Mistrzostwa Świata - raport z Irlandii

W dniach 17 i 18 maja wzięliœmy udział w Spinningowych Mistrzostwach ŚŒwiata. Zawody odbywały się w Bułgarii, w okolicach Asenovgradu. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba zawodników, bowiem aż 17 Reprezentacji Narodowych stanęło w szranki nad brzegami pięknej rzeki Chaya. Wraz z Jackiem Gornym i resztą Reprezentacji Irlandii, po wygranych wcześœniej kwalifikacjach, stanęliœmy naprzeciw najlepszych zawodników na œświecie.

Przed zawodami otrzymaliœśmy przesyłkę z Dragona, a w niej min. wędki Nano Lite TX 80C. Łowienie nieznaną wędką na zawodach tej rangi jest dużym ryzykiem, więc w tubach znalazło się kilka innych, już wczeœśniej wypróbowanych modeli o podobnej specyfikacji. Na trening zabraliœśmy po kilka uzbrojonych zestawów, aby wybrać ten, który najbardziej pasować będzie do warunków, wielkośœci najcz궜ciej używanych przynęt oraz przede wszystkim wielkośœci łowionych pstrągów. Łowiliœmy w różnych sektorach, więc czas na przedyskutowanie wniosków mieliœmy dopiero wieczorem...

Jak się okazało, na zawody wybraliœśmy identyczne zestawy - wędziska Nano Lite TX 80C, model o długoœści 213 cm i ciężarze wyrzutowym 1 - 10 g, a do tego podpięliœmy kołowrotki Team Dragon FD920iZ oraz plecionki Fishmaker 0,06 mm.

Wybór był prosty; z tego zestawu spadało zdecydowanie najmniej ryb, łowionych nawet w bardzo szybkim nurcie! Celnośœć rzutów oraz jego doskonała czułośœć tylko ułatwiła dokonanie wyboru.


Pomimo że sprzętowo oraz technicznie byliśœmy nieżŸle przygotowani, nie możemy naszego wyniku uznać za w pełni zadowalający. Zabrakło nieco "obycia " na tej rangi zawodach, znajomośœci wody, jaką dysponowała większoœść drużyn oraz grupy ludzi "na linii telefonicznej" wspomagających zawodników. W końcowej klasyfikacji zajęliœmy ostatecznie 15. pozycję, jednak zdobyte doœświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłoœści.

Tomasz Kurman

TOP