Zanęty Tactix i jezioro

Wakacje to dla wielu z nas czas urlopu nad jeziorem i lekkiego łowienia spławikowego. Sam staram się spędzać teraz nad jeziorami jak najwięcej czasu z matchówką. Jednocześnie chcę poświęcać na przygotowania jak najmniej czasu, by w ten sposób jak najczęściej móc spontanicznie wyjechać nad wodę.

W wakacyjny charakter spontanicznych wypadów dobrze wpisują się gotowe zanęty z serii MegaBAITS Tactix. Cała grupa zanęt to przynajmniej kilkanaście gotowych mieszanek ukierunkowanych na konkretne ryby i łowiska. Na urlop nad jeziorem mogę polecić przede wszystkim dwie, których w ostatnim czasie sam używałem na moich ulubionych łowiskach.

Płoć Czekolada

Pierwszą jest zanęta Płoć Czekolada. Jak sama nazwa wskazuje, jest to ciemna mieszanka przygotowana do połowu płoci. Oczywiście po otwarciu opakowania roztacza się przepiękna woń mlecznej czekolady. Zanęta ma drobną fakcję, ale nie przypomina najdrobniejszych mieszanek po jakie sięgamy nastawiając się na płocie wiosną czy jesienią. Dodatek konserwowej kukurydzy sprawi, że stanie się ona jeszcze bardziej selektywna pod kątem większych osobników. Zanęta MegaBAITS Płoć Czekolada naprawdę mocno pachnie mleczną czekoladą. Dlatego na łowiskach z czystą wodą czy rzadziej odwiedzanych przez wędkarzy, gdzie ryby nie mają na co dzień styczności z tego typu produktami warto nieco ją przygasić. Zmieszanie zanęty z gliną rozpraszającą lub z ziemią w przypadku najpłytszych łowisk z miękkim dnem. Dzięki temu po podaniu kul w łowisko można cieszyć się licznymi braniami, nawet w najbardziej wymagającej wodzie. Opisywana zanęta sprawdziła mi się już późną wiosną i wczesnym latem na jednym z warmińskich jezior. Na pewno znajdzie również miejsce w mojej torbie spakowanej na urlop na Mazurach.

Płoć – Leszcz Wanilia

Płoć – Leszcz Wanilia to chyba jedna z najbardziej wszechstronnych zanęt w całej serii zanęt MegaBAITS Tactix. Sama wanilia stanowi jeden z najbardziej uniwersalnych zapachów. Jej użycie jest bezpieczne nawet na nieznanym łowisku. Poza tym naturalny, jasnobrązowy kolor zanęty również pozwala użyć jej na wielu łowiskach podczas połowów nie tylko płoci i leszczy ale również karasi czy linów. Od opisywanej powyżej Płoci czekoladowej jest ona mieszanką nieco cięższą, pozwalającą podać zbitą kulę zanętową np. na trzy metry głębokości bez jej dodatkowego klejenia.
W moich rękach przeszła mały sprawdzian w długi, czerwcowy weekend, który nie specjalnie darzył rybami. Ustawienie łodzi na łagodnym stoku przy trzcinach i podanie tej jasnobrązowej, słodko pachnącej wanilią zanęty pod oba spławiki przyniosło w ciągu niecałych dwóch godzin łowienia mi i wędkującemu ze mną koledze po kilkanaście ładnych płoci okraszonych naprawdę przyzwoitym leszczem.

Zanęta MegaBAITS Płoć Czekolada o nieco grubszej frakcji niż zanęty używane w chłodniejszych porach roku.Zanęta MegaBAITS Płoć Czekolada z dodatkiem konserwowej kukurydzy przyciąga większe ryby.Można liczyć na szybkie brania płoci.Zanęta MegaBAITS Tactix Płoć – Leszcz Wanilia o uniwersalnym, jasnobrązowym kolorze.

Zanęty MegaBAITS Tactix Płoć Czekolada i Płoć – Leszcz Wanilia są warte polecenia, zwłaszcza, gdy zależy nam aby podczas wakacyjnego wyjazdu mieć pod ręką kilka opakowań zanęty. Takiej, którą wystarczy tylko w prosty sposób dostosować do konkretnego łowiska, by cieszyć się udanym, urlopowym wędkowaniem.

Tekst i fot. Paweł Daniec

TOP