Wiosenny szczupak Brdy 2015

W dniu 3 maja 2015 r. na rzece Brdzie odbyła się pierwsza runda Spinningowego Grand Prix Okręgu PZW W Bydgoszczy, których sponsorem głównym od wielu już lat jest dystrybutor wysokiej jakości sprzętu wędkarskiego firma Design Fishing.

Zawody "Wiosenny Szczupak Brdy" jak zwykle cieszą się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy chwila zamknięcia listy zgłoszeń - ilość uczestników zbliżyła się do 90 osób. Niestety kilka dni przed dniem zawodów dotarła do nas smutna informacja o śmierci jednego z naszych kolegów, Krzyśka, w związku z czym dziesięcioosobowa ekipa z Inowrocławia postanowiła się wycofać. Zawody otworzył prezes do spraw sportu przy OPZW w Bydgoszczy kol. Józef Mazurkiewicz, po czym minutą ciszy uczciliśmy pamięć wspomnianego już Krzyśka oraz kol. Henryka Wełniak. Sędzia główny szybko przypomniał najważniejsze przepisy (gatunki ryb zaliczanych w zawodach oraz wymagane wymiary), a po rozdaniu kart startowych wyruszyliśmy na łowy. Jeszcze przed zawodami wiadomym było, iż rzeka obfituje w niezliczone ilości drobnych okoni i tylko wyselekcjonowane przynęty pozwolą złowić wymiarową rybę. Wyniki nie były rewelacyjne i choć sędziowie nie mieli zbyt wiele pracy, widać było, że ryby ruszyły się. Wymiarową rybę zaliczyło 42 seniorów i 5 juniorów, a poza wspomnianymi okoniami złowiony został jeden kleń i jak przystało na nazwę zawodów padł również jeden szczupak (padł oczywiście w przenośni, gdyż zawody okręgowe od kilku już lat rozgrywamy na tzw. żywej rybie, więc po zmierzeniu wszystkie ryby wróciły do wody).

Zawody w kategorii juniorów wygrał Kacper Rybicki szczęśliwy łowca szczupaka i okonia, drugie miejsce zajął Kaszyński Krzysztof, a trzecie miejsce przypadło Szymonowi Furgal wszyscy reprezentowali koła z Bydgoszczy. Wśród seniorów zwyciężył Adam Wiśniewski (Bydgoszcz), drugie miejsce zajął Arkadiusz Strzyżewski (Bydgoszcz), a trzeci był Leszek Chylewski (Koronowo). Okazjonalne tabliczki wręczał prezes Józef Mazurkiewicz, a nagrody z ramienia sponsora wręczał Strzyżewski Arkadiusz.

TOP