Praca zanęty linowo-karasiowej na urlopie

Wędkowanie na rodzinnym urlopie ma swoje prawa: ma być lekko, przyjemnie, łatwo i dobrze, jeśli dłonie pachną rybą. Dlatego tzw. firmowa zanęta powinna być skuteczną w działaniu, bez konieczności podejmowania skomplikowanych czy absorbujących czynności modyfikujących mieszankę.Podczas linowej zasiadki w miniony weekend miałem okazję wypróbować zanętę MegaBAITS Tactix Lin-Karaś, która ma naturalny, ciemnobrązowy kolor i przyjemny aromat ziół.

Mocno nawilżona staje się cięższą mieszanką od typowych zanęt jeziorowych czy płociowych. Dzięki temu można podać ją w zbitych kulach, które uwolnią cząstki dopiero na dnie. Jak również podczas połowów na mulistym czy pokrytym roślinnością dnie, można podać ją lekko ściśniętą, tak aby rozpadła się jeszcze przed uderzeniem o wodę. A zanęta opadając szybko do dna ciężką chmurą, tworzy atrakcyjny dla ryb dywan zanętowy, nie ściągając przy tym drobnicy żerującej w toni wodnej.

Lubię i staram się jak najczęściej przecierać zanętę celem jej spulchnienia, napowietrzenia i dzięki temu znacznie podnoszę kulturę pracy mieszanki w wodzie (nierzadko to przekłada się na dobry wynik). Jednak czas rodzinnego urlopu ma swoje prawa i na urlop akurat sita nie zabieram. Jak się okazuje, zanęta TACTIX działa i bez przecierania.

Zanęty MegaBAITS TACTIX Wszystkie oferowane zanęty (17 mieszanek) są całkowicie biodegradowalne. Zawierają w swoim składzie surowce wyłącznie pochodzenia naturalnego od atestowanych producentów. Nie zawierają substancji genetycznie modyfikowanych. Wytworzono je w oparciu o system kontroli HACCP. LIN-KARAŚ – ziołowa mieszanka naturalnej barwy, dedykowana podczas połowów okazów lina oraz karasia.Zanęty MegaBAITS TACTIX Wszystkie oferowane zanęty (17 mieszanek) są całkowicie biodegradowalne. Zawierają w swoim składzie surowce wyłącznie pochodzenia naturalnego od atestowanych producentów. Nie zawierają substancji genetycznie modyfikowanych. Wytworzono je w oparciu o system kontroli HACCP. LIN-KARAŚ – ziołowa mieszanka naturalnej barwy, dedykowana podczas połowów okazów lina oraz karasia.Wędkarze specjalizujący się w method feeder mogą sięgnąć po bardzo udane zanęty MegaBAITS METHOD FEEDER. Zanęty te stworzono z myślą o wędkarzach poszukujących najwyższej jakości mieszanek do tzw. metody. Tam, gdzie nie chcemy lub nie możemy zastosować systematycznego nęcenia z ręki (procy) z powodu ograniczenia czasowego lub regulaminem łowiska, zanęta Method Feeder wyratuje nas z kłopotu i umożliwi satysfakcjonujące wędkowanie. Te zanęty także nadają się do „szybkiego” użycia podczas urlopu.Wędkarze specjalizujący się w method feeder mogą sięgnąć po bardzo udane zanęty MegaBAITS METHOD FEEDER. Zanęty te stworzono z myślą o wędkarzach poszukujących najwyższej jakości mieszanek do tzw. metody. Tam, gdzie nie chcemy lub nie możemy zastosować systematycznego nęcenia z ręki (procy) z powodu ograniczenia czasowego lub regulaminem łowiska, zanęta Method Feeder wyratuje nas z kłopotu i umożliwi satysfakcjonujące wędkowanie. Te zanęty także nadają się do „szybkiego” użycia podczas urlopu.

Paweł Daniec
TEAM MegaBAITS

TOP