Moje spinningi pstrągowe

Czym się kierować w doborze spinningu pstrągowego? Jaka powinna być jej długość i ciężar wyrzutu?

W dobie Internetu i masowego przekazu informacji, reklam oraz marketingu niejednemu adeptowi łowienia pstrągów można zrobić mętlik w głowie. Opinie na temat „odpowiedniego” spinningu są skrajne a rozbieżność w tym temacie jest duża. Jednym pasują kije krótkie o małym ciężarze wyrzutu, inni wolą wędziska dłuższe i zdecydowanie mocniejsze. A wszystko sprowadza się do jednego mianownika, zarówno jedni, jak i drudzy łowią pstrągi a swój sprzęt chwalą i nie zamienią na inny. Tezy takie głoszą zarówno doświadczeni łowcy kropkowanych ryb, jak również mało łowiący a tylko dużo gadający w towarzystwie.
Bogatszy o doświadczenia podparte kilkunastoletnim pstrągowym „survivalem”, dziś mogę odpowiedzieć sobie na trzy pytania zadane na początku tego artykułu. Chciałoby się powiedzieć, że lata ćwiczeń i wyrzeczeń zrobiły swoje.

Czym się kierować w doborze spinningu?

Mając na uwadze fakt, że w sezonie pstrągowym zdarza mi się odwiedzić kilka rzek i rzeczek, obecnie posługuję się trzema wędziskami i każde z nich ma swoje zastosowanie. Sięgam po konkretny spinning w zależności od rzeki, w której zamierzam łowić. Rzeki te oraz ich poszczególne odcinki różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale również siłą przepływu wody, dostępem do brzegu (łatwym łąkowym, bądź trudnym - zakrzaczonym leśnym), a także rozmiarem ryb żyjących w łowisku. Jeszcze patrząc od strony technicznej, licznymi zwaliskami oraz przeszkodami zalegającymi w wodzie, bądź spokojnym równym przepływem, bez żadnych przeszkód. Moje ulubione przynęty pstrągowe to woblery i błystki obrotowe, z powodzeniem sprawdzające się w większych łowiskach i ciurkach.

SF-X SUPERFAST 1,92 m c.w. 3-16 g

Lekkie i bardzo poręczne wędzisko o doskonałych parametrach, docenione przez wielu amatorów łowienia pstrągów. Doskonałe walory użytkowe, świetna kontrola oraz czucie przynęt nawet tych najmniejszych sprawi, że ten krótki kijek docenią wędkarze lubiący finezyjne podejście do tematu. Zacięcie i hol nawet małego pstrąga dostarcza frajdę oraz wiele emocji, co podczas łowienia kropków bardzo smakuje oraz się liczy. Ze względu na swoją długość 1,92 m, SuperFasta zabieram na mniejsze leśne potoki z trudnym dostępem do brzegów. Nieprzyjaznych dla wędkarza, porastających gęstym sitowiem i krzakami z licznymi zwaliskami, gdzie samo poruszanie się np. podczas zmiany stanowiska jest bardzo utrudnione. Nie mówiąc już o wykonaniu celnego rzutu i sprawnym posługiwanie się spinningiem – wędzisko jest świetne; niewielka długość tego kijka staje się wtedy wielką jego zaletą. Ten spinning z racji walorów technicznych idealnie się nadaje na rzeczki i leśne potoki.

CXT SF-X SuperFast to spinningi dwuczęściowe. Rekomendacja: krótkie i bardzo szybkie wędki na łódkę; szeroki wachlarz zastosowań, od niewielkich przynęt okoniowych (1.90 m do 12 g) po bardzo ciężkie łowienie szczupaków (2.13 m do 42 g); na małe rzeczki pstrągowe polecany kij 1.92 m do 16 g.
TEAM DRAGON Z-series: nr kat. 25-15-228, dł. 2.28 m, c.w. 7–25 g, akcja X-Fast, dł. transportowa 1.18 m, ilość części 2 szt., waga 150 g, dł. dolnika 24.0 cm, ilość przelotek 10 szt., średnica przelotki wejściowej (startującej) 20 mm, średnica przelotki szczytowej 4 mm.   Spinning używany przez Darka należy do grupy pięciu spinningów, jeden z nich dodatkowo w uzbrojeniu castingowym. Dwa z nich na złączu typu spigot (2.28 m, z c.w. do 25 i do 30 gramów). Wszystkie kije dwuczęściowe, zakres długości ciężarów rzutowych dobrany pod kątem połowu z łodzi, głównie sandaczy i szczupaków. Rękojeść zbudowana z dwóch rodzajów mieszanki korka i gumy, z dominacją tej ciemniejszej, uzupełniona czarną pianką, tylna część rękojeści dzielona.
Team Dragon Z-series: nr kat. 25-23-245, dł. 2.45 m, c.w. 4–18 g, akcja Fast, dł. transportowa 1.27 m, ilość części 2, waga 163 g, dł. dolnika 24.0 cm, ilość przelotek 10 szt., średnica przelotki wejściowej (startującej) 20 mm, średnica przelotki szczytowej 4 mm. Spinning używany przez Darka należy do grupy sześciu spinningów przeznaczonych na średnie i duże rzeki, od lekkich wędzisk 18-gramowych o akcji fast aż po bardzo solidny i bardzo szybki kij 42-gramowy. Umożliwią dobranie sprzętu do większości przynęt stosowanych w rzekach do połowu kleni, boleni, sandaczy czy szczupaków. Wszystkie kije dwuczęściowe, z pełnym dolnikiem. Rękojeść zbudowana głównie z czystego, naturalnego korka, ze wstawkami z mieszanki korka z gumą oraz z czarnej pianki.

TEAM DRAGON Z-series 2,45 m c.w. 4-18 g

Dla mnie to odpowiednik mojej starszej wędki MS-X MIKROSPECIAL 2,44 m c.w. 3-18 g służący mi podczas łowów w większej rzece, gdy strategią łowienia jest obławianie burt brzegowych, podmyć oraz rynien biegnących wzdłuż mojego brzegu. Długość tej wędki pozwala na wychylenie szczytówki nad linię brzegową i spławienie pływającego woblera w upatrzone miejsce. Robię to bez konieczności podchodzenia pod linię brzegową, przez co jestem mniej widoczny dla ryb i realnie zwiększam swoją szansę na sukces. Postępuję w myśl zasady, że nawet najmniejszy kamuflaż podczas tropienia pstrągów popłaca. A pstrągi, jeśli są w łowisku, to chętnie wychodzą do moich przynęt. Wędzisko, które doskonale trzyma rybę, pracując na całej swojej długości. Ten kijek jest moim pstrągowym uniwersałem, z którym radzę sobie lepiej lub gorzej na wszystkich moich pstrągowych łowiskach.

Salmo MINNOW – jeden z najlepszych woblerów pstrągowych. Prowadzony w mocnym nurcie stawiaj wędce niewielki opór, dzięki czemu czułym i relatywnie delikatnym wędziskiem można obłowić znakomite pstrągowe rewiry. Oferowany w długościach: 5, 6, 7 i 9 cm, w wersjach pływającej i tonącej. Skuteczny także w rzece nizinnej podczas łowienia boleni, kleni, jazi i sandaczy.Salmo MINNOW – jeden z najlepszych woblerów pstrągowych. Prowadzony w mocnym nurcie stawiaj wędce niewielki opór, dzięki czemu czułym i relatywnie delikatnym wędziskiem można obłowić znakomite pstrągowe rewiry. Oferowany w długościach: 5, 6, 7 i 9 cm, w wersjach pływającej i tonącej. Skuteczny także w rzece nizinnej podczas łowienia boleni, kleni, jazi i sandaczy.Salmo MINNOW – jeden z najlepszych woblerów pstrągowych. Prowadzony w mocnym nurcie stawiaj wędce niewielki opór, dzięki czemu czułym i relatywnie delikatnym wędziskiem można obłowić znakomite pstrągowe rewiry. Oferowany w długościach: 5, 6, 7 i 9 cm, w wersjach pływającej i tonącej. Skuteczny także w rzece nizinnej podczas łowienia boleni, kleni, jazi i sandaczy.Salmo MINNOW – jeden z najlepszych woblerów pstrągowych. Prowadzony w mocnym nurcie stawiaj wędce niewielki opór, dzięki czemu czułym i relatywnie delikatnym wędziskiem można obłowić znakomite pstrągowe rewiry. Oferowany w długościach: 5, 6, 7 i 9 cm, w wersjach pływającej i tonącej. Skuteczny także w rzece nizinnej podczas łowienia boleni, kleni, jazi i sandaczy.Salmo MINNOW – jeden z najlepszych woblerów pstrągowych. Prowadzony w mocnym nurcie stawiaj wędce niewielki opór, dzięki czemu czułym i relatywnie delikatnym wędziskiem można obłowić znakomite pstrągowe rewiry. Oferowany w długościach: 5, 6, 7 i 9 cm, w wersjach pływającej i tonącej. Skuteczny także w rzece nizinnej podczas łowienia boleni, kleni, jazi i sandaczy.Salmo MINNOW – jeden z najlepszych woblerów pstrągowych. Prowadzony w mocnym nurcie stawiaj wędce niewielki opór, dzięki czemu czułym i relatywnie delikatnym wędziskiem można obłowić znakomite pstrągowe rewiry. Oferowany w długościach: 5, 6, 7 i 9 cm, w wersjach pływającej i tonącej. Skuteczny także w rzece nizinnej podczas łowienia boleni, kleni, jazi i sandaczy.Salmo MINNOW – jeden z najlepszych woblerów pstrągowych. Prowadzony w mocnym nurcie stawiaj wędce niewielki opór, dzięki czemu czułym i relatywnie delikatnym wędziskiem można obłowić znakomite pstrągowe rewiry. Oferowany w długościach: 5, 6, 7 i 9 cm, w wersjach pływającej i tonącej. Skuteczny także w rzece nizinnej podczas łowienia boleni, kleni, jazi i sandaczy.Salmo MINNOW – jeden z najlepszych woblerów pstrągowych. Prowadzony w mocnym nurcie stawiaj wędce niewielki opór, dzięki czemu czułym i relatywnie delikatnym wędziskiem można obłowić znakomite pstrągowe rewiry. Oferowany w długościach: 5, 6, 7 i 9 cm, w wersjach pływającej i tonącej. Skuteczny także w rzece nizinnej podczas łowienia boleni, kleni, jazi i sandaczy.
Obrotówka AG-CLASSIC Błystki obrotowe o stosunkowo szerokiej paletce. Wyważane mosiężne korpusy, stosunkowo duże startery. Wirująca paletka generuje bardzo silną falę hydroakustyczną w szerokim zakresie prędkości prowadzenia przynęty. To uniwersalna błystka obrotowa do połowu wszystkich drapieżników. Waga: 4” – 10 g, „3” – 7 g, „2” – 5 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g.Obrotówka AG-CLASSIC Błystki obrotowe o stosunkowo szerokiej paletce. Wyważane mosiężne korpusy, stosunkowo duże startery. Wirująca paletka generuje bardzo silną falę hydroakustyczną w szerokim zakresie prędkości prowadzenia przynęty. To uniwersalna błystka obrotowa do połowu wszystkich drapieżników. Waga: 4” – 10 g, „3” – 7 g, „2” – 5 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g.Obrotówka AG-CLASSIC Błystki obrotowe o stosunkowo szerokiej paletce. Wyważane mosiężne korpusy, stosunkowo duże startery. Wirująca paletka generuje bardzo silną falę hydroakustyczną w szerokim zakresie prędkości prowadzenia przynęty. To uniwersalna błystka obrotowa do połowu wszystkich drapieżników. Waga: 4” – 10 g, „3” – 7 g, „2” – 5 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g.Obrotówka AG-CLASSIC Błystki obrotowe o stosunkowo szerokiej paletce. Wyważane mosiężne korpusy, stosunkowo duże startery. Wirująca paletka generuje bardzo silną falę hydroakustyczną w szerokim zakresie prędkości prowadzenia przynęty. To uniwersalna błystka obrotowa do połowu wszystkich drapieżników. Waga: 4” – 10 g, „3” – 7 g, „2” – 5 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g.Obrotówka AG-CLASSIC Błystki obrotowe o stosunkowo szerokiej paletce. Wyważane mosiężne korpusy, stosunkowo duże startery. Wirująca paletka generuje bardzo silną falę hydroakustyczną w szerokim zakresie prędkości prowadzenia przynęty. To uniwersalna błystka obrotowa do połowu wszystkich drapieżników. Waga: 4” – 10 g, „3” – 7 g, „2” – 5 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g.Obrotówka AG-CLASSIC Błystki obrotowe o stosunkowo szerokiej paletce. Wyważane mosiężne korpusy, stosunkowo duże startery. Wirująca paletka generuje bardzo silną falę hydroakustyczną w szerokim zakresie prędkości prowadzenia przynęty. To uniwersalna błystka obrotowa do połowu wszystkich drapieżników. Waga: 4” – 10 g, „3” – 7 g, „2” – 5 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g.Obrotówka AG-CLASSIC Błystki obrotowe o stosunkowo szerokiej paletce. Wyważane mosiężne korpusy, stosunkowo duże startery. Wirująca paletka generuje bardzo silną falę hydroakustyczną w szerokim zakresie prędkości prowadzenia przynęty. To uniwersalna błystka obrotowa do połowu wszystkich drapieżników. Waga: 4” – 10 g, „3” – 7 g, „2” – 5 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g.Obrotówka AG-CLASSIC Błystki obrotowe o stosunkowo szerokiej paletce. Wyważane mosiężne korpusy, stosunkowo duże startery. Wirująca paletka generuje bardzo silną falę hydroakustyczną w szerokim zakresie prędkości prowadzenia przynęty. To uniwersalna błystka obrotowa do połowu wszystkich drapieżników. Waga: 4” – 10 g, „3” – 7 g, „2” – 5 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g.Obrotówka AG-CLASSIC Błystki obrotowe o stosunkowo szerokiej paletce. Wyważane mosiężne korpusy, stosunkowo duże startery. Wirująca paletka generuje bardzo silną falę hydroakustyczną w szerokim zakresie prędkości prowadzenia przynęty. To uniwersalna błystka obrotowa do połowu wszystkich drapieżników. Waga: 4” – 10 g, „3” – 7 g, „2” – 5 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g.Obrotówka AG-CLASSIC Błystki obrotowe o stosunkowo szerokiej paletce. Wyważane mosiężne korpusy, stosunkowo duże startery. Wirująca paletka generuje bardzo silną falę hydroakustyczną w szerokim zakresie prędkości prowadzenia przynęty. To uniwersalna błystka obrotowa do połowu wszystkich drapieżników. Waga: 4” – 10 g, „3” – 7 g, „2” – 5 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g.Obrotówka AG-CLASSIC Błystki obrotowe o stosunkowo szerokiej paletce. Wyważane mosiężne korpusy, stosunkowo duże startery. Wirująca paletka generuje bardzo silną falę hydroakustyczną w szerokim zakresie prędkości prowadzenia przynęty. To uniwersalna błystka obrotowa do połowu wszystkich drapieżników. Waga: 4” – 10 g, „3” – 7 g, „2” – 5 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g.Obrotówka AG-CLASSIC Błystki obrotowe o stosunkowo szerokiej paletce. Wyważane mosiężne korpusy, stosunkowo duże startery. Wirująca paletka generuje bardzo silną falę hydroakustyczną w szerokim zakresie prędkości prowadzenia przynęty. To uniwersalna błystka obrotowa do połowu wszystkich drapieżników. Waga: 4” – 10 g, „3” – 7 g, „2” – 5 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g.Obrotówka AG-CLASSIC Błystki obrotowe o stosunkowo szerokiej paletce. Wyważane mosiężne korpusy, stosunkowo duże startery. Wirująca paletka generuje bardzo silną falę hydroakustyczną w szerokim zakresie prędkości prowadzenia przynęty. To uniwersalna błystka obrotowa do połowu wszystkich drapieżników. Waga: 4” – 10 g, „3” – 7 g, „2” – 5 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g.Obrotówka AG-CLASSIC Błystki obrotowe o stosunkowo szerokiej paletce. Wyważane mosiężne korpusy, stosunkowo duże startery. Wirująca paletka generuje bardzo silną falę hydroakustyczną w szerokim zakresie prędkości prowadzenia przynęty. To uniwersalna błystka obrotowa do połowu wszystkich drapieżników. Waga: 4” – 10 g, „3” – 7 g, „2” – 5 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g.
 Obrotówka CM-CLASSIC Seria błystek obrotowych o eliptycznej paletce. Dzięki precyzyjnemu rozłożeniu masy w mosiężnym korpusie paletka obraca się bardzo stabilnie nawet przy bardzo wolnym prowadzeniu. Starter oraz strzemiączko zapewniają natychmiastowe wchodzenie paletki w ruch obrotowy, co ma znaczenie podczas łowienia „pod prąd”. Te uniwersalne błystki obrotowe wyśmienicie sprawdzające się na każdym łowisku. Waga: 4” – 9 g, „3” – 6 g, „2” – 4 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g. Obrotówka CM-CLASSIC Seria błystek obrotowych o eliptycznej paletce. Dzięki precyzyjnemu rozłożeniu masy w mosiężnym korpusie paletka obraca się bardzo stabilnie nawet przy bardzo wolnym prowadzeniu. Starter oraz strzemiączko zapewniają natychmiastowe wchodzenie paletki w ruch obrotowy, co ma znaczenie podczas łowienia „pod prąd”. Te uniwersalne błystki obrotowe wyśmienicie sprawdzające się na każdym łowisku. Waga: 4” – 9 g, „3” – 6 g, „2” – 4 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g. Obrotówka CM-CLASSIC Seria błystek obrotowych o eliptycznej paletce. Dzięki precyzyjnemu rozłożeniu masy w mosiężnym korpusie paletka obraca się bardzo stabilnie nawet przy bardzo wolnym prowadzeniu. Starter oraz strzemiączko zapewniają natychmiastowe wchodzenie paletki w ruch obrotowy, co ma znaczenie podczas łowienia „pod prąd”. Te uniwersalne błystki obrotowe wyśmienicie sprawdzające się na każdym łowisku. Waga: 4” – 9 g, „3” – 6 g, „2” – 4 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g. Obrotówka CM-CLASSIC Seria błystek obrotowych o eliptycznej paletce. Dzięki precyzyjnemu rozłożeniu masy w mosiężnym korpusie paletka obraca się bardzo stabilnie nawet przy bardzo wolnym prowadzeniu. Starter oraz strzemiączko zapewniają natychmiastowe wchodzenie paletki w ruch obrotowy, co ma znaczenie podczas łowienia „pod prąd”. Te uniwersalne błystki obrotowe wyśmienicie sprawdzające się na każdym łowisku. Waga: 4” – 9 g, „3” – 6 g, „2” – 4 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g. Obrotówka CM-CLASSIC Seria błystek obrotowych o eliptycznej paletce. Dzięki precyzyjnemu rozłożeniu masy w mosiężnym korpusie paletka obraca się bardzo stabilnie nawet przy bardzo wolnym prowadzeniu. Starter oraz strzemiączko zapewniają natychmiastowe wchodzenie paletki w ruch obrotowy, co ma znaczenie podczas łowienia „pod prąd”. Te uniwersalne błystki obrotowe wyśmienicie sprawdzające się na każdym łowisku. Waga: 4” – 9 g, „3” – 6 g, „2” – 4 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g. Obrotówka CM-CLASSIC Seria błystek obrotowych o eliptycznej paletce. Dzięki precyzyjnemu rozłożeniu masy w mosiężnym korpusie paletka obraca się bardzo stabilnie nawet przy bardzo wolnym prowadzeniu. Starter oraz strzemiączko zapewniają natychmiastowe wchodzenie paletki w ruch obrotowy, co ma znaczenie podczas łowienia „pod prąd”. Te uniwersalne błystki obrotowe wyśmienicie sprawdzające się na każdym łowisku. Waga: 4” – 9 g, „3” – 6 g, „2” – 4 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g. Obrotówka CM-CLASSIC Seria błystek obrotowych o eliptycznej paletce. Dzięki precyzyjnemu rozłożeniu masy w mosiężnym korpusie paletka obraca się bardzo stabilnie nawet przy bardzo wolnym prowadzeniu. Starter oraz strzemiączko zapewniają natychmiastowe wchodzenie paletki w ruch obrotowy, co ma znaczenie podczas łowienia „pod prąd”. Te uniwersalne błystki obrotowe wyśmienicie sprawdzające się na każdym łowisku. Waga: 4” – 9 g, „3” – 6 g, „2” – 4 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g. Obrotówka CM-CLASSIC Seria błystek obrotowych o eliptycznej paletce. Dzięki precyzyjnemu rozłożeniu masy w mosiężnym korpusie paletka obraca się bardzo stabilnie nawet przy bardzo wolnym prowadzeniu. Starter oraz strzemiączko zapewniają natychmiastowe wchodzenie paletki w ruch obrotowy, co ma znaczenie podczas łowienia „pod prąd”. Te uniwersalne błystki obrotowe wyśmienicie sprawdzające się na każdym łowisku. Waga: 4” – 9 g, „3” – 6 g, „2” – 4 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g. Obrotówka CM-CLASSIC Seria błystek obrotowych o eliptycznej paletce. Dzięki precyzyjnemu rozłożeniu masy w mosiężnym korpusie paletka obraca się bardzo stabilnie nawet przy bardzo wolnym prowadzeniu. Starter oraz strzemiączko zapewniają natychmiastowe wchodzenie paletki w ruch obrotowy, co ma znaczenie podczas łowienia „pod prąd”. Te uniwersalne błystki obrotowe wyśmienicie sprawdzające się na każdym łowisku. Waga: 4” – 9 g, „3” – 6 g, „2” – 4 g, „1” – 3 g, „0” – 2 g.

Agrafka Quick Lock pozwala na błyskawiczną wymianę przynęty, można to zrobić bez konieczności ściągania rękawic.Agrafka z krętlikiem Spinn Lock to sprawdzona konstrukcja na najtrudniejsze łowiska.  Agrafka z krętlikiem Super Lock nadaje się do zastosowania nawet przy najmniejszych przynętach, ponieważ dostępny jest rozmiar 22. Mały rozmiar agrafki nie wpływa na obniżenie jej niezawodności.DRAGON – seria jesienno-zimowa Buff i kominiarka z otworkami ułatwiającymi oddychanie, uszyte z materiału Lycra® z podszyciem z mikropolaru od spodu. Wszystkie szwy płaskie, materiał 4-stretch, rozciągający się w każdym kierunku.DRAGON – seria jesienno-zimowa Buff i kominiarka z otworkami ułatwiającymi oddychanie, uszyte z materiału Lycra® z podszyciem z mikropolaru od spodu. Wszystkie szwy płaskie, materiał 4-stretch, rozciągający się w każdym kierunku.Czapka Dragon EasySTRETCH beanie Lekka czapka typu beanie, uszyta z elastycznego materiału Easy-STRETCH (4-way Stretch Technology) o bardzo wysokiej oddychalności. Krój długi, do zawijania dolnej krawędzi, ale z możliwością noszenia czapki również luźno nasuniętej na głowę.  Czapka Dragon EasySTRETCH beanie Lekka czapka typu beanie, uszyta z elastycznego materiału Easy-STRETCH (4-way Stretch Technology) o bardzo wysokiej oddychalności. Krój długi, do zawijania dolnej krawędzi, ale z możliwością noszenia czapki również luźno nasuniętej na głowę.  Czapka Dragon OutLIVE beanie Bardzo ciepła czapka typu beanie, uszyta z dzianiny akrylowej z membraną OutLIVE, utrzymującą komfortowy mikroklimat naszego ciała. Membrana OutLIVE jest w stanie absorbować ciepło wydzielane przez człowieka i oddawać je do ponownego wykorzystania wtedy, kiedy temperatura pod nią spada. Łączy tą cechę ze znakomitą oddychalnością. Krój krótki, polecany do noszenia bez zawijania dolnej krawędzi.Rękawice polarowe z materiałem antypoślizgowym - odsłonięte cztery palce, z dużą nakładką umożliwiającą ich zakrycie w niższej temperaturze, z odwijanym kciukiem; - doskonała ochrona w temperaturach od –15°C do 0°C; - miękkie, antypoślizgowe wykończenie wewnętrznej strony; - regulacja obwodu na nadgarstku; - kolor: brązowo-czarne.Rękawice neoprenowe - obcięte na wszystkich palcach; - doskonałe przy jesiennych chłodach; - nie nasiąkają wodą; - kolory: czerwono–czarne, niebiesko–czarne, czarne.Rękawice neoprenowe - obcięte na wszystkich palcach; - doskonałe przy jesiennych chłodach; - nie nasiąkają wodą; - kolory: czerwono–czarne, niebiesko–czarne, czarne.

TEAM DRAGON Z-series 2,28 m c.w. 7-25 g

To spinning w moim pstrągowym arsenale przeznaczone do zadań specjalnych. Sprawdza się na trudnych odcinkach większych rzek o bogatym rybostanie, gdzie oprócz pstrągów spotkam również trocie. To dobry spinning w miejscach, gdzie nierzadko tylko siłowe przytrzymanie ryby w silnym nurcie oraz miejscu pełnym zawad gwarantuje udane zakończenie holu. Wędzisko, które doskonale współpracuje z siedmiocentymetrowy woblerem o agresywnej pracy oraz błystką obrotową nr 3. Tylko wszędobylskie trocie dyktują mi użycie mocniejszej wędki a nigdy rozmiar pstrągów, jak niektórzy uważają twierdząc, że ponad pięćdziesięciocentymetrowy potokowiec to silny przeciwnik. Zgoda, ja też tak uważam, jednocześnie pytając się ile tych pięćdziesiątaków w polskich realiach łowią w sezonie? W większości są to ryby mniejsze, na które nie potrzeba zbyt mocarnego sprzętu. Wypracowany kompromis w wyborze kijka pozwala mi cieszyć się i emocjonować, każdą chwilą podczas holu mniejszych ryb i nie być bez szans, kiedy spotkam się z większym osobnikiem.

Darek Mrongas
TEAM DRAGON

TOP