Katalog DRAGON

Katalog 2017

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zachęcamy do nadsyłania własnych opisów wraz ze zdjęciami z łowisk!

Prawa autorskie

UWAGA! Bardzo prosimy o umieszczanie niniejszej klauzuli w mailach z nadsyłanymi zdjęciami i artykułami. Te, które nie zostaną nią opatrzone, nie zostaną opublikowane.

"Oświadczam, że jestem właścicielem wszelkich praw autorskich do załączonych zdjęć oraz tekstów, posiadam zgodę osób przedstawionych na zdjęciach na używanie ich wizerunków  i wyrażam zgodę na nieodpłatne publikowanie tych materiałów przez firmę "Design Fishing Sp.Z o.o" na stronach www lub katalogu ofertowym firmy. Niniejsze oświadczenie jest zezwoleniem w rozumieniu art. 81 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (DZ.U. z 1994r. nr 24, poz.83)"

Stary Sącz

ŁOWIŁEŚ TUTAJ? OCEŃ TO ŁOWISKO I WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

Beskidzkie karpie

Góry Beskidów, zimna woda i karpie, amury i liny? To żaden paradoks, bo łowisko założone jest w byłej żwirowni. Specyfiką takiego łowiska jest czysta woda, stabilny poziom, przyzwoitej twardości brzegi i dobry dojazd. Duża żwirownia to również bardzo urozmaicone dno, znajdziemy tutaj górki, doliny, rowy i blaty. Dla karpi i karpiarzy jest to wymarzona konfiguracja dna.

Taka właśnie żwirownia leży blisko Starego Sącza – o rzut ciężarkiem typu pocisk. Położenie administracyjne łowiska jest inne, ale przyjęło się o nim mówić „Stary Sącz”. Duży i Mały Staw często nazywane są odpowiednio: Dolny i Górny.

Wokół panuje krajobraz beskidzki, a wiele dobrego wnoszą dwie rzeki, opływające łowisko, te rzeki to Dunajec i Poprad. Zapewniają właściwy, stabilny poziom wód gruntowych dla łowiska. Oprócz tego zadania, pełnią również funkcję rozrywkową: znudzony wędkarz może wziąć muchówkę, spławikówkę lub spinning i wyskoczyć na spotkanie z rzecznymi kleniami, brzanami, pstrągami czy boleniami. Żyć nie umierać…


Łowisko od wielu lat ma dobrą opinię. W niektórych latach nasilały się najazdy „karpiujących inaczej”, czyli ludzi kradnących złowione ryby. Łowisko straciło wiele ciężkich okazów amura, karpia, lina, karasia, suma, szczupaka. Na szczęście, takich ludzi zagląda tutaj coraz mniej.

Co łowisko ma do zaoferowania? Pływają tutaj ryby dla gruntowca początkującego, dla zaawansowanego i dla łowcy okazów. Dwucyfrowy karp, amur, szczupak, sum są ozdobą i magnesem tego łowiska, a zarazem nie jest to specjalnie trudne łowisko. Na wielu stanowiskach nie ma potrzeby używania wywózki, w niektórych miejscach karpie pod 10 kg można łowić odległościówką.

Z wywózką lub spinningowaniem z łodzi jest nie lada kłopot: p. Wiesiek Paszkiewicz – miły gość, prowadzący łowisko, nie wypożycza łodzi, bo zostały one zniszczone przez wandali. Natomiast bezpłatnie można wodować swoją łajbę.

Łowisko jest atrakcyjne i stanowi stały punkt na mapie wypraw dla karpiarzy Małopolski i Podkarpacia, organizowane są tutaj liczne maratony karpiowe i pomniejsze zawody. Zaglądają tutaj karpiarze z całej Polski. Ciekawych informacji można szukać wśród doświadczonych tarnowskich karpiarzy.

Atrakcyjne położenie łowiska umożliwia spędzenie rodzinnego urlopu w Beskidzie Sądeckim i zarazem posmakowania karpiowej przygody bez szwanku dla „rodzinnego czasu”.
Najdłuższą rybą, jaką złowiono w mijającym roku 2011, jest sum o długości 178 cm, w Małym Stawie.
Dla mnie jest to bardzo dobre łowisko i polecam wędkowanie tutaj. Z tej wody trudno zejść o kiju, a zanęty dragonowskie z serii Magnum, Classic i Mega Baits w tej wodzie dają bardzo dobre wyniki – wielokrotnie sprawdziłem to swoją wędką.

Zasiadka Klubowa Steel Hook Carp Team (Duży Staw)
i hol butelki typu PET
Siła rzeki Poprad
obok łowiska
Wędkowanie, Mały Staw
obok rybaczówki

Charakterystyka łowiska:

Atrakcyjne miejsca do łowienia w zbiorniku: do wędkowania spławikiem i lekką gruntówką - ostry spad, rejon kąpieliska (Duży Staw), rejon cypla (Duży Staw), w Małym Stawie – każde miejsce.
Gatunki ryb: karp, amur, leszcz, lin, karasie, płoć, wzdręga, okoń, szczupak, sum (gatunki ryb starano się rozdzielić i pogrupować w dwu stawach – np. dla suma przeznaczono Mały Staw, rekordowe karpie i amury – Duży Staw.
Głębokość i dno zbiornika:
głębokość do 4 m. Dno jest zmienne i urozmaicone, na ogół mało zaczepów. Cienka i grubsza warstwa mułu – typowe dla wieloletniej żwirowni.
Pora roku:
przez cały rok.
Brzegi:
łagodne i strome, z wygodną dla samochodu dróżką, z jednej strony graniczy z laskiem, ze wszystkich stron rosną krzewy i drzewka. Spotyka się odcinki z trzciną. Ładne i przyjemne otoczenie, zarośla i drzewa nie mają negatywnego wpływu na komfort łowienia.
Parkowanie samochodu:
obowiązuje parkowanie w miejscu wyznaczonym, możliwy jest dojazd na łowisko w celu wypakowania i spakowania wyposażenia.
Gospodarz wędkarski:
łowisko prowadzi pan Wiesław Paszkiewicz, teren żwirowni dzierżawi od gminy. W celu dokonania rezerwacji należy zadzwonić do p. Wiesława pod numer 0502-682-496.
Nabycie licencji:
Opłaty za rok 2011 wynosiły: 40 zł trzydniówka gruntowa, 1 dzień(wschód-zachód słońca): 15 zł spławik/2 wędki, 20 zł grunt, 25 zł spinning. Mały Staw najczęściej jest tańszy od Dużego Stawu. Podane opłaty ulegną zmianie w marcu/kwietniu, w dużej mierze zależą od cen ryb na rynku i ustaleń podatkowych od gruntu gminy.
Używane przynęty i zanęty:
podstawowa na okazy: metoda włosowa, pozostałe skuteczne to Dorze złożone gruntówki i spławikówki. Spinning lekki i cięższy.
Komfort wędkowania:
stanowiska nie są oznakowane, nie ma platform ani pomostów. Miejsce do zajęcia każdorazowo ustala się z p. Wiesławem.
Dojazd:
bardzo dobry.

Oceń to łowisko:
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (2 Votes)

{jcomments on}