Sezon na czapkę trwa - zawodnicza czapka

Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a już szczególnie nad wodą zmusza do zadbania o swoje zdrowie i komfort. Bez tego nie będziemy mogli w pełni korzystać z uroków wędkarstwa.

Jesienią pogoda potrafi być bardzo złudną, nawet gdy jest ciepło to wilgoć oraz wiatr potrafią bez dawania konkretnych sygnałów mocno dać w kość. Zimą już szczególnie chronię głowę. Z doświadczenia nauczyłam się więc zawsze dbać o nakrycie głowy niezależnie od warunków pogodowych.
Mam obsesję na punkcie czapek. Kolekcja ostatnio urosła, gdy w moje lepkie łapki trafiła czapka Dragona. W sumie to wypatrzyłam ją sobie w katalogu już na początku roku i postawiłam za cel jej zdobycie. Zatem jak już się można domyśleć zadziałał zmysł wzroku... tak, tak poleciałam na wygląd. Od czegoś przecież trzeba zacząć. I może też odrobinkę siła perswazji, bo musiałam trochę powiercić w brzuchu Panu Waldkowi zanim czapa dojechała.
Uwielbiam czapki smerfetki, a to jest właśnie czapa z tego rodzaju. Nazywając ją po "profesjonalnemu" ową czapkę beannie charakteryzuje dłuższy, lekko zwisający czubek. Moją czapę noszę z czubkiem opadającym na tył.

Miękka czapka jesienno-zimowa, uszyta z elastycznej tkaniny, dająca kilka możliwości stylizacji. Nr kat..Miękka czapka jesienno-zimowa, uszyta z elastycznej tkaniny, dająca kilka możliwości stylizacji. Nr kat..Czapka EasySTRETCH beanie Lekka czapka typu beanie, uszyta z elastycznego materiału EasySTRETCH (4-way Stretch Technology) o bardzo wysokiej oddychalności.Czapka OutLIVE beanie Bardzo ciepła czapka typu beanie, uszyta z dzianiny akrylowej z membraną OutLIVE, utrzymującą komfortowy mikroklimat naszego ciała. Membrana OutLIVE jest w stanie absorbować ciepło wydzielane przez człowieka i oddawać je do ponownego wykorzystania wtedy, kiedy temperatura pod nią spada.nr kat. 90-092-02. Czapki zimowe na lżejsze warunki i na każde mrozy. Modele wykonane z polaru, windstoppera.nr kat. 90-090-01. Czapki zimowe na lżejsze warunki i na każde mrozy. Modele wykonane z polaru, windstoppera.nr kat. 90-090-03. Czapki zimowe na lżejsze warunki i na każde mrozy. Modele wykonane z polaru, windstoppera.nr kat. 90-097-01. Czapki zimowe na lżejsze warunki i na każde mrozy. Modele wykonane z polaru, windstoppera.Modna czapka o wojskowym kroju tzw. patrolówki, uszyta z miękkiej, wzmacnianej bawełny w kolorze czarnym. Estetyczne, metalowe logo producenta (RYOBI). Nr kat. CAP-05-01, (czarna).Rękawice neoprenowe - obcięte na wszystkich palcach; - doskonałe przy jesiennych chłodach; - nie nasiąkają wodą; - kolory: czerwono–czarne, niebiesko–czarne, czarne.Rękawice neoprenowe - obcięte na wszystkich palcach; - doskonałe przy jesiennych chłodach; - nie nasiąkają wodą; - kolory: czerwono–czarne, niebiesko–czarne, czarne.Rękawice neoprenowe - obcięte na wszystkich palcach; - doskonałe przy jesiennych chłodach; - nie nasiąkają wodą; - kolory: czerwono–czarne, niebiesko–czarne, czarne.Rękawice neoprenowe - odsłaniają kciuk, palec wskazujący i środkowy; - doskonała ochrona w temperaturach od –5°C do +5°C; - delikatny neopren o grubości 2 mm zapewniający ochronę termiczną bez zmniejszenia komfortu łowienia, wnętrze wykończone specjalnym materiałem dodatkowo kumulującym ciepło; - szybko wysychają po przemoczeniu. Nr kat. RE-09-008.Kurtka/podpinka DOZER LINER™ LEAF, DOZER LINER™ FUNKCJONALNOŚĆ: 1. Odporny na słoną wodę materiał. 2. Wysoki, zapinany pod szyję kołnierz. 3. Zamki YKK. 4. Dwie zapinane na zamek kieszenie. 5. Bardzo niska waga. 6. Wiatroszczelność. 7. Znakomita oddychalność materiału.Kurtka/podpinka DOZER LINER™ LEAF, DOZER LINER™ FUNKCJONALNOŚĆ: 1. Odporny na słoną wodę materiał. 2. Wysoki, zapinany pod szyję kołnierz. 3. Zamki YKK. 4. Dwie zapinane na zamek kieszenie. 5. Bardzo niska waga. 6. Wiatroszczelność. 7. Znakomita oddychalność materiału.

Co mnie urzekło w czapce?

Po pierwsze: krój, ale zaraz po nim kolorystyka i nadruki. Ciekawy design osiągnięto przez połączenie dwóch dominujących kolorów czarnego z wierzchu i czerwonego na spodniej części i w formie napisów, a także białego kontrastującego logo. Wszystko razem stanowi spójną i ciekawą kompozycję. Patrząc na zdjęcie zapewne zwróciliście uwagę na element w postaci biało-czerwonej wszywki. Wiadomo, że są to nasze barwy państwowe więc ową wszywkę można potraktować jako symboliczny akcent.
Musicie przyznać, że czapa w całej swej okazałości stanowi bardzo ciekawy wędkarski gadżet ale i nie tylko na ryby, bo ja swoją noszę na co dzień. Była już ze mną na zawodach spinningowych nad Zalewem Nowomiejskim i mamy już za sobą małą przygodę. Złowiłam bowiem wtedy dwa raki trzymające się za szczypce oraz po dwa wymiarowe okonie i szczupaki, a zobaczymy co nas jeszcze spotka w przyszłości. Czapa jest rozciągliwa więc pasuje na różnych wielkości główki a dzięki zapasowi na czubku można ją głęboko nasunąć na głowę dokładnie chroniąc uszy.
A Wy macie swoje ulubione wędkarskie ciuszki?

Magdalena „Szpula” Szypulska
TEAM MegaBAITS

TOP