Wave na słono i słodko

SPIS TREŚCI

Wprowadzenie do oferty nowego woblera nie jest trudne; ot, wystarczy wystrugać w sensowniej mierze skuteczny na wybranej rybie wobler i gotowe. Salmo postępuje inaczej; stara się, aby nowy wobler był naprawdę przydatny wielu wędkarzom.

Mamy kolejną nowość o nazwie Wave i kolejny przykład wdrażania tej filozofii, czyli duża wartość użytkowa każdego woblera. Wave przygotowany jest do łowienia troci, boleni i labraksów. O ile do łowienia troci w polskich rzekach nie biorę pod uwagę tej przynęty, to właśnie się pakując na bałtycką trotkę łowioną z plaży, to i owszem – jest to znakomita przynęta i w moim pudełku ląduje zapas 7 woblerów w dwóch wielkościach. O sprawności łowienia labraksów przekonał się nasz teamowiec Tomek Ekert, głównie łowiąc w wodach słonych Irlandii. Na temat tej przynęty się wypowiadał w rozmowach i forach, a dla nas przygotował artykuł.

Wave aktualnie jest użytkowany przez naszych wybranych autorów, wędkujących z bałtyckiej plaży (Mariusz Sulima) i w nizinnej Odrze (Mariusz Drogoś) i na różnych wodach przeze mnie. W Odrze używane były niezbyt często z powodu deficytu czasowego Mariusza i mojego, jednak na tyle często, że wobler przekonał nas, iż warto go zabierać na poszukiwanie bolenia. Oto kilka zdań, które Mariusz mi napisał w korespondencji dotyczącej jego wędkowania w ostatnim tygodniu (grudzień): Pod koniec łowienia tak sobie pomyślałem: "Założę Wave 9, bo ryby żyjące na tym odcinku tego na 100% nie widziały. I proszę, miałem w niego 3 strzały! Prowadziłem go jak gumę w opadzie. Kilka powolnych obrotów korbką i opad. Fajnie lusterkuje w opadzie. Niestety dziś ryby brały tak, że nic się nie zacinało. Miałem bodaj 7 brań dzisiaj i tylko jeden boleń zacięty.
A jak lata!! Mega uniwersalna przynęta to będzie. Myślę, że będzie skuteczna jako boleniowy smużak i ponadto będzie łowić z dna nie tylko bolenie, ale i sandacze. W tym roku już braknie mi czasu, ale w przyszłym będę musiał ją ostro przetestować."

2 węWędziska Specialist Pro: Shad i Asp Killer.

2 wędziska Team Dragon: Feeling i Long Range – to długie i mocne, a przy tym świetnie zbalansowane kije rzeczne na bolenie, sandacze i szczupaki.

Moderate II dł. 2.90 m c.w. 10 – 35 g – wspaniałe ugięcie blanku pod holowaną rybą zapobiega traceniu ryb w tej fazie łowienia.

CF-X dł. 2,75 m c.w. 7 – 28 g oferuje wspaniałą dynamikę, progresywne ugięcie i dobrą szybkość zacięcia.


Waldemar Ptak
; ceniony fotograf i wędkarz, a zarazem publicysta i autor artykułów instruktażowych publikowanych w prasie i w Internecie, w ilości blisko 500. Specjalizuje się w fotografii wędkarskiej, a ponadto jest specjalistą i testerem wędkarskim, redaktorem prowadzącym. Łowi praktycznie wszystkimi metodami i na dziesiątkach łowisk na terenie Polski – od Sanu aż po Bałtyk.

TOP