Wędzisko na wąsate – T.D.S.E.

SPIS TREŚCI

Dobry spinning sumowy to wędzisko, którego teoretycznie nie powinno się złamać na rybie (choć wiadomo, że nieodpowiednio manipulując wędką można każdy blank złamać), mocne - a zarazem mające w sobie dużą elastyczność, którą wykazuje podczas ogromnych przeciążeń fundowanych przez holowanego suma.

Łowię dużo odrzańskich sumów i mogę już powiedzieć, że pasują mi wędki, które podczas silnego naporu ryby przechodzą w akcję paraboliczną, czyli pod obciążeniem pracują na całej swojej długości. Część szczytowa, jak i dolnik muszą stanowić całość i ściśle ze sobą współpracować, zachowując jednocześnie swoją dużą moc.

Mój faworyt – Team Dragon S.E.

Od kilku sezonów moim ulubionym kijem do łowienia sumów metodą spinningową jest TEAM DRAGON SILVER EDITION 2,40 m, c.w. 60 – 150 g (nr kat. 27-74-240, do łowienia na pilkery i gumy, przydatny w trollingu – red.). Co prawda wędzisko w katalogu opisane jest jako morskie, jednak spełnia wszystkie moje wymagania, stawiane przed dobrym wędziskiem sumowym. Walory tego wędziska dostrzegło już wielu dobrych sumiarzy, łowiących m.in. stacjonarnie z zacumowanej łodzi, jak i trollingując.

TOP