SPIS TREŚCI

6-7.04 Elbląg, Sklep Wędkarski SHARK

W dniach 6-7.04 w sklepie wędkarskim SHARK przy ul. Grunwaldzkiej odbyła się prezentacja oferty sprzętu firmy DRAGON na sezon 2018. Celem pokazu było przedstawienie wędkarzom bieżącej oferty sprzętu z logiem Dragon. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziła nowa seria wędzisk spinningowych i castingowych Team Dragon Z-series, jak również nowe delikatne wklejanki Invader. Opisując nowości trzeba wspomnieć o nowych modelach w wędkach NanoCore oraz Street Fishing. Zaprezentowano również nowe Black Rocki II oraz jednoskładowe X-treme HD.
Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się nowości w kołowrotkach takie jak Guidy FD, Millenium, Street Fishing, Flash Pro oraz tańsze modele: Hitman, Magnum, Destiny i Quattro.
Wędkarze obejrzeli nową serię toreb, kamizelek technicznych, pasów biodrowych i plecaków Team Dragon X-system z kompatybilnymi przybornikami. Na tegorocznych Dniach z Dragonem wielu wędkarzy skorzystało z promocyjnych warunków zakupu i rabatów kompletując sprzęt na sezon. Na zakończenie wśród klientów, którzy kupili towar za kwotę min. 100zł rozlosowano cenne nagrody. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Chciałbym bardzo mocno podziękować wszystkim klientom sklepu, którzy zjawili się na prezentacji oraz fachowej Załodze sklepu SHARK za pomoc w przygotowaniu lokalu i wkład włożony w organizację tegorocznej edycji Dni z Dragonem.
Korzystając z okazji serdecznie zapraszam wszystkich wędkarzy do sklepu SHARK przy ul. Grunwaldzkiej – jest tu świetny wybór artykułów wędkarskich, w tym bardzo szeroka oferta sprzętu Dragon od haczyka po wędkę. Oprócz sprzętu znajdziecie tam fajnych gości co przy pysznej kawie opowiedzą Wam o pstrągach i szczupakach!!!

Łukasz Poziemski


23-24.03 Sosnowiec, Sklep Wędkarski FISHING MART

W dniach 23-24.03.2018 r. odbyła się kolejna prezentacja nowości z cyklu Dni z Dragonem, tym razem gościliśmy w salonie Fishing-Mart w Sosnowcu.
Tegoroczna wiosna charakteryzuje się bardzo zmienną pogodą, co nie pozwala prognozować obecności klientów w sklepach wędkarskich – gdy jest ładna pogoda, to każdy wędkarz stara się wyjechać na łowisko. Jak się okazało, prezentacja nowości w ramach Dni z Dragonem w Sosnowcu ma swoich fanów i rokrocznie odwiedzają nas już w pierwszym dniu prezentacji. Tradycji stało się zadość i tym razem.
Wędkarze zaciekawieni naszą oferta z dużym zainteresowaniem pytali o wędziska gruntowe, jak feedery, quivery i odległościówki. Nieco większa grupa chętniej podeszła do stojaków ze spinningami, gdzie duże zainteresowanie budziły wklejanki (szczególnie okoniowe), szczupakówki, sandaczówki i morskie do łowienia dorszy. Co bardzo nas cieszy, coraz więcej wędkarzy pyta o mocne wędziska X-Treme HD z przeznaczeniem do łowienia naprawdę ciężkich szczupaków i sumów. Wciąż dużym zainteresowaniem cieszą się pstrągówki oraz NanoCORE do łowienia z łódki, takich ryb jak okonie, szczupaki.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się spinningi z nowej generacji Team Dragon. Wprawdzie wygląd i kolorystyka bardzo się podobały, ale najbardziej urzekły wędkarzy akcja, progresja i świetna dynamika nowych wędzisk. Duży przekrój ciężaru wyrzutowego i długości umożliwia wędkarzom swobodny wybór dla siebie, coś pod swoje łowisko i specyfikę łowienia.
Spośród wędzisk gruntowych dużym zainteresowaniem cieszyła się grupa wędzisk MYSTERY, oferująca duży przekrój wędzisk w bardzo atrakcyjnej cenie. Niemniej nieco droższe wędziska jak Combat Match, Insanity Match i Insanity Method Feeder przyciągały uwagę swoimi możliwościami technicznymi, do wykorzystania nawet na trudnym łowisku z korzyścią dla wędkującego. Wędziska karpiowe Night Hunter zyskują na uznaniu, czego dowodem było rosnące zainteresowanie karpiarzy. Z tymi wędziskami już tak jest, że dopiero po wzięciu do ręki wyzwalają coraz większe zainteresowanie wędkarza.
Podsumowując dwudniowe spotkanie z licznymi wędkarzami, zainteresowanie sprzętem Dragona i MegaBAITS z roku na rok rośnie.
Dziękujemy za miłe przyjęcie i jednocześnie wyrażamy uznanie dla fachowości personelu w zakresie znajomości sprzętu wędkarskiego i sztuki łowienia, co w prostej linii przekłada się na wzorową obsługę Klienta.

Karolina Kuczma, Waldemar Ptak


23-24.03 Szczecin, Centrum Wędkarskie NEMO

I nadszedł finał cyklu Dni z Dragonem 2018. 23 i 24.03 gościliśmy w Szczecinie w Centrum Wędkarskim Nemo. Tradycyjnie już kierownictwo i załoga sklepu, jako że organizowali pokaz po raz kolejny, stanęli na wysokości zadania. Świetnie przygotowana ekspozycja, doskonałe zaangażowanie sprzedających oraz sympatyczny poczęstunek dla gości, stworzyły doskonałą atmosferę sprzyjającą prezentacji nowości sprzętowych Dragona na rok 2018. Przez pryzmat tego pokazu pozwolę sobie na pewne uogólnienie dotyczące odbioru naszych propozycji. Zdecydowanie najcieplej przyjęta została nowa seria wędzisk Team Dragon Z. Jakże często porównywana do wędzisk wykonywanych indywidualnie w pracowniach. Doceniano szybkość ich pracy, smukłość blanków, no i oczywiście niepowtarzalny design. Kolejny pozytyw, to grupa kołowrotków Flash. Doceniano dobrą , płynną pracę , dobre wyposażenie oraz bardzo rozsądnie skalkulowaną cenę. Podobnie przychylne oceny zebrała seria Millenium. Mówiąc krótko: robią robotę. Równie ciepło przyjęto nowości w kategorii przynęt sztucznych : gumy Aggressor Pro. Takiej mnogości kolorów nie ma chyba żadna z konkurencyjnych przynęt. Co do bagaży, w której to kategorii pojawiło się sporo nowości, to nadal jakość wykonania stanowi, w opinii oglądających, wyznacznik jakości w tej grupie. Reasumując, kolejna owocna edycja Dni z Dragonem. Kolejne dziesiątki usatysfakcjonowanych klientów, mnóstwo rozdanych nagród, niezliczone ilości rozmów i wreszcie udane zakupy, to rekomendacja na koleje edycje naszego cyklu. Już teraz serdecznie zapraszamy do odwiedzania sklepów, w których w przyszłym roku odbędą się DZD 2019. Na zakończenie składam serdeczne podziękowania całej załodze Centrum Wędkarskiego Nemo za ogrom pracy włożonej w organizację tej udanej imprezy.

Tadeusz Chmielewski


23-24.03 Grodzisk Maz., Sklep Wędkarski RAPA

W dniach 23-24 marca gościliśmy w sklepie wędkarskim RAPA w Grodzisku Mazowieckim. W tym czasie odbyła się kolejna edycja Dni z Dragonem , podczas której można było zapoznać się z ofertą przygotowaną przez firmę Design Fishing na 2018 rok.
Z zaprezentowanych nowości szczególną uwagę przykuła nowa odsłona kultowych modeli Team Dragon pod nazwą Z-series, a także nowe Guide Pro X, następca serii Guide Select. Jeżeli chodzi o młynki sygnowane marką Dragon to największe zainteresowanie towarzyszyło modelom : Street Fishing , Millenium HD oraz Flash Pro – wszystkie charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz bardzo atrakcyjną ceną. Sporo pozytywnych opinii zebrały nowe, bardzo pakowne i pojemne kamizelki techniczne Street Fishing oraz Team Dragon , a także torby i organizery z nowej kolekcji Team Dragon X -system.
Podsumowując, pokaz był bardzo udany, na co duży wpływ miała spora frekwencja, a także świetna atmosfera zapewniona przez pracowników sklepu. Można więc śmiało zaprosić wszystkich sympatyków wędkarstwa za rok na kolejne Dni z Dragonem w Sklepie Wędkarskim Rapa.

Tomasz Jaracz


23-24.03 Miastko, BARDUTA.PL

W dniach 23-24 marca w sklepie wędkarskim Barduta. pl w Miastku przy ul Długiej 2a odbyła się prezentacja oferty na rok 2018 z cyklu ,,Dni z Dragonem’’. Licznie przybyli wędkarze mogli zapoznać się z bieżącą ofertą oraz nowościami na 2018 rok. W czasie pokazu była też możliwość zakupu sprzętu w promocyjnych cenach z czego chętnie korzystano. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wędziska z nowej serii Team Dragon oraz Invader a także Moderate i Fishmaker. Bardzo wiele pozytywnych opinii zebrały kołowrotki Ryobi (TT Power, Xenos, Proskyer Aquapower) których duża ilość została sprzedana w w czasie trwania pokazu. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się kołowrotki Dragona, najnowsze modele Flash, Elite BF, Team Dragon czy kołowrotek morski Corsar Rewelacją okazała się plecionka Nano Clear o nieprawdopodobnej wytrzymałości w stosunku do średnicy. Dzięki promocji wydarzenia przez właścicieli, sklep odwiedziło w ciągu 2 dni wielu wędkarzy wśród których rozlosowane zostały cenne nagrody ufundowane przez firmę Dragon. Dziękuję właścicielom sklepu za czas spędzony w bardzo miłej atmosferze.

Tomasz Kreczko


23-25.03 Spytkowice, F.H. Skalniak Sklep BÓR

Sklep wędkarsko - myśliwski BÓR w Spytkowicach to kolejny nowy punkt na mapie trasy Dni z Dragonem 2018. Impreza tego typu po raz pierwszy odbyła się w tamtym regionie kraju, w związku z tym wśród odwiedzających byli wędkarze z odległego Nowego Targu, Zakopanego czy Nowego Sącza. Była to dla nich okazja by zaznajomić się z ofertą Design Fishing przygotowaną na rok 2018. W jednym miejscu zaprezentowane zostały nowości, a także dobrze znany już wędkarzom asortyment.
Większości wędkarzom Dragon kojarzy się ze spinningiem i wyznawcy tej metody wędkarstwa byli w większości odwiedzającymi Bór w tych dniach. Niezbyt duża odległość od Jez. Czorsztyńskiego sprawia, że wielu wędkarzy szukało wędek do łowienia sandaczy, popularną metodą „opadu”. Tu prym wiodły wędki Team Dragon Z-Series. Ci, którym problemu nie sprawia transport wędek nad wodę, chętnie poszerzali swój arsenał o wędki jednoczęściowe. Drugą mocną ekipę stanowili łowcy pstrągów. Im najbardziej podobały się wędki CXT Micro Special i Nano Lite. Czy to pstrągarz czy sandaczowiec, każdy z nich mógł wybierać do woli w szerokiej ofercie kołowrotków, żyłek i plecionek. Uznanie zdobywały kołowrotki Team Dragon i Ryobi, plecionki HM8X i Oshikage. Design Fishing nie zapomina o innych gałęziach wędkarstwa i dlatego oferta Dragona poszerzyła się w tym roku o budżetowe kołowrotki MegaBaits Elite, których zapas przygotowany na prezentację, bardzo szybko się wyczerpał.
Dni z Dragonem w Spytkowicach, to oprócz prezentacji sprzętowych, okazały się świetną płaszczyzną wymiany poglądów i doświadczeń, wspólnego umawiania się na ryby. Niektórzy z wędkarzy tak bardzo identyfikują się ze swoją pasją, że poświęcili motywom wędkarskim tatuaże na swoim ciele. Impreza została ciepła przyjęta przez właścicieli i personel sklepu Bór, a także odwiedzających i wypada mieć nadzieję, że spotkamy się w tym samym miejscu w przyszłym roku.

Dariusz Stepanov


23-25.03 Lubin, Sklep Wędkarski DIDO FISHING

Salon wędkarski DIDO-FISHING był kolejnym przystankiem na trasie Dzień z Dragonem. Bardzo ciekawa i szeroka oferta nowości Dragona na rok 2018 wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród okolicznej braci wędkarskiej. Wędziskiem, które okazało się hitem lubińskiego pokazu był model MicroSpecial z fantastycznej rodziny CXT. Kijek ten w oczach wielu fachowców kompletnie nie różni się od tych wykonanych w pracowniach, jednak jego cena jest zdecydowanie niższa. Łowienie nim okoni, kleni, jazi i pstrągów w małych i średnich rzekach lub z łódki jest przyjemne i efektywne. Bardzo ciepło została również przyjęta nowa seria wklejek Dragon Invader. W kategorii kołowrotków uwagę przykuwały cztery topowe modele z serii Team Dragon (Z , X, C, S ). Płynność pracy, precyzja hamulca, świetne wykonanie oraz pięcioletnia gwarancja skłoniły wielu klientów do zakupu nowej zabawki. Nie zabrakło również sympatyków znanej i rewelacyjnej rodziny kołowrotków Ryobi. Wyróżniają się one przemyślanym designem i wzorową ergonomią co uchodzi dziś za wzorzec udanego połączenia trwałości i solidności z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się plecaki, pokrowce i torby z nowej serii Team Dragon X-System. Bardzo mocne materiały, świetne wykonanie i duża praktyczność oraz opinia oglądających pozwalają wierzyć, że może to być jeden z hitów wśród nowości Dragona na 2018 rok. W ciągu tych dwóch dni na sprzęt z najnowszej oferty obowiązywały specjalne ceny oraz liczne rabaty. Dodatkowo przy zakupach dowolnego naszego produktu, zgodnie z tradycją, brało się udział w losowaniu cennych nagród. Serdeczne podziękowania dla całej załogi sklepu za zaangażowanie oraz nieocenioną pomoc w organizacji tego cyklicznego wydarzenia. Do zobaczenia za rok.

Michał Jończyk


23-25.03 Iława, Sklep Wędkarski CORMO

W pięknej i malowniczej Iławie nad Jeziorakiem w dniach 23-24 marca w sklepie wędkarskim “Cormo” przy ul.Wyszyńskiego 6 odbył się pokaz sprzętu marki DRAGON na nadchodzący sezon. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu właścicieli i pracowników sklepu wszystko przebiegło w świetnej atmosferze. Nie zabrakło oczywiście nowości w grupach towarowych takich jak: wędziska spinningowe (Team Dragon Z-series, Street Fishing, NanoCore, Black Rock II), kołowrotki uniwersalne i spinningowe (Guide, Millenium, Street Fishing, Quattro, Destiny), torby X-system, plecaki i kamizelki techniczne oraz inne drobne artykuły jak np. plecionki. Jednak hitem okazały się wędki gruntowe MegaBaits Insanity.
Swoją obecnością zaszczycili nas youtuberz’y z “Wędkarskich opowieści”. Na Dniach z Dragonem było wszystko: świetna pogoda, przemiła atmosfera, pyszna kawa, wędkarskie pogadanki oraz bardzo duże zainteresowanie klientów sprzętem Dragona. Wielu z nich skorzystało z promocyjnych warunków i zakupili sprzęt. Po zakończeniu pokazu odbyło się losowanie zwycięzców, których firma Dragon obdarowała cennymi upominkami.

 1. wędka X-Treme / p.Ryszard Raczkowski
 2. wędka MegaBaits / p.Krzysztof Michalski
 3. pokrowiec TD / p.Mariusz Kwiatkowski
 4. kołowrotek Viper / p.Mirosław Lignowski
 5. kołowrotek ExpressPro / p.Henryk Twarzowski

Wszystkim odwiedzającym chciałbym bardzo podziękować za przybycie i już dziś zaprosić szanowne grono wędkarzy na przyszłoroczne Dni z Dragonem.

Łukasz Poziemski


23-25.03 Jarocin, Salon Wędkarski WARCIAK-FISHING.PL

Po roku przerwy firma Dragon zawitała do Salonu Wędkarskiego w Jarocinie przy ul. Szubianki 19. U "Warciaka” zaprezentowaliśmy szeroką ofertę sprzętową przygotowaną na sezon 2018. Właściciel postanowił zorganizować Dni z Dragonem w ostatni przedświąteczny weekend czyli 23-24 marca. Największe zainteresowanie wzbudzały wystawione w pokaźnej liczbie wędziska, głównie spinningowe. Niesłabnącą popularnością cieszy się cały czas świeża seria CXT, z której modele MicroSpecial znajdowały swoich nabywców już w pierwszych godzinach po otwarciu. Wielbiciele monoblanków zachwycali się akcją oraz niesamowitą lekkością spinningów spod szyltu FC-x. Wśród wędek z półki bardziej budżetowej prym wiodła seria NanoCore, a przede wszystkim nowe modele przygotowane na nadchodzący sezon czyli delikatne okoniówki do 12,15 i 18g. Na ladzie z kołowrotkami najpopularniejsze okazał się przekrój modeli z serii Team Dragon Z,X,C. Mniejsze rozmiary wybierali wędkarze wybierający się na klenie oraz jazie natomiast większe modele klienci dobierali do ciężkich spinningów sandaczowych i szczupakowych. Przez cały czas trwania Dni z Dragonem w sklepie panowała rodzinna atmosfera udzielająca się przybyłym klientom pokazując prawdziwą wartość wędkarskiego hobby. Serdeczne podziękowania dla właściciela oraz załogi sklepu WARCIAK-FISHING.PL.

Borys Ossowicki


23-25.03 Wrocław, Europejskie Centrum Wędkarskie FISHING24

W dniach 23-25.03.2018 zagościliśmy z naszymi cyklicznymi spotkaniami “Dni z Dragonem” w Europejskim Centrum Wędkarskim FISHING 24 we Wrocławiu. W trakcie tych 3 dni spotkań klienci mogli zapoznać się z nowościami przygotowanymi przez firmę Dragon na 2018 rok oraz przyjrzeć się bliżej aktualnej ofercie w szerszej odsłonie, dzięki specjalnie przygotowanej wystawie pokazowej.
Tego weekendu odwiedziła nas również spora grupa wędkarzy preferujących metodę gruntową z racji, że nadszedł już czas pierwszych zawodów rozgrywanych we Wrocławiu oraz treningów. Środowisko wrocławskich wędkarzy głównie się skupia na jednym z najlepszych łowisk – rzece Odrze. Uwagę zwracały kołowrotki Ryobi Maturity oraz dwa modele Team Dragon – X oraz Z. Z racji na specyfikę pobliskich łowisk, wędkarze poszukiwali mocnych kołowrotków pod ciężki spinning. Wielu odwiedzających wędkarzy zakupiło w minionym sezonie kołowrotki z naszej oferty, a podczas tegorocznej odsłony Dni z Dragonem szukali kolejnych, ciekawych propozycji. Poza kołowrotkami można było zobaczyć szeroką ofertę wędzisk. Wśród nich była długo wyczekiwana nowość z serii Millenium HDG – ChubHunter 8 oraz nowa odsłona wędek Team Dragon Z-series. Uwagę klientów zwracały również lekkie modele zarówno w serii Black Rock II oraz Nano Core czy też wklejanki Invader. Poza wędziskami i kołowrotkami zaprezentowano torby, pokrowce, kamizelki techniczne z serii Dragon Street Fishing oraz funkcjonalne torby Team Dragon X-system. Wielu klientów zakupiło nasze przynęty gumowe V-Lures, które obecne na rynku od wielu sezonów zdążyły już zaskarbić sobie względy nawet u łowców dużych i trudnych ryb. Spławikowcy docenili kołowrotek z płytką szpulą Ryobi Oasys Match 4500. Odwiedzający pytali nas o zanęty oraz pellety. Ciekawił ich sposób przygotowania zanęty mający na celu zwabienie większych ryb w kule zanętowe. Okazało się, że ryby karpiowate z Odry upodobały sobie nasze leszczowe zanęty o aromacie piernika.
Z tego miejsca składam ogromne podziękowanie kierownictwu oraz całej załodze sklepu Fishing24 za ogromny wkład w sprawne przygotowanie i przeprowadzenie pokazu. Gratuluję również klientom, którzy wylosowali nagrody ufundowane przez naszą firmę.

Patrycja Tykwinska


16-17.03 Warszawa, Centrum Wędkarstwa

W dniach 16-17 marca odbył się kolejny pokaz nowości z cyklu „ Dzień z Dragonem” . Tym razem gościliśmy w Warszawie w Centrum Wędkarstwa , które mieści się na ul. Wybrzeże Gdyńskie 2. Jako że pogoda w tych dniach dopisała w sklepie zjawiło się spore grono wędkarzy chcących zobaczyć , a przy okazji również zaopatrzyć się w nowości , które firma Design Fishing przygotowała na 2018 rok.
Podczas prezentacji największym zainteresowaniem cieszyła się seria wędzisk Dragona o nazwie Team Dragon Z-series , w skład której wchodzi 19 modeli stworzonych dla wytrawnych łowców wszystkich gatunków ryb drapieżnych. Poza wspomnianymi wędziskami , małą furorę zrobiły kołowrotki spod znaku Street Fishing czyli udoskonalona wersja kultowego modelu Maxima HS . Głowne cechy tych młynków to niebanalny wygląd , mocna konstrukcja oraz szybsze niż zwykle przełożenie kołowrotka : 6,2 :1. Bardzo pochlebne opinie zebrały również organizery ,torby i plecaki sygnowane nazwą Team Dragon X-system, a przygotowane głównie dla wędkarzy ceniących sobie jakość oraz przede wszystkim pakowność i pojemność bagaży.
Po raz kolejny Dni z Dragonem w Centrum Wędkarstwa można zaliczyć do bardzo udanych, tak więc nie pozostaje nic innego jak zaprosić wszystkich warszawskich wędkarzy na kolejną edycję w 2019 roku.

Tomasz Jaracz


16-17.03 Gdynia, WEDKARSKI.COM

W dniach 16.03-17.03 br. pojawiliśmy się z naszymi cyklicznymi pokazami o nazwie Dni z Dragonem w salonie Wedkarski.com, położonym w Gdyni przy ul. Łużyckiej 1/3. Na pierwszych klientów w piątek rano nie trzeba było czekać długo. Na odwiedzających czekała przygotowana wystawa najnowszej oferty kołowrotków Dragon oraz Ryobi. Nie zabrakło również wędzisk z serii CXT, Nano Core, Fishmaker II, Moderate II, Team Dragon czy Invader. Z racji, że znajdowaliśmy się nad Morzem Bałtyckim, nie zdziwiło nas spore zainteresowanie działem morskim. Wędzisko Surf Master podczas dwóch dni zebrało wiele pozytywnych opinii. Millenium ChubHunter cieszyła się również zainteresowaniem wśród odwiedzających nas klientów. Docenili oni także serię CTX MS stworzoną do delikatnego łowienia okoni i nie tylko. Kołowrotki Team Dragon Z FD oraz X FD również w Gdyni zebrały wiele pozytywnych opinii pod względem ich pracy oraz nowego design. Zainteresowanie budził kołowrotek przeznaczony do surfcastingu, czyli Dragon Surf Master FD. Sympatyczna atmosfera, profesjonalna obsługa klientów przez sprzedawców sklepu Wedkarski.com towarzyszyła nam podczas trwania Dni z Dragonem. Przyjemną tradycją kończącą każde Dni z Dragonem jest losowanie nagród wśród klientów, którzy zakupili produkty z naszej oferty. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym oraz klientom sklepu za odwiedziny.

Tomasz Kreczko


16-17.03 Katowice, Sklep Wędkarski FISHING MART

Prezentacja nowości w salonach Fishing-Mart zawsze jest ciekawym doświadczenie. Tak też było w dniach 16-17.03.2018 r. w katowickim salonie Fishing-Mart. Katowice to duża aglomeracja, z wieloma łowiskami dookoła i wędkarzami-klientami ciekawymi nowości i sprzętu Dragona, MegaBAITS. Mimo że na stojakach salonu znajduje się dużo wędzisk, możliwość porozmawiania z pracownikami Dragona i wypytania o szczegóły dotyczące asortymentu i wybranych modeli jest bardzo atrakcyjna dla dziesiątków osób dziennie. Najczęściej pytania dotyczyły pracy wędzisk w chwili prezentacji przynęty, jak i pracy pod rybą. Coraz więcej pytań dotyczy oferty MegaBAITS, co dla nas jest zrozumiałe: ta marka zajmuje coraz lepszą pozycję na rynku gruntowym (match, feeder, karpiówki). Ogromnym powodzeniem cieszyły się jedno- i dwuczęściowe wędziska NanoCORE, w bardzo atrakcyjnym ciężarze wyrzutowym 1-12 g, 2-15 g, 3-18 g. To świetne, szybie i zarazem z ogromną progresją wędziska do łowienia z opadu oraz doskonale się spisujące w standardowym spinningowaniu. Wyraźnie tańsze spinningi Black Rock II wciąż przyciągają uwagę oferując bardzo dobrą relację jakości, sprawności na łowisku i ceny. Wielu wędkarzy w rozmowach podkreślało swoje zadowolenie z faktu podtrzymania produkcji tych wędzisk przez Dragona. MegaBAITS to przede wszystkim cenione odległościówki i feedery, a spośród nich zyskują coraz większą sympatię wędkarzy INSANITY. I mimo faktu, że to nie jest tegoroczna nowość, zdecydowanie większą uwagę przyciągały teraz, niż na prezentacji rok temu. Kołowrotki Dragona i RYOBI reprezentowane dość licznie przez nowe modele co i rusz skupiały zainteresowanych. Co warte podkreślenia, Dragon zrobił duży ukłon w kierunku niemałej grupy wędkarzy, oferując dobre kołowrotki w bardzo atrakcyjnej cenie. Nowe modele m.in. to GUIDE FD, Street Fishing FD i RD, Fishmaker II STEALTH FD, Millenium HD, Flash PRO, Hitman FD, Manta ICE FD (podlodowy). Niejako w sposób naturalny przyjęliśmy duże zainteresowanie serią kamizelek i plecaków STREET FISHING, w końcu aglomeracja otacza się wodami i niejednokrotnie wędkuje się w terenie zurbanizowanym. A przecież do takiego wędkowania stworzono serię Street Fishing, obejmującą wędziska, kołowrotek, plecaki, torby, kamizelki, pas biodrowy.

Karolina Kuczma, Waldemar Ptak


16-17.03 Łódź, WĘDKARSKI RAJ

Tradycyjnie już sezon wędkarski w Łodzi rozpoczyna się Dniami z Dragonem. W dniach 16-17 marca zagościliśmy w sklepie Raj Wędkarski, na którego zaproszenie wystawiliśmy ofertę sprzętową przygotowaną na nadchodzący sezon. Pogoda jak na początek wiosny nie rozpieszczała, a w piątek zaatakowała solidną śnieżycą. Mimo wszystko nie zabrakło wiernych klientów, którzy odwiedzili sklep z chęcią obejrzenia oraz zakupu najnowszych modeli wędzisk i kołowrotków. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane na rok 2018 nowe modele serii NanoCore, z których prym wiodły delikatne kije dla wielbicieli tzw. ultralighta. Kolejną serią przyciągającą wędkarzy był następca legendy czyli nowa odsłona wędzisk TeamDragon, jedno składowe kije sandaczowe, a także przygotowane dla podróżujących travele otrzymywały najwięcej pozytywnych komentarzy.
Z półki z kołowrotkami znikały przede wszystkim karpiowe modele Ryobi z serii Aquapower. Szczególnie zachwycał model LT, który swoją lekkością przebija młynki konkurencji. Jak co roku wydarzeniu towarzyszyła wspaniała atmosfera dzięki zaangażowaniu i pozytywnemu podejściu całej ekipy Raju Wędkarskiego. Serdeczne podziękowania, do zobaczenia za rok!!

Borys Ossowicki


16-17.03 Nysa, Sklep Wędkarski SANDACZ

W dniach 16-17 marca lokomotywa pt. DZIEŃ Z DRAGONEM dotarła do Nysy. Miejscem tego pokazu był bardzo ceniony w okolicy sklep wędkarski Sandacz położony przy ulicy Wyspiańskiego 3. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na pokaz przybyły ogromne grupy fanatyków wędkarstwa.
Tematem wiodącym był zgodnie z nazwą sklepu SANDACZ. Wędkarze przeglądając ofertę firmy Dragon wymieniali się spostrzeżeniami odnośnie połowu tego drapieżnika. Jednoczęściowe wędziska z serii Team Dragon Z-Series zostały hitem tegorocznego pokazu. Świetna jakość wykonania, znakomity design, a przede wszystkim ich typowo sandaczowa akcja spowodowały, że to właśnie te wędki przekonały do siebie największą ilość spinningistów.
Sparowanie ich z kołowrotkiem Team Dragon Z w rozmiarze 30 oraz plecionką HM8X 0,14 stanowiło idealny zestaw pod okoliczne sandaczowe zaporówki. Spinningiści docenili także walory naszej największej skrzyni Versusa 8050. Jest to prawdziwy król spośród oferowanych na rynku skrzynek wędkarskich. Dla fanów karpia czy feedera również nie zabrakło niespodzianek. Kołowrotek MegaBaits Elite FR przekonywał do siebie wędkarzy bardzo płynną pracą, świetnie działającym wolnym biegiem, a przede wszystkim znakomitym stosunkiem jakości do ceny tego modelu kołowrotka.
W kategorii bagaży furorę na tym pokazie zrobiły nowe torby karpiowe z serii Dragon, wyposażone w praktyczne przegrody oraz cooler na dipy czy kulki. Na zakończenie pokazu wśród osób, które tego weekendu odwiedziły sklep i postawiły na sprzęt Dragona rozlosowane zostały atrakcyjne nagrody. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować właścicielowi i załodze sklepu SANDACZ, za gościnę i zaangażowanie w organizację pokazu. Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji "Dzień z Dragonem".

Michał Jończyk


16-17.03 Gliwice, Centrum Wędkarskie TEAM SAMOL

Centrum Wędkarskie Team Samol to ważny punkt na mapie sklepów wędkarskich na Śląsku. Profesjonalna obsługa i naprawdę szeroki wachlarz asortymentu sprawiają, że to miejsce cieszy się niesłabnącą popularnością wśród wędkarzy ze śląska i woj. opolskiego.
Prezentacja nowości Dragona w Centrum Wędkarskim Team Samol to stały punkt w programie Dni z Dragonem. Tegoroczne odbyły się w dniach 16 – 17 marca. Mimo niesprzyjającej pogody pierwsi wędkarze pojawili się już kilka chwil po otwarciu. Ich „łupem” padły wędki Millenium Chub Hunter i „uniwersalny” Black Rock 2,75 5-25. Uzupełnieniem zestawów były kołowrotki z serii Millenium. Właściciel sklepu jest częstym bywalcem na Turawie więc pomagał zainteresowanym przy wyborze wędek do łowienia sandaczy. Tu wybór padał na jednoczęsciowe Team Dragon'y i CXT, uzupełnieniane o plecionki HM8X. By po Turawie, albo i innych zbiornikach, nie poruszać się po omacku, wędkarze mogą u Samola zdecydować się na wybór jednej z kilku echosond Garmin. Wśród kołowrotków najczęściej nabywców znajdywały budżetowe Flash'e, czy tegoroczna nowość, Street Fishing z przełożeniem 6.2:1. Klienci z zasobniejszym portfelem kierowali swoją uwagę na kołowrotki Team Dragon. Minęły już czasy, że wędkarz nie zwracał uwagi na swój strój. Centrum Wędkarskie Team Samol dysponuje szeroką ofertą ubrań sygnowanych marką Geoff Anderson. W trakcie prezentacji, wędkarze mieli możliwość zapoznać się z nowościami Dragona w segmencie odzieży i toreb czy plecaków. Zaprezentowane zostały nowości serii Street Fishing – pasy biodrowe, techpacki, plecaki oraz kamizelki Team Dragon. Jak ważny jest porządek w naszych wędkarskich szpargałach, nie trzeba nikogo przekonywać. Dragon wyszedł naprzeciwko takim pragnieniom i zaprezentował torby z serii Team Dragon X-system. Zaciekawienie wśród przynęt wzbudzały gumy Aggressor i Fat Boy. Wędkarze mogą także na co dzień wybierać spośród około tysiąca modeli woblerów Salmo. W tym roku kolekcja ta została powiększona o modele specjalne, dostępne tylko w nielicznych sklepach, a może tylko w Gliwicach

Dariusz Stepanow


16-17.03 Gorzów Wlkp., Centrum Wędkarskie KACPER I ROMAN ZIÓŁKOWSCY

W dniach 16-17 marca 2018 r. pokaz nowości z cyklu „Dni z Dragonem” zagościł w Centrum Wędkarskim Kacpra i Romana Ziółkowskich w Gorzowie Wlkp.
Pierwsze oznaki wiosny i temperatura powietrza sięgająca powyżej 10 stopni Celsjusza w mieście zagościły już na tydzień przed planowanym pokazem, co zwiastowało spory ruch w sklepie. Niestety przysłowie „W marcu jak w garncu” po raz kolejny o sobie przypomniało. Marzec ma swoje prawa i zima łatwo nie odpuszcza.
Piątkowy poranek przywitał mnie mrozem potęgowanym przez silne podmuchy wiatru, niestety promieni słonecznych nie było choćby na lekarstwo. Kto planował wyjście na ryby musiał zmienić plany – o rybach nie było mowy.
Pierwsze godziny pokazu nie napawały optymizmem. Wędkarze, którzy jeszcze tydzień wcześniej zaopatrywali się w zanęty i robaki planując zasiadki gruntowe jakoś nie przybywali po akcesoria, mimo że tydzień wcześniej w rozmowach z personelem sklepu deklarowali chęć odwiedzin. Mając na uwadze zbliżający się pokaz zaplanowali zakup wszelakiego sprzętu wędkarskiego licząc na okazyjne oferty. No cóż, po raz kolejny dało się odczuć jak mocno nasze hobby jest związane z pogodą i jej kaprysami. Kolejne godziny były już bardziej obiecujące, ponieważ klientów i zaciekawionych przybywało. Sporym zainteresowaniem cieszyły się nasze najnowsze wędziska okoniowe (wklejanki) Invader Jig oraz nowe modele z serii Nano Core o ciężarze wyrzutowym 1-12 g, 2-15 g i 3-18 g. Uwadze nie umknęły zarówno droższe serie CXT (wciąż niesłabnące zainteresowanie tymi wędziskami), Moderate II czy wyspecjalizowane X-Treme. Wcale nie mniejsze zainteresowanie budziły tańsze Millenium HDG oferowane w dużej gamie modeli, od wklejanek c.w. 1-7 g po wędzisko sumowe CF CatZone 400 c.w. 200-400 g. wciąż dużym zainteresowaniem cieszy się seria spinningów Street Fishing, tworzonych z myślą o ogromnej grupie spinningujących w łowiskach położonych na terenie zurbanizowanym i startującym w zawodach Street Fishing.
W sobotę rano, drugi dzień pokazu, obudziły mnie promienie słońca wdzierające się do pokoju. Poranek, choć nadal mroźny i wietrzny, to jednak słoneczny i bardziej optymistyczny. Od chwili otwarcia sklepu nie musieliśmy zbyt długo czekać na pierwszych klientów. Niemałą część z nich stanowiły osoby, które nas odwiedziły już w piątek. Po piątkowym przemyśleniu i nieprzespanej nocy wrócili, aby nabyć oglądany wcześniej sprzęt. Do zakupu, oprócz fachowych porad udzielanych przez mnie wraz z obsługą sklepu skłaniały promocyjne ceny oraz chęć wygrania ciekawych nagród. Wraz z zadowolonymi klientami sklep opuściły kołowrotki marki Ryobi (w tym roku weszło wiele udanych nowości), plecionki Dragon HM8X Forte i oczywiście wiele spinningów w najróżniejszym przedziale ciężaru wyrzutowego i długościach.

Zwycięzcami losowania nagród okazali się:

 • p. Robert Purski - węd. Dragon X-Treme
 • p. Marek Turczyk - węd. MegaBaits Combat
 • p. Maciej Osiński - pokrowiec trójkomorowy Team Dragon
 • p. Tomasz Tomaszewski - koł. Dragon Viper RD630i
 • p. Paweł Kaśkiewicz – koł Dragon Express Pro RD730i

Bardzo dziękuję zarówno właścicielom, jak i całemu zespołowi za zaangażowanie w ten pokaz.

Arkadiusz Strzyżewski


17-18.03 Olsztyn, Sklep Wędkarski SEZON

Olsztyn – kolejne miasto, do którego Dragon przybył zaprezentować swoje nowości na nadchodzący sezon. W dniach 17-18 marca w sklepie SEZON odbyła się prezentacja sprzętu firmy DRAGON. Było wiele wędzisk spinningowych, w tym zupełnie odmieniona stylistycznie i użytkowo seria spinningów Team Dragon Z-series, jak również pełna oferta wyspecjalizowanych wklejanek Invader.
Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły nowe modele w seriach NanoCore. Rodzina tych spinningów powiększyła się o delikatniejsze wędki z ciężarem wyrzutowym 12,15 i 18g oraz 3 wędki jednoskładowe w tych samych gramaturach wyrzutu. Wśród nowości były także wędziska Street Fishing w nowej długości 2.45m. Pokazano znane już od lat wędziska Black Rock w nowej odsłonie. Tym razem ze stajni Dragona. Łowcy sandaczy mogli zapoznać się z jednoskładami CXT FastCast. Spośród wędek gruntowych były wędki MegaBaits Insanity oraz karpiówki Night Hunter.
Oprócz wędek pokazano nowości w kołowrotkach. Był Guide FD, Flash Pro oraz tańsze modele takie jak: Hitman, Magnum, Destiny i Quattro oraz MegaBaits Elite FR. Wędkarze zapoznali się z nową serią toreb i plecaków z nowatorskimi rozwiązaniami Team Dragon X-system oraz pasów biodrowych i kamizelek technicznych. Podsumowując Dni z Dragonem - było na co popatrzeć. Wielu wędkarzy skompletowało sprzęt korzystając z promocyjnych warunków zakupu i rabatów. Na zakończenie wśród klientów rozlosowano drogocenne nagrody. Przedstawiamy listę zwycięzców:

 1. wędzisko MegaBaits – p. Przemysław Ołownia
 2. wędzisko X-treme – p. Grzegorz Lubak
 3. pokrowiec – p. Robert Koczkodan
 4. kołowrotek Viper – p. Jan Niedzwiedzki
 5. kołowrotek Express Pro – p. Paweł Krych
 6. wobler Salmo – p. Dawid Rotuski
 7. wobler Salmo – p. Andrzej Mączewski

Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim klientom sklepu, którzy zaszczycili swoją obecnością oraz ekipie sklepu SEZON za wkład włożony w organizację tegorocznej edycji Dni z Dragonem 2018.

Łukasz Poziemski


16-17.03 Legnica, Europejskie Centrum Wędkarskie FISHING24

Dzień z Dragonem po raz kolejny zagościł w sklepie Fishing24, tym razem w Legnicy, w dniach 16-17.03.2018 r. Pierwsi zainteresowani klienci pokazami sprzętu przybyli już nawet chwilę przed otwarciem. odwiedzający sklep skupiali uwagę głównie na wędkach przygotowanych na sezon 2018, których było nad 130 sztuk oraz na kołowrotkach, torbach i kamizelkach. Miłym zaskoczeniem dla nas była spora liczba klientów pytająca nas o sprzęt morski. Podczas pokazów mogli w szerszej odsłonie niż na co dzień zapoznać się z serią wędzisk Boat Master. Najwięcej zapytań padło o modele z ciężarem wyrzutu do 250 gramów. Podsumowując, udowodnili, że na Dolnym Śląsku wędkarstwo morskie nie jest obce. Znają zarówno nasz Bałtyk jak i norweskie wody. Pierwszego dnia pokazów odwiedził nas również miłośnik wędkarstwa muchowego, a zarazem opiekun łowiska specjalnego „Dzikie Stawy”, który przyglądał się naszej serii wędzisk muchowych Team Dragon FX. Uwagę naszego gościa zatrzymały również kołowrotki z serii spinningowej Team Dragon, a zwłaszcza model do zadań specjalnych Team Dragon Z FD. Niesprzyjająca aura pogodowa oraz szalejąca śnieżyca za oknem pokrzyżowała plany spędzenia weekendu nad wodą miejscowym wędkarzom, który licznie odwiedzili nas podczas dwóch dni pokazów. Ciężko wybrać faworyta, o którego pytano najwięcej zarówno wśród wędzisk jak i kołowrotków. Nowa odsłona spinningów Team Dragon wraz z CXT podczas każdych pokazów zdobywa kolejne, pozytywne rekomendacje. Poza nimi poszukiwano również wklejanek idealnych do połowu sandaczy na płytkich wodach. Tu do rąk klientów trafiły modele najlżejsze z rodziny Fishmaker II oraz Invader do 8 gramów. Seria Black Rock II, znana z poprzedniej odsłony okazała się dobrze znana miejscowym wędkarzom. Wśród oferty dostępnej w sklepie Fishing24 dostępne były poprzednie modele serii Team Dragon oraz Specialist Pro, które były porównywane z nową odsłoną na 2018. Nasze feedery Black Shadow oraz Insanity zostały dokładnie obejrzane przez wędkarzy gruntowych. Robili „sklepowe testy” pracy wędzisk, sprawdzając poszczególną moc szczytówek.
Kołowrotków Ryobi nie trzeba było dokładnie nikomu przedstawiać, są one dobrze znane klientom, którzy dość często sięgają po modele w wielkościach 2000 oraz 3000 do swoich ulubionych spinningów. Dwa topowe modele kołowrotków Dragon trafiły do rąk większości klientów, a mianowicie Team Dragon Z i X. Poza nimi uwagę zwracał Guide FD, nowość na 2018 rok oraz Nano Lte XT60C do zadań specjalnych.
Dziękujemy wszystkim odwiedzającym klientom za liczne rozmowy oraz spore zainteresowanie sprzętem firmy Dragon. Szczególne podziękowania kieruję do „Pana Gutka” za pomoc w przygotowaniu sprzętu na pokaz. Do zobaczenia za rok!

Patrycja Tykwinska


02.03. Bielsko Biała, Sklep Wędkarski FISHING-MART

Dni z Dragonem trwają! W dniach 02-03.03.2018 r. gościliśmy w Bielsku-Białej w jednym z trzech salonów Fishing-Mart.
Podczas dwudniowej prezentacji gościliśmy jako znawcę tematu naszego autora i testera Piotra Czerwińskiego z Kielecczyzny, z upodobaniem łowiącego wyklejankami. W Śląskim, a dokładnie u podnóża Beskidów, w dniach prezentacji zastaliśmy srogą zimę. Ta obdarzyła nas siarczystym mrozem sięgającym nawet 16 stopni – jak to przekornie bywa na wyjeździe, mróz poważnie uszczuplił zasoby prądu w akumulatorze. Zimowa aura nie zniechęciła jednak wędkarzy do odwiedzenia salonu wędkarskiego i spotkania się z nami. W piątek, z samego rana mieliśmy już kilku gości, którzy przybyli właśnie po to, by porozmawiać o sprzęcie Dragona – nowych wędziskach, kołowrotkach, torbach, przynętach V-Lures. Mówiąc krótko, obejrzeć to, co przywieźliśmy.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się nowe wędziska Team Dragon Z-series, a także wędziska X-Treme HD – nowa odsłona znanych już dobrze wędzisk X-Force. Bardzo pozytywne opinie zebrały nasze nowe torby Team Dragon X- System – szczególnie użytkownicy łódek wędkarskich zaplanowali sobie zakup dużej torby. Cieszy nas fakt, że coraz częściej przepływankowcy łowiący klenie, świnki i brzany w rzekach beskidzkich (płytkie i wartkie) zamieniają bolonki na świetne Mega Baits odległościówki, np. Insanity lite Match c.w. 15 g, to idealna propozycja dla wielu amatorów takiego łowienia. Odległościówki i quivery Combat, mimo że status NOWOŚĆ już utraciły, wciąż cieszą się sympatią i wzięciem u wędkarzy. Podobnie feedery: Black Shadow, Insanity, Mystery budzą duże zainteresowanie wędkarzy gruntowych. Dragon prezentuje również świetne gumy, a w tym nowości: Aggressor i Fatboy. Po tych przynętach można się wiele dobrego spodziewać, są rewelacyjne. Mieliśmy okazję zaprezentować kilka nowych kołowrotków w bardzo atrakcyjnym przedziale cenowym. Z przyjemnością prezentowaliśmy ciekawe modele kołowrotków RYOBI. Rozpoczynający się sezon 2018 naprawdę ciekawie się zapowiada w asortymencie Dragona i Mega Baits.

Karolina Kuczma, Waldemar Ptak


02-03.03 Częstochowa, Sklep Wędkarski BIG-FISH

Centrum Wędkarskie BIG FISH w Częstochowie to od kilku lat uczestnik prezentacji nowości firmy Design Fishing. Nie mogło być inaczej i w 2018 roku, więc w dniach 2 – 3 marca, przedstawiciel naszej firmy odwiedził ten sklep.
Specjalnie przygotowana powierzchnia sklepu zaroiła się od wędek, kołowrotków, toreb, plecaków i innych akcesoriów. Zdecydowaną większość stanowiły nowości przygotowane na bieżący rok. Dużą popularnością cieszyły się wędki Team Dragon Z-series. Ich nowymi właścicielami zostawały w większości osoby, które mają bardzo dobre wspomnienia z pierwszą serią tych wędek. Legenda marki Team Dragon nadal żywa!! Pozytywną oceną cieszyły się także wędki Black Rock II, a także znana już seria CXT. Jednak prawdziwym hitem była wędka Millenium Chub Hunter, stworzona na blanku muchowym. To gratka dla miłośników połowu jazi i kleni. Oprócz wspomnianych serii zaprezentowane zostały m.in. także wędki Nano Core, Nano Lite, Boat Master. Wśród kołowrotków prym wiodły znane już z poprzedniego sezonu kołowrotki Team Dragon. Nabywców znalazły także nowości z serii Street Fishing i Millenium, a także budżetowa seria kołowrotków z wolnym biegiem Elite Mega Baits.
Wiele wskazuje na to, że firma Dragon pojawi się w Centrum Wędkarskim Big Fish także w przyszłym roku.

Dariusz Stepanov


02-03.03 Bydgoszcz, CENTRUM WĘDKARSTWA

W dniach 02-03 marca po raz kolejny gościliśmy w Centrum Wędkarstwa w Bydgoszczy z prezentacją nowości sprzętowych firmy Dragon na rok 2018. Jak zwykle Dni z Dragonem w Bydgoskim Centrum Wędkarstwa wzbudziły zainteresowanie wśród wędkarzy odwiedzających sklep. Sieć sklepów Centrum Wędkarstwa jest bardzo dobrze zaopatrzona w ofertę firmy Dragon przez cały sezon, jednak Dni z Dragonem umożliwiły zapoznanie się z aktualną ofertą w nieco szerszym stopniu niż na co dzień. W piątek, już od samego rana, nie brakowało zainteresowanych sprzętem i użytkowników sprzętu firmy Dragon od wielu sezonów. Wchodząc do sklepu, po przejściu zaledwie kilku kroków, czekał stolik zastawiony po brzegi kołowrotkami Ryobi oraz Dragon. Zadowoleni użytkownicy naszego sprzętu wyrazili dużo przychylnych opinii. Najchętniej sięgano po nowe kołowrotki z serii Team Dragon Z FD oraz X FD. Po przekręceniu korbką nowego kołowrotka Guide miny wędkarzy sugerowały duże, pozytywne zaskoczenie i uznanie. Zaprezentowano również bogatą ofertę wędzisk, a wśród nich nie zabrakło serii Team Dragon, Street Fishing, Millenium , Nano Core, Black Rock, Mega Baits i wielu innych. Zdecydowanie największe zainteresowanie budziły nowe wędki Nano Core, zarówno w wersji pod zwykły kołowrotek jak i castingowej. Absolutnym hitem okazała się wędka Millenium Chub Hunter. W sobotę, już od pierwszych minut po otwarciu salonu odpowiadaliśmy na pytania klientów dotyczących zbrojenia nowych wędek Team Dragon i Dragon Black Rock. Nowe torby Team Dragon, zostały bardzo pozytywnie przyjęte z racji ciekawego designu i bardzo praktyczne dla wędkarza rozwiązania. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym Dni z Dragonem w Bydgoszczy oraz całej ekipie Centrum Wędkarstwa.

Tomasz Kreczko


02-03.03 WARSZAWA, Sklep Wędkarski RAVEN FISHING

W dniach 2-3 marca gościliśmy w Warszawie, w sklepie wędkarskim Raven znajdującym się na ul. Wolskiej 44, gdzie odbyła się kolejna prezentacja nowości z cyklu "Dzień z Dragonem”. Miłośnicy sprzętu spod znaku Dragona mieli do dyspozycji 2 dni na zapoznanie się z nową ofertą przygotowaną przez firmę Design Fishing na nadchodzący sezon wędkarski. Zainteresowanie nowościami było duże, a dodatkową atrakcją dla klientów były liczne konkursy przygotowane na tą okazję wspólnie przez właściciela marki Dragon oraz managera i pracowników sklepu. Można było wygrać m.in. wędziska, zarówno spiningowe jak i gruntowe , poręczne pokrowce , a także uniwersalne kołowrotki.
Podczas „Dni z Dragonem” sporym zainteresowaniem cieszyła się nowa seria wędzisk Team Dragon o nazwie Z-series, która jest następcą znanych z poprzednich lat Team Dragonów z „białym paskiem”. Nowe modele charakteryzują się przede wszystkim nowymi , ekstremalnie mocnymi i szybkimi blankami wytwarzanymi w technologii CrossForce+, uzbrojonymi w przelotki FUJI Alconite K-series oraz otwarty uchwyt SK2, a także niebanalnym designem, który sprawia, że wędziska wyglądają jak stworzone w renomowanej pracowni.
Bardzo dużo pozytywnych opinii zebrały również nowe kołowrotki marki Dragon: Street Fishing HS, Guide, Millenium HD, a także gruntownie zmienione modele z poprzednich lat: Flash Pro oraz Flash.
Oprócz wymienionych wyżej nowości wzrok klientów przyciągały również nowe modele toreb oraz plecaków X-system . Wszystkie zostały wykonane z nieprzemakalnego nylonu typu Oxford 2600 wzmocnionego Cordurą. Kieszenie oraz komory główne zaopatrzono w niezawodne zamki renomowanego producenta YKK. Seria X-system cechuje się przede wszystkim dużą funkcjonalnością . Do każdego modelu torby czy plecaka dołączany jest specjalny przybornik przymocowywany do nich za pomocą pasków i nap, wyposażony w szereg przegródek oraz wymiennych toreb strunowych. Przybornik ten może funkcjonować jako integralna część bagażu, a także osobno, np. mocowany na relingu łodzi.
Podsumowując, pokaz był bardzo udany, na co duży wpływ miała spora frekwencja, a także świetna atmosfera zapewniona przez managera oraz pracowników Ravena. Można więc śmiało zaprosić wszystkich wędkarzy spragnionych nowości Dragona za rok na kolejne "Dni z Dragonem" w sklepie wędkarskim Raven.

Tomasz Jaracz


02-03.03 SIERADZ, Centrum Wędkarskie ARI

W dniach 2-3 marca w Centrum Wędkarstwa Ari w Sieradzu przy ul.P.O.W odbyło się wydarzenie z cyklu Dni z Dragonem 2018. Firma Dragon po raz pierwszy w historii zagościła w tym mieście. Korzystając z zaproszenia właściciela postanowiliśmy zaprezentować miejscowym wędkarzom asortyment przygotowany za nadchodzący sezon 2018. Zwiedzający w głównej mierze przyglądali się najnowszym wędziskom oraz kołowrotkom wśród których największe zainteresowanie budziła bez wątpienia najświeższa odsłona sławnego Team Dragona z dopiskiem Z-series. Klienci kupowali zarówno krótkie modele tzw. łódkowe, a także długie kije rzeczne z przeznaczeniem na pobliskie odcinki rzeki Warty. Na drugim miejscu pod względem popularności podczas DzD plasowała się rozpoznawalna już seria CXT głównie w odmianach jedno składowych co pokazuje, że monoblanki zyskują coraz większą popularność. Wśród kołowrotków przygotowanych na ten rok największe wrażenie robiły nowe serie StreetFishing oraz Millenium przebijając konkurencję jakością wykonania i pracą w segmencie tak zwanego sprzętu budżetowego. Tradycyjnie już na koniec rozlosowano atrakcyjne nagrody dla kupujących. Serdeczne podziękowania dla całej załogi sklepu za zaproszenie i pomoc w organizacji Dni z Dragonem 2018. Do zobaczenia za rok.

Borys Ossowicki


02-03.03 WAŁBRZYCH, Sklep Wędkarski GOJA

W dniach 2-3 marca bieżącego roku w sklepie wędkarskim GOJA w Wałbrzychu, odbyły się kolejne Dni z Dragonem. Dzięki dużemu zaangażowaniu właścicieli sklepu na pokaz przybyły ogromne grupy zapaleńców wędkarstwa. Wśród wielu nowatorskich "perełek" ogromne uznanie zdobyła nowa linia bardzo funkcjonalnych bagaży Team Dragon X-System. Zainteresowaniem cieszyły się również nasze ośmiosplotowe plecionki HM8X, Ultra 8X Nano, Nano Clear 8 oraz super cienkie Momoi Oshikage.
Na pokazie można było zobaczyć praktycznie całą ofertę naszych kołowrotków, począwszy od herbowego Fishmakera Ti, Team Dragona, po tańsze modele Flash czy Guide. W kategorii wędzisk bardzo dobrze została odebrana nowa seria wędzisk Team Dragon. Modele jednoczęściowe o długości 1,83 m., przeznaczone do łowienia z łodzi znalazły szerokie grono nabywców. Dla miłośników feedera czy matchówki również mieliśmy przygotowane znakomite wędziska ze "stajni" MegaBAITS. Modele Black Shadow, Combat czy Insanity przekonały do siebie wędkarzy znakomitą jakością wykonania oraz świetną pracą blanków.
Sklep wędkarski GOJA posiada w bieżącej ofercie praktycznie całą gamę naszych zanęt. Miło było słyszeć od klientów, że to właśnie na zanęty Dragona wygrywają zawody czy podziwiać zdjęcia z ogromnymi rybami.
Tradycyjnie już po zakończeniu pokazów wśród osób, które dokonały zakupu sprzętu marki Dragon, MegaBaits, Ryobi czy Salmo odbyło się losowanie cennych nagród. Chwilę przed losowaniem sklep pękał w szwach, a klienci nie mogli doczekać się wyjęcia z urny kartki ze swoim nazwiskiem.
Serdeczne podziękowania dla właściciela sklepu za pomoc w organizacji pokazu. Do zobaczenia za rok!

Michał Jończyk


02-04.03 KRAKÓW, Europejskie Centrum Wędkarskie FISHING24

Początek marca w sklepie Fishing24 w Krakowie gościł kolejną odsłonę znanego cyklu prezentacji sprzętu pt. „Dni z Dragonem”. Mimo zimowej aury odwiedzających nas wędkarzy nie brakowało. Wiele kół wędkarskich PZW w miniony weekend rozgrywało podlodowe mistrzostwa koła, więc zakupy w sklepie wędkarskim nie kończyły się zbyt szybko, gdyż stojaki wypełnione naszymi wędziskami stanowiły ciekawy punkt przed zakończeniem zakupów. Przeprowadzone rozmowy szybko udowodniły, że sprzęt marki Dragon jest dobrze znany oraz opiniowany. Seria CTX oraz Nano Core towarzyszyła już na nie jednej wyprawie wędkarskiej. Wśród nowości na rok 2018 największym zainteresowaniem cieszyła się nowa odsłona wędzisk Team Dragon Z-series oraz delikatnych spinningów z serii Nano Core (c.w. 12-18 g). Nie brakowało zwolenników serii X-treme wśród łowców sandaczy, którzy zawsze chwalą sobie wykonanie oraz praktyczność. Sporym zainteresowaniem cieszyły się nowe przynęty gumowe Aggressor oraz te już uznane przez klientów- Lunatic, Reno Killer, Jerky, Fatty. Często sięgano również po plecionkę Dragon HM8X oraz Team Dragon. Sklep Fishing24 przygotował ciekawe rabaty na produkty Dragona, co zachęciło do większych zakupów na nowy, zbliżający się sezon. Na Dniach z Dragonem nie brakowało zwolenników castingu, którzy łowią naszym sprzętem i są zadowoleni ze swojego wcześniejszego zakupu, a dotyczy to głównie serii Nano Core oraz Millenium HDG.
Przez trzy dni pokazów padło najwięcej zapytań o wędziska spinningowe krótkie, o ciężarze wyrzuty maksymalnie do 10 g lub poszukiwali coś pod większe ryby z c.w. oscylującym pomiędzy 21-30 g. Sporo klientów łowiących z brzegu po obejrzeniu wędziska Millenium HDG ChubHunter 8 byli dosłownie w szoku. Jest to bowiem wędzisko specjalistyczne, dedykowane do połowu kleni i jazi, a jego niezwykłość polega na tym, że zostało wykonane na blanku muchowym.
Dziękujemy wszystkim klientom za ciekawe rozmowy i dyskusje odnośnie aktualnej oferty. Wasz zasób wiedzy cieszy nas ogromnie, więc pozostaje nam życzyć wszystkim rekordowych ryb.
Do zobaczenia za rok!

Patrycja Tykwinska


02-03.03 NOWY DWÓR GDAŃSKI, Sklep Wędkarski FISHER

W dniach 2 i 3 marca w sklepie wędkarskim FISHER w Nowym Dworze Gdańskim odbył się pokaz sprzętu firmy DRAGON na sezon 2018. Królowały nowości w różnych grupach towarowych, m.in wędziska morskie, gruntowe, muchowe i spinningowe. Klienci zapoznali się z takimi seriami jak: Team Dragon, Millenium, Street Fishing, NanoCore, Invader i wiele innych. Duże zainteresowanie wzbudziły spinningi CXT oraz X-treme. Na prezentacji można było obejrzeć niemalże pełną ofertę kołowrotków ze stajni Dragona i Ryobi. Wędkarze zapoznali się także z nowościami Street Fishing, Millenium, Elite FR, Hitman, Destiny i Quattro. Wielu klientów skorzystało z dodatkowych rabatów i zaopatrzyło się w sprzęt na nowy sezon. W dniach trwania pokazu klienci zapoznali się z nową linią toreb, kamizelek technicznych oraz plecaków Team Dragon X-system oraz Street Fishing. Wszyscy klienci, którzy zrobili zakupy za 100zł wzięli udział w losowaniu cennych upominków ufundowanych przez firmę Design Fishing – właściciela marki Dragon. Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować właścicielowi sklepu p. Marcinowi Deuterowi za przygotowanie i udostępnienie lokalu podczas pokazu oraz wkład włożony w organizację Dni z Dragonem.

Łukasz Poziemski


02-03.03 POLICE, Centrum Wędkarskie ARAPAIMA

Nadeszły pierwsze dni marca. Przyszła więc pora na odwiedziny w sklepie Pana Marka Różyńskiego; Centrum Wędkarskim "Arapaima". Piątkowy poranek przywitał nas dużym mrozem, więc wspólnie z załogą mieliśmy obawy, że klienci niezbyt licznie zawitają do sklepu. Na szczęście okazało się, że na polickich wędkarzy można zawsze liczyć. Od wczesnych godzin rannych cyklicznie gościliśmy po kilka osób. Skuszeni zapowiedziami medialnymi klienci z dużym zainteresowaniem przystępowali do oględzin naszych produktów. Ich pozytywne reakcje sprawiały nam mnóstwo przyjemności, potwierdzając słuszność naszych innowacyjnych rozwiązań. Szczególnie, wzrok i uwagę klientów przyciągała seria wędzisk Team Dragon Z.
Z jednej strony powodem był rzucający się w oczy , nowatorski Design dolnika, z drugiej zaś świetna akcja całej serii. Niska waga , niewielka średnica blanków i niezła cena dodatkowo motywowała do zakupu. Łowców okoni ( i nie tylko ) zainteresowała seria wędzisk Invader. Tradycjonaliści, łowiący wklejankami bardzo dobrze przyjęli ich pracę i wyposażenie. Warto również wspomnieć o plecionce Oshikage. Mimo, że nie jest to nowość w dosłownym rozumieniu tego słowa, to nadal zadziwia ona klientów niepowtarzalną wręcz, minimalną średnicą , gładkością powierzchni oraz miękkością. Wśród kołowrotków uwagę przykuwały : Ryobi Verum oraz charakteryzujące się niską ceną Dragon Flash. Jeśli chodzi o szeroką ofertę nowinek bagażowych, to nie sposób nie wspomnieć o całej gamie kamizelek technicznych serii Street Fishing. Nie tylko szata graficzna, ale również walory użytkowe zostały dostrzeżone przez liczne grono oglądających. Podsumowując, można śmiało zaliczyć imprezę do udanych. Liczni goście, ciekawe rozmowy, świetna atmosfera, zadowolenie właścicieli i klientów..... czegóż chcieć więcej. Tradycyjnie już, wśród klientów, którzy dokonali zakupu naszych produktów rozlosowaliśmy 5 cennych nagród. Laureatami loterii zostali:

 • Artur Budzeń
 • Jerzy Łukaszewski
 • Adrian Sobania
 • Przemysław Karczmarczyk
 • Bogusław Jakiemiec

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy

Tadeusz Chmielewski


23-24.02 ŚWIECIE, Sklepy Wędkarskie DARIUSZ RYBCZYŃSKI

W dniach 23-24. 02. ,,Dni z Dragonem" zagościły w sklepie wędkarskim Darka Rybczyńskiego w Świeciu. Sklep po raz kolejny odwiedziło wielu wędkarzy. Podczas tych dwóch dni zaprezentowano najnowszą ofertę kołowrotków oraz wędzisk. Seria kołowrotków Team Dragon budziła spore zainteresowanie, zwłaszcza Team Dragon Z. Sięgano również po nowości na rok 2018 kołowrotek Guide którego stosunek jakości do ceny zadziwiał, kołowrotek Flash w nowej odsłonie został uznany za najlepszy wybór w swojej grupie cenowej spośród pozostałych modeli. Ryobi, Team Dragon to kołowrotki, które sprostają wymaganiom spinningistów, spławikowców jak i wędkarzy morskich. Wiele pytań padło odnośnie nowych przynęt miękkich, Fatboy i Agresor Pro. Okazało się, że wielu wędkarzy sięga po gumy Dragona od wielu sezonów z racji bardzo dużej skuteczności. Przynęty te zyskały już szerokie grono odbiorców. Dni z Dragonem umożliwiają kontakt z nowościami, które nie zawsze dostępne są w sklepie. Nowa odsłona jednoczęściowych wędzisk X-Treme HD wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród wędkarzy morskich łowiących w Norwegii. Ta grupa wędkarzy bardzo pozytywnie oceniła też kołowrotek Ryobi Safari. Wśród spinnigistów hitem okazały się nowe wędki Dragon Black Rock oraz nowe modele wędek ze znanej już serii Nano Core o cw. do 12, 15 i 18 g. Ogromne podziękowania dla właścicieli za zaangażowanie i świetną atmosferę.

Tomasz Kreczko


23-24.02 BIAŁA PODLASKA, Sklep Wędkarski SAS

W dniach 23-24 lutego odbył się kolejny pokaz nowości z cyklu „Dzień z Dragonem” na 2018 rok. Tym razem gościliśmy w Białej Podlaskiej w Centrum Handlowym „SAS” znajdującym się na ulicy Sidorskiej 2 k.
Miłośnicy sprzętu spod znaku Dragona mieli do dyspozycji dwa dni na zapoznanie się z nową ofertą przygotowaną przez firmę Design Fishing na 2018 rok. Zainteresowanie nowościami było bardzo duże, a dodatkową korzyścią dla wszystkich klientów , którzy w tym czasie zakupili produkty marek : Dragon, Salmo, Ryobi, Mustad, Versus i Mega Baits, była możliwość otrzymania atrakcyjnych rabatów oraz wzięcia udziału w losowaniu wartościowych nagród.
W czasie prezentacji sporym zainteresowaniem cieszyły się nowe modele wędzisk z serii Street Fishing, która skierowana jest przede wszystkim dla pasjonatów miejskiego wędkarstwa a charakteryzująca się niebanalnym designem oraz budową blanku w technologi multi – layer, która zwiększa jego odborność na urazy mechaniczne pozostawiając jednocześnie blank lekkim i sztywnym. Dla tej samej grupy wędkarzy Dragon przygotował szereg poręcznych kamizelek technicznych, które z pewnością pomieszczą wszystkie, niezbędne akcesoria potrzebne nad wodą.
Bardzo dużo pozytywnych opinii zebrała również nowa odsłona popularnych wędek Okuma Black Rock pod nazwą Dragon Black Rock II . Seria wędzisk dostosowana do prawie wszystkich metod spinningowych , którą wyróżnia niezwykła moc blanku oraz ciekawy wygląd.
Z kołowrotków uwagę przykuwały przede wszystkim nowe modele kołowrotków cechujące się przede wszystkim niezawodnością oraz atrakcyjną ceną. Do najpopularniejszych podczas DzD należały przede wszystkim: Elite FR – uniwersalny kołowrotek z wolnym biegiem polecany do wszystkich metod gruntowych; Millenium HD – nowoczesny kołowrotek zaprojektowany w konstrukcji slim body polecany do wszystkich finezyjnych metod spinningowych oraz odległościowych; Street Fishing HS – kołowrotek o wysokim przełożeniu 1:6,2 kierowany przede wszystkim dla wędkarzy łowiących w rzekach.
Wiele osób zainteresowanych było również nowymi torbami oraz plecakami X-system. Wszystkie zostały wykonane z nieprzemakalnego nylonu typu Oxford 2600 wzmocnionego Cordurą. Kieszenie oraz komory główne zaopatrzono w niezawodne zamki renomowanego producenta YKK. Seria X-system cechuje się przede wszystkim dużą funkcjonalnością . Do każdego modelu torby czy plecaka dołączany jest specjalny przybornik przymocowywany do nich za pomocą pasków i nap, wyposażony w szereg przegródek oraz wymiennych toreb strunowych. Przybornik ten może funkcjonować jako integralna część bagażu, a także osobno, np. mocowany na relingu łodzi.
Podsumowując, pokaz był bardzo udany, na co duży wpływ miała spora, mimo mroźnej aury, frekwencja, a także świetna atmosfera zapewniona przez pracowników sklepu. Można więc śmiało zaprosić wszystkich sympatyków wędkarstwa za rok na kolejne "Dni z Dragonem" w Centrum Handlowym “SAS”.

Tomasz Jaracz


23-24.02 CIESZYN, Sklep Wędkarski ZOOMIX

Podobnie jak i w roku ubiegłym, tak i w 2018 roku firma Design Fishing zawitała z prezentacją swoich nowości do Cieszyna do sklepu wędkarskiego Zoomix.
Cechą charakterystyczną Dni z Dragonem jest to, że klienci mogą zetknąć się z szeroką ofertą firmy Design Fishing, z którą na co dzień nie mają większego kontaktu. Klientom, którzy w tych dniach odwiedzili sklep Zoomix została zaprezentowana szeroka oferta sprzętowa marki Dragon, w tym znaczne ilości nowości na 2018 rok. Zaprezentowały zostały wędki z serii Team Dragon Z-series, Black Rock II, CXT, Nano Core i inne; kołowrotki Ryobi, Dragon i MegaBaits, a także szeroka oferta plecaków, toreb i kamizelek. Po raz pierwszy szerszemu gronu zostały zaprezentowane przynęty gumowe Aggressor.
Bliskość granicy sprawiła, że wśród klientów nie brakowało Czechów. Wiele osób odwiedzających Zoomix to stali bywalcy Dni z Dragonem w tym sklepie. Oprócz możliwości zobaczenia nowości, DzD to także czas wymiany doświadczeń, koleżeńskich spotkań, chwalenia się swoimi wędkarskimi osiągnięciami.
Zakończeniem Dni w Dragonie było standardowo losowanie nagród, pośród osób, które dokonały premiowanych zakupów w tych dniach. Do szczęśliwców trafiły m.in. wędki i kołowrotki.

Dariusz Stepanow


23-23.02 ZIELONA GÓRA, Hurtownia - Sklep Wędkarski MAF

Sklep wędkarski MAF w Zielonej Górze istnieje dwa lata i od samego początku gościmy w nim z naszymi nowościami w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Dni z Dragonem". Pokaz nowości w MAF-ie odbył się 23-24 lutego. Mimo panującej zimy i siarczystego mrozu liczni wędkarze odwiedzili salon, by zapoznać się z ofertą Dragona na rok 2018 r. Sklep MAF jest bogato zaopatrzony w sprzęt Dragona, więc klienci mieli tak naprawdę możliwość zapoznania się z cała naszą ofertą, zarówno z nowościami, jak i produktami, które posiadamy w ofercie już kilka lat.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się nasze wędziska: znana już wszystkim seria CXT, Moderate II, ale także nowe pokolenie Team Dragon Z, jednoczęściowe wędziska X-TREME HD oraz nowe modele Street Fishing. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły także wędziska Dragon Black Rock II.
Bardzo pozytywne opinie otrzymały nowe torby Team Dragon X-system, a także kamizelki techniczne, które uchodzą za najbardziej funkcjonalne produkty tego typu na rynku. W tym roku zaprezentowaliśmy wiele nowych kołowrotków Dragon, tj. Millenium, Hitman, Street Fishing, Flash. Kilka sztuk zostało sprzedanych już pierwszego dnia. Klienci chętnie oglądali, a także kupowali nasze gumy, wśród których znalazły się nowe gumy FatBoy w rozmiarach od 7,5 cm do 22,5 cm.
Poza nowościami, które wzbudzały największe zainteresowanie, wędkarze kupowali również produkty z bieżącej oferty, tj. wędziska Millenium, żyłki HM, plecionki NanoClear, woblery Salmo, koszulki Dragon itp.
Atmosfera jak zawsze była bardzo miła. Usłyszeliśmy mnóstwo pozytywnych opinii na temat naszego sprzętu, a także wysłuchaliśmy wielu relacji z łowisk. Sklep odwiedzili także nasi autorzy i testerzy – Krzysztof Żukowski i Kamil Zaczkiewicz.
W sobotę o godzinie 14:00 odbyło się losowanie 5 nagród, a zwycięzcy to:

 • Pan Marcin Wrocławski – wędzisko X-Treme Zander 35
 • Pan Dariusz Skoniecki – wędzisko Combat Quiver
 • Pan Jarosław Ura – pokrowiec 3-komorowy Team Dragon
 • Pan Wiesław Grzywna – kołowrotek Express
 • Pan Tomasz Wierzbicki – kołowrotek Viper

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów nad wodą !!!

Karolina Kuczma


23-24.02 PIOTRKÓW TRYB., Sklep Wędkarski PIOTR MARCINOWSKI

W dniach 23-24 lutego w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się już po raz trzeci z rzędu Dni z Dragonem. Tym razem w Sklepie Wędkarskim Piotra Marcinowskiego zagościliśmy już w lutym na samym początku sezonu 2018. Wędkarze znad Zalewu Sulejowskiego licznie zagościli zarówno w piątek jak i w sobotę. Całej imprezie jak zwykle towarzyszyła wspaniała atmosfera, nie zabrakło kupujących, którzy po dokonaniu zakupów spod szyldu smoka oczekiwali cierpliwie na sobotnie losowanie nagród ponieważ każda osoba , która dokonała zakupów za kwotę minimum 100 zł mogła wziąć udział w zabawie. Wśród wędkarzy największe zainteresowanie miała flagowa seria Dragona, a mianowicie Team Dragon Zseries. Zarówno sandaczowe jednoskłady jak i szczupakowe kije łódkowe znajdowały swoich nabywców. Amatorów ultra lighta przyciągały przede wszystkim modele MicroSpecial z serii CXT, a także nowość na najbliższy sezon czyli model kleniowy, zbudowany na blanku muchowym Millenium ChubHunter. Klienci poszukujący nowego kołowrotka standardowo już zwracali szczególną uwagę na najnowszy model MegaBaits z wolnym biegiem czyli Elite FR, który w takiej cenie i jakości nie ma konkurencji na rynku.
Serdeczne podziękowania dla właściciela sklepu za życzliwość i zaangażowanie w organizację kolejnej edycji „DzD”, a także dla współpracujących z nim wędkarzy. Gratulacje dla wylosowanych szczęśliwców.

Borys Ossowicki


23-24.02 STARGARD, Sklep Wędkarski TAMAJ

Niech żyją debiutanci!
Tak można by spointować pokaz naszych towarów w ramach cyklu Dni z Dragonem, który dniach 23-24.02.2018 po raz pierwszy odbył się w Sklepie Tamaj w Stargardzie. Stopień zaangażowania właścicieli oraz załogi sklepu stał na najwyższym możliwym poziomie. Wzorowo wyeksponowane towary , doskonałe przygotowanie merytoryczne, szeroka kampania informacyjna w mediach społecznościowych, a przede wszystkim doskonała , pełna humoru atmosfera wpłynęły na dużą frekwencję. W trakcie rozmów z odwiedzającymi pokaz, okazało się z jak odległych części regionu zjechali się nasi goście. Można śmiało powiedzieć, że w dużej mierze zaspokoiliśmy oczekiwania nabywców. Większość chętnych do zakupu wyszła ze sklepu usatysfakcjonowana, natomiast zainteresowani tylko oglądaniem nowości doceniali fakt, że w jednym miejscu mogą dokonać oględzin ( porównań ), takiej ilości wędek, kołowrotków czy bagaży. Uwagę zarówno oglądających jak i kupujących przykuła nowa seria wędzisk: Dragon Black Rock II. Podkreślano jak duży postęp w stosunku do serii konkurencyjnej firmy dokonał się w jej konstrukcji. Duże wrażenie na miejscowych łowcach sumów zrobiła nowość: X-Treme HD. Ich niska waga , wyważenie oraz dynamika to cechy, dzięki którym znajdzie ona z pewnością wielu nabywców. W grupie kołowrotków bardzo dobrze przyjęte zostały tzw. budżetowe serie: Hitman, Flash Pro oraz Destiny. Nienaganna praca, rozsądne łożyskowanie oraz bardzo przystępna cena to ich główne zalety. Należy również podkreślić, że jako firma otwarta na sugestie i oczekiwania naszych klientów udało się nam zebrać sporo uwag, mogących w przyszłości jeszcze bardziej udoskonalać nasz sprzęt i zaspokoić wymagający rynek. W ciągu 2 - dniowej imprezy Sklep Tamaj odwiedziło ok. 100 osób, co jak na debiutanta w cyklu jest wynikiem naprawdę doskonałym. Wśród naszych przemiłych gości rozlosowaliśmy 5 cennych nagród. Poniżej lista laureatów:

 • Grzegorz Czyż
 • Grzegorz Skrzypczak
 • Aleksander Rybczyński
 • Joanna Sałata
 • Andrzej Nikiel

Na koniec pragnę złożyć serdeczne podziękowania na ręce Panów Mariana i Tadeusza Jacukowiczów dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację, za tak profesjonalne, sprawne i rzetelne przygotowanie jakże udanego pokazu.

Tadeusz Chmielewski


23-24.02 KONIN, Sklep Wędkarski ORKA

Dni z Dragonem w Orce

Prezentacja nowości sprzętowych Dragona w Hurtowni Wędkarskiej ORKA w Koninie zyskało rangę dobrej tradycji. Wyrazem tego jest duża frekwencja odwiedzających, duże zainteresowanie sprzętem i chęcią jego nabyciem oraz zaangażowanie załogi hurtowni i sklepu.
Rejon Konina to zróżnicowane łowiska ze względu na obecność rzeki Warta, małych jezior, wyrobisk kopalnianych, stawów rybackich i ciągu jezior podgrzewanych wodą przemysłową. Łowiska są zmienne i wymagające, w wielu z nich biorą ryby o wadze dwucyfrowej. Nic dziwnego, że wędkarze oczekują nie tylko zróżnicowanej oferty, ale przede wszystkim bardzo dobrego sprzętu oferowanego w atrakcyjnej cenie. Właśnie taką ofertę przedstawiają marki Dragon i Mega Baits, dotyczy to wędzisk spinningowych i gruntowych, karpiówek. W dniach 23-24 lutego 2018 r. w ORCE można było obejrzeć sprzęt oraz porozmawiać z Waldemarem Ptakiem o najnowszej ofercie (wędzisk, kołowrotków, przynęt, toreb X-system). Również można było zapoznać się z dużą ofertą plecionek, kamizelek i plecaków. Równolegle sklep eksponował akcesoria Dragona będące w stałej ofercie, co razem stanowiło naprawdę ciekawą propozycję i zajęcie na kilka godzin.
Daje się zauważyć trend coraz powszechniejszego korzystania z krótkich wędzisk spinningowych. Dużym wzięciem cieszą się CXT, NanoCORE, a także najnowsze Team Dragon Z-series – te wędziska budziły bardzo duże zainteresowanie. Niejednokrotnie grupa zaprzyjaźnionych wędkarzy toczyła spór na temat wyboru wędzisk, np. TD Z czy NanoCORE? A może czekamy na ProGUIDE X? Dla mnie, jako pracownika obsługującego tę prezentację, przyjemnością było uczestniczenie w tych sporach na temat wyższości jednego spinningu nad drugim. Z racji wykonywanej pracy mam wyrobioną opinię praktyka na temat każdego wędziska, więc moje uwagi były cenną podpowiedzią dla wielu wędkarzy. Miło mi to pisać: wielu wędkarzy przyszło nie tyle obejrzeć kamizelki i ewentualnie zakupić, co wybrać i zakupić. Takie podejście klientów-wędkarzy dobitnie świadczy o wysokiej jakości naszych, Dragonowskich, kamizelek (w tym technicznych).

Na zdjęciu spinning z serii Team Dragon Z-series cieszący się ogromnym zainteresowaniem.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe rippery V-Lures o nazwie AGGRESSOR PRO. To specyficzne gumy, w skrócie można powiedzieć o nich tak: nawet zatrzymane w wodzie nadal pracowały wabiąc ryb. Znakomicie dobrana kolorystyka z pewnością zainteresuje nie tylko wędkarzy, ale i ryby.
Ofertę kołowrotków wzbogaciły modele RYOBI, więc wędkarz mimo ograniczonej formuły pokazu jedynie do nowości miał całkiem duży wybór. I jeszcze wspomnę o kolejnych zjawiskach, cieszących moje serce: ojcowie coraz częściej na pokaz przyprowadzają dzieci (synów i córki), a także fakt, że wędkarze z roku na rok liczniej przybywają grupowo. Nie ma co ukrywać, wizyta grupy wędkarskiej dla firmy wystawiającej się na pokazie jest trudniejszym egzaminem, ponieważ koledzy w grupie stają się dociekliwsi i - co tu dużo mówić – muszę bardziej się angażować w objaśnianie niuansów sprzętowych i wędkarskich związanych z naszym sprzętem.
Z Dni z Dragonem w ORCE przywiozłem dużo dobrych i miłych wrażeń, dużo optymizmu, otrzymałem wiele miłych słów i wyrazów uznania dla marki Dragon. Bardzo dziękuję za wiele zaproszeń na wspólne wędkowanie.
Nie wolno mi pominąć słów uznania dla właściciela i fachowej załogi ORKI za wspaniałe przyjęcie, organizację i udzieloną mi pomoc w tych dniach. Mam nadzieję, że wędkarze szczęśliwie wylosowani w loterii i obdarowani nagrodami będą z nich zadowoleni na łowiskach. Na nagrody przeznaczono 2 kołowrotki, 2 wędziska, pokrowiec Team Dragon.

Waldemar Ptak


24-25.02 OSTROŁĘKA, Sklep wędkarski 2FISH

Tym razem “smok” zagościł nad Narwią w Ostrołęce. W dniach 24-25.02 w sklepie 2Fish przy ul.Pileckiego 12 odbyła się prezentacja oferty sprzętu firmy DRAGON na sezon 2018. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziła nowa seria wędzisk spinningowych i castingowych Team Dragon Z-series, jak również nowe delikatne wklejanki Invader. Opisując nowości trzeba wspomnieć o nowych modelach w wędkach NanoCore oraz Street Fishing. Zaprezentowano również nowe Black Rocki II - tym razem ze stajni Dragona.
Nie mogło zabraknąć nowości w kołowrotkach. Zaprezentowano Guidy FD, Millenium, Street Fishing, Flash Pro oraz inne modele takie jak: Hitman, Magnum, Destiny i Quattro. Wędkarze obejrzeli nową serię toreb, kamizelek technicznych, pasów biodrowych i plecaków Team Dragon X-system z kompatybilnymi przybornikami. W temacie przynęt spinningowych królowały nowe Aggressory Pro.
Na tegorocznych Dniach z Dragonem wielu wędkarzy skorzystało z promocyjnych warunków zakupu i rabatów kompletując sprzęt na sezon. Na zakończenie wśród klientów rozlosowano cenne nagrody. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców, którym serdecznie gratulujemy:

 1. Wędka MegaBaits Combat – Pan Mariusz Kobyłecki
 2. Wędka X-treme – Pan Robert Olbryś
 3. Pokrowiec Team Dragon – Pan Błażej Kielak
 4. Kołowrotek Viper – Pan Paweł Wiechowski
 5. Kołowrotek Express Pro – Pan Arkadiusz Salamucha

Korzystając z okazji chciałbym bardzo mocno podziękować wszystkim klientom sklepu, którzy zjawili się na prezentacji oraz Załodze sklepu za pomoc w przygotowaniu lokalu i wkład włożony w organizację tegorocznej edycji Dni z Dragonem.

Łukasz Poziemski


23-25.02 WROCŁAW, Wędkarskie Centrum KROKODYL, ul. Tęczowa 57

Wędkarskie Centrum KROKODYL to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych sklepów wędkarskich w Polsce. Dlatego też akcja "Dni z Dragonem" nie mogła ominąć tak ważnego miejsca. W dniach 23-25 lutego klienci zarówno z Wrocławia jak i i z innych miast dolnego śląska mieli okazją zobaczyć praktycznie całą ofertę firmy Design Fishing. Już chwilę po otwarciu sklepu pojawiło się mnóstwo osób zainteresowanych sprzętem marki Dragon. Ogrom klientów od razu skierował się do stojaków z wędkami w poszukiwaniu odpowiednich dla siebie wędzisk. Zdecydowanie największe zainteresowanie wzbudził nowy kleniowo-jaziowy "kij" Millenium ChubHunter - wędzisko to zbudowane jest na muchowym blanku co zapewnia nam świetne ładowanie małych przynęt podczas rzutów oraz znakomite trzymanie ryby w trakcie holu.
W kategorii kołowrotków dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze nowe "budżetowe" modele. Flash Pro czy Guide Pro znalazły szerokie grono nabywców. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również akcesoria spinningowe oferowane przez Dragona, takie jak: niezawodne przynęty gumowe V-Lures, główki V-Point i Mustad, woblery Salmo, specjalistyczne żyłki spinningowe oraz szeroka gama, zróżnicowanych przyponów stalowych. Uwagę klientów przyciągała także nowa grupa funkcjonalnych toreb oraz plecaków Team Dragon X-System, wykonanych z nieprzemakalnego nylonu typu Oxford 2600.
W zgodnej opinii odwiedzających i obsługi "Dni z Dragonem" zakończyły się pełnym sukcesem, dlatego też z nieukrywaną radością wspólnie zapraszamy wszystkich na kolejną edycję w przyszłym roku w Wędkarskim Centrum KROKODYL.

Michał Jończyk


23-25.02 RYBNIK, Europejskie Centrum Wędkarskie FISHING24, ul. Dworek 20

W dniach 23-25.02.2018 r. odbyły się pokazy sprzętu w tegorocznej odsłonie ” Dni z Dragonem” w sklepie Fishing24 w Rybniku. Masa nowości na sezon 2018 oraz wędziska, kołowrotki i akcesoria ze standardowej oferty zachęcały klientów do licznych rozmów, a przede wszystkim umożliwiły zapoznanie się w szerszej odsłonie z możliwościami, które daje Dragon wszystkim wędkarzom. Odwiedzili nas nie tylko karpiarze, których nie brakuje na Śląsku, ale byli to również spinningiści, którzy są dowodem na to, że sam Rybnik oraz jego okolice, to również doskonałe miejsce do wypadów w poszukiwaniu drapieżników.
Seria wędzisk CXT również w tym roku zbiera same najlepsze rekomendacje, a zwłaszcza najdelikatniejsze modele MS-X MicroSpecial z ciężarem wyrzutu do 10 czy też 14 gramów. Pozytywne opinie padły również o modelach z grupy X-Treme oraz nowym X-Treme HD. Wśród kołowrotków największym zainteresowaniem cieszyły się kołowrotki Ryobi oraz 4 modele z rodziny Team Dragon.
Nowy ChubHunter o wolnej akcji, długo wyczekiwany przez wędkarzy rzecznych, łowiących głównie z brzegu, budził pozytywne odczucia oraz wyróżniał się na tle pozostałych wędzisk o podobnych parametrach technicznych i przeznaczeniu. Karpiarze docenili specjalistyczną serię wędzisk karpiowych Night Hunter, a zwłaszcza model o zakresie mocy 3 Ib. Nic w tym dziwnego, że to właśnie w Rybniku padło najwięcej zapytań odnośnie oferty w zakresie karpiowych, solidnych kołowrotków. Klienci poszukiwali zarówno tych dedykowanych do dalekich rzutów z brzegu oraz typowych do wywózki zestawów z przynętą.
Odwiedzili nas również spinningiści, który od lat łowią sprzętem Dragona i z roku na rok powiększają swoją kolekcję o nowości. Słowa uznania zyskała plecionka Invisible Braid, przeźroczysta w kontakcie z wodą, nieco zapomniana przez wędkarzy z racji swojego koloru. Podczas trzech dni pokazów padło wiele zapytań o nową serię Pro-Guide X, następcę lubianej odsłony wędzisk Guide Select. W Rybniku również po raz pierwszy zaprezentowaliśmy próbki naszego pelletu, który dostępny będzie już w marcu w sprzedaży.

Patrycja Tykwinska


16-17.02 GDAŃSK, Centrum Wędkarstwa

W dniach 16-17 lutego po raz kolejny firma Dragon gościła w Centrum Wędkarstwa w Gdańsku. Zaprezentowano zarówno nowości na 2018 r. jak i sprzęt z dotychczasowej oferty firmy. Przybyli wędkarze bardzo dobrze oceniali wędki CXT, NanoCore w tym nowości o cw do 12 i 15 g. czy też nowe Team Dragony. Nie mniejszą popularnością cieszyły się wklejanki z serii Invader. Wśród kołowrotków bardzo dobrze wypadły cztery serie Team Dragon oraz Nanolite. Bardzo dobrze oceniono też kołowrotek Guide czy nowe Flashe. Chwalono też znane i cenione kołowrotki Ryobi z nowościam, modelami Proskyer Aquapower. Na koniec rozlosowano cenne nagrody. Dziękuję obsłudze sklepu oraz przybyłym wędkarzom za czas spędzony w miłej atmosferze.

>> Zobacz relację na Facebooku <<

Tomasz Kreczko


16-17.02 ŁOMIANKI, Centrum Wędkarskie SMOK24.PL

W dniach 16-17 lutego w Centrum Wędkarskim „Smok24.pl” odbył się kolejny Dzień z Dragonem . Tym razem zaprezentowane zostały nowości przygotowane przez firmę na 2018 rok. Zimowa aura nie zniechęciła wędkarzy , którzy w sporej liczbie stawili się na prezentację . Przez dwa dni pokazu szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wędki z dwóch nowych serii: Team Dragon Z-series – nowa odsłona kultowych Team Dragonów - seria nowoczesnych wędzisk przygotowanych dla miłośników większości ryb drapieżnych występujących w naszych wodach , a także Dragon Black Rock II – powrót cieszącej się dużą popularnością serii wędzisk kiedyś sygnowanych logiem Okumy – modele cechuje przede wszystkim duża moc blanku i niezawodność za rozsądną cenę.
Z kołowrotków uwagę przykuwały cztery topowe modele z serii Team Dragon (Z , X, C, S ), która w zeszłym roku przeszła gruntowną zmianę , począwszy od konstrukcji i designu a skończywszy na mechaniźmie ( tytanowa rolka, wodoszczelny hamulec, zabezpieczenie antykorozyjne ). Wszystkie zostały przygotowane dla Dragona przez japońskiego producenta a wyprodukowane przez fabrykę , w której powstaje m.in. dobrze wszystkim znany Ryobi Zauber. Kolejną nowością wśród kołowrotków , którą mogli obejrzeć wszyscy uczestnicy Dnia z Dragonem w Łomiankach był kołowrotek Guide w nowej odsłonie a także seria kołowrotków Street Fishing cechująca się większym niż standardowe przełożenie (1:6,2).
Wiele osób zainteresowanych było również nowościami do bardzo popularnej ostatnio metody połowu białej ryby pod nazwą Method Feeder . Dla jej zwolenników Dragon przygotował pod marką Mega Baits nowy kołowrotek z wolnym biegiem Elite FR , który z miejsca powinien stać się hitem sprzedaży ze względu na śwetny stosunek ceny do jakości. Większość nie mogła doczekać się również dnia ,w którym w sprzedaży znajdą nowe modele kamizelek technicznych Street Fishing , a także nowe , udoskonalone wersje popularnych techpacków ( Team Dragon) i chestpacków ( Hells Anglers).
W zgodnej opini wszystkich , Dni z Dragonem zakończyły się pełnym sukcesem, dlatego też z nieukrywaną radością wspólnie zapraszamy na przyszły rok, na kolejną edycję w Centrum Wędkarskim „ Smok24.pl” w Łomiankach.

Tomasz Jaracz


16-17.02 BYDGOSZCZ, Sklep WOBLER, ul. Jagiellońska 73

Jak co roku miałem przyjemność uczestniczyć w Dniach z Dragonem w sklepie Wobler, jak co roku były połączone one z urodzinami sklepu Piotra (znanego całemu bydgoskiemu środowisku pasjonata wędkarstwa). W tym roku to już siódme urodziny i muszę przyznać: przez te siedem lat Piotr rozwinął nie tylko sklep stacjonarny, ale stworzył też swoje własne internetowe imperium pełne sprzętu Dragona.

W piątek pierwsi chętni czekali już pod drzwiami sklepu około godziny 9:30, czyli ponad pół godziny wcześniej niż planowane było otwarcie sklepu. Wszystkich ich przywitaliśmy tortem i kawą, by zaraz poprowadzić w stojaki wędkowe i nie tylko. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe długości w wędziskach NanoCore, padło też wiele pytań o nowe ProGuide X czy Team Dragon Z-Series. Jednak absolutnym zwycięzcą tych zawodów pozostały wędziska CXT. Wśród kołowrotków największe zainteresowanie budziły nowe Team Dragony, Ryobi Virtus oraz Verum. Piotr ze swoim bratem Adamem momentami nie nadążali nabijać sprzętu na kasę a ja momentami ledwo już mówiłem. Znaleźli się nawet w Bydgoszczy pasjonaci SurfCastingu, którym też z powodzeniem wybraliśmy wędzisko i kołowrotek. Dzień skończyliśmy naprawdę zmęczeni ale pozytywnie nastawieni do soboty.

>> ZOBACZ VIDEO Z TEGO POKAZU <<

Sklep stacjonarny Piotra nie jest duży i w sobotę mieliśmy okazję przekonać się o tym na własnej skórze dzięki fanom połowów białorybu. Feedery, Quivery, Matchówki nie mieściły się w sklepie i miałem parę wycieczek przed budynek żeby pokazać zainteresowanym jak wielkie możliwości kryją się w tych kijach. Bardzo ciepło przyjęta została seria pokrowców Team Dragon X-system. Nic dziwnego bo rozwiązanie jest proste a zarazem niesamowicie wygodne. W sobotę też spotkaliśmy się z amatorami łowienia z kutrów, którzy z radością przyjęli nie tylko nasze wędziska Boat Master ale również jednoczęściowe wędzisko X-treme HD do 300 gramów wyrzutu. Mimo swojej relatywnie małej jak na kuter długości praca kija przekonała do siebie dorszowców.

Mam nadzieję, że za rok będziemy mieli okazję znowu się spotkać w tak dobrym towarzystwie i wśród tak ciekawych nowości.

 

Do zobaczenia!

Krzysztof Schmid


16-17.02 RAWICZ, Sklep Zoologiczno-Wędkarski PRZYRODA, ul. Szarych Szeregów 4

W dniach 16-17 lutego w sklepie Wędkarsko Zoologicznym Przyroda odbyły się dni z Dragonem, podczas których zaprezentowano ofertę sprzętową na nadchodzący sezon 2018. Właściciel zaprosił firmę Dragon do swojego sklepu po kilkuletniej przerwie. Zainteresowanie budziły przede wszystkim nowe modele spinningów jednoczęściowych NanoCore, a także najnowszy model sprawdzonej już serii Millenium czyli ChubHunter wyprodukowany na blanku muchowym. Reasumując wśród oglądających wędziska przeważali amatorzy tak zwanego „ultralajta”.Na ladzie z kołowrotkami prym wiódł model z wolnym biegiem Elite FR, który otrzymał miano kołowrotka nr 1 w tym roku w kategorii super jakość w rozsądnej cenie. Wzrok przyciągały również najnowsze produkty z działu bagaży czyli przede wszystkim cała seria toreb i plecaków z innowacyjnym rozwiązaniem X-System. Wśród klientów, którzy dokonali zakupów podczas imprezy standardowo już rozlosowano wartościowe nagrody, które wielką przyjemnością rozdaliśmy szczęśliwcom. Serdeczne podziękowania dla załogi sklepu za wkład w zaangażowanie i organizację kolejnej edycji DzD.

Borys Ossowicki


16-17.02 KROSNO, Sklep Wędkarski WYDRA, ul Józefa Piłsudskiego 31

W dniach 16 – 17 lutego odbyły się Dni z Dragonem organizowane przez firmę Design Fishing w sklepie wędkarskim Wydra w Krośnie.
Klientom, którzy w tych dniach odwiedzili sklep w Krośnie, została zaprezentowana szeroka oferta sprzętowa marki Dragon, w tym znaczne ilości nowości na 2018 rok. Zaprezentowały zostały wędki z serii Team Dragon Z-series, Black Rock II, CXT, Nano Core i inne; kołowrotki Ryobi, Dragon i MegaBaits, a także szeroka oferta plecaków, toreb i kamizelek. Kilkanaście stojaków wypełnionych wędkami robiło wrażenie na odwiedzających. Z reguły pierwsze spojrzenia kierowane były stojak, w którym umieszczone były wędki Team Dragon Z-series. Z-series to kolejna odsłona tych legendarnych wędek. Tak jak się można było tego spodziewać, tak i ta seria wzbudziła duże zainteresowanie wśród odwiedzających i co rusz, któryś z modeli znajdywał nowego właściciela. Ciekawość wzbudzały także wędki jednoczęściowe z serii CXT i Team Dragon Z-series, które bardzo chętnie nabywali okoliczni łowcy sandaczy. Szeroka oferta wędek zaprezentowana w tych dniach w sklepie sprawiła, że i łowcy okoni i pstrągów, których nie brakowało wśród odwiedzających, znaleźli ciekawe pozycje dla siebie.
Odwiedzający w tych dniach sklep Wydra mieli także możliwość skosztowania dobrodziejstw kuchni żony właściciela sklepu. Wśród pyszności przygotowanych na tę okazję były wędzony pstrąg, smalec, faszerowane papryczki czy swojska kiełbasa. Żona właściciela była także osobą, która na koniec sobotniego dnia rozlosowała nagrody przygotowane przez firmę Design Fishing. Dla osób, którym nie poszczęściło się w losowaniu, właściciele przygotowali drobne wędkarskie upominki.
Była to pierwsza tego typu impreza na podkarpaciu, ale biorąc pod uwagę frekwencję oraz ogólne pozytywne wrażenia, można odnieść wrażenie, że w przyszłym roku podobna prezentacja zostanie zorganizowanie w sklepie wędkarskim Wydra w Krośnie.

Dariusz Stepanov


16-17.02 OPOLE, Sklep Wędkarski REKIN, ul. Grota-Roweckiego 18C

W dniach 16 -17 lutego odbył się pierwszy tegoroczny pokaz nowości Dragona. Miejscem tego przedsięwzięcia był sklep wędkarski REKIN w Opolu, którego właścicielami są bardzo znane w środowisku wędkarskim osoby - Mistrzowie Świata i Europy w spławiku: Wojciech Wysocki oraz Szymon Ciesielski.
Podczas trwania pokazu każdy wędkarz mógł zapoznać się z wieloma nowymi produktami Dragona oraz zakupić sprzęt w cenach promocyjnych. Pogoda dopisała, zainteresowanych również nie brakowało. Do najczęściej prezentowanych kołowrotków bez wątpienia należał Team Dragon Z, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie “młynków” w ofercie Dragona, charakteryzującym się niesamowitą trwałością wykonanych elementów przy wysokiej klasie pracy. Chociaż sezon spinningowy na dobre rozkręci się dopiero w maju, kiedy wędkarze ruszą za “zębatym” to już licznie zjawiali się także zwolennicy tej metody. Mogli oni bez problemów porównać serie takie jak Team Dragon Z-Series, CXT, Black Rock II czy Invader, które prezentują zarówno inną pracę blanku jak i wykończenie oraz design. Wśród wędzisk można było znaleźć zarówno delikatną kleniówkę Millenium ChubHunter jak i mocny kij na szczupaka czy sandacza.
Pochlebne opinie zebrały również nasze plecionki HM8X, NanoClear8 oraz Ultra8X Nano. Spore grono wędkarzy stwierdziło, że są to najlepsze jakościowo plecionki oferowane na naszym rynku. Na zakończenie pokazu wśród klientów, którzy dokonali zakupów produktów Dragona zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody. Szczęśliwcami okazali się:

 1. miejsce - Tadeusz Dec – wędka X-Treme Zander 35
 2. miejsce – Arkadiusz Fido – wędka MegaBaits Combat Quiver
 3. miejsce – Daniel Miętus – Trójkomorowy pokrowiec Team Dragon
 4. miejsce - Marcin Osada - kołowrotek Viper
 5. miejsce - Radosław Polan - kołowrotek Express

Podsumowując to spotkanie mogę powiedzieć, że pokaz był bardzo udany, o czym świadczy m.in. duża frekwencja klientów, a także świetna atmosfera zapewniona przez załogę sklepu. Można więc śmiało zaprosić wszystkich wędkarzy spragnionych nowości Dragona, na kolejne DNI Z DRAGONEM w 2019 r. w sklepie REKIN Opole.

Michał Jończyk


16-17.02 KWIDZYN, Sklep Wędkarski FISHER, ul. Szkolna 5

W dniach 16-17.02 w sklepie FISHER w Kwidzynie odbyła się prezentacja oferty sprzętu firmy DRAGON na nadchodzący sezon 2018. Było wiele perełek wśród wędzisk spinningowych, w tym zupełnie odmieniona stylistycznie i użytkowo seria Team Dragon Z-series, cała gama wyspecjalizowanych wklejanek Invader do “zadań specjalnych” z użyciem bardzo lekkich przynęt. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły również nowe modele w seriach NanoCore. Rodzina tych spinningów powiększyła się o delikatniejsze wędki z ciężarem wyrzutowym 12,15 i 18g oraz 3 wędki jednoskładowe w tych samych gramaturach wyrzutu. Omawiając nowości warto wspomnieć o nowej długości 2.45m w wędkach Street Fishing. Zaprezentowano także znane i cenione już od lat wędziska – nowe Black Rock II. Dużym zainteresowanie wędkarzy cieszyły się także wędki X-treme HD. Następca słynnej serii X-Force charakteryzuje się mocnym, grubościennym blankiem. Wędki znajdą zastosowanie przy wędkowaniu w morzu oraz śródlądowych akwenach do użycia ciężkich przynęt przy połowie sumów czy sandaczy. W ofercie znajdują się 3 modele w wersji spinn i 3 w wersji cast. Oprócz wędek nie mogło zabraknąć nowości w kołowrotkach. Był Guide FD, Flash Pro oraz tańsze modele takie jak: Hitman, Magnum, Destiny i Quattro. Niestety nie dotarły serie Millenium, Street Fishing i MegaBaits Elite FR. Wędkarze zapoznali się z nową serią toreb i plecaków z nowatorskimi rozwiązaniami Team Dragon X-system. Przysłowiowym rzutem na “taśmę” wjechała także pełna gama kolorystyczna i wielkościowa gum Aggressor Pro. Przy nowościach warto wspomnieć o nowych przyponach spinningowych z agrafką szybkiej wymiany QuickLock. Podsumowując Dni z Dragonem - było na czym “zawiesić oko” a wielu wędkarzy skompletowało sprzęt korzystając z promocyjnych warunków zakupu i rabatów. Na zakończenie wśród klientów rozlosowano drogocenne nagrody.
Korzystając z okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim klientom sklepu, którzy zagościli swoją obecnością oraz Panu Sylwestrowi Bruździńskiemu za pomoc w przygotowaniu lokalu i wkład włożony w organizację tegorocznej edycji Dni z Dragonem 2018.

Łukasz Poziemski


16-17.02 GRYFICE, Salon Wędkarski M. Poprzeczka, ul. Kościuszki 51

No i się zaczęło... Ruszamy z kolejną edycją pokazów nowości Dragona na rok 2018 z cyklu Dni z Dragonem. Tym razem rozpoczynamy w gościnnych jak zawsze Gryficach, w Salonie Wędkarskim p. Małgorzaty i Waldemara Poprzeczka. Pierwsi zainteresowani odwiedzili nas już kilka minut po otwarciu sklepu. Widać było dużą znajomość tematu i przygotowanie. Zadawane, bardzo szczegółowe pytania niejednokrotnie wprawiały nas w zakłopotanie. Świadczy to , że już nie tylko cena , wygląd mają znaczenie ale również zaawansowanie techniczne wpływają na sprzedaż. Na szczęście nasze produkty spełniły oczekiwania większości odwiedzających nasz pokaz. Dużym zainteresowaniem niezmiennie cieszyły się kołowrotki serii Team Dragon. W grupie wędzisk zaś, uwagą przykuwały najnowsze Team Dragony Z. Doceniono i chwalono ich niepowtarzalny design oraz świetne wyważenie. W kategorii sprzętu " budżetowego ", prym wiodły: kołowrotek Flash Pro wyposażony w ciekawe rozwiązanie składania korbki oraz wędziska serii Dragon Black Rock II charakteryzujące się lekkimi przelotkami SIC i doskonałą pracą. Jako że dużą część nowej oferty stanowią bagaże, nie sposób nie wspomnieć o serii Team Dragon X-System Series. Wprowadzone tam nowatorskie rozwiązania ( wymienne torebki strunowe, pokrowce na okulary itp. ) zwracały uwagę naszych klientów. Bardzo pozytywnie oceniano fakt, że większość zmian nie jest podyktowana tylko marketingiem ale naprawdę poprawą walorów użytkowych sprzętu i doskonale to zadanie realizuje. Ogółem w ciągu 2 dni trwania pokazu gościliśmy ok 70-80 odwiedzających, z których znaczna część dokonała również zakupu i wzięła udział w losowaniu nagród. I tradycyjnie na koniec lista zwycięzców:

 • Maciej Namejko
 • Dawid Marcinowski
 • Władysław Kaszczyszyn
 • Paweł Gruszecki
 • Antoni Krasowski
 • Kamil Chmielewski ( nagroda pocieszenia)

Tadeusz Chmielewski

TOP