TACTIX i CX Match po próbie w Odrze

Jako teamowiec MegaBAITS otrzymałem do użytkowania feedery TACTIX i kołowrotek CX Match. A właściwie, to powinienem napisać: wybrałem sobie ten sprzęt. Na kołowrotki feederowe Stealth L.D. Feeder też się piszę i czekam, aż wjadą na magazyny.

Nowe drgające szczytówki w serii TACTIX (MegaBAITS) Kijek Tactix mimo tego, że opatrzony napisem method feeder pierwsze testy w roli klasycznego feedera przeszedł na kanale Odry podczas łowienia płoci, leszczy i krąpi. Przy zmiennych uciągach w moim łowisku rzędu 40 gramów ten delikatny feeder doskonale się pracuje, a nawet mogę powiedzieć: sprawdza się. Według mnie, półparaboliczne ugięcie i znakomita praca pod zestawem i rybą dają sporo frajdy z wędkowania. Tak zestrojony kij bardzo precyzyjnie reaguje na wszystkie odjazdy ryby, wybacza tym samym nasze błędy powstałych podczas holu. Mimo smukłego blanku feeder skrywa w sobie spory zapas mocy pozwalający sprawnie słać koszyki z pełnym pakunkiem na spore odległości, a przy tym z zachowaniem precyzji (celności) rzutu. Na komfort zarzucania wpływa ponadto konstrukcja wędziska, dolny skład pozbawiony jest przelotek i według mnie zdecydowanie to właśnie pozwala swobodnie wydostawać się żyłce czy plecionce. Na pierwszej feederowej zasiadce wielu wędkarzy pytało mnie o ten kijeczek, uwagę obserwatorów przykuwały bardzo fajna praca oraz design - zgniła, matowa zieleń robi robotę. Jako wstępne, króciutkie podsuwanie mogę napisać: Łowimy fajnie wykonanym kijem w przyjaznym budżecie, a jego widok cieszy oko nasze i kolegów po fachu.

Kołowrotek CX Match

CX MATCH FD Nowoczesny kołowrotek matchowy o budowie hybrydowej – łączący duraluminium z unowocześnionym materiałem grafitowym o symbolu XT60CX. Supernowoczesne zabezpieczenie rotora przed dostępem zanieczyszczeń i wilgoci do wnętrza kołowrotka. Zabezpieczenie antykorozyjne. 6 zamkniętych łożysk kulkowych ze stali nierdzewnej, duraluminiowa szpula, przełożenie 1:6,1.Torba na kołowrotki z wewnętrznymi kieszonkami Pojemna torba wyposażona w przegrody mocowane rzepami, co umożliwia dopasowanie przegród do wielkości kołowrotka. Każda przegroda oraz zewnętrzne ściany torby wykonane zostały z mocnego, grubego i elastycznego materiału, mającego zadanie ochrony przed zniszczeniem. Po wewnętrznej stronie klapy znajduje się 4 duże kieszenie siatkowe z zamkami do przechowywania drobnych akcesoriów. Wymiary (dł./szer./wys.): 36 x 14 x 26 cm. Waga: 753 g.Torba na kołowrotki z wewnętrznymi kieszonkami Pojemna torba wyposażona w przegrody mocowane rzepami, co umożliwia dopasowanie przegród do wielkości kołowrotka. Każda przegroda oraz zewnętrzne ściany torby wykonane zostały z mocnego, grubego i elastycznego materiału, mającego zadanie ochrony przed zniszczeniem. Po wewnętrznej stronie klapy znajduje się 4 duże kieszenie siatkowe z zamkami do przechowywania drobnych akcesoriów. Wymiary (dł./szer./wys.): 36 x 14 x 26 cm. Waga: 753 g.Kołowrotek bardzo fajnie pracuje i co bardzo ważne, dobrze układa żyłkę. Na to zawsze zwracam uwagę, gdyż jestem gorącym zwolennikiem tego dodatku do kołowrotka: klips bajka, idealnie trzyma żyłkę, nie uszkadza je. Ponadto banalnie prosto wsuwa się pod niego żyłkę i w podobny sposób zwalnia w sytuacji krytycznej, awaryjnej podczas holowania silnej ryby. Szeroka matchowa szpula pozwala na oddawanie precyzyjnych dalekich rzutów. Trochę problemów przysparzają otwory w szpuli (dotyczy to głównie sytuacji, gdy łowimy na gliny), trzeba dbać o kołowrotek i po wędkowaniu czyścić mechanizm. Na uwagę zasługuje też precyzyjnie zestawiony hamulec, który docenią szczególnie wędkarze łowiący na cienkie żyłki, gdzie nie ma buforu bezpieczeństwa w postaci wytrzymałości żyłki. Tutaj precyzja działania hamulca jest szalenie ważna i ten hamulec tak właśnie działa.

TACITX Method SL i MH To lekkie wędziska feederowe do finezyjnego łowienia na metodę takich ryb jak leszcze, liny czy karasie. Najdłuższe modele (11’) mają konstrukcję trzyskładową. Dostępne w długościach 2,7 m, 3,0 m, 3,3 m. Ciężary wyrzutowe: Method SL.Feeder 40 (do 40 g), Method MH.Feeder 60 (do 60 g). Ilość składowych wędziska 3+3.

To tyle podsumowania z pierwszego wrażenia. To zaledwie garść informacji, ale wystarczą do wstępnego rozeznania możliwości tego sprzętu. Niedługo otrzymam więcej sprzętu TACTIX, kołowrotków i zdobędę więcej doświadczeń z nowym sprzętem MegaBAITS – wnioskami chętnie się podzielę.

Szymon Ciach
TEAM MegaBAITS
Konsultant sprzętowy
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TOP