Spinning Ryobi Slam 2,20 m c.w. 5-21 g

Dość niedawno miałam okazję użytkować kij Ryobi Slam długości 2,20 m i ciężarze wyrzutowym 5-21 g. Oferowany jest w przystępnej cenie, co czyni go dostępnym dla rzeszy wędkarzy.

Jest to wędzisko o uniwersalnej długości. Z powodzeniem można nim łowić z łodzi, z brzegu jak i podczas brodzenia w strefie litoralu. Blank jest smukły, starannie wykonany o niskiej masie. Średnica rękojeści doskonale pasuje do małej kobiecej dłoni.
Slam doskonale ładuje i katapultuje nawet paprochy z główką 3 g. Również niestraszne mu są przynęty o masie 20 g (główna) + masa przynęty. Przy górnej granicy wyrzutowej sugerowanej przez producenta nie należy się obawiać, że wędka straci swój wdzięk, czyli akcję. Kij jest bardzo czuły. Bezproblemowo można wyczuć opad przynęty o masie 5 g.
Łowiąc małe okonie biorące delikatnie jestem w stanie wyczuć moment, gdy ryba chwyta twistera 4 cm za sam ogonek. Mając rybę na kiju wyczuwalne są mocne wibracje okoniowe. Wędzisko podczas holu okonia długości powyżej 20 cm pięknie się ugina. Slam ma szybką akcję, idealnie amortyzuje odjazdy ryb i zrywy, dzięki czemu odnotowujemy mniej spadów. Dobrym dopełnieniem dla tej wędki jest kołowrotek Team Dragon FD1020iC.

Emilia Jaskulska
TEAM DRAGON ŚWINOUJŚCIE

Ryobi SLAM Cztery lekkie wędki spinningowe dedykowane łowcom okoni, kleni czy pstrągów potokowych. Szybka akcja, płynne ugięcie pod obciążeniem i niska waga wędziska. Wszystkie uzbrojone są w nowoczesny uchwyt typu SK z odsłoniętym pod dłonią łowiącego blankiem. Zakres długości przeznaczony na małe i średnie rzeki oraz do połowu z łodzi. Ciężar wyrzutowy 5-21 g, dostępne w czterech długościach.Ryobi SLAM Cztery lekkie wędki spinningowe dedykowane łowcom okoni, kleni czy pstrągów potokowych. Szybka akcja, płynne ugięcie pod obciążeniem i niska waga wędziska. Wszystkie uzbrojone są w nowoczesny uchwyt typu SK z odsłoniętym pod dłonią łowiącego blankiem. Zakres długości przeznaczony na małe i średnie rzeki oraz do połowu z łodzi. Ciężar wyrzutowy 5-21 g, dostępne w czterech długościach.
Kołowrotek Team Dragon C FD Skrócona specyfikacja kołowrotka: Kompozytowy korpus i rotor wykonany z grafitu o podwyższonej sztywności • 9 łożysk kulkowych ze stali nierdzewnej • Szpula typu „V” wykonana z duraluminium • Główna przekładnia klasy HEG, frezowana, zapewniająca lekką i płynną pracę • Tytanowa rolka prowadząca o dużej średnicy, zabezpieczająca przed skręcaniem żyłki • Rurkowy kabłąk o supertwardej powierzchni • Trwała sprężyna zbijająca kabłąka • Oś szpuli oraz wałek przekładni wykonane ze stali nierdzewnej • Korbka wycinana z duraluminium • Wielotarczowy, precyzyjny hamulec przedni, z płynną regulacją wielopunktową, w pełni wodoszczelny • Zabezpieczenie antykorozyjne.MAGNUM 4X Wysokiej klasy plecionka czterosplotowa o szerokiej gamie zastosowań i wyjątkowo korzystnej relacji ceny do jakości. Znakomicie sprawdzi się w połowie sandaczy czy szczupaków na cięższy sprzęt, ale także na delikatnych zestawach okoniowych czy pstrągowych. Najgrubsze średnice polecane są do połowu dorszy. Najważniejsze parametry techniczne plecionki Dragon Magnum 4X: - miękka i jedwabiście gładka; - idealnie okrągła w przekroju; - bardzo wytrzymała liniowo jak i na węzłach; - pozbawiona pamięci kształtu; - odporna na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie; - bardzo gęsty splot uniemożliwia wnikanie cząstek wody; - pozwala na długie i precyzyjne rzuty; - kolory: jasnoszary, żółty fluo.MAGNUM 4X Wysokiej klasy plecionka czterosplotowa o szerokiej gamie zastosowań i wyjątkowo korzystnej relacji ceny do jakości. Znakomicie sprawdzi się w połowie sandaczy czy szczupaków na cięższy sprzęt, ale także na delikatnych zestawach okoniowych czy pstrągowych. Najgrubsze średnice polecane są do połowu dorszy. Najważniejsze parametry techniczne plecionki Dragon Magnum 4X: - miękka i jedwabiście gładka; - idealnie okrągła w przekroju; - bardzo wytrzymała liniowo jak i na węzłach; - pozbawiona pamięci kształtu; - odporna na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie; - bardzo gęsty splot uniemożliwia wnikanie cząstek wody; - pozwala na długie i precyzyjne rzuty; - kolory: jasnoszary, żółty fluo.INVISIBLE Została ona wykonana w technologii High Clarity Process, pozwalającej na uzyskanie cech optycznych zbliżonych do żyłek kopolimerowych, dzięki czemu jest ona niemal niewidoczna w środowisku wodnym, w stopniu porównywalnym do włókna nylonowego. Odznacza się poza tym bardzo wysoką wytrzymałością statyczną i dynamiczną – zarówno liniową, jak i na węźle – a doskonała gładkość powierzchni umożliwia łatwe, dalekie i precyzyjne rzuty.  UWAGA! Plecionka Dragon Invisible efekt 100% przeźroczystości uzyskuje dopiero w kontakcie z wodą.

TOP