Torba w nowej serii Hells Anglers

SPIS TREŚCI

Dragon Hells Anglers to nazwa nowej serii m.in. obejmującej torby i pokrowce. Mniejszą torbę na ramię (tzw. chlebak) zabrałem na wędkowanie podlodowe w mroźny styczniowy dzień.

Hells Anglers spodoba się wielu wędkarzom, a na pewno tym lubiącym rzeczy niesztampowe, w nasyconych kolorach i z grafiką może nawet nieco abstrakcyjną, lecz wciąż dotyczącą ryb i wędkarstwa.

Ładna i użyteczna grupa

Jedną z grup tej serii są torby i pokrowce, czyli dwukomorowy pokrowiec na wędzisko z kołowrotkiem, pokrowiec na kołowrotek, pokrowiec na kilka kołowrotków, pokrowiec na przypony (tutaj zmieści się o wiele więcej: przypony ochronne, zestawy końcowe gruntowe, gotowy zestaw troka bocznego by nie wiązać go w niesprzyjających warunkach, wiele przynęt i rozmaitych drobiazgów), a także bardzo atrakcyjna torba spinningowa i torba na ramię (użyteczna dla spinningisty, grunciarza, spławikowca i łowiącego z lodu). Kanwą do stworzenia tej grupy były uznane, świetnie przyjęte na rynku torby i pokrowce Team Dragon. Wzory toreb i pokrowców są bardzo praktyczne, o wysokich walorach użytkowych, na co bezsprzeczny wpływ mają kształt, pojemność i wykonanie dokładnie takie, jakich oczekują wędkarze.

Na mrozie

Torbę wykonano z tego samego materiału, co pozostałe rzeczy w tej grupie. To bardzo mocny i zarazem miły w dotyku materiał. A teraz wyjaśnię, dlaczego wspomniałem o mroźnym styczniowym dniu, otóż torba stawiana na lodzie, w powietrzu schłodzonym do -9 stopni C nie sztywnieje (przebywałem na lodzie ok. 5 godzin), a co za tym idzie ułatwia to wkładanie i wyciąganie potrzebnych akcesoriów z torby i znacząco przedłuża jej żywotność. Zapewne wszyscy wiedzą, jak kończy się żywot torby sztywniejącej na mrozie – materiał szybko pęka, odsuwanie zamka w sztywnej kieszeni kończy się zniszczeniem zamka, materiał łamie się, może nawet kruszy i łuszczy – zależy, z czego jest wykonana. W przypadku Hells Anglers nic z tego nie zauważymy, na mrozie do -9 zachowuje się wzorcowo (na tęższym mrozie nie bywałem z tą torbą).


Waldemar Ptak
; ceniony fotograf i wędkarz, a zarazem publicysta i autor artykułów instruktażowych publikowanych w prasie i w Internecie, w ilości blisko 500. Specjalizuje się w fotografii wędkarskiej, a ponadto jest specjalistą i testerem wędkarskim, redaktorem prowadzącym. Łowi praktycznie wszystkimi metodami i na dziesiątkach łowisk na terenie Polski – od Sanu aż po Bałtyk.

TOP