Prezentacja na brzegu j. Lubiąż

W dniach 1-2 października 2016 r. przy okazji VI Spinningowych Zawodów Wędkarskich z Łodzi rozegranych na rybnym jeziorze Lubiąż, DRAGON miał okazję zeprezentować startującym wędkarzom wybrane wędziska spinningowe.

Zawody miały charakter towarzyski; celem było promowanie idei FAIR PLAY, zawody przeprowadzono na żywej rybie. Bazą dzienną i nocną dla zawodników był ośrodek Zielony Cypel w Lubniewicach. DRAGON był sponsorem nagród dla zawodników.

Z perspektywy gościa na zawodach mogę obiektywnie powiedzieć, że to dobra baza dla wędkarzy. Tuż nad wodą restauracja oferuje posiłki i przestrzenną salę.

Wędziska przygotowane do pokazu zostały wybrane z naszej oferty pod kątem spinningowania z łodzi, czyli były to bardzo krótkie, krótkie i sięgające długości 2,45 m – w wielu sytuacjach wędziskiem długości 245 cm można wygodnie spinningować i lądować rybę przy burcie.

Wędkarki i wędkarze z zaciekaniem oglądali spinningi Nano Core – są to blanki przygotowane głównie z myślą o łowieniu w opadzie (niesamowicie czułe i szybkie); 3 egzemplarze z serii Moderate II: 2.28 m c.w. 2-12 g, 2.21 m c.w. 3-12 g oraz 1.98 m c.w. 7-21 g – wszystkie te 3 wędziska idealnie wpisują się w potrzeby spinningistów łowiących z pokładu i oczekujących wysokiej jakości sprzętu; Nano Lite XT80C Spinn 10, Spinn 14 i Spinn 18 – są to wędziska o głębokim ugięciu, znakomicie przyjęte w Polsce i Europie, cenione przez wędkarzy lubiących lajtowe spinningowanie i właśnie taką akcję blanku (wędziska są dostępne w zróżnicowanych długościach); wędziska Nano FORCE bardzo się spodobały łowcom okoni i przede wszystkim sandaczowcom za szybkość, kontrolowaną ustępliwość i odpowiedni zapas mocy wykorzystywany podczas sandaczowania (wędziska c.w. 2-15 g i 3-18 g umożliwiają spinningowanie sandaczy lekkim zestawem lub dużych okoni – ciężkim). Wędziska X-Treme niezmiennie cieszyły się zasłużonym uznaniem za lekkość, szybkość działania i świetną transmisję brań. W tej serii jest model dedykowany sandaczom X-Treme Zander 35, lecz każdy znajdzie tu odpowiednie wędzisko by łowić sandacze według własnych upodobań.

Można było obejrzeć wędziska Vertical Jig, oczywiście przystosowane również do łowienia sandaczy – kto wie, czy te wędziska by nie skupiły uwagi na sobie, gdyby tylko w tym jeziorze można było znaleźć dwucyfrowe głębie i łowić sandacze w 14-metrowej toni. Dużym zainteresowaniem cieszył się Team Dragon, a dokładnie modele Zander Jig i Pike Special – świetne wędziska przygotowane pod kątem „obsługi” sandacza i szczupaka. Co ciekawe, Zander Jig występuje w 2 wersjach c.w.: 2.13 m c.w. 14-35 g i c.w. 18-42 g, natomiast Pike Special 2.28 m c.w. 14-35 g i c.w. 18-42 g. Wklejanki Fishmaker II jak zwykle budziły ogromne zainteresowanie i wcale to nie dziwi, wszak to nie tylko uznane i sprawdzone w boju wklejanki, to przede wszystkim niezwykle skuteczne wędki zarówno dla zawodników (oczekujących wysokiej precyzji działania) i wędkarzy amatorskich, niedzielnych (oczekujących skuteczności i przyjemności z użytkowania). Model c.w. 4-21 g posiada zapas mocy odpowiedni do utrzymania ładnego szczupaka lub sandacza, więc łowienie wklejanką nie jest równoznaczne z utratą silniejszego przyłowu na delikatny zestaw.
Zdecydowanie największą uwagę przyciągały wędziska z rodziny CXT - to faworyt wśród naszej tegorocznej oferty. Wędziska pod wspólnym nazwą CXT zgrupowane są w 5 seriach: SF-X SuperFast, FC-X FastCast, LC-X LureControl, CF-X CrossForce, MS-X MicroSpecial. Warto zapamiętać te nazwy, ponieważ każda z serii kryje cacuszka do wykorzystania nad wodą. Duża różnorodność blanków i długości sprawia, że CXT stanowi wspaniałą ofertę dla polskich wędkarzy łowiących na bardzo zróżnicowanych łowiskach, nie tylko z pokładu. Warto pofatygować się na nasze prezentacje, to rzadka sposobność mieć w zasięgu ręki tak wiele wyselekcjonowanych wędzisk i oczywiście do dyspozycji pracownika firmy intensywnie łowiącego tymi wędziskami, na wielu zróżnicowanych łowiskach Polski.
O naszych wędziskach można przeczytać tutaj

Waldemar Ptak

TOP