Spinningowe Mistrzostwa Okręgu PZW Bydgoszcz

W dniach 10-11 września na jeziorze Więcborskim w Więcborku odbyły się Spinningowe Mistrzostwa Okręgu PZW w Bydgoszczy, których głównym sponsorem była firma Design Fishing, właściciel i dystrybutor marki Dragon.

Były to pierwsze w historii okręgu zawody dwuturowe rozegrane w obu turach z łodzi. Pierwszą turę rozegraliśmy w warunkach pogodowych sprzyjających wędkowaniu, z rana było pełne zachmurzenie, z lekkim wiatrem, który rozpędził chmury i dzięki temu ogrzało nas wspaniałe, jesienne słońce. Jak się okazało mimo tych warunków ryby strasznie grymasiły i należało się znaleźć w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie by zaliczyć kontakt z rybą; ryby brały tylko w pewnych rewirach i podnosiły się do brań na 15 minut, po czym przez kolejne dwie godziny nikt nie miał nawet skubnięcia. Poranne zachmurzenie głównie sprzyjało braniem szczupaków, natomiast późniejsze słoneczko i lekka falka “uruchomiła” okonie. Drugi dzień przywitał nas gęstą mgłą, co nie tylko miało wpływ na żerowanie ryb, lecz również na dopłynięcie do najlepszych miejscówek. Tylko dzięki odpowiednim urządzeniom z funkcją GPS można było dopłynąć w wybrany przez zawodników rewir jeziora. Druga tura podobnie jak pierwsza rozpoczęła się żerowaniem szczupaków, a wraz z upływającym czasem zaczęła obfitować w okonie, z których największy miał ponad 40 cm.

Pomysł rozegrania zawodów w takiej formie okazał się strzałem w dziesiątkę zarówno pod względem wyników i dobrej zabawy, co z pewnością potwierdzają załączone zdjęcia. Wędkowanie z łodzi umożliwia łowienie wzdłuż brzegów niedostępnych dla brzegowych wędkarzy, a poza tym dało nam możliwość połowienia ryb żerujących w toni, których z brzegu z pewnością byśmy nie namierzyli.

Arkadiusz Strzyżewski

TOP