Prezentacja nowości DRAGON na 2017 r.

Dla wędkarzy sezon jesienny 2016 na drapieżnika trwa w najlepsze, natomiast handlowcy już myślą o wprowadzaniu nowości na 2017 r. do swoich sklepów.

DRAGON przygotował atrakcyjny pakiet nowości i w celu zaprezentowania sprzętu zaprosił handlowców i przedstawicieli prasy wędkarskiej na spotkanie w hotelu i ośrodku spa Ossa w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło w dniach 5-6 listopada br., które poprowadził wiceprezes Design Fishing Artur Szałkowski. Jak zwykle, nowości Salmo omówił Piotr Piskorski.

Co nowego w ofercie DRAGON? Bardzo wyraźnym akcentem nowości jest odświeżona seria wędzisk MILLENIUM. Te wędziska podbiły serca pokoleń wędkarzy i wielu z utęsknieniem czekało na powrót „Milenek”. Duża oferta wędzisk spinningowych umożliwi każdemu wędkarzowi dobranie spinningu dla siebie. Ważną nowością jest seria spinningów o nazwie STREET FISHING. Przygotowana także z myślą o wędkarzach startujących w popularnych zawodach miejskich, zwanych również Street Fishing, rozgrywanych na łowiskach o specyficznym charakterze (kanały i rzeki przepływające przez tereny miejskie, zurbanizowane, o brzegach umocnionych wysokim murem bądź wyposażone w podobnego typu budowle hydrologiczne). Precyzyjnie zaprojektowane i wyselekcjonowane modele z pewnością wzbogacą arsenał wędkarza miejskiego a także łowiącego w szerokich wodach pstrągowych, nizinnych rzekach małych i dużych oraz jeziorach.
Do dyspozycji wędkarzy gruntowych, ulokowane w grupie Mega Baits, oddajemy serię INSANITY, obejmującą odległościówki, karpiówki i feedery również do zastosowania w method feeder. Karpiarze dodatkowo otrzymują bardzo fajne wędziska o nazwie NIGHT HUNTER. Cecha wspólną wędzisk w rodzinie Mega Baits jest znakomite połączenie wysokiej jakości z umiarkowaną ceną.

Duże zainteresowanie handlowców i przedstawicieli prasy budziły kołowrotki Team Dragon w nowym wcieleniu. Cztery serie wyróżniają się wysokiej jakości mechaniką, nowoczesnym i ładnym designem. Oferowane w czterech wielkościach, każda seria oznaczona została inną literą: Z, X, C, S. poszczególna seria oferowana w innej cenie. W nowym wcieleniu pojawiły się lubiane przez wędkarzy kołowrotki Nano LITE XT60C, VIPER FD i RD, EXPRESS. W przystępnych cenach oferowane są kołowrotki CORSAR FD oraz baitfeeder w 5 wielkościach Combat FR.
Wśród kołowrotków RYOBI wchodzi naprawdę dużo nowych kołowrotków w zróżnicowanych cenach.
Bardzo udana seria toreb, plecaków i kamizelek Hells Anglers została powiększona o nowe modele, dzięki czemu oferta sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających wędkarzy.

Salmo zaproponowało nową przynętę Wave, nowe kolory trociowo-boleniowego woblera Thrill, nowy kolory ROVERa, SPITTIN ROVERa, RATTLIN HORNETA, SPARKY SHADa, a także nowy model FREEDIVER SX. DRAGON oferuje nowe gumy: ripper długości 9 cali o nazwie HAMMEER PRO, E.T. (50 – 150 g) oraz m.in. w bardzo łownym różu JERKY PRO, LUNATIC PRO, INVADER PRO. Nowych kolorów jest oczywiście o wiele więcej w przynętach: INVADER PRO, BELLY FISH, LUNATIC PRO, PHANTAIl PRO, BANDIT PRO. Warte podkreślenia jest wprowadzenie nowego typu agrafki do przynęty oraz nowego typu ciężarka spinningowego, systemiku do zbrojenia dużych gum, kółek łącznikowych Dragon POWER RING – przeginane, kute, wyjątkowa jakość w dostępnej cenie. Przedstawione tutaj to jedynie wybrane nowości,których jest o wiele więcej. Wkrótce będziemy systematycznie pisać o nich pragnąc Was zapoznać i zachęcić do wypróbowania. Spotkanie na prezentacji nowości w Ossie zakończono kolacją w strojach wieczorowych; można było w miłej atmosferze porozmawiać o sprawach dotyczących branży wędkarskiej, o łowieniu ryb, spędzić czas na parkiecie.

Waldemar Ptak

TOP