Method Feeder na dobry początek sezonu

Obecnie jestem w lekkiej depresji, bo jak mrozów nie było tak ich nie ma i jak tu myśleć o wędkarstwie podlodowym? Bałałajki się kurzą! Mimo wszystko nie można się załamywać, a należy korzystać z tego co natura umożliwia. Dlatego rozpoczęcie sezonu 2020 musiało się odbyć nieco inaczej, bo z długim wędziskiem w dłoni! I też oryginalnie, bo nie z ultralekkim quiverem, a z methodą!

Wybrałam się na łowisko, które wędkarsko badam od późnej jesieni 2019 roku. To ciekawe, duże jezioro polodowcowe typu rynnowego o średniej głębokości prawie 12 m daje mnóstwo możliwości, ale jedynie poza sezonem letnim - jego wody okupowane są przez wczasowiczów i zwolenników aktywnego spędzania czasu na łonie natury, a ja nie lubię tłumów i cenię sobie ciszę i spokój. Dlatego teraz jest to dobry czas na wędkarskie eskapady.

Jak wspomniałam, wybrałam się nad wodę z method feederem Tactix Method SL.Feeder długości 3 m do 40 g wyrzutu, z podpiętym kołowrotkiem Stealth L.D. Feeder FD 750i. Wszelkie decyzje podyktowane zostały wynikami jakie udało mi się osiągnąć na przedzimiu. Wędkowałam na głębokości około 8 m na spadzie. To miejsce obfitowało w ogromną ilość płoci i krąpi, a zdarzały się również fajne okonie oraz potrafiły się zaplątać pojedyncze leszcze. Aby zapolować na te większe sztuki zastosowałam przynętę nieco większą i lepiej opierającą się braniom drobnicy niż nawet ziarenko kukurydzy, a był to Wafters zaprezentowany na włosie z gumką.

Do łowienia na takiej głębokości wybrałam podajnik z burtami o wadze 25 g, który zamontowałam przelotowo na żyłce głównej z użyciem szybkozłączki umożliwiającej szybką zmianę przyponu. Miałam w planie sprawdzić różne wielkości haka jednak rozmiar 14 do przynęty w postaci dumbellsa 8 mm o neutralnej wyporności okazał się trafną (pierwszą) decyzją.

Opakowanie zanęty z serii Method FEEDER.Zanęta Method FEEDER Halibut w postaci suchej mieszanki.Zanęta Method FEEDER Halibut w postaci zmoczonej mieszanki.Zanęty EVOLUTION MegaBAITS EVOLUTION to szeroka oferta zanęt idealnie nadających się do metody, klasycznego feedera oraz wszelkich metod spławikowych. Pomysł na zastosowanie nowoczesnych aromatów nie jest przypadkowy. Rosnąca popularność łowisk specjalnych skłoniła nas do przeniesienia mocnych i wyrazistych zapachów używanych w wędkarstwie karpiowym przy produkcji kulek zanętowych oraz przynęt haczykowych wprost do naszych zanęt. Są skuteczne podczas połowów takich gatunków ryb jak karp, lin, karaś oraz selekcjonują pozostałe gatunki karpiowych. Nowe mieszanki: SECRET – połączenie mocnego aromatu wątroby z delikatnym, słodkim aromatem dzikiej róży. Naturalny, brązowy kolor namoczonej zanęty. MORWA/RYBA – słodki zapach owoców morwy przełamany aromatem ryby. Ceglasty kolor namoczonej zanęty. BEKON/MIĘSO – zapach wędzonego bekonu w połączeniu z szynką. Brązowy kolor namoczonej zanęty. KREWETKA/PAPRYKA – aromat krewetkowy przełamany ostrą papryką chilli. Ceglasty kolor namoczonej zanęty. MAGICZNY OWOC – wyczuwalna nuta żółtych owoców połączona wraz z specyficznym aromatem orzecha tygrysiego. Jasny (żółty) kolor namoczonej zanęty. MAKRELA/ŁOSOŚ – dwa mocne, charakterystyczne rybie zapachy makreli oraz łososia. Jasny kolor namoczonej zanęty. PIKANTNA KIEŁBASA – zapach kiełbaski wraz z ostrymi przyprawami. Zielony kolor namoczonej zanęty. SQUID/OCTOPUS – znane wszystkim zestawienie dwóch aromatów owoców morza: kałamarnicy i ośmiornicy. Zielony kolor namoczonej zanęty. KRAB/KONOPIE – dominujący aromat mączki krabowej w połączeniu z prażonymi ziarnami konopi. Zielony kolor namoczonej zanęty.  Zanęty EVOLUTION METHOD MIX Miks zanęty EVOLUTION w 9 niepowtarzalnych smakach wraz z barwionym, smakowym pelletem. Mieszanka przeznaczona do podajników zanęty (metoda, klasyczny feeder), do samodzielnego namoczenia. Z pełnym powodzeniem można uzupełnić miks, dodając do gotowej mieszanki płynne lub proszkowe atraktory, lub zwiększyć ilość pelletu.Zanęty EVOLUTION METHOD MIX Miks zanęty EVOLUTION w 9 niepowtarzalnych smakach wraz z barwionym, smakowym pelletem. Mieszanka przeznaczona do podajników zanęty (metoda, klasyczny feeder), do samodzielnego namoczenia. Z pełnym powodzeniem można uzupełnić miks, dodając do gotowej mieszanki płynne lub proszkowe atraktory, lub zwiększyć ilość pelletu.

Do podajnika wybrałam moją sprawdzoną i ulubioną jak dotąd zanętę z serii MegaBAITS Method Feeder o aromacie i smaku halibuta. Obecnie w nowej ofercie znajduje się wiele nowych produktów takich jak zanęty MB Evolution oraz miksy zanęty z pelletem o bardzo ciekawych nowych aromatach. Tego właśnie mi brakowało i już nie mogę się doczekać reakcji moich kochanych linów na temat wspomnianych nowości.

Wracając do dnia, w którym rozpoczęłam sezon to wybrana przeze mnie zanęta sprawdziła się idealnie na wspomnianej głębokiej wodzie. Jej klejące właściwości poprzez dodanie odpowiednio dużej ilości wody w kilku sporych porcjach i energiczne dokładne wymieszanie umożliwiły mi złowienie wielu ładnych płoci i leszczy. Pierwsze branie było niezwykle energiczne. Ryba wygięła zieloną szczytówkę jakby miała niespożyte ilości energii po świątecznym obżarstwie i chciała je spalić w jednej akcji! Sama byłam w szoku, bo płoć pięknie walczyła na kiju do samego końca czemu nie mógł się nadziwić przypadkowy obserwator! Zestawem nie pogardził nawet szczupak, który idealnie w nożyczki dał się zaciąć hakiem, na którego włosie dyndał żółty dumbells fluo.

To był wspaniały początek, który mam nadzieję nie wyczerpał mojego szczęścia na ten sezon!

Magdalena Szpula Szypulska
TEAM MegaBAITS

TOP