Ostanie zimowe pstrągi.

Patrząc za okno stwierdzam, że wszystko wraca do normy. Pisząc te słowa myślę o przyrodzie i aurze, która przypomina nam o 100% zimie :)

Jeszcze rok temu każdy z nas zastanawiał się w jakim kierunku nasz klimat zmierza, a tu proszę: wszystko wróciło do normy. Z jednej strony cieszą się wędkarze korzystający z uroków tafli lodu, z drugiej zaś miłośnicy pstrągów, troci i łososi mają lekko mówiąc przechlapane... Ja zaliczam się do tej drugiej części wędkarskiej braci. Choć jestem bardzo elastyczny, to łowienie na klasycznego "spina" sprawia mi o wiele więcej radości niż na wędki podlodowe.

TigerViperCM ClassicAG ClassicVLT LightCarinaVLT Classic

 

Momoi Shock Leader Tresor 2000Jedne z moich ostatnich pstrągów przed nastaniem mroźnej, śnieżnej zimy udało mi się zahipnotyzować obrotówkami, prowadzonymi za pomocą wędki Dragon Flash, która posiada przepiękne ugięcie pozwalające na posługiwanie się plecionkami, w moim przypadku zastosowane średnice to 0.08 lub 0.10. Kołowrotek klasy 2000-2500 będzie idealnym rozwiązaniem, gdyż lekkość całego zestawu przyda się w trudnym terenie, podczas przedzierania się przez chaszcze. Nie ukrywam, że zastosowanie plecionki w małych i średnich rzekach pozwala nam na nietracenie w dużej ilości zaczepów przynęt, a do tego jest ona bardziej widoczna dla naszego oka. Cały zestaw zakańczam dobrej jakości fluorocarbonem w średnicach od 0,185 do 0.22 w zależności na jakiej wielkości ryby się nastawiam. Jestem przekonany, że w/w zestaw da wiele radość użytkownikom i pozwoli cieszyć się dużą ilością wyholowanych pstrągów wiosenna porą.
Zapraszam na mój kanał YouTube, w którym znajdziecie wiele ciekawych filmów i wędkarskich porad. 

Z pozdrowieniami
Łukasz Zardzewiały
Team Dragon

TOP