Hasztag #zostajewdomu ewoluuje

„Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty; Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty”

Zawsze na progu wiosny nucę z wielką radością słowa tej piosenki. Po długich miesiącach zimy, może nietypowej w tym roku, ale jednak ZIMY, w końcu dni stają się coraz dłuższe, słońce grzeje mocniej. Przyroda budzi się do życia. Ptactwo „tańczy” swoje godowe tańce. Na drzewach i krzewach widać już pierwsze pąki, a trawa staje się żywozielona. Pod wodą też jest jakoś inaczej. Szczupaki etapami podchodzą do tarła. Tuż pod powierzchnią wody gromadzi się drobnica, aby łapać promienie słońca i zbierać pierwsze owady, które celowo lub przypadkiem znalazły się na tafli wody. Co jakiś czas coś zajadle atakuje te małe rybki, które broniąc się efektownie wyskakują nad wodę. To okonie tak ganiają… Piękne drapieżniki.

Haemowe „rurki” w stanie do uzbrojenia wszystkimi niezbędnymi komponentami. To znakomita okazja dla wędkarzy samodzielnie zbrojących blanki lub tych korzystających z licznych pracowni – dzięki naszej ofercie wędkarze mogą zdecydować się na wykończenie wędziska według własnego uznania. Co ciekawe, doświadczony zbrojmistrz może wpływać na finalne zachowanie się blanku poprzez rozmieszczenie odpowiednich przelotek według wybranego przez siebie sposobu.  Informacje o dostępnych blankach znajdziecie w naszym nowym katalogu na 2020 r. na stronie 11.Haemowe „rurki” w stanie do uzbrojenia wszystkimi niezbędnymi komponentami. To znakomita okazja dla wędkarzy samodzielnie zbrojących blanki lub tych korzystających z licznych pracowni – dzięki naszej ofercie wędkarze mogą zdecydować się na wykończenie wędziska według własnego uznania. Co ciekawe, doświadczony zbrojmistrz może wpływać na finalne zachowanie się blanku poprzez rozmieszczenie odpowiednich przelotek według wybranego przez siebie sposobu.  Informacje o dostępnych blankach znajdziecie w naszym nowym katalogu na 2020 r. na stronie 11.Marzec to dla mnie idealny okres do poświęcenia uwagi „pasiakom”. Nałowiony pstrągami potrzebuję urozmaicenia, a bolenie, szczupaki i sandacze są jeszcze pod ochroną.
Biorę swojego HM62x dł. 190 cm c.w. 3-12 g w jednoskładzie, do tego niezawodny kołowrotek TEAM DRAGON 1020iX. Nawijam moją ulubioną plecionkę Dragon Invisible Clear 0,08 mm. Węzłem zderzakowym dowiązuje ok. 1 metr fluorocarbonu lub żyłki hybrydowej HM80 średnicy 0,18 mm. Na sam koniec ląduje czeburaszka wolframowa 1-2 g i na haczyku nr 4 przynęta gumowa. Imitacja larwy jakiegoś owada czy narybku długości maksymalnie do 5 cm będzie strzałem w dziesiątkę!
A co z kolorem? Każde łowisko rządzi się swoimi prawami! Nie mam jednego koloru na wszystko, tak samo – jednego rodzaju przynęty. Z przynętami zawsze warto eksperymentować. Jeżeli ryby są w łowisku, trzeba dopasować im przynętę, kolor i ciężar (wagę) robiąc to aż do skutku! Oczywistym jest to, że jednego dnia okonie będą wolały na „jasno”, drugiego - na „ciemno”, a jeszcze innego coś fantazyjnego. Ale właśnie to w naszym pięknym hobby jest najciekawsze! Nigdy do końca nic nie wiadomo. Im więcej wysiłku włożymy w złowienie ryby, tym większa będzie nasza radość.

HM62X to najnowsza seria ręcznie zbrojonych wędzisk spinningowych i castingowych Dragona. Na bazie supernowoczesnych nanografitowych mat jednego z największych światowych wytwórców, w oparciu o technologię X-Cross NGT, powstały blanki jedno- i dwuczęściowe wyprzedzające technologicznie produkty każdej z konkurencyjnych marek. Precyzja procesu wytwarzania jest tak nieprawdopodobna, że nawet najdelikatniejsze modele z serii, o bardzo małej średnicy blanku, nie są szlifowane przed lakierowaniem. Sprężystość, moc, właściwości rzutowe, transmisja sygnałów, waga – te wszystkie cechy stawiają nową serię Dragona na pierwszym miejscu wśród najlepszych wędzisk spinningowych i castingowych.HM62X to najnowsza seria ręcznie zbrojonych wędzisk spinningowych i castingowych Dragona. Na bazie supernowoczesnych nanografitowych mat jednego z największych światowych wytwórców, w oparciu o technologię X-Cross NGT, powstały blanki jedno- i dwuczęściowe wyprzedzające technologicznie produkty każdej z konkurencyjnych marek. Precyzja procesu wytwarzania jest tak nieprawdopodobna, że nawet najdelikatniejsze modele z serii, o bardzo małej średnicy blanku, nie są szlifowane przed lakierowaniem. Sprężystość, moc, właściwości rzutowe, transmisja sygnałów, waga – te wszystkie cechy stawiają nową serię Dragona na pierwszym miejscu wśród najlepszych wędzisk spinningowych i castingowych.HM62X to najnowsza seria ręcznie zbrojonych wędzisk spinningowych i castingowych Dragona. Na bazie supernowoczesnych nanografitowych mat jednego z największych światowych wytwórców, w oparciu o technologię X-Cross NGT, powstały blanki jedno- i dwuczęściowe wyprzedzające technologicznie produkty każdej z konkurencyjnych marek. Precyzja procesu wytwarzania jest tak nieprawdopodobna, że nawet najdelikatniejsze modele z serii, o bardzo małej średnicy blanku, nie są szlifowane przed lakierowaniem. Sprężystość, moc, właściwości rzutowe, transmisja sygnałów, waga – te wszystkie cechy stawiają nową serię Dragona na pierwszym miejscu wśród najlepszych wędzisk spinningowych i castingowych.HM62X to najnowsza seria ręcznie zbrojonych wędzisk spinningowych i castingowych Dragona. Na bazie supernowoczesnych nanografitowych mat jednego z największych światowych wytwórców, w oparciu o technologię X-Cross NGT, powstały blanki jedno- i dwuczęściowe wyprzedzające technologicznie produkty każdej z konkurencyjnych marek. Precyzja procesu wytwarzania jest tak nieprawdopodobna, że nawet najdelikatniejsze modele z serii, o bardzo małej średnicy blanku, nie są szlifowane przed lakierowaniem. Sprężystość, moc, właściwości rzutowe, transmisja sygnałów, waga – te wszystkie cechy stawiają nową serię Dragona na pierwszym miejscu wśród najlepszych wędzisk spinningowych i castingowych.

Obecny w ofercie TEAM DRAGON X FD utrzymał swoją pozycję udanego kołowrotka, więc bez obaw o jego sprawność można wyposażyć się celem łowienia mniejszych ryb, jak np. okoni, kleni, a także silnych szczupaków czy troci. Kołowrotek posiada m.in. posiada duraluminiowy korpus i rotor oraz 9 łożysk kulkowych ze stali nierdzewnej. W ofercie jego braciszek, równie udany model Team Dragon Z. Do wyboru mamy pozostałe modele z serii Team Dragon: SL, C, S.Kołowrotek ProGUIDE CX Lekki i przyjemny w użytkowaniu kołowrotek dostępny w 4 wielkościach: 20, 25, 30, 35. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowej szpuli. Rozmiar 20 czy 25 idealnie wkomponuje się w bardzo lekki spinning. Skrócona specyfikacja: korpus i rotor wykonane z węgla XT60CX – redukcja wagi; 6 zamkniętych łożysk kulkowych ze stali nierdzewnej; jednokierunkowe łożysko walcowe zapewniające natychmiastową blokadę biegu wstecznego; duraluminiowa szpula o powiększonej średnicy ze specjalnie wyprofilowaną krawędzią do dalekich rzutów lekkimi przynętami. 5 lat gwarancji.INVISIBLE CLEAR  Plecionka Dragon Invisible CLEAR to kolejny produkt wytwarzany dla Dragona przez japońską firmę Momoi. Została ona wykonana w technologii High Clarity Process, pozwalającej na uzyskanie cech optycznych zbliżonych do żyłek kopolimerowych, dzięki czemu jest ona niemal niewidoczna w środowisku wodnym, w stopniu niemal porównywalnym do włókna nylonowego.  Odznacza się, poza tym, bardzo wysoką wytrzymałością statyczną i dynamiczną – zarówno liniową, jak i na węźle – a doskonała gładkość powierzchni umożliwia łatwe, dalekie i precyzyjne rzuty. Jej absolutny brak rozciągliwości pozwala na pewne zacięcia z dużej odległości i na głębokich łowiskach.  UWAGA! Plecionka Dragon Invisible efekt 100% przeźroczystości uzyskuje dopiero w kontakcie z wodą.Łowię okonie w łowisku, w którym nie wolno pływać ani brodzić do końca kwietnia. Dlatego dostęp do najlepszych miejscówek jest mocno ograniczony. Kiedy ryby żerują poza zasięgiem mojej lekkiej przynęty przezbrajam mój zestaw na zestaw, w którym haczyk wiążę w identycznie jak w dropszocie. Zastosowanie tego rozwiązania nadal pozwala mi grać przynętą dłużej w jednym miejscu, przy jednoczesnym zwiększeniu masy zestawu. Trzeba pamiętać o temperaturze wody w naszych łowiskach; mimo cieplejszych dni, nadal jest dosyć niska i nasze pasiaste drapieżniki będą omijać dalekim łukiem przynęty prowadzone szybko.
Brania z reguły są bardzo mocne i wręcz niemożliwe do przegapienia.
Jeśli jednak „oksy” żerują delikatnie, wtedy z pomocą przychodzi HM62x. Moja wędka sygnalizuje nawet najbardziej delikatne uderzenia. Bajeczny kij, na którego zawsze mogę liczyć! Nie straszne mu piękne pstrągi w nurcie górskiej rzeki, medalowe okonie, a nawet szczupaki - częste przyłowy podczas wiosennego dłubania.

Agrafki DRAGON SUPER LOCK  Dostępne w rozmiarach od 22 do 6. Znakomite do malutkich przynęt. Występują w ofercie także z krętlikami.Agrafki DRAGON SUPER LOCK  Dostępne w rozmiarach od 22 do 6. Znakomite do malutkich przynęt. Występują w ofercie także z krętlikami.Jesteśmy teraz w trudnym okresie; doskonale zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji, w którym znalazła się ludzkość. Jednak, póki możemy, uciekajmy na łono natury z dala od miasta i ludzi. To jedyne, co nam dziś pozostaje, aby nie zwariować przed telewizją, komputerem czy smartfonem!
Hasztag #zostajewdomu nabiera nowego znaczenia: moim domem jest kawałek samotni nad jeziorem, stawem i rzeką. Dla wędkarzy to doskonałe rozwiązanie. 😊

Mateusz Matii Krzyk
TEAM DRAGON

TOP