Używam i polecam FX-a

Na początku mojej historii z wędkarstwem muchowym tak naprawdę było mi obojętne na jaki sprzęt łowię. Kijem #6 starałem się łowić wszystkimi dostępnymi muchami i technikami, a kołowrotek służył mi jedynie jako „cokolwiek” na sznur.

W tym przedziale cenowym nie ma na naszym rynku lepszego. Mogę go polecić z czystym sumieniem.Tak było kiedyś, a teraz śmieję się z tego ;) Oczywiście z biegiem czasu dużo się zmieniło. Systematycznie zacząłem stawiać przed sobą nowe cele taktyczne i techniczne; łowiłem coraz więcej ryb, o których nigdy wcześniej nie myślałem w kategorii ryb muchowych i które potrafiły w bezwzględny sposób zweryfikować wytrzymałość mojego sprzętu. Zawsze po takiej „weryfikacji” mojej wędki szukałem czegoś niezawodnego w przystępnej cenie. W konsekwencji mojego podejścia do zagadnienia sprzętowego, przerzuciłem sporo kołowrotków muchowych. Natrafiłem w końcu na kołowrotek ze stajni Dragona o nazwie Team Dragon FX. W FX od razu urzekła mnie jego solidna, nowoczesna konstrukcja, bardzo precyzyjny hamulec, doskonałe spasowanie i ponadczasowy design. Stosuję ten model do wszystkich technik muchowych. Pozwala na to szeroki wybór rozmiarów kołowrotka: od 3-4 do 7-8. Najmniejszy polecam muszkarzom stosującym muchy suchą i mokrą, z pewnością nie zawiedzie on również muszkarzy nimfowych. Niska waga i nienaganna praca wielotarczowego hamulca pozwala zastosować najcieńsze dostępne przypony, bez obawy o utratę ryby. Największy model (FX800) doskonale sprawdza mi się podczas łowienia szczupaków i troci. Niejednokrotnie potężne ryby sprawdzały wytrzymałość konstrukcji wyciągając linkę do połowy podkładu na szpuli.

FX800 również używam do łowienia jeziorowego i stawowego m.in. szczupaków.Kołowrotek cechuje: mocna i lekka konstrukcja, szpula i rama wycinane z duraluminium na maszynach CNC, szpula typu Large Arbor, łożysko rolkowe Infinitive Anti-Reverse, wielotarczowy hamulec z podkładkami korkowymi, teflonowymi i ze stali nierdzewnej, komfortowy uchwyt korbki.Kołowrotek cechuje: mocna i lekka konstrukcja, szpula i rama wycinane z duraluminium na maszynach CNC, szpula typu Large Arbor, łożysko rolkowe Infinitive Anti-Reverse, wielotarczowy hamulec z podkładkami korkowymi, teflonowymi i ze stali nierdzewnej, komfortowy uchwyt korbki.

Neoprenowe pokrowce na kołowrotek Ten rodzaj pokrowca doskonale sprawdza się podczas transportu wędziska uzbrojonego w kołowrotek. Zapewnia doskonałą ochronę bez konieczności odkręcania kołowrotka z wędki. Jest uszyty z neoprenu wykończonego do dołu specjalną siatką ułatwiającą odprowadzenie wilgoci. Dwie wielkości.TEAM DRAGON FX Pierwszy kołowrotek muchowy Dragona. Reprezentuje najwyższy obecnie poziom techniczny dzięki bardzo nowoczesnej konstrukcji szpuli, niskiej wadze, wysokiej sprawności mechanizmów obrotowych oraz dużej wytrzymałości. Pełna optymalizacja wszystkich elementów składowych.TEAM DRAGON FX Pierwszy kołowrotek muchowy Dragona. Reprezentuje najwyższy obecnie poziom techniczny dzięki bardzo nowoczesnej konstrukcji szpuli, niskiej wadze, wysokiej sprawności mechanizmów obrotowych oraz dużej wytrzymałości. Pełna optymalizacja wszystkich elementów składowych.

Istotną dla mnie cechą tych kołowrotków jest też konstrukcja szpuli o nazwie LARGE ARBOR, zapewniająca równe układanie i nieskręcanie sznura oraz niemałą pojemność. Na FX-a spokojnie można nawinąć sznur o klasę wyżej ze sporym zapasem podkładu.

Na koniec trzeba też wspomnieć o bardzo atrakcyjnej cenie. Jestem przekonany, że w momencie wzięcia tego kołowrotka do ręki stwierdzicie, że w tym przedziale cenowym nie ma na naszym rynku lepszego. Mogę go polecić z czystym sumieniem. Ja już wiem, że nigdy nie rozstanę się z moim Team Dragon FX.

Angerwild Angerwild
TEAM DRAGON
fot. Waldemar Ptak

TOP