Pojemnik dla feederowca

Coraz więcej osób łowiących feederem buduje swoje zestawy pierwszego kontaktu w domu, aby już nad wodą nie tracić czasu na ich konstruowanie. Korzystanie z gotowych elementów zestawu szczególnie jest wygodne w okresie jesienno-zimowym oraz podczas zawodów.

Guard Shikakemaki Case 210Zestaw pierwszego kontaktu, czyli haczyk, przypon i ewentualnie specyficzne dodatki w tej części zestawu należy wykonać w większej ilości, aby w razie potrzeby wymiany nie poświęcać czasu na budowanie zamiast na łowienie. Pakiet gotowych zestawów feederowych warto zawsze mieć przy sobie. Przydają się podczas „zwykłych” wypadów nad wodę, jak i podczas zawodów. A już szczególnie stają się przydatne w porze jesiennej i zimowej, gdy dłonie marzną podczas wykonywania jakichkolwiek czynności na stanowisku, a cóż dopiero mówić o mozolnym wiązaniu zestawu.

W praktyce podczas zasiadki musimy wielokrotnie zmieniać stosowany zestaw, usuwając z wędki uszkodzony lub dostosowując się do żerowania ryb i warunków zastanych nad wodą i w łowisku. Natomiast w czasie trwających zawodów, gdy każda sekunda jest na wagę złota, gotowe zestawy pozwalają bardzo szybko przezbroić się i nierzadko ten zysk czasowy pozwala zdobyć kilka punktów więcej niż rywale. Do tej pory w naszym Teamie używaliśmy tradycyjnych drabinek stosowanych przez wędkarzy łowiących na bata lub tyczkę. Problemem dla nas (feederowców) było jednak ich przechowywanie - chowaliśmy je w worki. Do pierwszego wypadu nad wodę wszystko wyglądało dobrze, natomiast po pewnym czasie drabinki z nich wypadały i najczęściej żyłka została uszkodzona przez inne twardsze przedmioty trzymane w torbie. Ponadto mieszały się i często wiele czasu traciliśmy na odnalezienie tej właściwej drabinki, z odpowiednim zestawem potrzebnym „na już”.

Nasz los odmienił się na lepszy w chwili wprowadzenia przez Dragona pudełka uznanej japońskiej Meiho o nazwie Guard Shikakemaki Case 210, to poręczne pudełko stworzone do przechowywania specjalistycznych drabinek - pozwala konfekcjonować gotowe zestawy i co najważniejsze bezpiecznie je przechowywać. W zestawie są cztery drabinki, które zamykane są w szczelnym pojemniku wykonanym z dobrego jakościowego tworzywa wyposażonego w funkcjonalne zamknięcie typu „One Hand”. W zestawie ponadto znajdziemy naklejki, na których możemy umieścić informację o użytej żyłce, haczyku, długości przyponu czy numerze użytego amortyzatora, krętlika lub opisywać pokrywę pudełka w zależności od przeznaczenia umieszczonych tam zestawów hasłem: „Rzeka”, „Woda stojąca” lub w zależności od gatunku ryby „Płoć”, „Leszcz” itp.

Drabinki wyraźnie i pozytywnie wyróżniają się spośród drabinek dostępnych na rynku, posiadają bardzo dobrze wykończone krawędzie i nie znajdziemy tu żadnych ostrych krawędzi, zadziorów czy pozostałości po odlewie. Jest to szczególnie istotne, bo dzięki temu żaden element naszego zestawu nie jest narażony na uszkodzenie i tym samym zyskujemy gwarancję bezpiecznego przechowywania nawet najdelikatniejszych zestawów. Wymiary pudełka to (dł./szer./wys.): 23,2 x 12,2 x 3,2 cm.
Polecamy to pudełko.

Szymon Ciach
Team Dragon Feeder

TOP