A jaki kręcioł pod kropy?

Kiedy zacząłem swoją przygodę z nakrapianymi mieszkańcami górskich rzek, nie zwracałem szczególnej uwagi na mój sprzęt wędkarski... Fakt.. może było to bardzo dawno temu 😉 ALE JEDNAK! Dziś wielu młodych wędkarzy ma trzy razy lepszy sprzęt niż ja w ich wieku.. Na forach wędkarskich najczęstszym pytaniem, poza „Gdzie złowione?” jest „Jaka wędka na (i tu gatunek ryby)” albo „Jaki kołowrotek pod (i tu gatunek ryby)?” A wybór nie jest taki prosty... Zauważyłem, że każdy chwali sprzęt na, który łowi i to jest normalne!

Im dłużej poznaję środowisko rzek i ich mieszkańców, dowiaduję się tego jak ważny dla ryb jest tzw. pokarm sezonowy - zacząłem zwracać większą uwagę na dobór wędki, kołowrotka, linki, a nawet niektórych drobnych akcesoriów wędkarskich (bo nawet kształt główki dżigowej ma znaczenie!) 😉

Kołowrotek Team Dragon SL 1120i to naprawdę ciekawa propozycja z katalogu DRAGONa. Nie mam zamiaru skupiać się na „cyferkach” i specyfikacji technicznej, jeżeli kogoś to interesuje to odsyłam bezpośrednio do katalogu
Chciałbym jednak zwrócić uwagę na moje subiektywne odczucia względem tego kręcioła.

Po pierwsze: WYGLĄD!
Nowoczesny design i spasowanie to na pewno duża zaleta SL-ki. Jasne; wygląd to kwestia gustu... Spotkałem jednak wielu wędkarzy, włącznie ze mną, którym ten kołowrotek po prostu się podoba! Jakość wykonania i spasowanie poszczególnych elementów stoi na najwyższym poziomie. Nie ma żadnych luzów i czuć, że jest to naprawdę solidna maszyna.

Po drugie: WAGA!
No i tu Team Dragon SL rozwala system! Kołowrotek jest dostępny w trzech rozmiarach: waga najmniejszego to 161 g, największego 228 g. Moja SL-ka to średniak, którego waga wynosi 186 g. Świetnie wyważa mojego kija HM62x do 12 g.

Po trzecie: HAMULEC!
Precyzja i płynne działanie to pierwsze, na co zwracam uwagę. Tu mamy high level! Przy przyłowie szczupaka ok. 70 cm, spisał się na medal. Brawo Dragon!

Po czwarte: MECHANIZM!
Team Dragon SL bardzo dobrze nawija linkę na szpulę. Plecionka 0.06 układa się idealnie i co najważniejsze nie spada ze szpuli. Samo kręcenie korbą to niezwykła przyjemność. Kołowrotek błyskawicznie reaguje na nasz ruch i nie znajdziemy w nim żadnych luzów.

Podsumowując: Team Dragon SL to ładny i dobrze sprasowany kołowrotek. Nie jest to kręcioł pod ciężką orkę, ale bardzo solidny sprzęt do lekkich odmian spinningu. Polecam go zarówno wszystkim początkującym, jak i doświadczonym wędkarzom. Pamietajmy jednak o tym, że nawet najlepszej klasy wędka czy kołowrotek nie uczyni z nas super wędkarza! Nie ma zestawu idealnego 😉 Dopiero wielogodzinne wędrówki nad wodą, pasmo porażek, wyciągania wniosków i ciągłe kombinowanie daje wyraźne efekty! Wędkarstwo to naprawdę piękna przygoda!

Matii Krzyku
Team Dragon

TOP