Dni z Dragonem 2019

SPIS TREŚCI

29-30.03., Wedkarski.com, Gdańsk

W dniach 29.03-30.03 br. pojawiliśmy się z naszymi cyklicznymi pokazami o nazwie Dni z Dragonem w salonie, Wedkarski.com, położonym w Gdańsku przy ul. Kartuskiej 213. Sprzyjająca pogoda zachęca do wypadów nad wodę, więc na pierwszych klientów w piątek rano nie trzeba było czekać długo. Na odwiedzających czekała przygotowana wystawa najnowszej oferty kołowrotków Dragon oraz Ryobi. Nie zabrakło również wędzisk z serii CXT, Nano Core, ProGuide, Team Dragon wraz z pozostałymi nowościami. Z racji, że znajdowaliśmy się nad Morzem Bałtyckim, nie zdziwiło nas spore zainteresowanie działem morskim i produktami niezbędnymi do tej metody. Wędki X-Treme HD cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród odwiedzających nas klientów. Docenili oni także serię Invader stworzoną do delikatnego łowienia okoni i nie tylko. Kołowrotki Team Dragon SL oraz Pro Guide CX również w Gdańsku zebrały wiele pozytywnych opinii pod względem ich pracy oraz nowego design. Zainteresowanie budził kołowrotek przeznaczony do metody matchowej, czyli Mega Baits CX Match. Sympatyczna atmosfera, profesjonalna obsługa klientów przez sprzedawców sklepu Wedkarski.com towarzyszyła nam podczas trwania Dni z Dragonem. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym oraz klientom sklepu za odwiedziny i wybór naszej marki sprzętu

Tomasz Kreczko


29-30.03., Centrum Wędkarstwa, Poznań

W dniach 29-30 marca w Centrum Wędkarstwa w Poznaniu przy ul. Piątkowskiej 199, Dragon zaprezentował szeroką ofertę przygotowaną na sezon 2019. Dni z Dragonem dawały przybyłym klientom możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanej oferty rabatowej, a także szanse na wzięcie udziału w losowaniu cennych nagród rzeczowych. Wśród nowości największe zainteresowanie wzbudzały ultra lekkie kołowrotki z serii Guide, także Team Dragon SL oraz przeznaczone do metody gruntowej specjalnie przygotowane modele Mega Baits Stealth. Jeżeli chodzi o wędki to najwięcej uwagi przykuwały kije z serii ProGuide charakteryzujące się szybką akcją, perfekcją wykonania, a przede wszystkim stosunkiem jakości do ceny. Serdeczne podziękowania dla ekipy CW za zaangażowanie i pomoc w organizacji DzD.

Borys Ossowicki


29-30.03., Centrum Wędkarstwa, Warszawa

W dniach 29-30 marca odbył się kolejny pokaz nowości z cyklu „ Dzień z Dragonem”. Tym razem gościliśmy w Warszawie w Centrum Wędkarstwa , które mieści się na ul. Wybrzeże Gdyńskie 2. Jako że pogoda w tych dniach dopisała w sklepie zjawiło się spore grono wędkarzy chcących zobaczyć, a przy okazji również zaopatrzyć się w nowości, które firma Design Fishing przygotowała na 2019 rok.

 Podczas prezentacji największym zainteresowaniem cieszyła się seria wędzisk Dragona o nazwie Flash XC40P , w skład której wchodzi aż 51 modeli stworzonych dla wytrawnych łowców wszystkich gatunków ryb drapieżnych. Poza wspomnianymi wędziskami , małą furorę zrobiły kołowrotki spod znaku Team Dragona czyli model SL - „Super Light”. Głowne cechy tych młynków to niebanalny wygląd, karbonowa konstrukcja oraz bardzo mała waga kołowrotka – najmniejszy rozmiar waży tylko 161 gramów. Bardzo pochlebne opinie zebrały również najnowsze , ośmiosplotowe plecionki: R'N'S, Silk Touch oraz Combat.Wszystkie wykonane zostały z najlepszych dostępnych na rynku włókien, w najnowocześniejszej obecnie technologii wytwarzania plecionek spiningowych.

 Po raz kolejny Dni z Dragonem w Centrum Wędkarstwa można zaliczyć do bardzo udanych, tak więc nie pozostaje nic innego jak zaprosić wszystkich warszawskich wędkarzy na kolejną edycję w 2020 roku.

Tomasz Jaracz


29-30.03., Sklep Wędkarski GOJA, Wałbrzych

Wraz z końcem marca tegoroczna edycja Dni z Dragonem również dobiegła końca. W dniach 29-30.03 miałem zaszczyt gościć w Sklepie Wędkarskim Goja w Wałbrzychu. Miejsce to można opisać bardzo krótko - raj dla wędkarza. Ogromny asortyment, fachowa i zawsze uśmiechnięta obsługa czynią ten sklep idealnym miejscem nie tylko na zakupy, ale także rozmowy o rybach, o tym gdzie i co bierze. Czego chcieć więcej? Przechodząc do samych Dni z Dragonem, to jak co roku, cieszyły się one dużym zainteresowaniem. Nie brakowało trudnych pytań, ale razem z Kamilem Zaczkiewiczem, który także był obecny na pokazach, daliśmy radę znaleźć odpowiedź na każde z nich. Z racji na miejsce swojego zamieszkania i znajomości okolicznych łowisk każdy klient chciał zamienić z Kamilem parę słów, aby ten zdradził im swoje tajniki wędkowania. Praktycznie każdy odwiedzający nas wędkarz przecierał oczy ze zdumienia nad naszą nową plecionką R'n'S. Zastanawiające dla nich było jak udało się stworzyć tak dobry jakościowo produkt w tak konkurencyjnej cenie i to w długości 150 metrów. Nie przesadzę jeżeli napiszę, że co drugi wędkarz wychodził ze sklepu właśnie z tą plecionką. Wielką atrakcją był także pokaz ogromnej mocy przy zachowaniu niewielkiej wagi wędziska X-Treme HD w długości 1,98 i C.W. 60-200 g. Kij ten bez najmniejszych problemów radził sobie z 1,5 kg obciążeniem. Uwagę wielu wędkarzy zwróciła także nowa seria wędzisk Flash, a wśród nich model Slow Lure. Odwiedziło nas także wielu karpiarz, którym przypadła do gustu seria Tactix. Jeżeli chodzi o kołowrotki, to standardowo już uwagę zwracały na siebie Team Dragon SL i Pro Guide CX, które także znalazły nabywców. Właściciele zorganizowali loterię, w której do wygrania były trzy cenne nagrody. Wystarczyło nabyć produkt Dragona, na który obowiązywał rabat 10%. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy nas odwiedzili w ten weekend. Wyrazy podziękowania należą się także właścicielom Sklepu Wędkarskiemu Goja za pomoc w organizacji DzD, gościnność i atmosferę jaką stworzyli.

Tomasz Kreczko


22-23.03., Sklep Wędkarsko-Zoologiczny FISH&DOG, Włocławek

W dniach 22-23 marca w sklepie Wędkarsko-Zoologicznym Fish&Dog we Włocławku przy ul. Wienieckiej 23 odbyła się prezentacja oferty na sezon 2019 z cyklu Dni z Dragonem. W tych dniach klienci mogli zapoznać się ze wszystkimi nowościami przygotowanymi na nadchodzący sezon. Dla kupujących przygotowano specjalną ofertę rabatową, a dla większości odwiedzających symboliczne upominki. Na koniec imprezy wśród kupujących rozlosowano super nagrody, w których na pierwszym miejscu znalazł się najnowszy model kołowrotka Team Dragon SL zachwycający wyglądem oraz nienaganną pracą. Jeżeli chodzi o rodzaj sprzętu, który wzbudzał jednak najwięcej emocji to były to wędki, a szczególnie modele z serii CXT FastCast charakteryzujące się mega lekkością i zapasem mocy jednocześnie. Z nowości 2019 największą uwagę przykuwały zdecydowanie serie Flash oraz Express, które powalały stosunkiem jakości do ceny.

Szczególne podziękowania dla załogi sklepu oraz dla właściciela za wspaniałą atmosferę oraz pomoc w organizacji DzD 2019.

Borys Ossowicki


15-16.03., Sklep Wędkarski BARDUTA, Miastko

W dniach 15-16 marca w sklepie wędkarskim Barduta.pl w Miastku przy ul Długiej 2a odbyła się prezentacja oferty na rok 2019 z cyklu ,,Dni z Dragonem’’. Licznie przybyli wędkarze mogli zapoznać się z bieżącą ofertą oraz nowościami na 2019 rok. W czasie pokazu była też możliwość zakupu sprzętu w promocyjnych cenach z czego chętnie korzystano. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wędziska z serii Flash oraz ProGuide a także nowa seria Tactix pod marką MegaBaits. Bardzo wiele pozytywnych opinii zebrały nowe kołowrotki Team Dragon SL oraz ProGuide CX których duża ilość została sprzedana w w czasie trwania pokazu. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się nowy kołowrotek MegaBaits CX Match 735i. Rewelacją okazała się plecionka Silk TOUCH 8X o bardzo gładkiej powierzchni a zarazem nieprawdopodobnej wytrzymałości. Dzięki promocji wydarzenia przez właścicieli, sklep odwiedziło w ciągu 2 dni wielu wędkarzy. Dziękuję właścicielom sklepu za czas spędzony w bardzo miłej atmosferze.

Tomasz Kreczko


22-23.03., Sklep Wędkarski CORMO, Iława

W dniach 22-23 marca w sklepie wędkarskim CORMO przy ul.Wyszyńskiego 6 w Iławie odbyła się prezentacja nowości 2019. To ostatnie już w tym roku spotkanie z cyklu "Dni z Dragonem" w regionie północno-wschodniej Polski. W tych dwóch dniach zainteresowanie produktami Dragona było bardzo duże. Wędkarze mieli możliwość zapoznać się z nowymi seriami wędzisk spinningowych Express, Flash oraz GP Concept. Nie mogło również zabraknąć wędzisk Ryobi, Millenium, Black Rock i ProGuideX. Świetne wrażenie na wędkarzach zrobiła seria kołowrotków NanoPower, Silver Rider, Aggressor oraz perełka wśród nowości - super lekki, innowacyjny kołowrotek spinningowy Team Dragon SL.
Podczas pokazu klienci zostali obdarowani wieloma upominkami od firmy Dragon. Na zakończenie prezentacji rozlosowano nagrody dla zwycięzców ufundowane przez organizatora.

Łukasz Poziemski


22-23.03., Wędkarskie Centrum Krokodyl, Wrocław

Już tradycją stają się wiosenne spotkania pod hasłem Dni z Dragonem w Wędkarskim Centrum Krokodyl we Wrocławiu. W tym roku wypadło ono w dniach 22 - 23 marca. Krokodyl to świetnie wyposażony sklep, w którym każdy wędkarz znajdzie coś dla siebie. Dodatkowym atutem tego salonu jest profesjonalna obsługa. Atmosfera, fachowe i wyczerpujące porady, indywidualne podejście do klienta i ogromny wybór sprzętu przyciągają wędkarzy z całego regionu. Ekipa Krokodyla, jak co roku, bardzo profesjonalnie podeszła do organizacji Dni z Dragonem. Odwiedzający, którzy w ten weekend dokonali zakupów brali udział w losowaniu cennych nagród. Jednak to nie wszystko co Krokodyl przygotował dla klientów, ponieważ mogli oni nabyć sprzęt spod marki Dragon, Versus, Ryobi, Mega Baits i Mustad z rabatem 10%. Z ramienia firmy Dragon dzielnie wspierał mnie Waldemar Ptak, który bardzo chętnie dzielił się z odwiedzającymi swoim wielkim doświadczeniem, opowiadał historie no i przede wszystkim doradzał sprzętowo. Wśród prezentowanych nowości prym wiodły dwa kołowrotki, a mianowicie ProGuide CX i Mega Baits CX Match FD735.
Serce karpiarzy skradły dedykowane specjalnie dla nich trzy rodzaje toreb z coolerem na kulki i dipy. Standardowo już wędki z serii CXT i Team Dragon Z-Series walczyły o miano najlepszego i odpowiedniego kija. Nie obyło się również bez trudnych decyzji którą długość wędki i jaki ciężar wyrzutowy wybrać. Miło było także spotkać młodych adeptów wędkarstwa, którzy zadawali mi i Waldkowi niekiedy niełatwe pytania od koloru przynęt zaczynając na doborze odpowiedniego multiplikatora kończąc. Klasyk mówi, że wszystko co dobre szybko się i kończy i chyba coś w tym jest, bo kolejna edycja Dni z Dragonem w Wędkarskim Centrum Krokodyl minęła bardzo szybko. Dziękujemy bardzo za przyjęcie przez całą ekipę Krokodyla, niezwykłą gościnność i wspaniałą atmosferę.

Bartosz Wysocki


15-16.03., Sklep Wędkarski MARCINKOWSKI, Piotrków Trybunalski

W dniach 15-16 marca firma Dragon ponownie zawitała do sklepu Piotra Marcinowskiego w Piotrkowie Trybunalskim przy ul.Belzackiej 66. Tradycją stało się już, że sezon nad Zalewem Sulejowskim otwierają Dni z Dragonem. Jak przystało na sklep zarządzany przez spinningowego mistrza nie brakowało wędkarzy specjalizujących się w tej metodzie nie mogących się już doczekać sandaczowego i sumowego szaleństwa. Wielu z nich uzbroiło się po zęby zakupując w tych dniach sprzęt w specjalnie przygotowanych cenach promocyjnych. Wśród klientów dużą uwagę zwrócił m. in. najnowszy modeł kołowrotka Team Dragon SL, który swoją „maślaną” pracą oraz niewyobrażalnie niska wagą kusił wielbicieli delikatnego i cięższego spinningu. Do tego młynka często zapinanym kijem była nieoceniona seria GuideX cały czas robiąca niesamowite wrażenie swoją dynamiką oraz perfekcją wykonania w każdym detalu. Kolejną serią wędzisk wzbudzające duże zainteresowanie miejscowych łowców sumów była seria X-Treme ze swoją lekkością wykonania, a zarazem ogromną mocą, którą charakteryzują się wyłącznie monoblanki. Tradycyjnie wszyscy, którzy dokonali zakupów w dni pokazowe wzięli udział w losowaniu wartościowych nagród . Serdeczne podziękowania dla teamu sklepowego oraz dla właściciela za ogromne zaangażowanie z organizację DzD.

Borys Ossowicki


15-16.03., Sklep Wędkarski RAVEN, Warszawa

W dniach 15-16 marca gościliśmy w Warszawie, w sklepie wędkarskim Raven znajdującym się na ul. Wolskiej 44, gdzie odbyła się kolejna prezentacja nowości z cyklu "Dzień z Dragonem”. Miłośnicy sprzętu spod znaku Dragona mieli do dyspozycji 2 dni na zapoznanie się z nową ofertą przygotowaną przez firmę Design Fishing na nadchodzący sezon wędkarski. Zainteresowanie nowościami było duże, a dodatkową atrakcją dla klientów były liczne konkursy przygotowane na tą okazję wspólnie przez właściciela marki Dragon oraz managera i pracowników sklepu. Można było wygrać m.in. wędziska Pro Guide X oraz Flash, a także kołowrotki z najnowszej serii Team Dragona: SL.
 Podczas „Dni z Dragonem” sporym zainteresowaniem cieszyła się nowa seria wędzisk Flash. Wszystkie modele charakteryzują się przede wszystkim mocnymi blankami wyprodukowanymi w technologii Multi-Protection Layer dodatkowo zabezpieczonymi węglowym oplotem krzyżowym, a także niebanalnym designem, który sprawia, że wędziska wyglądają jak stworzone w renomowanej pracowni.

Bardzo dużo pozytywnych opinii zebrały również nowe kołowrotki marki Dragon oraz Mega Baits: Pro Guide CX – nowoczesne młynki o budowie hybrydowej , Nano Power – spiningowe kołowrotki do ciężkiej pracy, a także nowość do metody matchowej o nazwie Mega Baits CX Match 

Oprócz wymienionych wyżej nowości wzrok klientów przyciągały również nowe, ośmiosplotowe plecionki Dragona: Silk Touch – plecionki do metod spiningowych i castingowych, wytworzone z włokien HPPE, Combat 8x – plecionki pokryte powłoką teflonową , zwiększającą odporność na przecieranie się materiału oraz R'N'S – plecionki charakteryzujące się zerową rozciągliwością , cichą pracą na przelotkach, perfekcyjnie okrągłym przekrojem oraz bardzo atrakcyjną ceną detaliczną.
 Podsumowując, pokaz był bardzo udany, na co duży wpływ miała spora frekwencja, a także świetna atmosfera zapewniona przez managera oraz pracowników Ravena. Można więc śmiało zaprosić wszystkich wędkarzy spragnionych nowości Dragona za rok na kolejne "Dni z Dragonem" w sklepie wędkarskim Raven.

Tomasz Jaracz


22-23.03., Sklep Wędkarski BIGRIVER, Toruń

W dniach 22 oraz 23 marca odbyły się kolejne pokazy sprzętu, a także wszelkich nowości przygotowanych na 2019 pod szyldem “Dni z Dragonem” w sklepie BigRiver. Warto zaznaczyć, że nie był to jedyny powód do uroczystego spotkania z klientami w Toruniu. Otóż właśnie w piątek 22.03 o godzinie 9.00 nastąpiło uroczyste otwarcie sklepu w nowej lokalizacji. Taki salon był już długo wyczekiwany w okolicy, brakowało klientom miejsca, w którym czeka na nich aż tyle asortymentu w jednym miejscu na wielu metrach powierzchni. Ich zachwyt i słowa uznania są na to najlepszym dowodem. Od rana sklep odwiedziło mnóstwo gości, którzy przyszli po pierwsze zakupy, aby móc przygotować się dobrze do nowego sezonu. Dla fanów marki DRAGON oraz RYOBI czekał pełen stół kołowrotków. Nie brakowało modeli dedykowanych do delikatnych zestawów okoniowych czy pstrągowych. Spławikowcy oraz fani feedera również znaleźli dla siebie idealne rozwiązania. Ciekawymi propozycjami były te najnowsze produkty w oferty na 2019 rok: Team Dragon SL w trzech rozmiarach oraz kołowrotek ProGuide w bardzo ciekawej odsłonie “odchudzonego” młynka czy to na szczupaka czy też okonia, w zależności od wielkości i pojemności szpuli. Szczególną uwagę zwrócono na model z serii MegaBAITS Elite, którego cena biła konkurencyjne rozwiązania w podobnej jakości. Doceniono również plecionki R’n’S, które wyprzedały się już w ciągu pierwszego dnia praktycznie do zera. Tu również klientów mile zaskoczyła cena, która zazwyczaj jest wyższa przy plecionkach w technologii 8-splotowej. Kolejnym zaskoczeniem wśród gości podczas oglądania wędzisk była seria Express. Po dokładniejszym przyjrzeniu się poszczególnym modelom przypisywano im cenę niemal dwukrotnie wyższą niż była w rzeczywistości. Na życzenie klienta poddaliśmy testowi wędzisko castingowe ProGuide do 150 gramów. Obawiał się on, że zakres rzutowy tego wędziska spowoduje niewielką pracę pod lżejszymi przynętami. Test przebiegł bardzo pomyślnie, jednak to najlepsza możliwość by zobaczyć pracę blanku pod obciążeniem. Wędka trafiła do rąk klienta i już więcej nie została odstawiona w stojak wystawowy. Pytano nas również o serię stworzą głownie z myślą o dużych przynętach, mowa tu o G.P. Concept. W czasie rozmów z pracownikami sklepu czy też z nami, klienci mogli poczęstować się ciastem i wypić kawę. Nie było osoby, która wyszłaby ze sklepu bez uśmiechu. Przez cały dzień sklep BigRiver odwiedziło tylu gości, że nie byliśmy w stanie doliczyć się już w południe. Sklep przypadł wszystkim do gustu, gdyż niemal każdy dokonał chociaż niewielkich zakupów przynęt czy zanęty. Sobota przebiegła już nieco spokojniej, jednak odwiedzających nie brakowało. Dziękujemy wszystkim za obecność i towarzystwo podczas tych dwóch szczególnych dni, zarówno dla nas, jak i dla właściciela sklepu i całej sympatycznej obsługi. Wracajcie jak najczęściej do sklepu BigRiver!

Patrycja Tykwinska, Tomasz Kreczko


15-16.03., Sklep Wędkarski WOBLER, Bydgoszcz

15 oraz 16 marca w sklepie „Wobler” w Bydgoszczy odbyły się kolejne Dni z Dragonem. Dla Piotra, właściciela sklepu był to szczególny czas, gdyż połączył nasz pokaz z ósmymi już urodzinami Jego sklepu. Dla klientów poza nowościami z oferty na 2019 czekał słodki poczęstunek, a mianowicie pyszny, urodzinowy tort oraz kawa. Przed dwa dni pokazów panowała niemalże “rodzinna” atmosfera. Zaprezentowaliśmy nowe serie wędzisk Flash oraz Express, jednak nie zabrakło również znanych wędkarzom od lat. Team Dragon, Black Rock, Magnum, ProGuide X zdobyły uznanie klientów w minionych sezonach. Po raz pierwszy w sklepie Wobler zobaczyć można było serię spławikowo- gruntowych wędzisk pod szyldem Ryobi oraz Tactix. Okoliczne łowiska zachęcają do przygód z feederem w poszukiwaniu największych ryb z rodziny karpiowatych. Wśród plecionek największych zainteresowaniem cieszyły się wszystkie nowości: Street Fishing 8X Vision w neonowym kolorze, dedykowany podczas miejskich łowów w rzece, wzmocniony Combat 8X na trudne technicznie łowiska. Miękka i jedwabna Silk Touch niewidoczna w wodzie oraz R’N’S przechodziły z ręki do ręki wśród klientów, którzy oceniali je jako ciekawą propozycję w ofercie Dragona. Wystawa pokazowych modeli kołowrotków bazowała na niezawodnych modelach oraz nowych modelach do spinningu oraz metody odległościowej. Team Dragon SL, do lekkiego zestawu okoniowego lub pstrągowego to istne “cacko” na tle podobnych modeli w tejże wielkości. Pro Guide CX oraz MegaBaits CX Match dołączyły do ciekawych propozycji podczas wymiany wysłużonego sprzętu na nowy. Do każdy zakupu produktu z oferty Dragona, Ryobi, Megabaits dodawaliśmy upominek w postaci zanęt oraz przynęt. Podsumowując, 8 urodziny sklepu WOBLER oraz Dni z Dragonem minęły nam na rozmowach z klientami o przygotowaniach do nowego sezonu, wiosennym rekonesansie nad wodą a także technicznych poradach o sprzęcie. Dziękujemy wszystkim obecnym gościom, że spędzili z nami te szczególnie, uroczyste dni w roku.

Patrycja Tykwinska


15-16.03., Salon Wędkarski DIDO, Lublin

Po bardzo udanej prezentacji najnowszej oferty Dragona w Żaganiu, przyszedł czas na sklep Dido, który również odwiedziliśmy z Bartkiem Wysockim, przedstawicielem firmy Dragon.
To znaczy dla mnie przyszedł czas, bo pokazy odbywały się równolegle na terenie całej Polski. Sklep Dido, to świetnie wyposażony i posiadający profesjonalną obsługę sklep. Atmosferę, jaka tam panuje, można określić krótko: wędkarska. A więc, wszyscy są kolegami po kiju, którzy chętnie wymieniają się informacjami, podpowiadają sobie i dzielą się doświadczeniami. Również rozmowy sprzętowe ciągnęły się całymi godzinami. A było o czym opowiadać! Z racji niewielkiej odległości od mojej ukochanej Odry, nie zabrakło dyskusji na temat asortymentu przeznaczonego na dużą, nizinną rzekę. Również tutaj, zbudowany na muchowym blanku, Flash Slow Lure 8 wywarł świetne wrażenie i jestem pewny, że spotkam niejednego łowcę kleni i jazi z tym właśnie wędziskiem w dłoni. Powoli „klasykiem” staje się już model Team Dragon Z-series 2,75 m c.w. 4-18 g, jako swoisty „lekki uniwersał”, którym z powodzeniem możemy łowić większość gatunków zamieszkujących nie tylko Odrę. „Na drugim biegunie” z pewnością można postawić wędziska z serii G.P. Concept. Ten niepozornie wyglądający, smukły blank, skrywa w sobie niesamowitą moc. Z pewnością pokona niejednego odrzańskiego wąsacza! Zaś amatorzy pstrągów uważnie oglądali wędziska MS-X MicroSpecial z serii CXT. Ale jako że nie tylko rzecznym łowieniem wędkarze żyją, wielkim zainteresowaniem cieszyły się także krótkie wędziska do łowienia z opadu. Zdecydowanie prym wiodły modele SF-X świetnej serii CXT, jak i „zielone smoki”, czyli przedstawiciele serii Invader. Wędkarze szukający bardzo dobrej jakości w niewielkim budżecie, wybierali modele z serii Flash oraz Express. Oprócz wędzisk, największym powodzeniem cieszyły się kołowrotki ProGUIDE CX i Team Dragon SL. Na szpulkę wystarczy nawinąć miękką i cienką plecionkę SilkTouch i wraz z najdelikatniejszym Invaderem, mamy genialne zestawienie pod lekkie okoniowe łowy.

Każdy z odwiedzających Dni z Dragonem mógł liczyć na rozmowę, poradę, a przede wszystkim bezpośredni kontakt z ogromną częścią asortymentu. Była także okazja sprawdzić się w „przeciąganiu liny” przy pomocy wyjątkowego wędziska X-Treme HD z sumową plecionką Giant Cat 8X.

Klasycznie już, wszystkie paragony wzięły udział w losowaniu cennych nagród. A było ich tyle, że chyba wszyscy kupujący mogli cieszyć się z dodatkowego bonusu. Ze swojej strony, serdecznie polecam wszystkim wizytę w sklepie Dido. Chłopaki na pewno zrobią wszystko, żebyście poczuli się jak u siebie, a bogactwo oferowanego asortymentu Dragona sprawi, że każdy łowca znajdzie sprzęt dopasowany do swoich preferencji i zasobności portfela.

Kamil Zaczkiewicz


15-16.03., Sklep Wędkarski SEZON, Olsztyn

W dniach 15-16 marca odbyła się prezentacja nowości 2019. Miejscem spotkania był Sklep wędkarski SEZON w Olsztynie przy ulicy Dworcowej 7. Zainteresowanie produktami Dragona było, jak zawsze, bardzo duże. Wędkarze mieli możliwość zapoznać się z nowymi seriami wędzisk spinningowych Express, Flash, GP Concept. Ze stałej oferty nie mogło również zabraknąć wędzisk CXT, Millenium, Black Rock czy ProGuideX. Zaprezentowano najnowszy model flagowego kołowrotka Team Dragon SL w trzech wielkościach 15-20-25. Świetne wrażenie na wędkarzach zrobiła seria kołowrotków ProGuideX, NanoPower i Silver Rider. Przygotowanie lokalu i zaangażowanie właścicieli sklepu w prezentację spowodowało, że atmosfera była znakomita. Swoją obecnością zaszczycił nas ekspert w łowieniu multiplikatorem - Pan Sławomir Kurzyński.
Podczas pokazu klienci zostali obdarowani ciekawymi upominkami od firmy Dragon a na zakończenie prezentacji rozlosowano nagrody dla zwycięzców ufundowane przez organizatora.

Łukasz Poziemski


08-09.03., Sklep Wędkarski DARIUSZ RYBCZYŃSKI, Świecie

W dniach 08-09.03 po raz kolejny "Dni z Dragonem" zagościły u Pana Darka Rybczyńskiego w Świeciu. Po raz kolejny też, cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród wędkarzy. Jak zwykle w sklepie pojawiły się zarówno nowości firmy Dragon na rok 2019 jak i znany już sprzęt z dotychczasowej oferty. Wśród kołowrotków spore zainteresowanie wzbudziły nowe serie Team Dragon SL, Pro Guide CX, Mega Baits CX Match. Kołowrotek Silver Rider został hitem jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Nie zabrakło też wędek, nowych serii Expres i Flash oraz znanych ProGuide oraz X-Treme które to są już w posiadaniu wielu klientów sklepu. Dni z Dragonem po raz kolejny przebiegły w świetnej atmosferze. Dziękuję przybyłym wędkarzom oraz właścicielom sklepu za miło spędzony czas.

Tomasz Kreczko


08-09.03., Sklep FISHING24, Rybnik

8. oraz 9. marca odbyły się pokazy nowości sprzętu DRAGON oraz MegaBaits w tegorocznej odsłonie "Dni z Dragonem" w sklepie Fishing24 w Rybniku. Odwiedzili nas nie tylko karpiarze, których nie brakuje na Śląsku, ale byli to również spinningiści, którzy są dowodem na to, że sam Rybnik oraz jego okolice, to również doskonałe miejsce do wypadów w poszukiwaniu drapieżników. W tym samym czasie nieopodal nas odbywały się targi wędkarskie w Gliwiach, jednak zainteresowane osoby zdążyły pogodzić te dwa wydarzenia. Podczas tegorocznej odsłony DzD skupiliśmy się w główniej mierze na wędziskach karpiowych oraz feederowych oraz nowościach pod szyldem Ryobi (spinningi oraz spławikowo-gruntowe wędziska). Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy karpiówki w 3-składzie, których do tej pory brakowało w ofercie, a zdecydowanie są lepsze podczas transportu na łowiska. Szeroka gama różnicowanych modeli zarówno pod względem długości jak i ciężaru wyrzutu zdecydowanie ułatwia odnalezienie optymalnego wędziska do swoich potrzeb. Tactix Carp w 2-składzie jak i w 3-składzie, Feedery od 80 do 130 gramów oraz specjalistyczne wędziska do Method Feedera to interesujące nowości pod szyldem MegaBaits. Usłyszeliśmy o nich wiele pozytywnych opinii podczas oględzin w czasie pokazów. Klienci chwalili ich nowoczesny design, praktyczne uchwyty oraz lekkość przy zachowaniu mocy blanku. Ryobi do tej pory kojarzone było z niezawodnych kołowrotków dostępnych od wielu lat na rynku oraz spinningów. W 2019 poszliśmy o krok do przodu, a ofertę poszerzono o modele zarówno do metody spławikowej jak i gruntowej. Tu na uwagę zasługują następujące modele: SLAM Feeder, Aquapower Carp, Skyglider Carp. Na zwolenników spinningu czekały nowości Flash oraz Express, ale pytano nas również o naszą ofertę standardową. Zaprezentowaliśmy również nowości wśród plecionek 4- oraz 8-splotowych, zanęt Tactix. Podczas pokazów rozdawaliśmy drobne upominki w postaci czapek, przynęt oraz zanęt. Nie zabrakło nowości na 2019 wśród kołowrotków: najbardziej wyczekiwany był Team Dragon o symbolu SL czyli Super Light. Wyprodukowany został prawie w całości z kompozytów węglowych C6 co mocno obniżyło wagę konstrukcji – najmniejszy model waży zaledwie 161g. W imieniu firmy Dragon dziękujemy za odwiedziny podczas dwóch dni pokazów. Niech zakupiony sprzęt spisuje się dobrze, a Wam drodzy klienci umożliwi złowienie ryby życia.

Patrycja Tykwinska


08-09.03., Sklep Wędkarski SANDACZ, Kwidzyn

W dniach 8-9 marca DRAGON zagościł w Sklepie wędkarskim SANDACZ przy Chopina w Kwidzynie. Odbyła się tam pierwsza w historii prezentacja nowości sprzętowych na sezon 2019. To drugie w tym roku spotkanie z cyklu "Dni z Dragonem". Zainteresowanie produktami Dragona było ogromne.. Wędkarze mieli możliwość zapoznać się z nowymi seriami wędzisk spinningowych Flash, Express oraz GP Concept. Pokazano wędki gruntowe Tactix oraz ofertę wędzisk Ryobi. Ze stałej oferty nie mogło zabraknąć wędzisk Millenium, Invader czy ProGuideX. Dragon zaprezentował swój flagowy kołowrotek spinningowy z nowej linii - Team Dragon SL w trzech wielkościach do zastosowania przy ultralekkim łowieniu. Bardzo pozytywne wrażenie na wędkarzach zrobiła seria kołowrotków NanoPower, Silver Rider oraz ProGuide.
Podczas pokazu klienci zostali obdarowani wieloma upominkami od sponsora - firmy Dragon. Na zakończenie prezentacji rozlosowano cenne nagrody dla zwycięzców.

Łukasz Poziemski


08-09.03., Salon Wędkarski, Żagań

W dniach 8-9 marca 2019 roku w Salonie Wędkarskim w Żaganiu odbyła się kolejna edycja Dni z Dragonem.
Mówiąc szczerze, jechałem tam z lekką dozą rezerwy wynikającej z niewiedzy, ale jak się okazało na miejscu, zupełnie niepotrzebnie. Na miejscu zastałem duży, świetnie wyposażony sklep z fachową obsługą. Swoim asortymentem sklep mógłby zawstydzić niejedną placówkę z dużego, wojewódzkiego miasta. Razem z Bartoszem Wysockim, przedstawicielem handlowym firmy Dragon, staraliśmy się poświęcić każdemu klientowi i zainteresowanemu wędkarzowi choć chwilę, doradzić i porozmawiać o sprzęcie, technikach połowu i oczywiście rybach. Największe wrażenie zrobiła na mnie atmosfera, jaka tam panowała: luźna, koleżeńska i bardzo ciepła. Równie ciepło została przyjęta tegoroczna oferta Dragona. Odwiedzający mieli okazję zapoznać się z nowymi seriami wędzisk, kołowrotków, linek, przynęt i akcesoriów. Ogromne pozytywne wrażenie zrobiła seria Flash, która zgodnie została okrzyknięta hitem, jako idealne pogodzenie relacji cena/jakość, podobnie jak seria R`N`S, w kategorii plecionek. Do łowienia większych dużych, silnych ryb, rekomendowaliśmy wędziska G.P. Concept. Równie pozytywnie, łowcy ryb spokojnego żeru ocenili wędziska Tactix, a także nowe zanęty i kołowrotki MegaBAITS.
Każdy, kto w czasie Dni z Dragonem dokonał zakupu sprzętu tej marki, wziął udział w losowaniu kołowrotka ProGuide CX, wędziska z serii Flash, plecaka Street Fishing i wielu, wielu innych akcesoriów. Zakończenie imprezy uświetnił swą obecnością pan Andrzej Katarzyniec, Burmistrz Żagania, który osobiście wylosował zwycięzców i wręczył nagrody. Jakby tego było mało, na uczestników pokazu czekał przepyszny, okolicznościowy tort! Ze swojej strony, bardzo wszystkim dziękuję za tak miłe przyjęcie, liczne odwiedziny i opinie o prezentowanym sprzęcie. Do zobaczenia nad wodą i kolejnych edycjach Dni z Dragonem!

Kamil Zaczkiewicz


01-02.03., SAS, Biała Podlaska

W dniach 1-2 marca odbył się kolejny pokaz nowości z cyklu „Dzień z Dragonem” na 2019 rok. Tym razem gościliśmy w Białej Podlaskiej w Centrum Handlowym „SAS”, znajdującym się na ulicy Sidorskiej 2 k. Miłośnicy sprzętu spod znaku Dragona mieli do dyspozycji dwa dni na zapoznanie się z nową ofertą przygotowaną przez firmę Design Fishing na 2019 rok. Zainteresowanie nowościami było bardzo duże, a dodatkową korzyścią dla wszystkich klientów, którzy w tym czasie zakupili produkty marek Dragon, Salmo, Ryobi, Mustad, Versus lub Mega Baits, była możliwość otrzymania atrakcyjnych rabatów oraz wzięcia udziału w losowaniu wartościowych nagród. 
W czasie prezentacji sporym zainteresowaniem cieszyły się nowe wędziska G.P. Concept, które skierowane są przede wszystkim dla łowców wielkich drapieżników, głównie szczupaków, na ciężkie przynęty. Kije charakteryzują się przede wszystkim mocnym blankiem, a przy tym smukłym i finezyjnym, zbudowanym w 100% z nanografitów. W skład serii wchodzą 2 modele castingowe o długości 1,98m i c.w. do 80g i 120 g oraz 6 modeli pod zwykły kołowrotek o długościach 2,28m i 2,44m i c.w. do 60g , 90g i 130g. 
Bardzo dużo pozytywnych opinii zebrała również nowa seria budżetowych wędzisk pod nazwą Express. W skład wchodzą wędziska w najbardziej popularnych w Polsce długościach i ciężarach wyrzutowych, w nowoczesnym dizajnie oraz bardzo atrakcyjnej cenie. Wszystkie modele zostały zbudowane na blankach wykonanych z mat grafitowych jednego z najlepszych na świecie producentów – japońskiej firmy Toray.

Jeżeli chodzi o młynki Dragona to najbardziej wyczekiwany był nowy , flagowy Team Dragon o symbolu SL czyli Super Light. Wyprodukowany został prawie w całości z kompozytów węglowych C6 co mocno obniżyło wagę konstrukcji – najmniejszy model waży zaledwie 161g. Z pozostałych kołowrotków uwagę przykuwały przede wszystkim nowe modele cechujące się niezawodnością oraz atrakcyjną ceną. Do najpopularniejszych podczas DzD należały: Nano Power – spiningowy kołowrotek posiadający bardzo mocną przekładnię HEG; Silver Rider – nowoczesny kołowrotek zaprojektowany i polecany do wszystkich metod spinningowych oraz odległościowych.
 Wiele osób zainteresowanych było również nowymi, ośmiosplotowymi plecionkami, przygotowanymi przez Dragona na zbliżający się wielkimi krokami sezon spiningowy. W ofercie znalazły się między innymi: Street Fishing 8x Vision – plecionka w kolorze zielonym fluo, Silk Touch – plecionka w kolorach 'invisible' oraz zielonym fluo, wykonana w 100% z włókien HPPE oraz Combat 8x – plecionka w kolorze szarym, pokryta powłoką teflonową, która powoduje zwiększenie o 25% odporności na przecieranie.
 Podsumowując, pokaz był bardzo udany, na co duży wpływ miała spora frekwencja, a także świetna atmosfera zapewniona przez pracowników sklepu. Można więc śmiało zaprosić wszystkich sympatyków wędkarstwa za rok na kolejne "Dni z Dragonem" w Centrum Handlowym “SAS”.

Tomasz Jaracz


01-02.03., AMUR, Szczecinek

W dniach 1.03-2.03 br. pojawiliśmy się z naszymi cyklicznymi pokazami o nazwie Dni z Dragonem w nowym salonie Amur w Szczecinku przy ul. Lipowej 7. Na pierwszych klientów w piątek rano nie trzeba było czekać długo. Na odwiedzających czekała przygotowana wystawa najnowszej oferty kołowrotków Dragon, Mega Baits oraz Ryobi. Nie zabrakło również wędzisk wśród których znalazły się serie CXT, ProGuide, Flash, Expres czy Team Dragon. Seria Mega Baits Taktix cieszyła się również zainteresowaniem wśród odwiedzających nas klientów. Docenili oni także serię Invader stworzoną do delikatnego łowienia okoni i nie tylko. Kołowrotki Team Dragon SL również w Szczecinku zebrały wiele pozytywnych opinii pod względem ich pracy, lekkości oraz nowego design. Zainteresowanie budził kołowrotek Silver Rider ze wzgledu na stosunek jakości do ceny. Sympatyczna atmosfera, profesjonalna obsługa towarzyszyła nam podczas trwania Dni z Dragonem. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym oraz klientom sklepu za odwiedziny

Tomasz Kreczko


01-02.03., Sandacz, Nysa

W dniach 01-02.03.19 odbyła się kolejna edycja Dni z Dragonem w Sklepie Wędkarskim Sandacz w Nysie. Gospodarze przygotowali loterię, w której do wygrania były nagrody:
- kołowrotek Team Dragon SL FD 1120i,
- wędka Flash XC40P 2,45/6-25
- plecak wraz z pudełkami Hells Anglers.
Klienci, którzy w ten weekend odwiedzili sklep i zrobili zakupy na towary spod marki Dragona za minimum 50 złotych wzięli udział w losowaniu nagród. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe serie plecionek R'n'S, Combat i Silk Touch.
Same dobre recenzje także zbierał nasz flagowy kołowrotek Team Dragon SL. Podczas DzD klienci mogli nabyć produkty Dragon'a z rabatem 10%. Załoga Sandacza bardzo poważnie i profesjonalnie podeszła do organizacji pokazów, Radek, Artur i Sebastian bardzo szczegółowo i wyczerpująco odpowiadali na, niekiedy trudne, pytania klientów i chętnie dzielili się z nimi swoim wielkim doświadczeniem. W trakcie Dni z Dragonem panowała wesoła atmosfera, każdy klient wyszedł z małym upominkiem i katalogiem Dragona na 2019 rok, a to wszystko zapakowane w firmową torebkę reklamową z logiem firmy Dragon.

Bartosz Wysocki


22-23.02 Łódź, Wędkarski Raj

W dniach 22-23 lutego 2019 w Raju Wędkarskim odbyło się wydarzenie z cyklu Dni z Dragonem, polegające na prezentacji oferty przygotowanej na nadchodzący sezon. Przy alei Włókniarzy 225, pomimo chwilowego nawrotu zimy i temperatury w ciągu dnia poniżej zera nie zabrakło wędkarzy, którzy odwiedzili sklep w celu zapoznania się z nowościami. Największym zainteresowaniem wśród wędzisk cieszyła się seria Flash, zaprezentowana w szerokiej ofercie oraz najnowsza odsłona Expressa, który zaskakuje stosunkiem jakości do ceny. Pomimo dużego zainteresowania wędkami największe emocje wzbudzał jednak nowy Team DragonSL, który zaskakuje płynnością pracy, a przede wszystkim wagą. Przyjemnym zaskoczeniem dla kupujących okazał się przygotowany na 2019 nowy model kołowrotka NanoPower prezentujący wyjątkowo wysoką jakość jak na średnią półkę młynków spinningowych. Reasumując: zagorzali wielbiciele marki Dragon nie zawiedli i jak co roku zagościli na DzD. Serdeczne podziękowania dla wszystkich odwiedzających.

Borys Ossowicki


22-23.02 Bydgoszcz, Centrum Wędkarstwa

W dniach 22 i 23 lutego po raz kolejny gościliśmy w Centrum Wędkarstwa w Bydgoszczy z prezentacją nowości sprzętowych firmy Dragon na rok 2019. Jak co roku w tych dniach w sklepie pojawiła się liczna grupa wędkarzy którzy z racji sprzyjającej pogody wybierali się w weekend nad wodę. Sieć sklepów Centrum Wędkarstwa jest bardzo dobrze zaopatrzona w ofertę firmy Dragon przez cały sezon, jednak Dni z Dragonem umożliwiły zapoznanie się z aktualną ofertą w nieco szerszym stopniu niż na co dzień. W piątek, już od samego rana, nie brakowało zainteresowanych i użytkowników sprzętu firmy Dragon od wielu sezonów. Wchodząc do sklepu, po przejściu zaledwie kilku kroków, czekał stolik zastawiony po brzegi kołowrotkami Ryobi, Dragon oraz nowymi plecionkami. Propozycje poszczególnych modeli kołowrotków Ryobi również w Bydgoszczy są dobrze znane wędkarzom znad Brdy i Wisły. Zadowoleni użytkownicy naszego sprzętu wyrazili dużo przychylnych opinii. Najchętniej sięgano po nowe kołowrotki z serii Team Dragon SL. Po przekręceniu korbką miny wędkarzy sugerowały duże, pozytywne zaskoczenie i uznanie. Pozytywne komentarze o tych kołowrotkach podczas dwóch dni pokazów padły wielokrotnie. Nowa seria kołowrotków Dragon Nano Power zyskała już pochlebne opinie, więc i w ten weekend nie byliśmy zaskoczeni ich sporym zainteresowaniem wśród wędkarzy. Zaprezentowaliśmy również bogatą ofertę wędzisk, a wśród nich nie zabrakło serii Invader, Flash, Expres, Team Dragon, Mega Baits i wielu innych. Zdecydowanie największe zainteresowanie budziły wędki ProGuide, zarówno w wersji pod zwykły kołowrotek jak i castingowej. W sobotę, już od pierwszych minut po otwarciu salonu odpowiadaliśmy na pytania klientów dotyczących m.in. nowej serii wędzisk Mega Baits Taktix. Pokrowce i torby Hells Anglers zostały bardzo pozytywnie przyjęte z racji na ciekawy design. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym Dni z Dragonem w Bydgoszczy oraz całej ekipie Centrum Wędkarstwa za umożliwienie zaprezentowania nowości firmy Dragon na 2019 rok.

Tomasz Kreczko


22-23.02 Ostrołęka, 2FISH

W dniach 22-23 lutego w salonie wędkarskim 2FISH przy ul.Pileckiego 12 w Ostrołęce odbyła się prezentacja nowości 2019. Jak zawsze zainteresowanie produktami Dragona była bardzo duże. Wędkarze mieli możliwość zapoznać się z nowymi seriami wędzisk spinningowych Express, Flash oraz GP Concept. Ze stałej oferty nie mogło również zabraknąć wędzisk Millenium, Black Rock czy ProGuideX. Dragon zaprezentował nowy model flagowego kołowrotka Team Dragon SL w trzech wielkościach do zastosowania przy ultralekkim łowieniu. Świetne wrażenie na wędkarzach zrobiła seria kołowrotków NanoPower oraz Silver Rider.
Warto wspomnieć, że świetne przygotowanie lokalu i zaangażowanie właścicieli sklepu w prezentację spowodowało, że atmosfera i klimat spotkania były iście wędkarskie. Było wszystko: pogadanki o rybach, pyszna herbata i świetny sprzęt.
Podczas pokazu klienci zostali obdarowani wieloma upominkami od firmy Dragon. Natomiast na zakończenie prezentacji rozlosowano nagrody dla zwycięzców ufundowane przez organizatora.

Łukasz Poziemski


22-23.02 Opole, REKIN

W dniach 22-23.02 w sklepie Rekin Opole odbyły się Dni z Dragonem. Spotkanie cieszyło się zaskakująco sporą frekwencją, jak na tak wczesną porę roku. Klienci radzili się w kwestiach sprzętowych obecnych przedstawicieli Dragona. Dużą popularnością cieszyły się wędki Flash, Express i dostępne w sklepie modele GP Concept. Klienci byli pod wrażeniem naszego nowego flagowca kołowrotka TD SL. Płynna praca i mała waga, a także design ewidentnie przypadły do gustów.
Było też sporo prezentów. Właściciele sklepu do każdej zakupionej zanęty Dragona dodawali jedną paczkę gratis :) Ekipa Rekina zorganizowała konkurs, w którym do wygrania był kołowrotek Team Dragon SL, Tactix Feeder i Big Bait Jerk. W konkursie brał udział klient, który w ten weekend zakupił towar Dragona. Co ważne - podczas Dni z Dragonem klienci mieli możliwość zakupić nasz towar z rabatem 10%. Poniżej krótka relacja ze spotkania:

Bartosz Wysocki


15-16.02 Kraków, Fishing24

Kolejny weekend lutego za nami, a co za tym idzie, kolejny weekend spotkań z naszymi klientami. 15 lutego oraz 16 lutego Dni z Dragonem odbyły się w Krakowie, w sklepie Fishing24. Na samym wstępie chcę zaznaczyć, że są to moje trzecie z rzędu pokazy w tym sklepie, więc ucieszyłam się, gdy odwiedzili nas goście, których zapamiętałam z poprzednich edycji. Główną “gwiazdą” przygotowanej wystawy był nowy model kołowrotka Team Dragon pod nazwą Team Dragon SL, najlżejszy z całej serii. Nie było osoby, której nie zaciekawił, a przede wszystkim zatrzymał każdego chociaż na kilka chwil. Zaprezentowaliśmy również nowe propozycje plecionek 4- oraz 8-splotowych, w kilku barwach oraz grubościach. Szersza oferta plecionek w zróżnicowanej cenie sprawia, że każdy wędkarz znajdzie coś dla siebie, dopasowanego oraz najbardziej optymalnego do stawianych wymagań. Nowa tu o serii R’N’S 8x, Street Fishing 8x oraz 4x, wzmocnionej Combat 8x i Silk Touch 8x. Klienci mogli również zapoznać się z nowymi propozycjami wędzisk: Express, Flash XC40P oraz MegaBaits Tactix. Poza nowościami nie zabrakło również “klasyków”, które dostępne są już w sprzedaży od kilku lat: Moderate II, CXT, Nano Core, Black Rock II, Street Fishing. Odwiedzili nas również zwolennicy muchy, którzy robili rekonesans przed rozpoczęciem sezonu. Krakowska Wisła sprowadziła do nas wielu rzecznych spinningistów, którzy szukali mocnych wędzisk do wędkowania z brzegu. Szukając niezawodnych kołowrotków do ciężkich zestawów sięgali po klasyczne modele Ryobi, jednak królował wśród wyborów Zauber. Dla klientów, którzy odwiedzili nas w ciągu dwóch dni pokazów przygotowaliśmy drobne upominki w postaci gum, zanęt oraz czapek, aby rozpoczynając nowy sezon Dragon mógł być obecny z nimi nad wodą. Dziękuję za Waszą obecność, do zobaczenia podczas kolejnej odsłony Dni z Dragonem.

Patrycja Tykwinska


15-16.02 Konin, Hurtownia Wędkarska ORKA

W dniach 15 i 16 lutego w Centrum Wędkarskim Fishkon w Koninie przy ul. Przemysłowej odbyła się prezentacja oferty na sezon 2019, z cyklu "Dni z Dragonem". Podczas tego weekendu zaoferowaliśmy przybyłym klientom przede wszystkim nowości przygotowane na nadchodzący sezon. Zainteresowanie wzbudzały najnowsze wędziska z półki budżetowej, czyli Flash oraz Express. Z droższych serii niezmienną popularnością cieszyły się GuideX czyli nowa odsłona cenionego od lat Guide Selecta. Wśród kołowrotków furorę zrobił Team Dragon SL, czyli ultralekki młynek spinningowy przeznaczony do delikatnych odmian spinningu. Klienci, którzy dokonali zakupu podczas DzD wzięli udział w losowaniu cennych nagród.
Podziękowania należą się właścicielowi oraz załodze sklepu za zaangażowanie i pomoc w organizacji. Do zobaczenia za rok!

Borys Ossowicki


08-09.02 Zielona Góra, FISH24.pl

W dniach 08-09. 02. 2019 r. odbyła się kolejna prezentacja nowości z cyklu Dni z Dragonem. Podczas tej imprezy mieliśmy przyjemność gościć w salonie wędkarskim Fish Net w Zielonej Górze. Celem pokazu było przede wszystkim przedstawienie nowości z oferty firmy Dragon na sezon 2019. Do dyspozycji gości przeznaczone były najnowsze serie wędzisk, kołowrotków i akcesoriów. Największym zainteresowaniem cieszyły się wędziska z serii Express oraz Flash, które cechują się znakomitym stosikiem ceny do jakości. Oferta tych dwóch serii wędzisk spinningowych jest na tyle szeroka, że każdy wędkarz znajdzie idealny model dla siebie niezależnie od tego w jakich warunkach łowi. Nieodłącznym elementem pokazów z serii "Dni z Dragonem" są upominki - każda osoba, która dokonała zakupu naszych produktów lub zainicjowała ciekawą pogawędkę wędkarską otrzymała od nas pakiet gadżetów. Jesteśmy przekonani, że w salonie Fish Net spotkacie zarażonych pasją sprzedawców, którzy służą fachowym doradztwem w zakresie sprzętu i wielu metod wędkarskich!

Karol Purczyński


8-9.02 Gdańsk, Centrum Wędkarstwa

W dniach 8-9 lutego po raz kolejny firma Dragon gościła w Centrum Wędkarstwa w Gdańsku. Zaprezentowano zarówno nowości na 2019 r. jak i sprzęt z dotychczasowej oferty firmy. Przybyli wędkarze bardzo dobrze oceniali nowe wędki Expres, Flash czy też Black Rock i Nanocore które to serie na stałe trafiły już do oferty sklepu. Nie mniejszą popularnością cieszyły się odległościówki i feedery z serii wędzisk Mega Baits. Wśród kołowrotków bardzo dobrze wypadły cztery serie Team Dragon oraz nowy Team Dragon SL. Chwalono też znane i cenione kołowrotki Ryobi. Na koniec rozlosowano cenne nagrody. Dziękuję obsłudze sklepu oraz przybyłym wędkarzom za czas spędzony w miłej atmosferze.

Tomasz Kreczko

 

 


8-9.02 Wrocław, Europejskie Centrum Wędkarskie FISHING24

Tydzień po poznańskiej Rybomanii odbyły się pierwsze pokazy sprzętu oraz nowości na 2019 rok pod znaną już nazwą cyklicznych, corocznych spotkań w lutym i marcu „Dni z Dragonem”. Zgodnie z przyjętą już tradycją odwiedziliśmy sklep Fishing24 we Wrocławiu. Zaprosiliśmy również do aktywnego udziału członka klubu MegaBAITS, naszego specjalistę od połowów gruntowych i konsultanta, Rafała Reitera. Jego wieloletnie doświadczenie oraz znajomość oferty MegaBAITS, nie tylko wiedzy katalogowej ale przede wszystkim praktycznej, to ogromny atut i niezbędna pomoc klientom sklepu Fishing24 podczas dwóch dni pokazów.

Zaprezentowaliśmy nowe 3 serie wędzisk: Flash, Express oraz spławikowo-gruntową o nazwie Tactix. Cieszyły się one sporym zainteresowaniem wśród odwiedzających, którzy szukali zazwyczaj wędziska rzecznego do łowienia w Odrze i różnorodnych pobliskich akwenach. W poprzednich latach zauważyć można było przewagę spinningistów z okolic Wrocławia na naszych pokazach, jednak w tym roku zdecydowanie swoją frekwencją Dni z Dragonem zdominowali fani feedera. Wiele pozytywnych opinii usłyszeliśmy o kołowrotku dostępnych już od kilku lat w ofercie, który w połączeniu z wędziskiem Street Fishing stanowi niezawodny zestaw do zadań specjalnych na Odrę - mowa oczywiście o modelu Fishmaker II. Poza nowościami, uznaniem cieszą się serie ProGUIDE X, CXT oraz Street Fishing. Klienci mogli zobaczyć również kołowrotki Ryobi, o których dużo opowiadać nie trzeba było, gdyż są rozpoznawalne i powszechne u wrocławskich wędkarzy. Zwolennicy wędkarstwa gruntowego wypowiadali się bardzo przychylnie o nowej serii TACTIX. Chwalili jej lekkość, pracę oraz nowoczesny design.

Z uwagi na fakt, że wędka to oprócz wędziska również kołowrotek i cała reszta zestawu, nawiązała się mała debata dotycząca kołowrotków najlepiej dopasowanych do wędzisk gruntowych. Tu czołową pozycję zajął MegaBAITS Combat FR, który bez najmniejszych problemów wyważył zestaw. Marka MegaBAITS to nie tylko Combat czy TACTIX, ale również wszelkie akcesoria gruntowe, zanęty, pellety i szereg innych równie ciekawych wędzisk i kołowrotków.

Podczas dwóch dni pokazów klienci otrzymywali od raz niespodzianki w postaci przynęt gumowych, czapek oraz pelletu i haczyków.

Dziękujemy za obecność podczas naszych pokazów!

Patrycja Tykwinska, fot. Rafał Reiter

TOP