Okoniowy Nano Lite Spinn 10 i echa pokazów

SPIS TREŚCI

Wędka Dragon Nano Lite o długości 2,35 m, c.w. 1-10 g i akcji med.-fast to już drugi "patyk" z serii Nano Lite (obok kleniowego klasyka – modelu o długości 2,45 m, c.w. 3-14, med.-fast), jakiego miałem okazję otrzymać od firmy Dragon w ramach testów.

Uczestnicząc w roli eksperta, jak dotąd w dwóch dwudniowych prezentacjach Dragona z cyklu spotkań "Dni z Dragonem" (27-28.02. w Centrum Wędkarstwa w Poznaniu i 13-14.03. w sklepie wędkarskim "Wędkarski Świat Team Samol"), miałem doskonałą sposobność przyjrzenia się na żywo większości produktów oferowanych przez firmę Dragon. Z racji moich kilkuletnich już zainteresowań lekkim i ultralekkim spinningiem moja uwaga skupiała się między innymi na trzech modelach wędzisk Nano Lite: Spinn 10, 14 i 18.

Na kilka dni po ostatniej prezentacji w Gliwicach, zawitał do mnie kurier z długą kartonową przesyłką. Po jej rozpakowaniu moim oczom ukazał się „kijek”, o którym piszę na początku. Następnego dnia, w przerwie między zajęciami na uczelni, wyskoczyłem z nim na godzinny rekonesans nad pobliską rzeczkę. "Lekka wędka, to i lekki kołowrotek." – pomyślałem. Uzbroiłem ją w młynek Nano Lite FD1020i, na który nawinąłem żyłkę 0,14 mm. Podzielę się krótko z Wami swoimi pierwszymi wrażeniami, bowiem ten kijek posiada kilka dość istotnych zalet :) Podobnie, jak w przypadku swojego pierwszego Nano Lite Spinn 14 zwróciłem uwagę na jego lekkość (model, o którym teraz piszę waży zaledwie 88 g), można by więc rzec: jak przysłowiowe piórko. Posiada cienki, smukły blank. Cechuje go miękkość i czułość.

NanoLite XT80C Spinn 10  (28-02-213)

TOP