gruntowej, mogli fachowo porozmawiać z nami o niuansach połowu ryb na naszym sprzęcie.

Karolina Kuczma, Waldemar Ptak


10–11.03 GRYFICE P.H.U. MAŁGORZATA POPRZECZKA ul. Kościuszki 51

Kolejny przystanek Dni z Dragonem to gościnne Gryfice. Tu, w Salonie Wędkarskim Państwa Małgorzaty i Waldemara Poprzeczka rozłożyliśmy swoje produkty aby każdy wędkarz mógł naocznie i namacalnie przekonać się o ich wysokiej jakości. Rejon Gryfic to zdecydowana dominacja spinningu oraz połowów morskich. Stąd największe oczekiwania wędkarzy wobec naszych nowych wędzisk Millenium i Street Fishing. Słuchając opinii oglądających i analizując, które modele zostały sprzedane, można stwierdzić że znalazły one oczekiwane przez nas uznanie w oczach wędkarzy. Wśród gadżetów olbrzymim zainteresowaniem cieszyło się mocowanie przetwornika echosondy , firmy Scotty. Bezproblemowy montaż na łodzi oraz wygodny, przegubowy sposób unoszenia i opuszczania przetwornika sprawiły, że uchwyt wywołał takie zainteresowanie. Zresztą rosnąca popularność sprzętu trollingowego, to jedna z tendencji , która pojawiła się w czasie tegorocznego cyklu. To potwierdza słuszność rozszerzania naszej oferty w tej grupie asortymentowej. Ponadto docenione zostały nowe pokrowce i torby w wersji Street Fishing. No i wreszcie pora na wskazanie lidera pokazu w Gryficach. Zdecydowane zwycięstwo odniosła seria kołowrotków Team Dragon, a szczególnie flagowy model “ Z “. Design tego kołowrotka w ocenie klientów nie odbiega od najwyższych modeli konkurencyjnych firm, natomiast płynność jego pracy , precyzja hamulca ustawiają go w znacznie wyżej niż wskazywałaby na to jego cena. Co jeszcze ważne podkreślenia bardzo pozytywnie odebrano kalkulację ceny najniższej wersji serii Team Dragon czyli “ S “. Reasumując, kolejna udana impreza, która umożliwiła szerokiej rzeszy wędkarzy zapoznanie się z ofertą naszej firmy. Wśród kupujących, cyklicznie już rozlosowano cenne nagrody. Z rąk przedstawiciela firmy Design Fishing odebrali je : Wojciech Grzegorzewski, Jan Zadworny, Grzegorz Karolak. Z pewnością sprzęt przez nich wylosowany posłuży im długi czas i przyniesie sporo satysfakcji w czasie wędkarskich wypraw. Pozdrawiam

Tadeusz Chmielewski


24-26.02 WROCŁAW, Europejskie Centrum Wędkarskie FISHING24

W dniach 24-26.02.2017 zagościliśmy z naszymi cyklicznymi spotkaniami “Dni z Dragonem” w Europejskim Centrum Wędkarskim FISHING 24 we Wrocławiu. W trakcie tych 3 dni spotkań klienci mogli zapoznać się z nowościami przygotowanymi przez firmę Dragon na 2017 rok. Gościem specjalnym pokazu była znakomita zawodniczka Grand Prix Polski w spławiku Patrycja Tykwinska, która z chęcią udzielała cennych rad zainteresowanym osobą. Na pokazie zaprezentowane były najnowsze i najciekawsze modele kołowrotków Ryobi, które wręcz zafascynowały naszych klientów. Poza kołowrotkami można było zobaczyć szeroką ofertę wędzisk. Wśród nich była długo oczekiwana seria Millenium Hdg oraz Street Fishing. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszyły się dobrze znane i cenione wędziska Moderate II, o których już klienci wiedzieli praktycznie wszystko. Model 2,82 m. do 12 g. okazał się numerem 1 podczas pokazu. Wybierano go na wczesnowiosenne spotkanie z Jaziem czy Kleniem nad Wrocławską Odrą. Poza wędziskami i kołowrotkami zaprezentowano torby Team Dragon oraz pojemniki wodoodporne z serii Hells Anglers. Nie pominęliśmy również najnowszego dziecka Salmo. Model Wave jest przynętą o świetnych walorach lotnych, przeznaczony na płytkie łowiska. Tego weekendu odwiedziła nas również spora grupa wędkarzy preferujących metodę spławikową. Zaprezentowany kołowrotek z płytką szpulą Ryobi Oasys Match 4500 został przez nich bardzo pozytywnie przyjęty oraz otrzymał wiele pozytywnych opinii. Podczas prezentacji wędzisk MegaBaits Combat oraz Black Shadow zwrócono uwagę na ich czułość oraz jakość. Na zakończenie spośród wędkarzy robiących zakupy w czasie trwania pokazu rozlosowano nagrody w postaci wędki Team Dragon, kołowrotka Manta Carp oraz kamizelki Tech Pack. Ogromne podziękowania należą się pracownikom sklepu Fishing 24 za zaangażowanie i świetną organizację pokazu.

Michał Jończyk


24-25.02 POLICE, Centrum Wędkarskie ARAPAIMA

Kolejna odsłona DZD 2017. Tym razem gościła, w debiutującym w tym cyklu, Centrum Wędkarskim Arapaima w Policach. Szum medialny wokół imprezy spowodował , że już na kilka dni przed imprezą właściciel i pracownicy mieli mnóstwo zapytań o nowości Dragon. Zgodnie z oczekiwaniami już od rana w piątek odwiedzały nas liczne rzesze wędkarzy. Pierwsi z nich dokonali zakupu już o 9.10. W czasie pokazu mogliśmy zaprezentować m.in. cieszące się popularnością serie Millenium i Street Fishing. Jednak, co zaskakujące, najwięcej zapytań dotyczyło serii droższych CXT , X-Force, Moderate II. Świadczy to o wysokiej specjalizacji i fachowości polickich wędkarzy. Co bardzo istotne dysponowali oni tak obszerną wiedzą szczegółową na temat naszego sprzętu, że spokojnie wielu z nich mogłoby poprowadzić taką imprezę. Niekwestionowanym liderem naszej oferty , wśród kupujących i oglądających okazała się wspomniana wcześniej seria CXT. Z uwagi na region obfitujący w sandacze, najcieplej przyjęto modele Fast Cast oraz Superfast. Wędki te, wg. oglądających parametrami są identyczne z wędkami wykonywanymi w pracowniach, jednak mają od nich zdecydowanie niższe ceny. Bardzo ciepło przyjęto nowe bagaże serii Team Dragon. Niezmiennie wysoka jakość , duża różnorodność asortymentowa, to atuty podnoszone przez gości imprezy. Pozytywnie również odebrano kołowrotek Fishmaker Ti. Moc, trwałość, doskonały, płynny hamulec przekonywały wędkarzy. W czasie dwudniowej, okraszonej obfitym poczęstunkiem imprezy, Centrum Wędkarskie Arapaima należące do p. Marka Różyńskiego odwiedziło ok 100 wędkarzy. Co ważne spora ich grupa skorzystała z oferowanych przez sklep rabatów i została obdarowana wieloma upominkami ufundowanymi przez firmę Dragon. Można więc uznać debiut “ Arapaimy “ za bardzo udany i mam nadzieję, że w kolejnych latach Police wpiszą się na stałe w kalendarz cyklu Dni z Dragonem. Wśród klientów, którzy dokonali zakupu rozlosowano atrakcyjne nagrody sponsorowane przez Dragona. Nagrody wylosowali : Marcin Szpurek , Marcin Graczyk i Ryszard Ochlast. Pozdrawiam

Tadeusz Chmielewski


10–11.02 ZIELONA GÓRA Nowe Centrum Wędkarskie FISH24

Rozpoczął się kolejny rok i nadszedł czas na kolejny cykl pokazów nowości : Dni z Dragonem. Pierwszy etap to Zielona Góra i Nowe Centrum Wędkarskie Fish 24.pl. Jak w poprzednich latach prezentacja rozkręcała się powoli aby kulminacyjny moment osiągnąć między godzinami 15 i 17. Wtedy to w szczytowych momentach w sklepie przebywało jednocześnie ok. 20-25 osób. Łącznie w ciągu 2 dni pokazu nasze towary obejrzało ok. 100 osób. Co ważne bardzo często byli to ludzie, którzy przyszli zobaczyć konkretny produkt, czyli wcześniej zapoznali się już z naszą ofertą. Największym zainteresowaniem, zgodnie z oczekiwaniem, cieszyła się seria wędzisk Millenium. Została oceniona na 5+. Jej waga , akcja, wyposażenie, zróżnicowanie modeli i najważniejsze : cena , wpłynęły na tak pozytywny odbiór. Kolejną grupą wędzisk ocenionych bardzo dobrze była nasza flagowa seria CXT. Wśród niej na lidera wyrósł model MicroSpecial. Każdy biorący ją do ręki chwalił jej porażająco niską wagę. Mimo niewielu karpiarzy odwiedzających pokaz i oni znaleźli dla siebie sprzęty godne uwagi. Szczególnie przychylne ich opinie, zebrały kołowrotki Mega Baits Big Pit Carp oraz Mega Baits Metal Carp. Podkreślano ich moc oraz doskonale pracujące hamulce. Niezmiennie imprezie towarzyszyła doskonała, koleżeńska atmosfera będąca potwierdzeniem, ze właściciele sklepu potrafią skupić wokół siebie liczną grupę kolegów , klientów realizując ich oczekiwania. Wśród osób, które dokonały zakupów sprzętu Dragon i Mega Baits rozlosowano 3 cenne nagrody ufundowane przez Design Fishing. Ich właścicielami stali się: wędka Team Dragon Voyager Trout - Wojciech Koralewski, kołowrotek Manta Carp - Krzysztof Błasiuk, kamizelka Tech Pack Superlite - Grzegorz Wojtkowiak. Gratulujemy!

Tadeusz Chmielewski


10-11.02 SOSNOWIEC, Salon wędkarski FISHING MART

W dniach 10-11 lutego w salonie FISHING-MART w Sosnowcu odbyły się Dni z Dragonem, jedne z pierwszych w kraju. W piątek, w dniu roboczym, rano rozpoczęło się bardzo spokojnie, ale już około godziny 13:00 przy naszych produktach pojawiło się wielu zaciekawionych wędkarzy; przyjechali obejrzeć, dotknąć i porozmawiać z nami o wędziskach CXT, NanoPOWER, NanoCORE, cieszących się dużym wzięciem wklejankach Fishmaker. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się nowe wędziska do łowienia z plaży Surf Master oraz gruntowe i karpiowe Mega Baits. Śląsk to niemal zagłębie karpiowe, ale co ciekawe, rzesza tutejszych wędkarzy wyprawia się na plaże Bałtyku łowić wędką surfcastingową. Bardzo chwalone wszystkie wędziska CXT oczywiście miały swojego faworyta, a mianowicie modele MS-X służące do delikatnego spinningowania. Doskonale zapowiada się popyt na nowe wędziska Millenium – zainteresowanie wędkarzy było bardzo duże. Co zrozumiałe, po tematach dotyczących wędzisk rozmowa schodziła na kołowrotki, żyłki i plecionki. Z naszych kołowrotków wciąż dużym wzięciem cieszą się Fishmakery, w szczególności Ti - za ogromny plus uznana jest tytanowa oś główna. Na Śląsku jest kilka łowisk, gdzie dobry kołowrotek do orki sandaczowej znajduje zastosowanie, a takim właśnie jest Fishmaker. Zainteresowani wędkarze i klienci pytali i interesowali się w równej mierze kołowrotkami w cenie 450 zł jak i 100 zł – to efekt naszej polityki utrzymywania kołowrotków w dobrej jakości bez względu na cenę. Nie zabrakło zainteresowanych kołowrotkami Ryobi; Dragon na ten rok wprowadził poszerzoną ofertę oraz kilka bardzo ciekawych nowości.
W piątek do samego końca pojawiali się klienci, chcący zapoznać się z naszą ofertą i zapytać o nowości, których jeszcze nie mieli możliwości zobaczyć. Sobota, w przeciwieństwie do piątku rozpoczęła się bardzo intensywnie dla nas i dla personelu salonu. Tak już było przez cały dzień. Dużym zainteresowaniem cieszyła się seria Street Fishing zarówno wędzisk, toreb, plecaków i pokrowców. Dragon posiada bardzo dobre doświadczenie w zakresie tego asortymentu, więc tak naprawdę nie byliśmy zaskoczeni dużym zainteresowaniem. Przy okazji dowiedzieliśmy się, jak wielu wędkarzy lubi, a jeszcze więcej chce się zapoznać z łowieniem miejskim.
Wciąż niemałym zainteresowaniem cieszą się czarne i nieprzemakalne torby Hells Anglers, od rozmówców dowiadywaliśmy się o najróżniejszych sposobach wykorzystania na łowiskach tych udanych, praktycznych pojemników.
Podczas ciekawych i miłych rozmów poruszaliśmy tematy łowienia gruntowego, zanęt, haczyków, przyponów, a także pilkerowania dorszy, pstrągowania, łowienia boleni i dobór odpowiednich wędzisk i przynęt z oferty Dragona, trollingu słodkowodnego i morskiego, odzieży Dragona i Geoffa Andersona. Interesujących ludzi, tematów i wątków nie zabrakło. Warto przy ty zaznaczyć, że w tutejszym salonie panuje bardzo miła i prawdziwie wędkarska atmosfera, co z pewnością jest zasługą tutejszego personelu.

fot. Salon Fishing-Mart w Sosnowcu

Karolina Kuczma, Waldemar Ptak

TOP