Eliminacje do Mistrzostw Świata

Za nami eliminacje do Spinningowych Mistrzostw Świata. Irlandia co roku wyłania ścisłą drużynę poprzez cykl czterech imprez spinningowych. Trzy najlepsze, dwuosobowe teamy będą reprezentować kraj na najwyższej rangi zawodach, które w tym roku odbędą się na terenie Francji.

Zawody eliminacyjne odbyły się na terenie rzeki i jeziora Erne w Enniskilen (Irlandia Północna). Łowisko bardzo ciekawe, ale również wymagające. Na zawodach uczestnicy mogą łowić szczupaki i okonie. Liczone są punkty za każdy centymetr złowionego szczupaka i okonia. Sędzia siedzący na każdej łodzi na bieżąco mierzy ryby i zapisuje odpowiednio 0.5 punktu za centymetr okonia i 1 punkt za centymetr szczupaka. Wymiar okonia wynosi 23cm, a szczupaka 50cm. Taki system punktacji jest sprawiedliwy dla łowców obu gatunków.

Zawody odbyły się w czterech terminach, dwie imprezy w lipcu i dwie w sierpniu. W lipcowych zajęliśmy dwa drugie miejsca, minimalnie przegrywając z świetnie łowiącymi w tych dniach, lokalnymi wędkarzami - braćmi Powel. Na kolejnych zawodach w sierpniu bardziej się przyłożyliśmy i ostatecznie wygraliśmy obie imprezy. Łowiąc w trudnych warunkach (wyjątkowo ciepła woda) w sumie 57 ładnych okoni i 6 szczupaków. Po wszystkich czterech imprezach zajęliśmy 1 miejsce i prawo startu na Spinningowych Mistrzostwach Świata. Niestety praca przewodnika wędkarskiego często koliduje z zawodami i tym razem nie damy rady reprezentować Irlandii na tych mistrzostwach. Kluczem do sukcesu było bardzo delikatne łowienie. W ruch poszły wędki Nano do 10g wyrzutu, do tego kołowrotki Team Dragon, cienkie plecionki i małe gumki. Najlepiej sprawdziły się Phantomy w różnych kolorach w rozmiarze 5cm. Kolejny raz sprzęt firmy Dragon pozwolił zająć nam najwyższe miejsca na podium. W tym roku czeka nas jeszcze jedna bardzo dla nas ważna impreza sportowa. Międzynarodowe zawody w łowieniu szczupaków, okoni i pstrągów. Tam również postawimy na sprzęt marki Dragon i wiemy, ze nas nie zawiedzie!

Jacek Gorny
fishingireland.pl

TOP