Zestaw feederowy na butwiejącą roślinność

Łowisko z pływającym zielskiem to zawsze wyzwanie dla feederowca. Wszystko wtedy nam się czepia żyłki głównej. W takim łowisku w roli linki głównej używam plecionki o średnicy 0,08 mm. Uważam, że plecionka łatwiej od żyłki tnie (podczas holu) trawki i pływającą roślinność. W moim zestawie wyjątkowo wysoko też cenię kołowrotek z dobrym hamulcem, to wręcz podstawa w tej zabawie.
Wróćmy jednak do budowy zestawu. Plecionka jako linka główna, do niej dowiązuję odcinek żyłki, ale wbrew utartym zasadom, krótszy od długości wędki. Dlaczego tak robię?
Z pewnością każdy wie z teorii lub zauważył na łowisku, że każdy węzeł to punkt zaczepienia idealny dla pływającej roślinności. Taki węzeł jest szczególnie jesienią wykorzystany przez obumierającą roślinność, której wówczas wszędzie jest pełno. Wydawałoby się, że drobne i drobniutkie trawki pozostaną bez znaczenia, jednak podczas holu zamieniają się w zabójców delikatnych szczytówek: wciskane na pędzącej żyłce czy plecionce w malutkie przelotki szybko przyczyniają się do przeciążenia szczytówki i jej złamania. Stosując miękką i rozciągliwą żyłkę, w odcinku krótszym od długości wędki, mamy rozwiązane dwa problemy. Ja stosuję żyłkę przeznaczoną do metody i łowienia karpi na metodę. Ta żyłka daje amortyzację w stopniu wystarczającym do wyholowania nawet nieco większych ryb. I co ciekawe, spokojnie możemy zmontować dowolny zestaw. Do zestawu daję długi przypon z lekkim hakiem, żeby ładnie pracował w strefie dna. Hak to bardzo ważna sprawa, zwracajcie uwagę na jego wagę. Życzę wielu ładnych ryb na wędce.

Stanisław Kokott, założyciel grupy Klasyczny Feeder

A oto żyłki w ofercie Dragon i MegaBAITS, których można użyć do wkomponowania w zestaw: HM80 COMPETITION, Millennium SOFT, Super Camou CLEAR, Dragon-V SOFT, XT69 Hi-Tech Competition, w bardzo trudnych łowiskach - METHOD FEEDER SINKING.
Bardzo udane kołowrotki do method feedera: Stealth L.D. Method Feeder oferowany w dwóch wariantach technicznych: FD1150i i FD750i.

 

 

TOP