Wybrać coś dla siebie

SPIS TREŚCI

Nie jest łatwo wybrać dla siebie odpowiedni przenośny transporter, mieszczący wszystkie drobniejsze pojemniki z niezbędnymi akcesoriami do intensywnego spinningowania. Owa trudność wynika przede wszystkim z najróżniejszych oczekiwań wędkarza, podyktowanych uwarunkowaniami na łowisku, budową ciała i wieloma innymi czynnikami.

Można spinningować maszerując płaskim i wygodnym, pozbawionym zarośli brzegiem jeziora czy rzeki, ale można też przedzierać się przez zarośla i pokonywać skarpy nadrzeczne w stylu pionierskim – przez dzicz. Warto pamiętać, że nawet płaski brzeg jeziora nie oferuje nam błogiego komfortu łatwego wyboru pojemnika, jeśli zamierzamy brodzić i spinningować. Podobnie jest na wąskiej i zakrzaczonej rzeczce kleniowej, także na stromej z przesuwnymi kamieniami opasce sandaczowej oraz podczas brodzenia w kierunku przykosy za boleniem lub sandaczem. Wiele jest trudnych łowisk i stanowisk, na których wędkarz ma utrudniony dostęp do zasobnika z akcesoriami.
O wyborze transportera (a niekiedy i zasobnika z przynętami) decyduje nie tylko poręczność podczas korzystania z niego, ale także jego pojemność i sposób przenoszenia. Tam, gdzie wystarczy nam pas biodrowy SuperLite EasyBelt, torba spinningowa naramienna nie podoła mimo oferowania nam znacznie większej pojemności. Zwolennicy używania chlebaków staną przed koniecznością wyboru pomiędzy plecakiem a ChestPackiem – wprawdzie w Dragonowskim plecaku upchamy naprawdę dużo, jednak to ChestPack oferuje nam rewelacyjną dostępność do swojej zawartości, w każdym zakamarku kamizelki, których tutaj nie brakuje. Właśnie tę dostępność wędkarze bardzo sobie cenią i nie wolno pomijać tego waloru transportera. Każdego z nas, chcącego rzetelnie się przygotować do całodziennych wypraw ze spinningiem, czeka głęboka analiza argumentów za i przeciw oraz swoich elementarnych i drugorzędnych bądź luksusowych potrzeb. Oferowane przez Dragona produkty są już sprawdzone przez wędkarzy w terenie, więc istnieje bardzo małe ryzyko niezadowolenia z ich użytkowania; używając przenośni można powiedzieć, że wędkarzy po raz pierwszy sięgających po ChestPack przed niezadowoleniem chroni rzesza dotychczas zadowolonych użytkowników tej kamizelki.
Ciekawym rozwiązaniem dla wielu może się okazać torba na akcesoria i przypony. Jest to w sumie raczej saszetka z możliwością noszenia w dłoni, trzymając za uchwyt lub przytroczenia do pasa, posiadająca przegródki do ułożenia drobnych rzeczy. Ktoś ograniczający swoje wojaże do znanego sobie łowiska i ograniczający się do używania zaledwie kilku lub kilkunastu konkretnych przynęt może być zadowolony właśnie z tego zasobnika.

Bardzo poręczna torba na drobne akcesoria. Mimo niewielkich rozmiarów może pomieścić wiele przydatnych na łowisku rzeczy. Dzięki niewielkim rozmiarom łatwo ją przytroczyć do paska lub plecaka, aby podczas przemieszczania się po łowisku mieć pod ręką zapasowe przypony, przynęty, zestawy i inne niezbędne akcesoria. Funkcjonalny element wyposażenia pontonu wędkarskiego.Bardzo poręczna torba na drobne akcesoria. Mimo niewielkich rozmiarów może pomieścić wiele przydatnych na łowisku rzeczy. Dzięki niewielkim rozmiarom łatwo ją przytroczyć do paska lub plecaka, aby podczas przemieszczania się po łowisku mieć pod ręką zapasowe przypony, przynęty, zestawy i inne niezbędne akcesoria. Funkcjonalny element wyposażenia pontonu wędkarskiego.Bardzo poręczna torba na drobne akcesoria. Mimo niewielkich rozmiarów może pomieścić wiele przydatnych na łowisku rzeczy. Dzięki niewielkim rozmiarom łatwo ją przytroczyć do paska lub plecaka, aby podczas przemieszczania się po łowisku mieć pod ręką zapasowe przypony, przynęty, zestawy i inne niezbędne akcesoria. Funkcjonalny element wyposażenia pontonu wędkarskiego.ChestPack oferuje niezwykle praktyczne rozwiązanie transportowania, pakowności i dostępności do zasobów. A przy tym zrobiony jest z trwałego materiału i oferowany w przystępnej cenie.

 Więcej o torbie na drobne akcesoria - tutaj

 Więcej informacji katalogowych o ChestPacku znajdziecie tutaj.


Waldemar Ptak
; ceniony fotograf i wędkarz, a zarazem publicysta i autor artykułów instruktażowych publikowanych w prasie i w Internecie, w ilości blisko 500. Specjalizuje się w fotografii wędkarskiej, a ponadto jest specjalistą i testerem wędkarskim, redaktorem prowadzącym. Łowi praktycznie wszystkimi metodami i na dziesiątkach łowisk na terenie Polski – od Sanu aż po Bałtyk.

TOP