Nabijanie szklanki, czerwone kropeczki i zimowy odrzański leszcz - Szymon Ciach cz. 2

Czy zimne rzeczne leszcze na przełomie stycznia i lutego biorą na feeder? Co trzeba zrobić, aby złowić 20-30 kg ładnych leszczy w ciągu 4-6 godzin łowienia?

Łowienie leszczy na feeder w temperaturze powietrza pomiędzy 0 a 2 stopnie Celsjusza jest fajne tylko na filmie lub w planach snutych przy kominku w ciepłych kapciach. Na łowisku dłonie kostnieją, stopy marzną, a tu trzeba się krzątać przy sprzęcie, mieszać zanętę, odhaczać mokre i zimne ryby... Nierzadko pojawia się dokuczliwy wiatr, uciążliwe błoto na stanowisku. Teraz mamy łagodną zimę, na ogół bez mrozu i śniegu, a przecież leszcze łowi się również w minusowej temperaturze powietrza... Mimo wszystko, łowienie zimowych leszcze na feeder to wspaniała część naszej wędkarskiej przygody. Naprawdę warto ją przeżyć. I warto zwracać okazałym leszczom wolność. Szymon w filmie podzieli się swoim doświadczeniem, a że ma bogate, tym bardziej zapraszam na drugą część filmu.

Waldemar Ptak


Waldemar Ptak
; ceniony fotograf i wędkarz, a zarazem publicysta i autor artykułów instruktażowych publikowanych w prasie i w Internecie, w ilości blisko 500. Specjalizuje się w fotografii wędkarskiej, a ponadto jest specjalistą i testerem wędkarskim, redaktorem prowadzącym. Łowi praktycznie wszystkimi metodami i na dziesiątkach łowisk na terenie Polski – od Sanu aż po Bałtyk.

TOP