Postaw na system i zapomnij o zapominaniu

Szukamy samochodu, który równie sprawnie powiezie nas po szosie jak i drogą polną na łowisko, szukamy wędki sprawnej na kilku ulubionych acz odmiennych łowiskach, szukamy odzieży sprawnej wszędzie, gdzie się znajdziemy… Te rzeczy cechuje swoista kompatybilność. Potrzebujemy tej kompatybilności.

Pudełko przenoszone przez Piotra w plecaku zarazem jest dopasowane do innych pudeł i skrzyń. Jest częścią systemu do użycia na łodzi, pomoście, na dzikim brzegu, w bagażniku samochodu czy na kwaterze podczas wędkarskiej wyprawy.Wiem, że wyrażenie „system” może źle się kojarzyć nam, Polakom. Z systemami miewamy problemy, nawet tak niewinny i pomocny w życiu system komputerowy Windows czy niezwykły i bezpłatny Android potrafią niejednemu wędkarzowi zjeżyć włosy na głowie.
A jednak, w wędkarstwie warto postawić na systemową kompatybilność, ponieważ ułatwia nam życie. Wszak dzięki niej nie nosimy brzegiem dzikiej rzeki 4 wędzisk a jedno czy dwa, nie nosimy 3 kurtek na deszcz, na słońce i trzeciej kurtki na wiatr – mamy jedną np. XANADO, membranową pełniącą wymienione 3 role chroniąc nas w znaczący sposób i równie znaczący obniża wydatki na kurtki i ewentualnie lekarstwa leczącego zaziębienie. W ten sam sposób myślimy o bieliźnie, butach, a nawet narzędziach w samochodzie np. sięgając po system nasadkowy. Stworzono termoaktywny system ubierania się na cebulę i wspaniale funkcjonuje w kraju z 4 porami roku i wieloma okresami przejściowymi – pamiętacie przysłowie Kwiecień plecień… albo W marcu jak w garncu? Właśnie taką pogodę na łowiskach funduje nasz klimat, ubiór termoaktywny doskonale nas chroni w tym galimatiasie. Wielu z nas nosi scyzoryk tak bardzo rozbudowany w „opcje”, że dla wielu to nie nożyk a multinarzędzie umożliwiające przygotowanie obiadu w terenie lub wygranie wojny partyzanckiej. W tym szukaniu kompatybilności istotnym jest, aby nie mylić połowicznie pojętej uniwersalności z kompatybilnością w aspekcie wędkarskim.

I teraz nadszedł właściwy moment do postawienia kluczowego pytania: Dlaczego unikamy kompatybilności w pudełkach wędkarskich?
Pozwolę sobie na odpowiedź w Waszym imieniu: Na ogół mało wiemy o kompatybilności pudełek, o budowaniu systemu. A jeśli wiemy o istnieniu takowych, to nikt nas nie przekonał do zainwestowania w system.
Inwestycja jest dobrym słowem określającym zakup lub sukcesywne budowanie systemu pudełek, pudeł i skrzyń. Oferta Dragona dotycząca pudeł Versus i Meiho pozwala na przebudowanie swojego podejścia do spraw magazynowania i transportowania zasobów wędkarskich.
O zasadności terminu „inwestycja” decyduje wysoka jakość produktów Versus i Meiho, objawiająca się w trwałości, funkcjonalności, estetyce oraz umiarkowanej cenie. Za przykład mogą posłużyć pudło BM-5000 czy skrzynki VS-7055, VW2055 – wszystkie mogą ułatwić wędkowanie z pokładu łodzi, z brzegu czy pomostu jeziorowego. Łatwo się je przenosi, łatwo wyposaża w mniejsze zasobniki jako samodzielny wkład w postaci pudełek Versus VS-3010NDM i -ND, a te z kolei pozostawiając skrzynkę w samochodzie czy w domu zapakować do kamizelki i wyjść na spinning z marszu. Dostępny jest również INNER STOCKER S & L świetnie rozszerzający funkcjonalność tych pudeł i skrzynek.

System Versus i Meiho minimalizują prawdopodobieństwo zaistnienie takiej sytuacji: pudełka posiadają niezwykle sprawny system zamykania ONE-HAND oraz dużą przestrzeń do zagospodarowania według upodobania dzięki przegródkom, więc nie ma potrzeby przepełniania pudełek.Do tych pudeł czy skrzyń można dopiąć Rod Stand BM-280 czy BM-300L, a wtedy wędkując z łodzi czy lodu mamy gdzie odstawić wędziska czy inne długie akcesoria. A jeśli zainwestujemy w BM-7000 lub BM-9000, to wtedy możemy rozbudować system o wodoszczelny organizer BM-185 – ten znakomicie funkcjonuje jako samodzielny i praktyczny pojemnik na przynęty i akcesoria. A przecież w ofercie mamy takie cudeńka jak VS-8050, VS-3080BP, VS-3070 i wiele innych.
Do dużego pudła czy skrzyni Versusa można dopasować pudełka i pudełeczka z serii VS-, a te z kolei można używać w kamizelkach, plecakach, pasach biodrowych czy torbach oferowanych przez Dragona. Tym sposobem przynęty i drobne akcesoria możemy mieć nie dość, że w jednym miejscu, to jeszcze estetycznie posegregowane i łatwo dostępne w postaci samodzielnych magazynków jako pudełeczka, pudełka, pudła i skrzynie. Wystarczy sięgnąć, zabrać i wyjść na ryby.
A gdy doposażymy się w Team Dragon X-system, to na długo zapomnimy o zapominaniu drobiazgów niezbędnych do łowienia.
Zachęciłem Sławka Kurzyńskiego do przygotowania serii właśnie o pudełkach. W krótkich filmach zwróci Waszą uwagę na istotne elementy tej oferty. Pierwszy film już lada dzień. Zapraszam do naszego katalogu oraz wkrótce do obejrzenia filmu Sławka.

Waldemar Ptak
TEAM DRAGON PRO


Waldemar Ptak
; ceniony fotograf i wędkarz, a zarazem publicysta i autor artykułów instruktażowych publikowanych w prasie i w Internecie, w ilości blisko 500. Specjalizuje się w fotografii wędkarskiej, a ponadto jest specjalistą i testerem wędkarskim, redaktorem prowadzącym. Łowi praktycznie wszystkimi metodami i na dziesiątkach łowisk na terenie Polski – od Sanu aż po Bałtyk.

TOP