Od kiedy używam, to nie przegrywam

Zbliża się jesień, okres dobrego żerowania sandaczy i szczupaków. Właśnie w tym okresie nie wyobrażam sobie łowienie bez przyponu firmy Dragon.

Moim zdaniem duża grupa wędkarzy twierdzi, że przypon przeszkadza podczas łowienia sandacza, a ja uważam, że NIE przeszkadza. Kiedyś łowiłem bez „druta” i w związku z tym niejednokrotnie przeżyłem następujący ciąg zdarzeń: branie, cięcie i luz z powodu obcinki szczupaka. Wtedy zaczęła mnie nurtować myśl: cóż to za ryba? Miała może 30 cm? A może 120 cm? Tego nie wiedziałem. Jedno jest pewne, wielu wędkarzy straciło rybę życia z powodu braku w wędce przyponu ochronnego. Ale nie dość, że tracimy rybę, również i ta jest w trudnej sytuacji, ponieważ odpływa z przynętą w paszczy, z pewnością jej przeszkadzającą, a nawet mogącą spowodować śnięcie drapieżnika. Mając te argumenty na uwadze, świadomie zacząłem stosować przypony. Oczywiście, pierwsze wyjścia nad wodę nie były łatwe i trudno mi było przekonać się do przyponu, jednakże po zapoznaniu się z rozmaitymi typami przyponów i nauczeniu się korzystania z nich okazało się, że „drut” wcale nie przeszkadza nawet podczas łowienia sandacza. Co ja zyskałem? Zyskałem wewnętrzny spokój, że nie stracę ani ryby, ani przynęty, ani też nie stworzę sytuacji zagrażającej życiu np. szczupaka. Dragon ma w swojej ofercie bardzo duży wybór przyponów, więc zakładam, że każdy wędkarz znajdzie odpowiedni dla siebie. Używam Surfstrand 1x7 i Fluorocarbon Dragon Invisible.

Gorąco polecam stosowanie przyponów.

Żurawski Krzysztof
TEAM DRAGON OPOLE

 Przypon serii CLASSIC, materiał Invisible, długość 15 cm, wytrzymałość 20 kg.Przypon serii CLASSIC, materiał Invisible, długość 15 cm, wytrzymałość 20 kg.Classic Surflon 7x7 (18 kg – 35 cm).   Przypony CLASSIC Classic to podstawowa, najbardziej dopasowana do przeciętnych warunków połowu seria naszych przyponów spinningowych. Perfekcyjnie wykonane z najwyższej jakości materiałów takich jak Surflon, Surfstrand, Titanium Braid, Titanium Wire i Fluorocarbon Invisible, zaopatrzone zostały w doskonałe agrafki polskiej produkcji z serii Dragon Spinn Lock i amerykańskie krętliki typu Rolling Swivel. Całość wykończona najwyższej jakości zaciskami wykonanymi z brązu, które z jednej strony znakomicie spinają wszystkie elementy, a drugiej strony są na tyle elastyczne, aby nie kaleczyć i nie osłabiać użytego do ich wykonania materiału przyponowego. Seria Classic zawiera przypony o wytrzymałości od 5–20 kg, precyzyjnie dopasowane do potrzeb polskich wędkarzy. Polecane do łowienia szczupaków i dużych sandaczy gwarantują pełną niezawodność i komfort użytkowania.Classic Surflon 7x7 (18 kg – 35 cm).   Przypony CLASSIC Classic to podstawowa, najbardziej dopasowana do przeciętnych warunków połowu seria naszych przyponów spinningowych. Perfekcyjnie wykonane z najwyższej jakości materiałów takich jak Surflon, Surfstrand, Titanium Braid, Titanium Wire i Fluorocarbon Invisible, zaopatrzone zostały w doskonałe agrafki polskiej produkcji z serii Dragon Spinn Lock i amerykańskie krętliki typu Rolling Swivel. Całość wykończona najwyższej jakości zaciskami wykonanymi z brązu, które z jednej strony znakomicie spinają wszystkie elementy, a drugiej strony są na tyle elastyczne, aby nie kaleczyć i nie osłabiać użytego do ich wykonania materiału przyponowego. Seria Classic zawiera przypony o wytrzymałości od 5–20 kg, precyzyjnie dopasowane do potrzeb polskich wędkarzy. Polecane do łowienia szczupaków i dużych sandaczy gwarantują pełną niezawodność i komfort użytkowania.Dragon produkuje przypony różnych typów, w oparciu o najlepszej jakości komponenty, m.in. amerykańskich liderów na rynku światowym przyponów: A.F.W. (American Fishing Wire) i AquatekO.Dragon produkuje przypony różnych typów, w oparciu o najlepszej jakości komponenty, m.in. amerykańskich liderów na rynku światowym przyponów: A.F.W. (American Fishing Wire) i AquatekO.Nowa agrafka Dragona o nazwie QUICK LOCK

Najnowsza oferta przyponów dotyczy użycia nowego typu agrafki QUICK LOCK, produkowanej przez Dragona z użyciem materiałów stosowanych do wyrobu uznanych agrafek SUPER LOCK i SPINN LOCK, czyli szwedzkiej stali najwyższej jakości.

Oferta obejmuje trzy najczęściej używane przez spinningistów plecionki: 7x7 Surfstrand (wytrzymałość: 6, 9, 12 kg), jego wersję dodatkowo zabezpieczoną nylonową otuliną, czyli 7x7 Surflon (wytrzymałość: 9, 12 kg) oraz najbardziej przystępną cenowo – 1x7 Surfstrand (wytrzymałość: 7, 9, 13 kg). Linki 6- i 7-kilogramowe uzbroiliśmy agrafką w rozmiarze 10 (8 kg wytrzymałości), 9-kilogramowe średnią agrafką o numerze 8 (10 kg) a najmocniejsze 12- i 13-kilogramowe plecionki otrzymały jako zakończenie agrafkę nr 4 (16 kg).

TOP