Kołowrotek Ryobi Ecusima Surf 7500 FD

SPIS TREŚCI

Gdy sztorm na Bałtyku wzburzy wodę, po rybach ani śladu w strefie brzegowej - odpłynęły jak najdalej od kołyszącej i zapiaszczonej wody. Dzieje się odwrotnie, gdy sztorm oddali się, a morze ucichnie. Wtedy ryby bez zwłoki podążają jak najbliżej brzegu, na obfity żer. To znakomita okazja do udanego wędkowania.

Jesień i przedzimie to dobry czas na wędkowanie w strefie przybrzeżnej, a szczególnie z plaży (metoda gruntowa). Wbrew obiegowej opinii, nie zawsze trzeba szukać ryb bardzo daleko zarzucając przynętę. Częstokroć wystarczy obławiać blisko leżącą pierwszą refkę lub nawet nieco głębszą wodę leżące przed nią. Poszczególne części brzegu Bałtyku różnią się, można natrafić na żwir, kamienie i rośliny, dużą powierzchnię większych kamieni i oczywiście drobny jednorodny piasek. Można nawet odnaleźć stoki. Wszystkie te miejsca są penetrowane przez ryby (nawet dorsze), należy jedynie wypytać się miejscowych wędkarzy o gatunki przypływających ryb i ewentualnie przynętę, która najbardziej im smakuje. W kontekście kołowrotka Ecusima Surf 7500 FD wspomnę o porze najlepszej dla urlopowiczów, czyli o ciepłych miesiącach. Wtedy również można łowić ryby w strefie brzegowej, przechodzące sztormy i latem mają dobry wpływ na aktywność ryb, a ławice dorodnych leszczy i węgorze uatrakcyjniają nocny połów.

Ecusima Surf

Kołowrotek ECUSIMA to od lat sprzedażowy hit Ryobi, najbardziej popularny kołowrotek grafitowy (rotor i obudowa). Znany przede wszystkim z dużej wytrzymałości na chwilowe przeciążenia oraz z wieloletniego, bezawaryjnego użytkowania. Podstawowe cechy konstrukcji to: rotor i obudowa z wysokoudarowego kompozytu grafitowego, opracowany przez Ryobi system nawijania linki (ELAM) dający bardziej precyzyjne i równe układanie plecionek i żyłek nylonowych na szpuli kołowrotka, opatentowany system blokady obrotów wstecznych oparty na ośmiowałeczkowym łożysku oporowym, oś główna ze stali nierdzewnej, elementy przekładni głównej wycinane w technologii CNC, duraluminiowa szpula, wszystkie śruby w kołowrotku wykonane ze stali nierdzewnej.


Waldemar Ptak
; ceniony fotograf i wędkarz, a zarazem publicysta i autor artykułów instruktażowych publikowanych w prasie i w Internecie, w ilości blisko 500. Specjalizuje się w fotografii wędkarskiej, a ponadto jest specjalistą i testerem wędkarskim, redaktorem prowadzącym. Łowi praktycznie wszystkimi metodami i na dziesiątkach łowisk na terenie Polski – od Sanu aż po Bałtyk.

TOP