Żar z nieba i rękawiczki

Jesteśmy na progu lata i żar z nieba leje się niemiłosiernie. W tym roku czerwiec jest wyjątkowo upalny. Ale czy to oznacza, że mamy siedzieć w domu i czekać na zmianę pogody?

W wędkarstwie nie ma reguł, a nawet jeśli wydaje nam się, że utarliśmy sobie jakiś szlak, znaleźliśmy złoty środek, to przychodzi taki dzień wywracający nasze schematy do góry nogami! A to, o dziwo, nas kręci... 😉
Dlatego też pojawiam się nad wodą w każdą pogodę, mimo że wszyscy wiemy, że większość gatunków ryb w takich temperaturach żeruje kiepsko lub wcale. Jedyne, co może mnie skutecznie zniechęcić do wędkowania w danym dniu, to nieodpowiednie przygotowanie się do panujących warunków atmosferycznych. Mój komfort na rybach jest istotny i zawsze staram się ubierać tak, by skupić się na łowieniu; a nie myśleniu czy jest mi zimno, czy może ciepło.

Pamiętam, jak wypłynąłem łódką na piękne i duże pomorskie jezioro, było ciepło, delikatny wiatr łagodził gorąc promieni słonecznych. Namierzyłem stado okoni uganiających się za uklejami przy samej powierzchni. Praktycznie co rzut miałem branie. Zabawa była przednia. Ni stąd, ni zowąd nadciągnęła potężna burza; deszcz lał jak z cebra. Na szczęście udało mi się spłynąć do najbliższego brzegu i przeczekać nawałnicę. Po burzy temperatura spadła o kilka stopni. A ja przemoczony spływałem do domu patrząc jak okonie znów ruszają na żer. W myślach powtarzałem tylko: ”Ach, gdybym miał kurtkę przeciwdeszczową...”.
Pamiętam też dzień, w którym musiałem zaprzestać wędkowania z powodu słońca, które praktycznie spaliło mi skórę na twarzy i na rękach. Bolenie brały w najlepsze, a ja boleśnie czerwony jak rak pakowałem się do domu.
Dziś staram się takich błędów nie popełniać. Zawsze jestem przygotowany na każdą ewentualność.
Dlatego też sięgnąłem po komin i rękawiczki HELLS ANGLERS od Dragona. To idealne rozwiązanie na upalne i pełne słońca dni. Wykonane są z bardzo przyjemnego materiału Lycra oraz skóry – to dotyczy rękawiczek. Komin i rękawiczki chronią nas w pełni przed promieniowaniem UV, a założone w upale dają poczucie przyjemnego chłodu. A do tego naprawdę świetnie wyglądają, co w moim przypadku nie jest bez znaczenia.
Rękawiczki towarzyszą mi zawsze, kiedy sięgam po muchówkę. Są tak skonstruowane, że idealnie chronią nasze palce przed bolesnym obtarciem (lub nieestetycznym zniszczeniem naskórka) sznurem muchowym, a po zmoczeniu szybko wysychają.
W tym roku dosyć intensywnie użytkuje i komin, i rękawiczki. Nie boją się morskiej wody, zębów szczupaka czy ostrych płetw sandacza. Trwałość jest ich kolejną zaletą. Wyprane (ręcznie) w letniej wodzie z dodatkiem szarego mydła wyglądają jak nowe!

Kominy Dragon Lekkie, elastyczne kominy na każdą pogodę. Wykonane z przyjemnej w dotyku tkaniny, wszystkie szwy płaskie. W słoneczne dni chronią przed promieniowaniem UV a kiedy jest chłodniej poprawiają szczelność kołnierza kurtki, izolując od niskiej temperatury czy wiatru.Kominy Dragon Lekkie, elastyczne kominy na każdą pogodę. Wykonane z przyjemnej w dotyku tkaniny, wszystkie szwy płaskie. W słoneczne dni chronią przed promieniowaniem UV a kiedy jest chłodniej poprawiają szczelność kołnierza kurtki, izolując od niskiej temperatury czy wiatru.Kominy Dragon Lekkie, elastyczne kominy na każdą pogodę. Wykonane z przyjemnej w dotyku tkaniny, wszystkie szwy płaskie. W słoneczne dni chronią przed promieniowaniem UV a kiedy jest chłodniej poprawiają szczelność kołnierza kurtki, izolując od niskiej temperatury czy wiatru.Komin MegaBAITSHELLS ANGLERS – seria letnia Kompletna oferta dodatków odzieżowych, przeznaczonych do stosowania w słoneczne dni w klimacie tropikalnym, ale także w długie dni w strefach klimatu umiarkowanego, gdzie również łatwo nabawić się oparzeń słonecznych, szczególnie na wierzchniej strefie dłoni czy na ustach. Wykonane z materiału Lycra® oraz skóry (rękawiczki). Chronią przed promieniowaniem UV, szybko wysychają po zmoczeniu. Kominiarka wyposażona w małe otworki w strefie ust, ułatwiające oddychanie. Wszystkie szwy płaskie, materiał 4-stretch, rozciągający się w każdym kierunku.HELLS ANGLERS – seria letnia Kompletna oferta dodatków odzieżowych, przeznaczonych do stosowania w słoneczne dni w klimacie tropikalnym, ale także w długie dni w strefach klimatu umiarkowanego, gdzie również łatwo nabawić się oparzeń słonecznych, szczególnie na wierzchniej strefie dłoni czy na ustach. Wykonane z materiału Lycra® oraz skóry (rękawiczki). Chronią przed promieniowaniem UV, szybko wysychają po zmoczeniu. Kominiarka wyposażona w małe otworki w strefie ust, ułatwiające oddychanie. Wszystkie szwy płaskie, materiał 4-stretch, rozciągający się w każdym kierunku.HELLS ANGLERS – seria letnia Kompletna oferta dodatków odzieżowych, przeznaczonych do stosowania w słoneczne dni w klimacie tropikalnym, ale także w długie dni w strefach klimatu umiarkowanego, gdzie również łatwo nabawić się oparzeń słonecznych, szczególnie na wierzchniej strefie dłoni czy na ustach. Wykonane z materiału Lycra® oraz skóry (rękawiczki). Chronią przed promieniowaniem UV, szybko wysychają po zmoczeniu. Kominiarka wyposażona w małe otworki w strefie ust, ułatwiające oddychanie. Wszystkie szwy płaskie, materiał 4-stretch, rozciągający się w każdym kierunku.

90-LTD19-02, 90-LTD19-03, 90-LTD19-04 – czapki HELLS ANGLERS typu baseball, na cieplejsze dni, z siatką i zapięciem snapback. Seria limitowana.90-LTD19-02, 90-LTD19-03, 90-LTD19-04 – czapki HELLS ANGLERS typu baseball, na cieplejsze dni, z siatką i zapięciem snapback. Seria limitowana.90-LTD19-02, 90-LTD19-03, 90-LTD19-04 – czapki HELLS ANGLERS typu baseball, na cieplejsze dni, z siatką i zapięciem snapback. Seria limitowana.Kominy MULTI-TUBE Wyprodukowane z mikro włókien dobrze wchłaniających wilgoć. Zapewniają ochronę przed wiatrem oraz poziom ochrony przed promieniowaniem słonecznym UPF30.Kominy MULTI-TUBE Wyprodukowane z mikro włókien dobrze wchłaniających wilgoć. Zapewniają ochronę przed wiatrem oraz poziom ochrony przed promieniowaniem słonecznym UPF30.Kominy MULTI-TUBE Wyprodukowane z mikro włókien dobrze wchłaniających wilgoć. Zapewniają ochronę przed wiatrem oraz poziom ochrony przed promieniowaniem słonecznym UPF30.

Z czystym sumieniem polecam ten świetny produkt Dragona. I lecę na ryby!

Matii Krzyku

TOP