Salmoklenie

SPIS TREŚCI

Moje klenie złowione na Hornety, przy wędce widać kołowrotek Dragon Guide (dobry, w atrakcyjnej cenie), żyłkę XT689, wędzisko Millenium, podbierak łososiowy.Z przyjemnością sięga się po nowe przynęty, cieszą wyglądem i każdy wędkarz liczy na poważny przełom w ilości łowionych ryb.

A ja konsekwentnie łowię salmiakami, starymi i nowymi „kolorami”, wciąż dobrowolnie upycham je do pudełek. Powód? Łowię nimi ryby, a w tym klenie. Mateusz Porada pisał w artykule o swojej kleniowej biżuterii. Otóż ten arsenał jest bardzo podobny do mojego, ale pomiędzy nimi są niewielkie acz wyraźne różnice. Zdecydowanie częściej używam większych salmiaków, o długości do 8 cm. Zakres długości woblerów od 2 do 8 cm dobrze służy łowieniu dorodnych kleni w każdego typu wodach.


Waldemar Ptak
; ceniony fotograf i wędkarz, a zarazem publicysta i autor artykułów instruktażowych publikowanych w prasie i w Internecie, w ilości blisko 500. Specjalizuje się w fotografii wędkarskiej, a ponadto jest specjalistą i testerem wędkarskim, redaktorem prowadzącym. Łowi praktycznie wszystkimi metodami i na dziesiątkach łowisk na terenie Polski – od Sanu aż po Bałtyk.

TOP