Kołowrotek Manta Baifeeder

Nasz Team Feeder Dragon wyposażony jest w kołowrotki Manta Baitfeeder. Z tej racji mam go zawsze przy sobie, gdy wyjeżdżam na łowisko.

Przez ostatni miesiąc najczęściej używałem go w zestawie do metody przy feederze, Manta Baifeeder w rozmiarze 20. Moim zdaniem, to kołowrotek idealny rozmiarem do krótkich wędzisk 2,7-3,3 m, czyli właśnie takie, jakich używam w tym sposobie łowienia. Kołowrotek jest bardzo solidnie wykonany z grafitowego kompozytu, podczas zwijania ciężkiego zestawu nie odczuwam „gięcia się” korpusu, jest sztywny. Do methody używam żyłek w rozmiarze 0,22-0,25 mm, co przy tym rozmiarze kołowrotka pozwala na nawinięcie ok. 150 metrów. To, co mnie zaskoczyło bardzo pozytywnie w tym kołowrotku, to bardzo dobrze zestrojony wielotarczowy przedni hamulec. Podczas testów miał naprawdę ciężką robotę do wykonania, ponieważ w ciągu dwóch dni poddany był holom około stu ryb w przedziale 3-5 kg, a w tym trafiały się również „bonusy” w postaci około 10 kg osobników.

 

Dragon Manta Baitfeeder FR740iJesteśmy bardzo zadowoleni z niego w Teamie. To, co przemawia za zastosowaniem baitfeedera do methody, to bardzo dobrze wykonany klips na szpuli. Klips wykorzystywany jest przez większość wędkarzy łowiących methodą do znaczenia długości rzutów. Manta ma duraluminiową szpulę z okrągłym klipsem z tego samego materiału. Klips bardzo dobrze trzyma żyłkę, nie uwalnia jej podczas wędkowania a do tego nie uszkadza jej. Pozwala to łowić bardzo komfortowo bez obaw o przetarciu linki i jej przypadkowym wypięciu się spod niego. Do tego okrągły klips w sytuacji kryzysowej pozwala na sprawne uwolnienie żyłki z pod niego w chwili, gdy ryba zdecyduje się na solidny i długi odjazd. Kołowrotek ma bardzo mocne mechanizmy wykonane ze wzmocnionych metali. Użycie takich podzespołów do jego budowy sprawia, że będziemy się cieszyli jego pracą przez długi czas. Na uwagę zasługuje również fakt, że podczas używania kołowrotek bardzo dobrze układał żyłkę na szpuli oraz nie powodował jej skręcania. Dla wszystkich, którzy łowią methodą baitfeeder Manta jest optymalnym rozwiązaniem ekonomicznym.

Czytaj o kołowrotku»

Szymon Ciach
Team Feeder Dragon

TOP