Kobieta na rybach

SPIS TREŚCI

[...] Czy możemy mieć do kobiet pretensje? Nie powinniśmy, bo przecież większość męskiej populacji nie ma bladego pojęcia, czym jest chociażby zalotka, maskara, bolerko, body czy bardotka.[...]

Wędkarstwo w Polsce kojarzone jest głównie z męską płcią. Niewątpliwie wpływ na to ma panujący w naszym kraju stereotyp (ten korzystniejszy), przedstawiający wędkarza jako starszego pana w gumofilcach i waciaku, siedzącego nad wodą i wpatrującego się godzinami w nieruchomy spławik. Nie dziwi mnie fakt, iż obraz kobiety z wędką to rzadki widok - rzekłbym nawet egzotyczny.

Uśmieszek

Płeć piękna w znacznej większość na słowo ,,wędkarstwo” reaguje szyderczym śmiechem, a w najlepszym razie uśmieszkiem politowania. Paniom wędkowanie kojarzy się z nudnym, wielogodzinnym i pozbawionym jakiegokolwiek sensu i emocji ślęczeniem nad wodą; krótko mówiąc: totalna strata czasu, nuda.
My, mężczyźni wiemy, że wszelkie próby tłumaczenia naszym wybrankom jak piękne, pełne emocji i nieprzewidywalne bywa wędkarstwo z góry skazane są na niepowodzenie, a nawet na przegraną.

TOP