Po to właśnie rękawiczki…

Gdy teamowa paczka z rękawicami i kominem dotarła do mnie spóźniona o dobrych kilka tygodni, tylko uśmiechnąłem się z politowaniem i zastanowiłem: Po co mi rękawiczki na początku lata?

Ku mojemu zaskoczeniu, rękawiczki bardzo szybko na stałe zagościły na łodzi. Chronią dłonie przed odciskami, bólem czy odrętwieniem podczas długiego wiosłowania pod wiatr i fale.Chronią dłonie przed skaleczeniem także podczas obsługi linki kotwicznej.Ku mojemu zaskoczeniu, rękawiczki bardzo szybko na stałe zagościły na łodzi. Korzystający z łódki koledzy także ich używali, więc rękawiczki szybko stały się jej stałym wyposażeniem.
Antypoślizgowe wykończenie wewnętrznej strony rękawicy daje nie tylko mocny uchwyt wiosła czy kotwicznej liny, ale przede wszystkim chroni dłonie przed odciskami, bólem czy odrętwieniem podczas długiego wiosłowania pod wiatr i fale. Chronią dłonie przed skaleczeniem także podczas obsługi linki kotwicznej. Dzięki nim łatwiej wyhamować kotwicę przed uderzeniem o dno. Lina nie wyślizguje się z rąk podczas jej wyciągania do góry. A po dwóch tygodniach intensywnego używania jedyne oznaki ich zużycia to zaschnięty muł i resztki wodorostów, więc za rok na urlop nad jeziorem też zabiorą parę tych eleganckich, szaro–czarnych rękawiczek.

Rękawice Mustad Half Finger Casting Gloves Lżejsza wersja rękawic Casting Gloves, bez palców, co umożliwia choćby wiązanie zestawów bez ściągania rękawiczek. Bardzo delikatny materiał oddychający na stronie wierzchniej znacząco zmniejsza wagę produktu. Rozmiary od S do XL (GL004-S, GL004-L, GL004-M, GL004-XL).Rękawice Mustad Sun Gloves Lekkie rękawiczki przeznaczone do łowienia w warunkach letnich, zabezpieczają przed poparzeniami dłoni dzięki materiałom z poziomem ochrony UPF50. Szybkoschnące, bardzo lekkie, dwa pełne palce, a kciuk, palec wskazujący i środkowy otwarte. Zbudowane z cieniutkiego materiału oddychającego na stronie wierzchniej oraz z nubuku i miękkiej, gęstej siatki wewnątrz. Rozmiary od S do XL (GL003-S, GL003-L, GL003-M, GL003-XL).Rękawiczki antypoślizgowe Bardzo przydatne w praktyce wędkarskiej. Cechy charakterystyczne: - obcięte na kciuku, palcu wskazującym i środkowym; - doskonałe podczas jesiennych chłodów; - szybko wysychają po przemoczeniu; - dzięki specjalnemu antypoślizgowemu pokryciu na wewnętrznej stronie ułatwiają podebranie ryby ręką; - kolory: czerwono–czarne, szaro–czarne. Nr kat.: RE-01-001 czerwone, RE-01-003 szare.Rękawiczki antypoślizgowe Bardzo przydatne w praktyce wędkarskiej. Cechy charakterystyczne: - obcięte na kciuku, palcu wskazującym i środkowym; - doskonałe podczas jesiennych chłodów; - szybko wysychają po przemoczeniu; - dzięki specjalnemu antypoślizgowemu pokryciu na wewnętrznej stronie ułatwiają podebranie ryby ręką; - kolory: czerwono–czarne, szaro–czarne. Nr kat.: RE-01-001 czerwone, RE-01-003 szare.Rękawiczki letnie Dragon HELLS ANGLERS Znakomicie wykonane i równie dobrze przyjęte na rynku przez wędkarzy letnie rękawice chroniące skórę dłoni i nadgarstków przed szkodliwymi promieniami UV. Zrobione z materiałów: skóra i lycra. Nr kat. RE-00-01.

Paweł Daniec
TEAM MegaBAITS

TOP