Kurtka XANADO Geoff Anderson

Kurtkę posiadam i użytkuję już rok (a na rybach bywam często), w tej sytuacji mogę wypowiedzieć się na temat tego produktu.

Dla pełni obrazu mnie jako użytkownika dodam, że kurtkę zabieram ze sobą wszędzie, czy to podczas prywatnych wyjść (np. na miasto wypić drinka i zjeść pizzę), czy na kilkudniowe wyprawy wędkarskie. Kurtka jest bardzo lekka, to jedna z najlżejszych kurtek jakie dotychczas miałem na sobie i testowałem, a robię to z przyjemnością, ponieważ jest całkowicie wodoodporna i wiatroszczelna a zarazem pancerna. Tak, nie pomyliłem się, napisałem PANCERNA.

XANADO zakładam zawsze - czy to podczas wiosennych wypraw, czy w chłodniejsze letnie ranki, a także podczas jesiennych wypraw. Mając te doświadczenia nabrałem przekonania, że XANADO jest kurtką na każde warunki atmosferyczne.

Moje oczekiwania względem odzieży wędkarskiej są bardzo duże. Od kurtki wymagam tego, aby była wygodna w najróżniejszych sytuacjach, miała zamykane kieszenie oraz najważniejsze: sporą regulację manszetów (mankietów – przyp. red.), ponieważ mam szczupłą dłoń i podczas brodzenia oraz wypuszczania ryb wiecznie nalewała mi się woda do rękawa. Co zadecydowało o użytkowaniu tej kurtki? Wszystko w kurtce jest tym, czego poszukiwałem i czego odczekiwałem po kurtce dla wędkarza. A przede wszystkim cenię ją za niezawodna wodoodporność.

Kolejnym atrybutem produktu jest regulowany kaptur, co umożliwia swobodne poruszanie głową – wiecie, muszę wiedzieć, co inni na łowisku łowią i muszę się rozglądać. 😊 W kurtce nie zabrakło magicznego ringu na podbierak, to na wypadek, gdy nie potrzebujemy zakładać kamizelki (kamizelka posiada mnóstwo ringów i pętelek na zaczepy).
I co ważne dla mnie i rzeszy innych wędkarzy: XANADO jest krótką kurtką typową do brodzenia.

XANADO - idealna kurtka do brodzenia, nowatorski design kołnierza niezależnego od kaptura. Kaptur dopasowujący się do ruchów głowy. Płynna regulacja rozmiaru (pas i mankiety).Jesienią czy wiosną bardzo się przydają ocieplane kieszenie zamykane (prawie automatycznie) na magnes, dzięki tym kieszeniom szybko ogrzewam wyziębnięte dłonie.Kurtka po roku użytkowania, po około 250 wyjściach nad wodę jest w stanie idealnym, wodoodporne zamki nie naruszone, szwy świetnie się trzymają.Ponieważ mam szczupłą dłoń i podczas brodzenia oraz wypuszczania ryb wiecznie nalewała mi się woda do rękawa – XANADO temu zaradziła, kurtka posiada od wewnętrznej strony mankietów neopren o strukturze skóry rekina. Woda już się nie wlewa pod rękaw.

W połączeniu z bluzą

Jest cienka, nie ocieplana, więc na wiosenne oraz jesienne wyprawy uzupełniam ją bluzą z kapturem Dragona (wiecie, chodzi o grube bluzy z rysunkami ryb i sprzętu). W lecie kurtka świetnie sobie radzi z samym t-shirtem, nawet w takim połączeniu w ciepły dzień nie pocę się, ponieważ kurtka ma świetne właściwości oddychające – tak ubrany zyskują komfort łowienia nawet podczas letniego deszczu, w ciepły dzień. W taki dzień, gdy panuje wyższa temperatura i wysoka wilgotność, nie każdy materiał membranowy radzi sobie z oddychalnością, w kurtce XANADO tego problemu nie zauważyłem.

Bluzy z kapturem Dragon  Bardzo wygodne bluzy, uszyte z grubej bawełny. Świetne na jesienne wyprawy pod kurtkę wodoodporną. Wygodny kaptur, wyposażony w ściągacze. Dwie kieszenie dolne. Wewnętrzna strona pokryta fleecem, materiałem bardzo miłym w bezpośrednim kontakcie z ciałem. Kolor brunatny.Bluzy z kapturem Dragon  Bardzo wygodne bluzy, uszyte z grubej bawełny. Świetne na jesienne wyprawy pod kurtkę wodoodporną. Wygodny kaptur, wyposażony w ściągacze. Dwie kieszenie dolne. Wewnętrzna strona pokryta fleecem, materiałem bardzo miłym w bezpośrednim kontakcie z ciałem. Kolor brunatny.Bluzy z kapturem Dragon  Bardzo wygodne bluzy, uszyte z grubej bawełny. Świetne na jesienne wyprawy pod kurtkę wodoodporną. Wygodny kaptur, wyposażony w ściągacze. Dwie kieszenie dolne. Wewnętrzna strona pokryta fleecem, materiałem bardzo miłym w bezpośrednim kontakcie z ciałem. Kolor brunatny.Bluzy z kapturem Dragon  Bardzo wygodne bluzy, uszyte z grubej bawełny. Świetne na jesienne wyprawy pod kurtkę wodoodporną. Wygodny kaptur, wyposażony w ściągacze. Dwie kieszenie dolne. Wewnętrzna strona pokryta fleecem, materiałem bardzo miłym w bezpośrednim kontakcie z ciałem. Kolor brunatny.Bluzy z kapturem Dragon  Bardzo wygodne bluzy, uszyte z grubej bawełny. Świetne na jesienne wyprawy pod kurtkę wodoodporną. Wygodny kaptur, wyposażony w ściągacze. Dwie kieszenie dolne. Wewnętrzna strona pokryta fleecem, materiałem bardzo miłym w bezpośrednim kontakcie z ciałem. Kolor brunatny.Bluzy z kapturem Dragon  Bardzo wygodne bluzy, uszyte z grubej bawełny. Świetne na jesienne wyprawy pod kurtkę wodoodporną. Wygodny kaptur, wyposażony w ściągacze. Dwie kieszenie dolne. Wewnętrzna strona pokryta fleecem, materiałem bardzo miłym w bezpośrednim kontakcie z ciałem. Kolor brunatny.Bluzy z kapturem Dragon  Bardzo wygodne bluzy, uszyte z grubej bawełny. Świetne na jesienne wyprawy pod kurtkę wodoodporną. Wygodny kaptur, wyposażony w ściągacze. Dwie kieszenie dolne. Wewnętrzna strona pokryta fleecem, materiałem bardzo miłym w bezpośrednim kontakcie z ciałem. Kolor brunatny.Bluza z kapturem MegaBAITS  Bluza z motywem karpia, przygotowana dla miłośników wędkarstwa gruntowego.  Wszystkie bluzy (Dragon i MegaBAITS) dostępne są w rozmiarach: S, M, L, XL, XXL.

Jesienią czy wiosną bardzo się przydają ocieplane kieszenie zamykane (prawie automatycznie) na magnes, dzięki tym kieszeniom szybko ogrzewam wyziębnięte dłonie.

Kurtka po roku użytkowania - czyli po około 250 wyjściach nad wodę, jest w stanie idealnym - wodoodporne zamki nie naruszone, szwy świetnie się trzymają – nie ma mowy o pruciu. Ponadto nie widać przebarwień materiału, a co najważniejsze, taśmy klejące szwy nawet wciąż są w stanie idealnym.
Materiał o dziwo! nadal trzyma wodę w 100% - nigdy mnie nie przelało. Tym razem kurtka wylądowała ze mną w USA w tej części, gdzie mogę sprawdzać jakość kurtki w powietrzu o 100% wilgoci.
Śmiało mogę powiedzieć, że kurtka jest liderem na polskim rynku i co najważniejsze wyprodukowana w Polsce i oferowana w atrakcyjnej cenie: świetna relacja jakości do ceny – jak to się mawia.

Bluza z kapturem

Bluza z kapturem Dragona, o której wspominałem wcześniej, to kawał porządnej bawełnianej bluzy z regulowanym kapturem i z dwoma dużymi kieszeniami. Bluza jest idealnym dociepleniem kurtki XANADO oraz świetnie sprawuje się w codziennym użytkowaniu i każdy wędkarz znajdzie model z rysunkiem dla siebie, ponieważ jest dostępna w wielu wariantach.

Bluza od środka jest wyłożona fleecem, m.in. dzięki temu jest bardzo przyjemna w dotyku. Moja bluza była już prana wiele razy i na szczęście nie zmieniła swojego kształtu i rozmiaru. :) Może nie należy do najtańszych z bluz, ale warta swojej ceny ze względu na jakość i estetykę.

Krystian Ścisłowicz
TEAM DRAGON PRO
KONSULTANT SPRZĘTOWY
Specjalizacja: wędkarstwo muchowe
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TOP