Przetestowałem nano-wędzisko 2.35 m, 7 – 26 g, 8 – 17 lbs, 2 pcs.*

Dostając ten kijek do ręki od razu wiedziałem, ze to jest to! Lubię takie wędziska: sztywny, lekki blank, krótki dolnik i niewielkie przelotki. Odpowiada mi taka konstrukcja. Od razu wiedziałem, że będzie to dobry kij do łowienia średnich ryb na niewielkie przynęty.

Przez te kilka miesięcy wędka towarzyszyła mi na różnych łowiskach. Łowiłem nią pstrągi potokowe i tęczowe, okonie, łososie na niskiej wodzie. Moim zdaniem, jest to idealne wędzisko do łowienia cienkimi plecionkami (0.08 - 0.12 mm). Akcja blanku idealnie pasuje do łowienia małymi (4 - 6 cm woblerami), które prowadząc trzeba podszarpywać. Świetnie też łowiło mi się tą wędką za pomocą gumek w rozmiarze 5 - 6 cm obciążonych główkami 5 - 10 g. Wędzisko jest bardzo celne i pozwala posłać niewielką przynętę na znaczne odległości.

W czasie intensywnych testów nie zauważyłem żadnych powstałych uszkodzeń, a muszę przyznać, że nie specjalnie dbałem o zabezpieczenie wędziska. Zaliczyłem dwie wywrotki, podczas których wędka dość mocno uderzyła o ziemię i nawet wtedy nic się jej nie stało. Omotki i lakier są do dzisiaj w stanie niemal idealnym. Brak jakichkolwiek uszkodzeń na rękojeści. Zarówno korek jak i pierścienie wyglądają dobrze. Wędką doskonale łowiło się okonie w rozmiarze 25 – 40 cm, pstrągi potokowe 40 – 55 cm, tęczowe 30 – 50 cm i łososie 60 – 70 cm. Nie napotkałem żadnych problemów podczas holowania tych ryb i nawet łososie kapitulowały dość szybko. Zaufałem temu kijkowi na tyle dużo, że był moim podstawowym wędziskiem na pstrągowych eliminacjach do Mistrzostw Świata, gdzie spisał się idealnie. Do wędziska znakomicie dopasował się kołowrotek Team Dragon FD 920iZ, tworząc razem zgrabny zestaw. Mimo, że od testerów wymaga się wyszukania minusów testowanego sprzętu, ja nie jestem w stanie napisać nic złego o tym wędzisku. Dla mnie jest idealne! Zmieniłbym tylko jego kolor, gdyż ten szary nadaje wędzisku pospolity wygląd (a blank zasługuje na coś wyróżniającego). Myślę, że czerń dodałaby kijkowi znacznie lepszy wygląd. Poniżej kilka zdjęć znad wody wraz z kijkiem Nano.

Reasumując: Świetny kijek, który od razu budzi zaufanie. Myślę, że znajdzie wielu odbiorców, głównie wśród pstrągarzy.

Pozdrawiam
Jacek Gorny
fishingireland.pl

*wędzisko wykonane w nanotechnologii powiększy rodzinę wędzisk X-Treme

TOP