Premium i Classic to pellety na każdą wodę

Jestem fanem DS, czyli drgającej szczytówki. Wykorzystując luki w kalendarzu z zawodami, udaje mi się znaleźć czas na łowienie w łowiskach komercyjnych.

Tegoroczny sezon można powiedzieć już na dobre się rozpoczął, a ja wpatrując się w czeluść Internetu przystąpiłem do poszukiwań nowych ciekawie zapowiadających się łowisk, na których mógłbym spędzić czas nie mając presji na zwycięstwo w zawodach.

Wyjazd na nieznane łowisko

Jak tylko przestało padać ryby zrobiły się aktywne. I zaczęliśmy łowić karpie w przedziale od 2 do 6 kg. Łącznie do godz. 13:00 złowiliśmy kilkanaście sztuk.Pod koniec zeszłego roku znajomy powiedział mi, że w pobliżu Jeleniej Góry zostało otwarte nowe łowisko komercyjne, jednakże wtedy nie miałem czasu na bliższe zapoznanie się z ofertą wędkarską. Dopiero teraz odnalazłem stronę internetową z ową „komercją”. Opis przedstawiony przez właściciela przykuwał wędkarskie oko, ale czy rzeczywiście w zbiorniku pływają „potworki”, o których jest tam napisane?? Postanowiłem to sprawdzić, gdyż nadarzyła się kalendarzowa okazja.
W jednym z dni długiego weekendu majowego, wraz z adeptem wędkarstwa kolegą Filipem Chronowskim, tuż po wschodzie słońca udaliśmy się na łowisko. Po dotarciu na miejsce nie byliśmy jednak pierwszymi wędkarzami nad wodą. W tym dniu temperatura o godz. 8:00 wynosiła blisko 4 stopni, wiał lekki północno-zachodni wiatr, a niebo całkowicie usłane było deszczowymi chmurami. Rekonesans polegający na rozpytaniu obecnych na łowisku wędkarzy nie napawał optymizmem, gdyż głównie słyszeliśmy „od 6 ani brania”. Mimo takiej informacji, nie traciliśmy czasu i czym prędzej wypakowaliśmy sprzęt. Wybraliśmy południow0-zachodni brzeg zbiornika.

Zabrałem pellet

Pakując się na wyprawę zabrałem ze sobą tylko pellety od MegaBAITS tj. Pellet Premium 6 mm i 3 mm czarny halibut oraz pellet Classic 1,5 mm także o zapachu halibuta. Było to oczywiście przemyślane przed wyjazdem, gdyż w latach poprzednich zauważyłem, że w pochmurne deszczowe dni tzw. „śmierdziuchy” lepiej działają na ryby niż pellet o słodkich aromatach. Do torby zapakowałem także opakowane zanęty MegaBAITS Method Feeder także o zapachu halibuta. Postawiłem na jedną kartę.
Rozrobiłem całe opakowane zanęty, po czym połowę oddałem koledze. Następnie lekko namoczyłem Premium 3 mm i Classic 1,5 mm z myślą o nęceniu oraz zrobieniu tzw. miksu z zanętą. Pellet Premium 6 mm był przeznaczony do roli przynęty na haczyk.

TACTIX 60 g wyrzutu

Do wędkowania rozłożyłem tylko jedną wędkę z nowej serii TACTIX od MegaBAITS a dokładniej model długości 3,3 m i 60 gramów wyrzutu (nr katalogowy 22-55-330). Do wędziska przypiąłem kołowrotek (także nowość) MegaBAITS, model Stealth L.D. Feeder FD750. Na szpuli kołowrotka nawinięta żyłka średnicy 0,20 mm. Jako podajników użyłem koszyczków do methody od MegaBAITS wersję L o wadze dociążenia 15 g. Ustaliłem odległość do wędkowania na 20. metr od brzegu. Kolega Filip postanowił łowić trochę dalej, bo na 30. metrze.
Po zrobieniu miksu zanęty z pelletami zanęciliśmy swoje łowiska. Wędkowanie rozpoczęliśmy o godz. 9:00. Wtedy też pojawiły się prześwity między chmurami, przez które nieśmiało przebijały się promienie słońca. Na włosie przy haczyku jak wspomniałem wcześniej zastosowałem pellet 6 mm. Na pierwsze branie nie czekałem długo, bo około 2 minut od pierwszego zarzucenia. Byłem bardzo zaskoczony tak szybką reakcją ryb, a jeszcze większe zdziwienie było widać na twarzach wędkarzy, którzy wcześniej twierdzili „nic nie bierze”.

Po krótkim czasie oczekiwania na pierwsze ryby, ja złowiłem pierwszego jesiotra, a tuż po mnie Filip lądował jesiotra o wadze ok. 4 kg. Po tych dwóch pierwszych „pinokiach” wiedzieliśmy, że łowisko i rybki mogą być w tym dniu dla nas łaskawe.  Filip nie był dłużny i także wyholował pięknego karpia o wadze 5 kg. Po jego rybie niebo znowu zasłoniło się ciemnymi chmurami i zaczął padać deszcz.Szybkie zarzucenie zestawu i nie dłużej jak za 5 minut znowu na brzegu piękna ryba. Tym razem karp pełnołuski o wadze 5,5 kg.

Łowimy (a miały nie brać)

Feeder TACTIX bardzo ładnie amortyzował zrywy ryby, a hamulec kołowrotka działał bardzo precyzyjnie i bez zacięć. Po krótkim holu na brzegu wylądowała pierwsza ryba i był to około 3-kilogramowy jesiotr. Odczepiając haczyk z wyholowanej ryby zobaczyłem Filipa biegnącego w stronę swojej wędki. Po chwili on także lądował na brzegu pierwszą rybkę i również był to jesiotr, ale większy od mojego, bo ważył około 4 kg. Po tych dwóch pierwszych „pinokiach” wiedzieliśmy, że łowisko i rybki mogą być w tym dniu dla nas łaskawe. Szybkie zarzucenie zestawu i nie dłużej jak za 5 minut znowu na brzegu piękna ryba. Tym razem karp pełnołuski o wadze 5,5 kg. Filip nie był dłużny i także wyholował pięknego karpia o wadze 5 kg. Po jego rybie niebo znowu zasłoniło się ciemnymi chmurami i zaczął padać deszcz. Przez godzinę nie było żadnych broń. Jak tylko przestało padać ryby zrobiły się aktywne. I zaczęliśmy łowić karpie w przedziale od 2 do 6 kg. Łącznie do godz. 13:00 złowiliśmy kilkanaście sztuk.

W ofercie MegaBAITS także dostępny jest model Stealth L.D. Feeder FD1150. Posiada 10 zamkniętych łożysk kulkowych ze stali nierdzewnej. Przełożenie 1:4,6.Do wędziska przypiąłem kołowrotek (także nowość) MegaBAITS, model Stealth L.D. Feeder FD750. Posiada 6 zamkniętych łożysk kulkowych ze stali nierdzewnej. Przełożenie 1:5,5.W ofercie MegaBAITS dostępne są zanęty METHOD FEEDER - najwyższej jakości mieszanki do metody (method feeder i method karp): Truskawka-Ryba, Miód-Orzech, Marcepan, Halibut, Scopex, Wanilia-Kokos.W ofercie MegaBAITS dostępne są zanęty METHOD FEEDER - najwyższej jakości mieszanki do metody (method feeder i method karp): Truskawka-Ryba, Miód-Orzech, Marcepan, Halibut, Scopex, Wanilia-Kokos.Pellet CLASSIC - brązowy pellet CLASSIC ma nieco mniejszą zawartość białka oraz tłuszczu, ale przy idealnie zachowanym bilansie niezbędnej wartości odżywczej utrzymującej ryby w łowisku. Przeznaczony do nęcenia wszystkich gatunków ryb karpiowatych, a zwłaszcza karpia, lina, karasia oraz leszcza. Główną nutą zapachową jest ryba, jednak w połączeniu z innymi, unikalnymi aromatami dodanym podczas produkcji, tworzy idealną zanętę na niemal każde łowisko.Pellet PREMIUM - czarny pellet PREMIUM zawiera w swoim składzie zwiększoną ilość białka najwyższej jakości oraz tłuszczów. Cechuje go mocny, rybi zapach. Doskonale wabi w łowisko karpie, karasie oraz liny. Jest to specjalistyczny pellet dedykowany do tzw. metody, ceniony przez grono najbardziej wymagających wędkarzy. Preferowany do nęcenia podajnikiem zanętowym lub koszyczkiem oraz jako dodatek do zanęty.  Pellet PREMIUM - czarny pellet PREMIUM zawiera w swoim składzie zwiększoną ilość białka najwyższej jakości oraz tłuszczów. Cechuje go mocny, rybi zapach. Doskonale wabi w łowisko karpie, karasie oraz liny. Jest to specjalistyczny pellet dedykowany do tzw. metody, ceniony przez grono najbardziej wymagających wędkarzy. Preferowany do nęcenia podajnikiem zanętowym lub koszyczkiem oraz jako dodatek do zanęty.

Podczas wędkowania przeszedł do nas właściciel łowiska, który jak powiedział obserwował nasze wędkowanie i był pod wrażeniem naszych wyników. Stwierdził, że tylko my dzisiaj łowimy. W rozmowie z właścicielem dowiedzieliśmy się, że nie karmi on ryb w stawie i rzadko kto używa pelletów do wędkowania na jego zbiorniku. A jak już ktoś wędkuje z zastosowaniem pelletu i zanęt do methody, to ich wyniki nie były tak dobre jak nasze. Ta informacja bardzo mnie ucieszyła, bo to potwierdza, że pellety jak i zanęty od MegaBAITS są bardzo skuteczne nawet tam, gdzie ryby nie są przyzwyczajone do takich specyfików. Chciałbym wspomnieć, że już w zeszłym roku kilkukrotnie łowiłem na innych różnych tego typu łowiskach, gdzie stosowałem pellety Premium i Classic od MegaBAITS i zawsze wyniki wędkarskie miałem bardzo dobre. Z czystym sumieniem mogę polecić pellety i zanęty od MegaBAITS, bo nigdy mnie nie zawiodły.

Arkadiusz Rusiecki
TEAM MegaBAITS

TOP