Buster Jerk II - łowna nowość w moim arsenale.

Wędkarstwo to ciągłe poszukiwanie przynęt i technik, które mają nam pomóc w przechytrzeniu drapieżników. Taką możliwość dają nam nowe przynęty od firmy Strike Pro; Buster Jerk II.

Jerki te posiadają wiele zalet: są łowne, lotne i przede wszystkim może ich używać każdy. Co to oznacza dla wędkarza, który chce zacząć przygodę z Jerkami? Zerknijmy na parametry tej przynęty. 12 cm to wystarczająca wielkość, aby zainteresowała każdego szczupaka :) Zje to zarówno cętkowany podrostek, jak i wyrośnięta "mamusia". Wbudowane grzechotki nadają wabiący ton w toni wodnej, który zwraca uwagę drapieżnika. Występują w rożnych wersjach: tonącej, pływającej i zawisającej na danej głębokości (suspending). Pozwala nam to dobrać przynętę optymalną do naszych łowisk.

Team Dragon Z-SeriesTeam Dragon Z-SeriesProGuide X

Ryobi Zauber 4000Silk Touch 8X NeonHM8X Forteednak cechą istotną z punktu widzenia każdego wędkarza jest zwłaszcza waga tej przynęty; tylko 35 gramów. Umożliwia ona jej obsługę z wykorzystaniem zwykłego spinningu, który każdy z nas posiada. Ja osobiście używam dwóch modeli Team Dragon Z-series (spin) 183 cm 18-42 g oraz ProGuide X 213 cm 14-35 g. Kołowrotki, których używam to Team Dragon oraz Ryobi Zauber min 3000. Plecionka dobrej jakości w rozmiarze oscylującym w granicach 0.14 mm - tu wybór jest spory, od HM8X po Silk Touch. Zestaw zwieńczają przypony Titanium Wire 14 kg od 25 - 40 cm. Życzę wam miłej i owocnej przygody z tymi łownymi przynętami ;)

Pozdrawiam

Łukasz "Rusty" Zardzewiały
Team Dragon

TOP