Team Dragon Z-series to czułość i moc

Szczupaki... Chyba każdy spinningista miał bądź ma z nimi do czynienia. Ja też miałem w swoim wędkarskim życiorysie taki okres, gdy inne ryby mnie nie interesowały i łowiłem szczupaki od pierwszego maja do końca roku. Teraz mi przeszło i jedynie końcówka roku należy do szczupaków.

Do tej pory, do połowu tych drapieżników używałem wędziska Team Dragon z pierwszej serii dł. 2,30 m c.w. 10-35 g. spinningi ten, chociaż już ma parę ładnych lat, jest super patykiem na szczupaki i nawet nie planowałem go zmieniać. Jednak rola autora-popularyzatora wędkarstwa i zarazem testera Dragona jest taka, że czasami trzeba odłożyć stare zabawki i sięgnąć po nowe. Przywędrował do mnie, na zastępstwo, Team Dragon Z-series długości 2,28 m c.w. 10-30 g. Często jest tak, że nowa wersja starszej jest tak „ulepszona”, że nam wędkarzom-miłośnikom starszej serii przeważnie coś w nowej nie pasuje...

Spinningi z serii TD Z-series wyjątkowo dobrze współpracują z wytrzymałym kołowrotkiem Fishmaker II Stealth, szczególnie dobrze wyważa spinningi krótsze. Płytka szpula kołowrotka oraz niskie przełożenie na poziomie 1:4.4 jednocześnie dające nawój 77 cm po jednym obrocie korbką znakomicie ułatwiają spinningowanie cięższymi przynętami. Można powiedzieć „naturalnie” wolne prowadzenie przynęty sprzyja lepszej i skuteczniejszej prezentacji przynęty. Kołowrotek objęty 5-letnim okresem gwarancyjnym, dostępne w cenie detalicznej ok. 300 zł.Rippera Lunatic V-Lures nie trzeba przedstawiać wędkarzom – wszyscy wiemy, że ten ripper jest killerem szczupaków i sandaczy. Warto jednak przypomnieć, że w ofercie są dostępne wielkości: 7,5 cm, 8,5 cm, 10 cm, 12,5 cm, 15 cm.Warte podkreślenia jest, że z serii TD Z-series 2 wędziska dwuczęściowe otrzymały wysokiej jakości łączenie typu spigot, są to dł. 2,28 m c.w. do 25 g i do 30 g. Nic więc dziwnego, że model dł. 2,28 m c.w. 10-30 g cieszy pięknym ugięciem, szybkością i nadzwyczajną mocą.

Team Dragon Z-series Krzyżowe układanie mat przy bardzo niskiej zawartości żywicy do blanków wędzisk łączących bardzo szybką akcję i bardzo dużą moc w efekcie dało konstrukcję CrossForce+ w postaci wędzisk Team Dragon Z-series. Warte podkreślenia jest, że z serii TD Z-series 2 wędziska dwuczęściowe otrzymały wysokiej jakości łączenie typu spigot, są to dł. 2,28 m c.w. do 25 g i do 30 g. Nic więc dziwnego, że model dł. 2,28 m c.w. 10-30 g cieszy pięknym ugięciem, szybkością i nadzwyczajną mocą. Spinningi z serii TD Z-series wyjątkowo dobrze współpracują z wytrzymałym kołowrotkiem Fishmaker II Stealth, szczególnie dobrze wyważa spinningi krótsze. Płytka szpula kołowrotka oraz niskie przełożenie na poziomie 1:4.4 jednocześnie dające nawój 77 cm po jednym obrocie korbką znakomicie ułatwiają spinningowanie cięższymi przynętami. Można powiedzieć „naturalnie” wolne prowadzenie przynęty sprzyja lepszej i skuteczniejszej prezentacji przynęty. Kołowrotek objęty 5-letnim okresem gwarancyjnym, dostępne w cenie detalicznej ok. 300 zł.

COMBAT 8X Plecionka 8-splotowa, dedykowana do metody spinningowej i castingowej, wytworzona w 100% z włókien HPPE. W procesie produkcji tej linki położono nacisk na zwiększenie odporności na urazy mechaniczne we trudnych, obfitujących w zaczepy łowiskach. Warto zwrócić uwagę na dwukrotnie lepsze zabezpieczenie powierzchni przed ścieraniem w nowatorskiej technologii RockHARDTM. Ilość linki na szpuli 150 m.Systemiki szczupakowe Najnowsze rozwiązanie do zbrojenia dużych gum szczupakowych (od 15 do 25 cm). Złożone z tzw. „korkociągu” oraz dwóch dozbrojek o różnej długości, wykonanych z materiału A.F.W. Surfstrand 1x7 i uzbrojonych w bardzo ostre kotwiczki Dragon V-POINT.Systemiki szczupakowe Najnowsze rozwiązanie do zbrojenia dużych gum szczupakowych (od 15 do 25 cm). Złożone z tzw. „korkociągu” oraz dwóch dozbrojek o różnej długości, wykonanych z materiału A.F.W. Surfstrand 1x7 i uzbrojonych w bardzo ostre kotwiczki Dragon V-POINT.Otóż z tą wędką tak nie jest. O ile samo wykonanie to dla mnie nic nowego - wszystko jest dopracowane, wykończone i ma nowoczesny wygląd, to powaliła mnie na kolana jedna cecha tego kija: CZUŁOŚĆ.
Szczerze mówiąc, to dawno nie miałem do czynienia z tak czułą wędką szczupakową. Prowadząc przynętę czujemy każde jej stuknięcie o podwodne zielsko z kruchą łodygą, a także z twardą - trzcinę i inne przeszkody. Używając tego kija ciężko będzie nam nie wyczuć nawet najdelikatniejszych brań. Ze względu na tę czułość, na pewno tej wędki będę używać podczas polowaniu na sandacze.
Kij jest mega czuły i nie brakuje mu mocy. Moje szczupakowe łowiska to mocno zarośnięte zbiorniki i tu wędka musi mieć moc. Często łowię na gumy uzbrojone w haki offsetowe i mocne zacięcie tą wędką nie będzie stanowiło problemu.
W zestawie z kołowrotkiem Fishmaker II Stealth i plecionką Combat 8X średnicy 0,14 mm jestem spokojny o siłowy hol szczupaków, który często trzeba stosować na Żuławskich łowiskach.

Tomasz Sieński

TOP