Z kominem na głowie

Łowiąc w upalne dni często mamy problem z palącym słońcem. W wielu miejscach użycie parasola nie wchodzi w grę ze względu na silny wiatr, ukształtowanie terenu lub zwyczajnie nie stać nas na kosztowny zakup. A zresztą, jest to raczej niewykonalne, by spinningista czy muszkarz tachali ze sobą parasol chroniący przed promieniami słonecznymi.

Jak wiemy, ochrona głowy przed szkodliwym przegrzaniem jest bardzo istotna zarówno ze względów zdrowotnych jak i komfortu wędkującego. Uczciwie dodam, że czapki nie zawsze sprawdzają się w 100%. Moim pomysłem jest komin serii Hells Anglers Dragon. Zwilżam go co pewien czas w wodzie, co dosłownie stwarza komfort łowienia – chłodzenie głowy pierwszorzędne i bardzo wygodne. Dodatkowo zyskujemy ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, a transportowanie malutkiego komina nie nastręcza kłopotu.

Komin jest częścią serii letniej HELLS ANGLERS, w jej skład wchodzą wspomniany komin, kominiarka i rękawice. Te akcesoria są przeznaczone do stosowania w słoneczne dni w klimacie tropikalnym, ale także w długie dni w strefach klimatu umiarkowanego, gdzie również łatwo nabawić się oparzeń słonecznych, szczególnie na wierzchniej strefie dłoni, policzkach czy ustach. Wykonane z materiału Lycra® oraz skóry (rękawiczki). Chronią przed promieniowaniem UV, szybko wysychają po zmoczeniu. Kominiarka wyposażona w małe otworki w strefie ust, ułatwiające oddychanie. Wszystkie szwy płaskie, materiał 4-stretch, rozciągający się w każdym kierunku.

Polecam Wam ten sposób zabezpieczenia się przed przegrzaniem głowy.

Rafał Reiter

TOP