Pickermania inaczej

Miłośników skrętki zapewne jest tylu co jej przeciwników. Uważam również, że często skrętka przeszkadza w finezyjnym łowieniu, zwłaszcza na „chimerii” wczesną wiosną i zimą. Często stosujemy przy takim łowieniu delikatne pickery, brania szybkie i często nie do zacięcia.

VS-3070 Pudło również dla feederowca Duże, dwukomorowe pudło spinningowe oferowane w atrakcyjnej cenie, doskonale nadaje się do użycia w wędkarstwie feederowym. Górna, płytsza komora posiada trzy długie, stałe przegrody i trzy krótsze, plus kilkanaście ruchomych ścianek regulacyjnych. W dolnej części znajdują się trzy stałe przegrody i duża komora z pięcioma ściankami regulacyjnymi. Wymiary (dł./szer./wys.): 38 x 27 x 12 cm.VS-3080BP Większe, ale równie poręczne pudło do zastosowania w wędkarstwie gruntowym.
Koszyczki zanętowe z obciążeniem MegaBAITS Nowoczesne i precyzyjnie wykonane koszyczki zanętowe w szerokim zakresie wagowym. Wysokiej jakości krętlik i wyjmowane dno, co pozwala stosować je z lepszymi efektami w wodach stojących. Wymiary: 3 x 3 x 5 cm. Waga: od 10 do 100 g.Koszyczki zanętowe z obciążeniem MegaBAITS Nowoczesne i precyzyjnie wykonane koszyczki zanętowe w szerokim zakresie wagowym. Wysokiej jakości krętlik i wyjmowane dno, co pozwala stosować je z lepszymi efektami w wodach stojących. Wymiary: 3 x 3 x 5 cm. Waga: od 10 do 100 g.Koszyczki zanętowe z obciążeniem MegaBAITS Nowoczesne i precyzyjnie wykonane koszyczki zanętowe w szerokim zakresie wagowym. Wysokiej jakości krętlik i wyjmowane dno, co pozwala stosować je z lepszymi efektami w wodach stojących. Wymiary: 3 x 3 x 5 cm. Waga: od 10 do 100 g.Koszyczki zanętowe z obciążeniem MegaBAITS Nowoczesne i precyzyjnie wykonane koszyczki zanętowe w szerokim zakresie wagowym. Wysokiej jakości krętlik i wyjmowane dno, co pozwala stosować je z lepszymi efektami w wodach stojących. Wymiary: 3 x 3 x 5 cm. Waga: od 10 do 100 g.Koszyczki zanętowe z obciążeniem MegaBAITS Nowoczesne i precyzyjnie wykonane koszyczki zanętowe w szerokim zakresie wagowym. Wysokiej jakości krętlik i wyjmowane dno, co pozwala stosować je z lepszymi efektami w wodach stojących. Wymiary: 3 x 3 x 5 cm. Waga: od 10 do 100 g.Nożyczki do plecionki firmy CUDA Nożyczki do plecionki wykonane ze stali nierdzewnej, lekkie i ostre. Nr kat. 18362.  Nożyczki do plecionki firmy CUDA Nożyczki do plecionki wykonane ze stali nierdzewnej, lekkie i ostre. Nr kat. 18362.  3” Nożyczki micro firmy CUDA Nożyczki w rozmiarze XS do plecionek, linek i żyłek. Wygodny gumowany uchwyt. Nr kat. 18826.Nożyczki aluminiowe Snowman MUSTAD Wyprodukowane z ultralekkiego aluminium. Miękki, bardzo wygodny uchwyt. Nr kat. MT048.Żyłka METHOD FEEDER SINKING Method Feeder to żyłka przygotowana pod każdym względem do nowoczesnego łowienia gruntowego: łatwo tonie, jest niesamowicie gładka w dotyku, ma obniżoną w stosunku do standardowych żyłek nylonowych rozciągliwość i lepszą odporność na przecieranie. Mocna, także na węzłach, dzięki optymalnie dobranemu kolorowi niewidoczna praktycznie na żadnym rodzaju dna.

Lekiem może się okazać moja propozycja: niesymetryczna pętla w wersji mini. Krótka pętla, krótki odcinek do przyponu, bez skrętki. Prosto i skutecznie. Jest jeszcze jeden plus tego zestawu: dobre ułożenie haczyka do zacięcia lub docięcia.
Na zdjęciach pokazuję fragmenty dwóch zestawów, płociowy i leszczowy. Szczegóły opiszę wkrótce.

Stanisław Kokott

TOP