Bądź skuteczny, czerpiąc przyjemność

SPIS TREŚCI

Sandaczowiec, chcąc być skutecznym, wypatruje w sklepach bogatej oferty, aby precyzyjnie dobrać sprzęt do swojego łowiska. Sandaczowanie bez uwzględnienia specyfiki łowiska raczej nie sprzyja łowieniu ryb, a jedynie pozostaje atrakcyjną formą spędzania czasu na biczowaniu wody i podziwianiu krajobrazu.

W doborze wędziska sandaczowiec (zaawansowany i początkujący) dodatkowo powinien kierować się swoim temperamentem i ewentualnie upodobaniami w zakresie wagi wędziska, a także jego dynamiki, akcji, odporności na urazy mechaniczne, długości, kształtu rękojeści, ilości i jakości przelotek. Doświadczony sandaczowiec dostrzega i zwraca uwagę na wiele więcej cech wędziska, to jednak jest sprawą indywidualną i wynika z własnych upodobań względem specyfiki łowiska. Dragon posiada duże doświadczenie w przygotowywaniu wędzisk spinningowych na polskie łowiska, dlatego każdy spinningista znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, z uwzględnieniem skali trudności łowienia ryb.


Waldemar Ptak
; ceniony fotograf i wędkarz, a zarazem publicysta i autor artykułów instruktażowych publikowanych w prasie i w Internecie, w ilości blisko 500. Specjalizuje się w fotografii wędkarskiej, a ponadto jest specjalistą i testerem wędkarskim, redaktorem prowadzącym. Łowi praktycznie wszystkimi metodami i na dziesiątkach łowisk na terenie Polski – od Sanu aż po Bałtyk.

TOP