Towarzyski spinning

Dnia 30 października br., w miejscowości Stara Rudnica odbyły się spinningowe zawody towarzyskie organizowane przez Koło PZW nr 25 "Sumik " z Polic. W zawodach wzięli udział członkowie koła oraz zaproszeni goście.

Wszyscy w komplecie

Połów odbywał się na kanale Odry oraz na samej Odrze. Ustalono wymiary minimalne na szczupaka i sandacza 50 cm oraz na okonia 20 cm, a także limity ilościowe: szczupak,sandacz - 4 sztuki łącznie, okoń - 20. Po odtrąbieniu rozpoczęcia zawodów o godzinie 8.00 wszyscy uczestnicy udali się ( jedni niespiesznie inni biegiem...) do wybranych miejsc i rozpoczęli rywalizację. Pogoda dopisała i około południa zrobiło się słonecznie i ciepło. Ryby jednak żerowały dość słabo i długo nie udawało się nikomu złowić punktowanych okazów. Na 2 godziny przed końcem ustaliła się ścisła czołówka zawodników, którzy wyjęli kilka szczupaków oraz okoni.

Zawody jednak rozstrzygnęły się w ostatniej godzinie, kiedy to jeden z mlodszych zawodników - Bartosz Rycak - w akcie desperacji łowiąc w Odrze z główki założył na wędkę koguta. Po kilku rzutach okazało się, że idealnie trafił w miejsce, czas i przynętę, gdyż na jego zestawie zameldowała się największa ryba tych zawodów - szczupak 3370 g. O godzinie 15.00 ogłoszono zakończenie zawodów. Po przedstawieniu wyników i przekazaniu nagród wszyscy spotkali się przy grillu, gdzie wspólnie dzielono się wrażeniami i gratulowano zwycięzcom. Sponsorem nagród był Design Fishing Sp. z o.o.

Wyniki zawodów:

  1. miejsce Bartosz Rycak - 3370 g ( szczupak, największa ryba zawodów)
  2. miejsce Karol Olenkowicz - 1820 ( 1 szczupak, 3 okonie)
  3. miejsce Andrzej Albingier - 1300 ( szczupak)

Pozdrawiam;
Arkadiusz Paluszyński

TOP