Nie dała się złamać w akcji

Kiedy do mnie dotarł spinning SF-X SuperFast długości 190 cm c.w. do 12 g od razu wiedziałem, co z nim będę robić!

To jest super wędeczka do delikatnego łowienia pstrągów i okoni. Opisany jako 12 g, ale świetnie współpracuje z przynętami nawet 1-gramowymi. Bardzo szybki i czuły blank, który pod naporem ryby świetnie pracuje nawet na całej długości (jeśli ryba jest duża). Dodatkowo, co nie ukrywam dla mnie ma też znaczenie, wędka bardzo dobrze wygląda i niczym nie odbiega od dużo droższych wędzisk japońskich o podobnej charakterystyce. Używam tego kijka od roku i jestem w 100% zadowolony.

Próba mocy

Pierwszy wyjazd, który mu zafundowałem był próbą mocy... Postanowiłem sprawdzić, czy jeśli będę łowić nim większe ryby, to blank przetrwa. Choć ten model CXT nie jest wędką szczupakową, to musiał na pierwszej wyprawie zmierzyć się właśnie z tymi drapieżnikami. Chciałem mieć pewność, że jeśli wezmę tę wędkę na zawody pstrągowe, to nic się nie wydarzy. Wędkę uzbroiłem w kołowrotek Fishmaker Ti rozmiaru 25 oraz plecionkę 0,12 mm i pojechałem na łowisko szczupakowe, w którym jest dużo ryb rozmiaru 60 – 80 cm. Postanowiłem łowić niewielką gumką i po zacięciu ryby szybko i w miarę siłowo ją holować. Już w pierwszych rzutach siadł niezły łobuz. Szybki hol, dużo prowokacji do mocnej walki i ryba kapituluje. Podobnie jak 12 innych tego dnia! CXT wyszedł z tego testu zwycięsko.

SF-X SuperFast to wędki dwuczęściowe, spinningowe. Rekomendacja: krótkie i bardzo szybkie wędki na łódkę; szeroki wachlarz zastosowań, od niewielkich przynęt okoniowych (1.90 m do 12 g) po bardzo ciężkie łowienie szczupaków (2.13 m do 42 g); na małe rzeczki pstrągowe polecany kij 1.92 m do 16 g.SF-X SuperFast dostępne są także w wersji castingowej. Rekomendacja: sandacz i szczupak z łódki, zarówno na gumy jak i woblery, fanatycy castingu łowiący tą metodą pstrągi też znajdą tu swoje wędzisko. Dostępne 4 modele: c.w. 3 – 16 g, 5 – 25 g, 10 – 35 g, 14 – 35 g.

Sprawdził się na pstrągach

Od tamtego czasu był ze mną nad wodą wielokrotnie. Pomógł mi wygrać ważne zawody pstrągowe. Ten blank jest świetny! Pozwala bardzo precyzyjnie poprowadzić przynętę. Podać ją w punkt i, co najważniejsze, bezpiecznie holować rybę i lądować. Niewiele seryjnie produkowanych wędzisk ma te wszystkie cechy. Jeśli już, to są one znacznie droższe od SF-X SuperFast. A jak mówiła kiedyś pewna reklama (powtarzam z pamięci): „Jeśli nie widzisz różnicy, to po co przepłacać?”

Jacek Gorny
www.fishingireland.pl

TOP