Opowieści z Zielonej Wyspy

W połowie czerwca ukazał się film wraz z WMH nr 106. Mieliśmy niewątpliwą przyjemność pracować i pomagać przy produkcji tego filmu. Fabułą filmu było łowienie dużych pstrągów potokowych w przepięknej irlandzkiej scenerii.

Na filmie demonstrujemy bardzo skuteczne techniki połowu pstrągów za pomocą woblerów i gum powszechnie stosowanych do metody drop shot, ale zbrojonych tradycyjnie w główkę jigową. Zarówno prywatnie jak i podczas kręcenia filmu używamy sprzętu marki Dragon. Kluczem do sukcesu jest stosowanie krótkich, dwumetrowych wędzisk (na rzeki nieco dłuższe), małych kołowrotków z cienką plecionką i do tego dobry, sprawdzony fluorocarbon. Taki zestaw w połączeniu z dobrą przynętą (na filmie podajemy nazwy poszczególnych modeli) jest niesamowicie skuteczny na wszystkie ryby łososiowate, nie tylko pstrągi, o czym możecie przekonać się podczas oglądania tego udanego filmu.

Serdecznie zapraszam do obejrzenia filmu i gwarantuję, że nauczycie się dzięki niemu nowych, bardzo skutecznych sposobów połowu pstrąga i innych ryb łososiowatych. Tutaj możecie zobaczyć zwiastun filmu:

Jacek Gorny
www.fishingireland.pl

TOP