Pomóż sobie przetrwać

Wiem, że tytuł tego artykułu na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo dramatyczny. Jednak czy można w sposób mniej poważny pisać o naszym komforcie, samopoczuciu czy nawet zdrowiu?

Są to bardzo ważne zmienne, które decydują o tym jak zapamiętamy naszą wędkarską wyprawę. Aby móc cieszyć się z obcowania z naturą, z kontaktu z rybą czy ze zwracania wolności dla ryb musimy w pierwszej kolejności zatroszczyć się o siebie. Zwłaszcza teraz, gdy na termometrach możemy odnotować bardzo niskie, często nawet ujemne temperatury. Nie wyobrażam sobie chłodnych zasiadek bez dwóch rzeczy – komina i rękawiczek.

Kominy DRAGON Lekkie, elastyczne kominy na każdą pogodę. Wykonane z przyjemnej w dotyku tkaniny, wszystkie szwy płaskie. Kiedy jest chłodniej poprawiają szczelność kołnierza kurtki, izolując od niskiej temperatury czy wiatru.Kominy DRAGON Lekkie, elastyczne kominy na każdą pogodę. Wykonane z przyjemnej w dotyku tkaniny, wszystkie szwy płaskie. Kiedy jest chłodniej poprawiają szczelność kołnierza kurtki, izolując od niskiej temperatury czy wiatru.Kominy DRAGON Lekkie, elastyczne kominy na każdą pogodę. Wykonane z przyjemnej w dotyku tkaniny, wszystkie szwy płaskie. Kiedy jest chłodniej poprawiają szczelność kołnierza kurtki, izolując od niskiej temperatury czy wiatru.Bluza z kapturem Bardzo wygodne bluzy, uszyte z grubej bawełny. Świetne na jesienne wyprawy pod kurtkę wodoodporną.

Komin można nosić na wiele sposobów- można go po prostu przełożyć przez głowę, można go również ułożyć w taki sposób, aby osłaniał nam również czoło i uszy. Możliwości zastosowania go jest naprawdę wiele. Wszystko to służy temu, aby chronić nas przed chłodnym powietrzem, które potrafi przyprawić człowieka o niezłe choróbsko. Taka izolacja poprawia szczelność kołnierza kurtki. Jednak, aby maksymalnie zwiększyć komfort użytkowania, komin został wykonany z przyjemnego w dotyku materiału, w którym wszystkie wykonane szwy są płaskie. Ale już chyba największą zaletą jest to, że komin ten nadaje się do użytkowania w każdej porze roku. Podczas słonecznych dni chroni nas przed promieniowaniem UV, a zimą przed chłodnym powietrzem.

Rękawice polarowo-neoprenowe Odsłaniają kciuk, palec wskazujący i środkowy; doskonała ochrona w temperaturach od –5°C do +5°C; komfortowy krój, ciasno przylegające do dłoni, polecane aktywnym spinningistom; kolor: brązowo-czarne. Nr kat. RE-05-002.Rękawice polarowo-nubukowe Odsłonięte wszystkie palce; doskonała ochrona; w temperaturach od –5°C do +5°C.Bardzo praktyczne w użyciu rękawiczki neoprenowe. Doskonale znoszą kontakt z wodą (mokry neopren bardzo szybko nagrzewa się od wewnątrz i zapobiega wyziębieniu mokrej dłoni), dlatego nadają się do użycia np. podczas podbierania ryby, prac przy mokrych zestawach i przynętach, obsługi wędek w deszczu itp. Dostępne w 3 kolorach. Nr kat. RE-01-006.Miękka czapka jesienno-zimowa, uszyta z elastycznej tkaniny, dająca kilka możliwości stylizacji.Miękka czapka jesienno-zimowa, uszyta z elastycznej tkaniny, dająca kilka możliwości stylizacji.
Rękawiczki Geoff Anderson Pełne GLOVE i bez palców GLOVE FINGERLESS Rękawiczki wykonane są w 96% z naturalnej wełny merynosa. Ciepłe, lekkie – zapewniają odpowiednie odprowadzanie wilgoci. Nasza wełna pochłania i odparowuje pot około 10 razy lepiej od materiałów syntetycznych. Idealne rozwiązanie dla wędkarzy. Twoje ręce pozostają ciepłe nawet gdy są mokre, a ponadto masz nieograniczoną wygodę ruchów. Technical Merino to seria zapewniająca odpowiedni komfort termiczny przez cały sezon. Specjalnie wszyte „kropki” zapewniają wygodny i pewny chwyt wędziska. Ponadto rękawiczki nie pochłaniają przykrych zapachów. Kolor: czarny.Rękawiczki Geoff Anderson Pełne GLOVE i bez palców GLOVE FINGERLESS Rękawiczki wykonane są w 96% z naturalnej wełny merynosa. Ciepłe, lekkie – zapewniają odpowiednie odprowadzanie wilgoci. Nasza wełna pochłania i odparowuje pot około 10 razy lepiej od materiałów syntetycznych. Idealne rozwiązanie dla wędkarzy. Twoje ręce pozostają ciepłe nawet gdy są mokre, a ponadto masz nieograniczoną wygodę ruchów. Technical Merino to seria zapewniająca odpowiedni komfort termiczny przez cały sezon. Specjalnie wszyte „kropki” zapewniają wygodny i pewny chwyt wędziska. Ponadto rękawiczki nie pochłaniają przykrych zapachów. Kolor: czarny.Komin DRI-RELEASE Dri-Release to unikalna mieszanka poliestru oraz naturalnej wełny merynosa. Materiał Dri-Release przyspiesza odparowywanie wody oraz wilgoci na zewnątrz materiału. Dodane włókna FreshGuard®, zapewniają niepowtarzalną ochronę przed przykrymi zapachami. Specjalnie tkany materiał zapewnia znakomitą cyrkulację powietrza i odpowiedni komfort termiczny. Kolor: czarny.Komin DRI-RELEASE Dri-Release to unikalna mieszanka poliestru oraz naturalnej wełny merynosa. Materiał Dri-Release przyspiesza odparowywanie wody oraz wilgoci na zewnątrz materiału. Dodane włókna FreshGuard®, zapewniają niepowtarzalną ochronę przed przykrymi zapachami. Specjalnie tkany materiał zapewnia znakomitą cyrkulację powietrza i odpowiedni komfort termiczny. Kolor: czarny.Skarpety WOOLLY Woolly to skarpety „wagi ciężkiej” zaprojektowane po to, by utrzymać jak najwyższe ciepło stóp i zapewnić odpowiednią cyrkulację krwi. Porządne skarpety dla zimnych i ciężkich warunków klimatycznych. Kolor: czarny. Rozmiary: S (38–40), M (41–43), L (44–46).

Kolejnym elementem w niezbędniku wytrwałego wędkarza są rękawiczki. W moim przypadku są to rękawiczki polarowo–neoprenowe marki Dragon. Ten model charakteryzuje się odsłoniętym kciukiem, palcem wskazującym i palcem środkowym. Umożliwia to bezproblemową zmianę przynęty, przewiązywanie zestawu czy odhaczanie ryby bez konieczności zdejmowania rękawiczek. Temperatura komfortu użytkowania mieści się w przedziale od -5 do + 5 stopni Celsjusza. Maksymalizację komfortu zapewnia również przemyślany krój i sposób, w jaki rękawice przylegają do dłoni. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu rękawice te również mogą być stosowane przez aktywnych spinningistów. Te ciemne rękawice w kolorze brązu i czerni umilą Ci nawet najchłodniejszą zasiadkę.

To wszystko są detale, które mają w tym wypadku znaczący wpływ na nasze zdrowie. Jeżeli wybierasz się na trudną pod względem warunków atmosferycznych zasiadkę lub intensywne całodniowe spinningowanie powinieneś przemyśleć sposób, w jaki przetrwasz zaplanowane wędkowanie. Dobrze przygotowany wędkarz to podstawa! Odpowiedni ubiór sprawi, że bez problemu będziesz mógł czekać na swoją rybę życia.

Justyna Tochwin

TOP