Poligonem był Predator Tour

Slidery Salmo jak zwykle okazały się rewelacyjnie skuteczne. Wyjeżdżając na szczupakową wodę warto mieć ich kilka w pudełku.Slidery Salmo jak zwykle okazały się rewelacyjnie skuteczne. Wyjeżdżając na szczupakową wodę warto mieć ich kilka w pudełku.Slidery Salmo jak zwykle okazały się rewelacyjnie skuteczne. Wyjeżdżając na szczupakową wodę warto mieć ich kilka w pudełku.Pierwszym, a zarazem ogromnym wyzwaniem na ten sezon było znalezienie spinningu, który będzie lekki i zarazem mocny, a jednak "nie wystraszy się" i obsłuży  także duże przynęty. Po sprawdzeniu kilku ofert, wybór padł na nowy model (nowa generacja wędzisk Team Dragon) TEAM DRAGON Z-series długości 1,83 m i ciężarze wyrzutu 18-42 gramów.

Po zakupieniu wędki zastanawiałem się, czy ten kijek da radę? Czy sprosta moim oczekiwaniom na trudnych łowiskach? Pierwszym poligonem dla tej wędki był Predator Tour Szwecja. Duże gumy i woblery niejednokrotnie przewyższające formalny (opisany na blanku) zakres wyrzutu raz za razem poprawnie lądowały w wodzie i pozwalały się prowadzić według moich upodobań, a wkrótce brania dużych szczupaków ostatecznie uświadomiły mi trafność wyboru wędziska. W połączeniu z plecionką Ultra 8x NANO (firma MOMOI) hole były szybkie i pewne, co dawało mi naprawdę duży komfort wędkowania podczas startu w zawodach.

ULTRA 8X NANO Plecionka Ultra 8X Nano to produkt japońskiej firmy Momoi. Jest niemal w 100% nierozciągliwa, dzięki bardzo gęstemu splotowi w ogóle nie wchłania wody, znakomicie układa się na szpuli kołowrotka, bez względu na zastosowany typ przekładni odpowiedzialnej za posuw szpuli. Nie ma przy tym tendencji do zakleszczania się nawet pod dużym obciążeniem. Jedwabiście gładka powierzchnia zapewnia dalekie rzuty i nie niszczy przelotek. Plecionka Ultra 8X Nano charakteryzuje się znakomitą wytrzymałością liniową, jak i na węzłach. Specjalne wykończenie powierzchni zapobiega plątaniu się linki nawet przy rzutach pod wiatr. Proces barwienia z udziałem spolaryzowanych nanocząstek barwnika powoduje, że jej kolor jest znacznie trwalszy, a powierzchnia bardziej odporna na ścieranie. Dostępna od średnicy 0,06 mm.Wędka okazała się bardzo dobrym i sprawnym narzędziem w moich rękach. Mimo niskiego zakresu wyrzutowego (18-42 g) można było łowić bardzo dużymi przynętami i przy tym wciąż mieć frajdę z wędkowania.
Z pełną odpowiedzialnością za słowa mówię: polecam ten model!

Krzysztof Żurawski
TEAM DRAGON OPOLE

 Opisany przez autora spinning należy do grupy trzech najkrótszych spinningów rodziny Team Dragon Z-series, sześciostopowych blanków w konstrukcji jednoczęściowej, wszystkie w wersjach pod kołowrotek spinningowy i pod multiplikator. Zakres ciężarów rzutowych dobrany pod kątem połowu głównie sandaczy i szczupaków. Rękojeść zbudowana z dwóch rodzajów mieszanki korka i gumy, z wstawkami z czarnej pianki, tylna część rękojeści dzielona. Dostępne w tej grupie c.w.: 7-25 g, 14-35 g, 18-42 g.

TOP